MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Diskuse k bleskovce Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi ®15.8.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 17 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® Čt 8.9.2016 10:13:47
kakr >> K70 je informace v povolence dle §13 odst.9. Nic víc. Pravá a nefalšovaná RS kontroluje a zadržuje povolenky jen za to, co jí přísluší.

Pokud se kdokoliv obrátí na soud, že mu byla zadržena povolenka RS a následně uživatelem za něco, co není přestupek dle zákona 99/2004, tak soud bude zkoumat, zda RS činila dle zákona a zda uživatel mohl takové informace prezentovat jako zákonné podmínky VRP. To, že zákon umožňuje "něco" stanovit v povolence, neznamená, že to je paušálně zákonná podmínka, jejíž nedodržení je přestupek na úseku rybářství. Nebo se mýlím? Rybář také nemůže hodit jakoukoliv RS do vody, jen proto, že se domnívá že překročila svoje pravomoce a již není osobou úřední. Nepříjemné následky by mohly následovat v OBOU případech.

Policie řeší TČ, nikoliv přestupky dle občanského práva, to nevíš?
N zdevac - ® Čt 8.9.2016 8:00:17
tomfisherman >> Že to předáš právníkům ještě neznamená, že musí jít hned o soud. V praxi to funguje tak, že pokud právník shledá případ zajímavým a oprávněným, pošle nejdříve předžalobní výzvu k nápravě. Ovšem už v této předžalobní výzvě může být zahrnut aministrativní poplatek za tuto výzvu, můj advokát používá cca 2 000 - 3 000 Kč. Svaz by tedy v tomto případě byl právníkem vyzván k nápravě a zároveň k zaplacení poplatku za tuto výzvu k nápravě. Je to plně v souladu s legislativou. A teprve pak, až by náprava nebyla sjednána a poplatek zaplacen, by to šlo cestou žaloby. Moje zkušenost je, že 90 % oslovených přistoupilo na výzvu, zbývajích 10 % to nechalo dojít až k soudu, kde prohráli.
N kakr - ® Čt 8.9.2016 7:38:17
Mrknato >>
Jak se pozná "pravá nefalšovaná RS" od nepravé (milice)? Pravá má krom průkazu a odznaku kroužek v nose?
Napsal jsi, že osud zadržené povolenky je v rukou uživatele a lze ji zadržet dočasně či trvale. Jinými slovy, když ji uživatel prožene skartovačkou, tak je dle zákona vše v pořádku, nebo se zase mýlím?
Představ si , že zdevac chce žalovat újmu způsobenou zadržením povolenky a žádat statisíce , čilimník ji skartuje a vše je dle zákona a vyhlášky. Co bude žalovat??
Důležité a zákonné je poslat zadrženou povolenku trafikantovi, který ji vydal neb má na povolence své razítko a podpis (dle hasiče). Škoda, že povolenky nebývají tištěny na jemném papíru, daly by se upotřebit i jinak:-))

Pokud jsi přesvědčen o nezákonnosti BP už jsem ti opakovaně psal, zajdi na nejbližší služebnu PČR, jistě tě rádi uvidí.
Vlastně jsi nezákonností BP zcela zboural hojně propagovanou K70, zákon nic takového nezná.
Kapraři tě budou milovat:-))
N Mrknato - ® St 7.9.2016 19:10:27
Karel K70 >> Možná pro tebe, ale já si myslím, že společná rybařina má 3 obrovské boláky, které ji ukrutně omezují.
1) BPVRP většinově jako pouhé info, avšak svazem vnímané jako zákon
2) Vyvádění peněz ze společné rybařiny přes MO do jejich soukromáků
3) To, že uživatel na svých revírech nehospodaří, ale inkasuje peníze a vytváří dceřiné společnosti (CS, CR a RMV rybolov, vč. rybolovu Rady)

Čím víc lidí se zapojí do diskuse, tím lépe, pokud to bude věcné a slušné.
N Karel K70 - ® St 7.9.2016 18:56:28
Mrknato >> Mám zato,že bylo už všechno řečeno,jinak se do diskuse zapojí Tomfisherman,a pojede to opět dokola.
N Mrknato - ® St 7.9.2016 18:49:25
Karel K70 >> Problém RS a stíhání "pytláků" bytostně souvisí s rybářským zákonem. On není pytlák jako pytlák a BP jako BP.
N Karel K70 - ® St 7.9.2016 18:41:31
Vy dva diskutující-neměli by jste si založit soukromou diskusi na téma rybářský zákon?
N Mrknato - ® St 7.9.2016 18:15:03
kakr >> Pokud je povolenka zadržena RS za porušení zákona 99/2004, platné vyhlášky 197/2004, či výjimek RO, je zaslána tomu kdo ji vydal, nebo je k tomu zákonem oprávněn a v termínu 5 dní, tak podle mě je osud povolenky plně v rukou toho, kdo ji vydal a to je uživatel, nebo jeho zmocněná nižší org. složka. Stačí?

