Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi - Profil , 15.8.2016

Nvydra Lucky - Profil | Út 23.8.2016 9:32:09

sven >> Jupí, udeřil si přímo hřeb na hlavu, přišel jsem na to, ale zklamu tě. Fak je, že jistotu jsem nabyl až nyní, ale podezření jsem měl už na začátku ... . Škoda, naprosto sdílím názor kakra, máš li pro svá tvrzení nějaký důkaz, kterého jsem se tu já ani po opakovaných urgencích nedočkal , konej. Pokud ne, vezmi se za ruku s fabulátorem teoretikem a jděte a jděte a jděte.... Kam? To přece víte, kluci šikovný.

    NMrknato - Profil | Út 23.8.2016 8:05:01

    Saddám >> Pokud by někdo chtěl doslovně aplikovat rybářskou legislativu např. u lovu tělesně postižených (což je výkladní skříň svazu), tak by dle citace vyhlášky tito rybáři toho nebyli schopni, nebo mnozí z nich. " Lov ryb na udici, na plavanou, na položenou nebo čeřínkováním může být prováděn jen za předpokladu, že osoba provádějící lov je u udic přítomna tak, aby s nimi mohla bez prodlení manipulovat."
    PS: nikomu to neříkej, ale už i já mívám někdy prodlení, než vstanu ze židle....))))
    Slyšíte pánové, jak ten lajtnant Dub z MOMRS už zase žvaní? ........

      Nkakr - Profil | Út 23.8.2016 7:54:49

      Doporučil bych všem zdejším chytrolínům, kteří mají problém s naplňováním zákona 99/2004 Sb. a poukazují na jeho porušování členy RS obrátit se na nejbližší služebnu PČR a podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Další možnost je využít služeb právníka(ů) a učinit tak jejich pomocí.
      Mnoholeté blábolení některých jedinců na MRKu skutečně není rozhodující, rozhodnout může jen soud.
      Uznávám, že je mnohem jednoduší kecat na MRKu a rozvíjet své spiklenecké teorie, než najít koule a obrátit se na soud:-))

        NMrknato - Profil | Út 23.8.2016 7:50:00

        Charlie Trapper >> Tato "definice lovu" ale může znovu otevřít výživné diskuse, že ten, kdo si při výkonu rybářského práva nepřisvojí rybu jako úlovek,... neloví, neboť nenaplňuje tuto definici..... Tomu nahrává i nová definice pytláctví, že již není trestná příprava pytláctví, ale rozhodující jsou skutečně upytlačená zvířata a jejich hodnota. Pak to, kdo "obsluhuje udici" není rozhodující. Z "obsluhy udice", jejího sestavení adept jak pro získání 1. RL, tak i povolenky neskládá žádné zkoušky a nezíská pro to žádný "certifikát operátora udice".

          Nsven - Profil | Út 23.8.2016 1:18:38

          vydra Lucky >> rád bych věřil, že když si ještě jednou přečteš mé příspěvky, tak na to přijdeš sám. Budu Ti držet palce...

            NBacha - Profil | Út 23.8.2016 1:09:27

            Jarda Š. >> Dík, stačí.

              NJarda Š. - Profil | Út 23.8.2016 1:05:01

              Bacha >> Ano, to jsem také psal, že lovící, který nechá jiného manipulovat se svým prutem, nese pak odpovědnost za to, aby s ním nemanipuloval v rozporu s předpisy.

                NBacha - Profil | Út 23.8.2016 1:01:55

                Saddám >> Osmnáctiletý je oprávněn dozorovat desetiletého při manipulaci s jednou z jeho udic.

                  NSaddám - Profil | Út 23.8.2016 0:41:38

                  Jarda Š. >> Asi se stíhám ptát moc rychle. On je nějaký držitel povolenky oprávněn něco nebo někoho dozorovat? Něco jako školitel? Já myslel že osoby jež mohou školit nerybáře jsou zákonem resp. vyhláškou přímo uvedeny. Přísahal bych že to, že jsi držitelem RL a povolenky prostě nestačí.

                    NSaddám - Profil | Út 23.8.2016 0:32:16

                    Charlie Trapper >> Kazíš mi radost.. Já to chtěl od Jardy.
                    Do takovéto diskuse bych se nejraději nepouštěl, ale už vidím ty vykuky, co si to tady přečtou a budou předvádět variace,,chytá celá rodina" bo táta má povolenku a RL.

                      NBacha - Profil | Út 23.8.2016 0:28:11

                      Jarda Š. >> To máš opravdu, ale veškerou zodpovědnost, včetně té právní, má ten s tím glejtem. Nebo se mýlím?

                        NCharlie Trapper - Profil | Út 23.8.2016 0:22:10

                        Saddám >> Máš to napsané v zákoně: "Zákon č.99/2004 Sb. §2 odst.j) - Pro účely tohoto zákona se rozumí j) lovem činnost směřující k ulovení ryby nebo vodního organizmu v rybníkářství anebo ulovení a přisvojení si ryby nebo vodního organizmu při výkonu rybářského práva za podmínek stanovených tímto zákonem". A máš to. Celkem jednoduchá a jasná definice.

                          NSaddám - Profil | Út 23.8.2016 0:20:10

                          Jarda Š. >> Jen pro osvěžení paměti: §2
                          Pro účely tohoto zákona se rozumí
                          l) rybářským lístkem doklad nezbytný pro vydání povolenky k lovu umožňující lov ryb a vodních organismů v rybářských revírech
                          m) povolenkou k lovu doklad opravňující fyzickou osobu k lovu ryb nebo vodních organizmů v příslušném rybářském revíru

                            NSaddám - Profil | Út 23.8.2016 0:08:16

                            Jarda Š. >> Nechme prosím být analogie. Jak bys ty, jako právník definoval lov. Myslím, že takováto definice nám zcela postačí.

                              NJarda Š. - Profil | Po 22.8.2016 23:58:47

                              Saddám >> Já tady vidím analogii spíš s tím, když si objednáš předělání rozvodu elektřiny v bytě, tak stačí, aby "papíry" na to měl vedoucí a nemusí je mít každý, kdo ti tam pod jeho vedením tahá kabely a šroubuje zásuvky.

                                NBacha - Profil | Po 22.8.2016 23:49:08

                                Saddám >> Sorry, už mě to nebaví, mám v oblibě inteligentnější debaty...

                                  NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 23:44:34

                                  Bacha >> Nestraš mě. Na to fakt nejsem ten pravej.

                                    NBacha - Profil | Po 22.8.2016 23:39:43

                                    Saddám >> Tak proč se do mě navážíš, když s určitou skupinou lidí nechceš mít nic společného? Rád se nechám poučit, když mě tak dobře znáš. Ale prosím v tvém zájmu do SZ. Jsem slušný chlap:-)

                                      NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 23:20:32

                                      Bacha >> Nemáš se zač omlouvat. Mě jsi ničím neurazil. Na mém vztahu to také nic nemění .Já s určitou skupinou lidí mít žádné vztahy nechci.

                                        NBacha - Profil | Po 22.8.2016 23:10:15

                                        Saddám >> Víš co Saddáme, v rámci dobrých vztahů se ti v hlubokém předklonu omlouvám. Stačí???