Pokud prodejci povolenek MRS, kterým je SMÚS toto umožníte a případně zadržené povolenky na vodách MRS RS zasílá MRS, a ne tomu kdo ji vydal, tak to je divné, ale není to ten problém, jako s CR povolenkou.

Jeden zmatený předseda MOMRS nechápe, že věcným rozsahem zákona 99/2004, vyhlášky 197/2004 a platných výjimek pod č.j., je dána výčtově množina toho, co má skutečná a nefalšovaná RS kontrolovat a za tato porušení i zadržet povolenku. Např. BP, že lovící musí mít podběrák, váhu, metr, používat vlasec určitré síly, olůvko určité hmotnosti je platná BP, neboť je podložena přílohou vyhlášky a §13 odst.9 tomu dává zákonný rámec, ale nepředložení členské legitky, či předložení dvou kapř ke kontrole není porušením žádného právního předpisu, který má RS konrolovat a zadržovat za to povolenku. Už jsem ti jednou psal, aby jste toho předsedu vyhodili.... dělá Vám ostudu.
N kakr - ® St 7.9.2016 17:49:45
Mrknato >>
Napsal jsem to možná trošku kostrbatě tak ještě jednou. Každý rok si ČRS ÚS severní Moravy nafasuje cca 1500 povolenkových známek MRS včetně schválených formulářů + BP MRS.
Prodá jen ve svých PS (MO) a do kolonky vydal dává razítko a podpis PS ČRS. A svět se točí dál.....

Mně ale zajímá druhá část dotazu - co se se zadrženou povolenkou, která byla zaslána v termínu kam zaslána být má děje dál. Prosím odkaz na příslušný § zákona, který to řeší.
N Mrknato - ® St 7.9.2016 17:19:19
kakr >> Tomu nerozumím. U vás v MRS se prodá 1500 povolenek severomoravského ÚS jako povolenek MRS?

Pro společný rybolov v ČRS se ve statutu stanoví, že územní povolenky jednotlivých ÚS jsou sdruženy v CS povolenku, tedy že územní povolenky toho kterého uživatele platí na ostatních revírech uživatelů sdružených v CS rybolovu. Tedy že CS povolenka je jen územní povolenkou s rozšířenou platností. Proto se zasílá tomu, kdo ji vydal, to je ÚS a na základě §4 odst.10, MO.

Proto třeba u nás Rada ČRS nemůže sama vydávat CS povolenky, může ale provádět redistribuci, to je něco jiného a může prodávat povolenky MRS a nečlenům (to je na jinou diskůsiju).

Rozhodně nejsem zastánce a obhájce porušování zákona 99/2004. A proto se vymezuji i proti porušování tohoto zákona uživateli a následně i RS, které prochází. Za jakékoliv porušení zákona, jehož popis je uveden v zákoně (tedy i vyhlášce a výjimkách) je možno povolenku tím, kdo ji vydal odebrat dočasně, nebo i trvale. Tady problém není. Problém nastává, když Milice, protože RS by to udělat nemohla, zadrží povolenku např, za špatné parkování, urážku mezi rybáři, za přisvojení ryby, kde BP jsou jen informací (lipan 38 v ČRS, či kapř 85 na revíru s horní mírou, apod.) a DK MO, přestupkové komise a MZe budou tvrdit, že uživatel nepochybil, neb zákon tak je vykládán...... To ale není konečný verdikt a jsem bytostně přesvědčen, že pokud jsme právním státem, tak přisvojení lipana 38cm a kapř 85cm na revírech s info o horní míře není přestupkem na úseku rybářství a RS za tento počin nemůže lovící trestat, či jim zadržet povolenku, čímž odpadjí starosti MO a DK.......... Navíc u nás, v ČRS není v jednacím řádu žádný trest za porušení BP. Vždy se trest odvíjí od porušení §.
N kakr - ® St 7.9.2016 8:22:43
Mrknato >>
Každoročně prodá asi 1500 povolenek ČRS ÚS severomoravský. Povolenek MRS. Prodávají je téměř všechny PS (MO) , jsou na našich tiskopisech(schválených Mze jako výjimka pod č.j.) a do kolonky vydal dávají své razítko a podpis prodejce. Zadržená povolenka prodaná na severní Moravě je zaslána tomu kdo ji vydal, to je MRS. To je fakt a zdevac může za pomoci NOZ podat žalobu, na pátém nástupišti ji rádi přijmou.
Ale ty, jako znalec jistě odpovíš, co se děje se zadrženou povolenkou, která byla včas odeslána tam kam patří. Kolegy hasiče jsem se už ptal, tak zkuste dát hlavy dohromady a s odkazem na příslušný zákon(y) napište. Opakuji znovu, potřebuji znát číslo a §zákona, ne blábol.
N hraji - ® St 7.9.2016 8:16:17
Který paragraf zákona 99/2004Sb. uvádí taxativně přestupky, ze které může RS zadržet povolenku?
N Mrknato - ® St 7.9.2016 8:03:18
kakr >> Karle, kdo se bojí, nesmí do lesa, nebo nechat prodávat povolenky trafikantům. Japak to asi dělá Rada ČRS, když prodá CS povolenku rybáři z MRS? Jede s ní na přísluškou libovou MO, nebo na ÚS???

O RS se tu bavíme proto, že RS není oprávněna zadržovat povolenky za zcela neurčité věci, které neurčil zákon a to výčtově. Co se jakému čilimníku vylíhne přes noc v hlavě rozhodně zákon nemůže pokrýt. Zákon pokrývá pouze možnost stanovit odlišné podmínky výkonu ryb. práva v povolence a ne je měnit a dopisovat bez dalšího.

1) Proto když si rybář dnes ponechá kapř 38, před rokem ještě berného, RS zadrží povolenku, obec rybáře potrestá a co udělá příslušná MO s povolenkou je jen na ní.

2) Když si ale dnes rybář v ČRS ponechá lipana 38cm a RS mu povolenku zadrží, za porušení interních předpisů, zákon neporušil, trest z obce nemůže přijít a povolenka se neměla dostat do MO. Nezákonnost způsobila naprosto jasně RS a soud bude zkoumat, pokud se na něj rybář obrátí, zda uživatel měl právo takové matoucí instrukce do BP dát.....

N kakr - ® St 7.9.2016 7:43:48
tomfisherman >>
Mamlasem nazývej tatínka nebo dědečka.
Zřejmě neumíš číst, napsal jsem razítko a podpis. Proto příměr s PINem, já bianco podpis nedám nikomu,natož trafikantovi. Na formuláři povolenky je podpis vyžadován.
Ale jako znalec zákona bys mohl vysvětlit i s patřičnými odkazy na příslušné § zákona co se ze zadrženou povolenkou, která byla do 5 pracovních dnů poslána tam kam patří, děje. Nikde v zákoně jsem nic nenašel, ale nejsem znalec ani vykladač. Zkus se poradit se zdevacem, tem má zkušenosti a pak napiš, už se těším.
N tomfisherman - ® St 7.9.2016 6:51:53
zdevac >> Hnát to k soudu v první fázi je možná až moc, i když svaz fakticky nabádá RS k protiprávnímu jednání! Možná při konkrétním pochybení RS, zaslat na tuto RS stížnost tomu, kdo ji stanovuje čili úřad ORP a vidělo by se, jak by se s tím poprali a jak by to dopadlo!
N tomfisherman - ® St 7.9.2016 6:41:21
kakr >> Ty jsi opravdu mamlas - srovnávat PIN a razítko!! A když jsi schopen předat počet známek a nálepek, tak předáš i počet orazítkovaných tiskopisů.
A to co cituješ z CR statutu nic nemění na tom, že RS musí zaslat povolenku tomu, kdo jí vydal a CS a CR povolenky mohou dle těchto statutů vydávat i MO ČRS či MRS v Horní Dolní.
Prostě snažíš se tu okecat něco, co okecat nelze, vnitrosvazový předpis nemůže jít nad zákon a v zákoně má slovíčko VYDAL stále stejný význam, jak v textu, tak v příloze ve vzoru povolenku. S tím nic nenaděláš a buď se tomu přizpůsobíš anebo to budeš porušovat. A fakt zajímavé, jak se tu k tomu porušování pěkně hlásíš!!
N Mrknato - ® Út 6.9.2016 19:23:29
kakr >> Zákon ale naprosto detailně řeší, kdo povolenku vydává a kam RS zadrženou povolenku a kdy posílá. Dokonce zákon výčtově určuje, za co, za jaký konkrétní přestupek může RS povolenku zadržet.
Mně by ani na chvíli nenapadlo, abych osobu úřední mystyfikoval interní směrnicí a povolenku RS nařídil posílat tam, kde k přestupku došlo, za to, co zákon řeší jinak a mohl bych pokračovat......

Jsme asi oba racionální lidé. Kdybych si nechal v březnu chycenou štiku a při kontrole argumentoval, že mi to dovolil Tonda Novák, tak by mně to asi neprošlo, co? Ale v situaci, kdy uživatel si místo výjimkou změní lovnou míru určitého druhu BP, bez zákonného krytí právním předpisem, to projde, protože to doporučí MZe? Proč MZe novelou vyhlášky nepřevede stanovování lovných měr uživatelům a bylo by to jasné, když to samo podporuje?
N kakr - ® Út 6.9.2016 19:06:09
Mrknato >>
Musíš se ptát našich zákonodárců, jsou moudřejší.
Jen se musím smát, jak se tu zoufale dohadujeme kam se má zadržená povolenka poslat. Záleží na tom stejně jako na loňském sněhu. Úplně na hlavu to postavil zdevac, který by to dokonce žaloval.
Už dlouho jsem se tak nezasmál......
N Mrknato - ® Út 6.9.2016 18:59:43
kakr >> Karle, prosím tě a mohl by jsi mně a nebo i těm, kdo okolo BP nemají jasno ozřejmit, proč uživatel nepožádá RO o výjimku a tu pak nedá do BP? Byl by to takový problém? A ty jako hospodář, který by jsi o výjimku požádal, máš jistě oddůvodnění, které by mělo být obdobné jako u BP, nebo se mýlím? Jak si vysvětluješ, že zákon 99/2004 ohledně rybolovných způsobů, lovných měr a hájení ustanovil výjimky?

N kakr - ® Út 6.9.2016 18:09:49
Škoda, že mekota zdevac mě má v ignoru. Požádal bych jej by nám sem hodil pár rozsudků a v jakém je balíku, když se občas soudí. Jen připomenu, že NOZ platí pár měsíců.
Bláboly o žalování kvůli zaslání povolenky "jinam" jen ukazují, že o věci nemá nejmenší ánung, ale nebudu mu brát iluze. Ještě nedávno tvrdil, že vlastně vůbec povolenku nepotřebuje, neb když si rybu nepřisvojí, neloví...
N zdevac - ® Út 6.9.2016 16:49:44
tomfisherman >> Já bych to takto černě neviděl. A díky NOZ už vůbec ne. Pokud by mi zadrželi povolenku, ať už právem, nebo neprávem, a poslali ji jinam a tím řešení celé kauzy protáhli, žaloval bych je nejen o část peněz za povolenku, ale především o něco jako snížení kvality mého volného času. Dnes už je to tak, že můžeš podobné věci žalovat bez problémů, takže pokud bych kvůli nim nemohl chodit na ryby, měl bych z toho duševní újmu a depresi, viděl bych to na pár stovek tisíc. Soud by to asi snížil, ale i tak by za duševní újmu, kdy se díky něčí zlovůli a neznalosti zákonů nebmohu věnovat mé oblíbené zálobě, byla slušná částka. A soudy dnes rozhodují podobné případy poměrně rychle, náklady na soud platí prohrávající... A v podobných případech vždy právníkům nabízím případ a k tomu nula peněz, ale vysoký podíl na vysouzené částce. Obvykle to vezmou, občas se takto soudím. Jen dám právníkům podklady s tím, že si mohou nechat většinu toho, co vysoudí, podepíši jim plnou moc, a dál se nestarám. U kakra a podobných blekotů bych neváhal ani minutu.
N kakr - ® Út 6.9.2016 16:16:16
Mrknato >>
Dobře, na 38 jsem tě nenalákal, přijeď a přisvoj si 2ks 50cm (máme skladem). Zákon povoluje dva , BP jen 1ks.
To je zcela seriozní nabídka o průběhu budeme informovat MRK, bude to bestseler. Nebude to moc drahé, tipuji, že to můžeš mít v prvním kole za litr. Pokud budeš kopat nožičkou tak za pět litrů a když se budeš chtít soudit, tak asi za 7 let tě to přijde na pajcku.
Firmu prodáš, stát se o tebe postará, dostaneš důchod.
Škoda že se konce sporu nedožiji, ale MRK zcela určitě:-))
N Mrknato - ® Út 6.9.2016 16:03:53
kakr >> A jak chceš odlišit RS která koná striktně dle zákona a RS, která plní úkoly svazu, kontroluje interní předpisy a dodržování jeho informací uvedené v povolenkách a za tyto věci, které zákon nestanovil, povolenky zadržuje z pozice osoby úřední? To není bohužel vtip a když tak nechtěný. Na vtipkování je to celkem vážná věc. Kde je uvedeno v zákoně, nebo v jiném právním předpisu, to, co obsahují interní BP, tedy BP, které má RS kontrolovat? Jejich počet nemůže být libovolný a jen na uvážení uživatele. To nic nemění na tom, že je uživatel může uvést v povolence, o tom spor není......BPVRP je pouze zákonem požehnaný institut zveřejnění dalších (bližších) podmínek v lovu a informací na jednom místě a to v povolence. Není to logické? Nemá to oporu v zákonu? Proč BP opakují ustanovení vyhlášky a výjimek, tedy BP, které mají zmocnění právními předpisy?

Kapř 38cm je dnes (po novele vyhlášky) průserový a já bych si ho veřejně neponechal, byl bych bláhový. Proto uvádím obdobný případ s lipanem v ČRS.

Geometři jsou velmi chudí a nemají peníze na soudy a když nějaké vydělají, jak je použijí pro investování do firmy ne financování soudů..... Já jsem si myslel, že svazy, uživatelé a RS se budou chovat vždy zákonně, aby mohly toto vyžadovat od rybářů. Asi je to jinak, je nová doba.
N kakr - ® Út 6.9.2016 15:13:24
Mrknato >>
Podívej Pavle jsi celkem rozumný a inteligentní rybolovec, jen strašně zapšklý.
Stálé řeči o svazomilicích jsou již únavné, neb opakovaný vtip přestává být vtipem.
RS neřeší předpisy ani BP, právě naopak řídí se jimi. Můžeš řvát ,cukat nožkou, ale to je tak asi všechno. Ideální bude nechat si zadržet povolenku a pak budeš moci všechna moudra kterými nás obšťastňuješ předvést v praxi, zatím je to pořád jen teorie.....
Přijeď k nám, přisvoj si kapříka 38 (budeš si ho muset dovést, tak malé u nás nemáme) a slibuji, osobně ti zadržím povolenku, pak budeš moci prokázat, že BP (míra kapra 40) jsou jen cár papíru.....
N Mrknato - ® Út 6.9.2016 14:58:15
1) Má skutečná RS kontrolovat předpisy MRS a ČRS?
2) Je uživatel MRS, či ČRS nadán pravomocí vydávat a měnit právní předpisy?

Obě odpovědi jsou stejné. Jen čilimníci zkouší, zda by odpověď na tyto tázky nemohla být opačná.... a zníti ano......
N kakr - ® Út 6.9.2016 14:51:14
tomfisherman >>
Zkus si přečíst kousek ze Statutu -
Práva a povinnosti držitelů povolenek, kárná působnost
...................................................​...................................................​..............................................
1. Držitel povolenky je povinen řídit se závaznými předpisy ČRS či MRS podle toho, kterému svazu rybářský revír náleží.
2. Dopustí-li se držitel celorepublikové povolenky protiprávního jednání, které má za následek odnětí povolenky, bude mu tato povolenka odňata v plném rozsahu její platnosti, a to bez nároku na jakékoliv vyrovnání alikvótního podílu výše ceny celosvazové (svazové) povolenky jednoho nebo druhého svazu.
...................................................​...................................................​.............................................
Asi to bude pro tebe hodně složité, ale věz, že povolenku celorepublikovou zadrženou na revírech MRS po prokázání přestupku již ten, na jehož jméno byla vydána neuvidí, to snad pochopíš.
Může být prodána i v PS ČRS Horní Dolní.

Členské známky (ceniny) není problém vyúčtovat. Problém bude, když prodejce prodá povolenku s mým podpisem a razítkem v rozporu s pravidly hry. Také dáváš PIN od karty každému?
N tomfisherman - ® Út 6.9.2016 14:42:50
Mrknato >> To máš pravdu, délka procesu a vymahatelnost to už je další problém. Pokud by to neskončilo projednáním na příslušném úřadě, tak by se to asi táhlo.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 17 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSmáčky Saira - okouni a candáti je prostě milují!

Velmi účinný smáček vylepšený oproti jiným modelům o žebrování po celé délce těla. Nyní v akci!

akce, rybareniFOR JOB Komplet Walis Camou

Za 295
Nepromokavý komplet uložený ve skladné tašce, určený pro splynutí s okolím za deštivého počasí, v límci je integrovaná nepromokavá kapuce, ve velikosti XL, XXL

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPPRODUCT.CZ CARPPRODUCT.CZ

Váš specialista nejen na lov kaprů. Zavedený E-shop s dlouholetými zkušenostmi a kamennou prodejnou, na trhu jsme přes 20 let....