Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi - Profil , 15.8.2016

Saddám - Profil | Po 22.8.2016 23:04:53

Jarda Š. >> Trochu mi to evokuje poslední trend od vody ,,já nelovím, já jen zdolávám". Chceš tedy říct, že pokud někdo nahazuje,drží v ruce nastražený prut, tahá z vody rybu.. že vlastně neloví, že MANIPULUJE ? Že se vlastně nic neděje? To bysme vlastně na jednu povolenku třeba na plavanou mohli s kolegou každý s jedním prutem manipulovat.
Píšeš, že jsi právník, párkrát už si mi elegantně po anglicku zmizel bez odpovědi, ale tohle už je na mě hodně silné kafe, a že jsem toho u vody slyšel.

    Saddám - Profil | Po 22.8.2016 22:57:08

    Mrknato >> Dík Pavle , ale je to škoda námahy. Já tyhle kecy přesně znám. Každej druhej ouřada je používá, jen aby se dlouho udržel u korýtka. Takovej ten cyklista. Nahoru hezky ohnout hlavu a dolu šlapat a šlapat.Hlavně nic konkrétního neříct.

      Jarda Š. - Profil | Po 22.8.2016 22:54:37

      FRANK71 >> Osobně zastávám názor, že zákon nezakazuje, aby, pokud je lovící u prutu přítomen, s jeho prutem manipulovala jiná osoba (a to i bez RL a povolenky) dle jeho pokynů. A co není zakázáno, je občanovi dovoleno. (Nelze uplatnit analogii s výkonem myslivosti nebo řízením motorového vozidla, protože tam zákony výslovně zakazují, aby dovolili myslivec manipulovat se zbraní či provozovatel vozidla sám nebo jím pověřený řidič předat řízení, byť i v jejich přítomnosti, osobě bez potřebného oprávnění, kdežto zákon o rybářství žádný takový zákaz neobsahuje.) Za případný přestupek (např. nahození zakázané nástrahy) v takovém případě odpovídá lovící, ne ten kdo manipuluje s jeho prutem. (V teorii trestního práva se toto nazývá "pachatelství použitím živého nástroje".)

        Saddám - Profil | Po 22.8.2016 22:52:10

        Bacha >> Hoď se strejdo do klidu.Taky bys mohl strávit podzim života v předklonu .Takovýhle kecy jsem slýchával ve fabrice od 40 letých poflakovačů, když mi bylo o třicet míň a už tenkrát mě moc nebrali.. Opravdu víš prd žvanikine. O argumentech snad nemluv vůbec. To je slovo, jehož význam do tvých výšin ještě nepronikl. Prostě nemáš koule na to, abys chlapsky přiznal, žes hned zkraje napsal, že nejlepší je si ničeho nevšímat.

          Bacha - Profil | Po 22.8.2016 22:47:55

          Mrknato >> To chápu, ale to neznamená, že budu kejvat na každý výmysl. Nemám to zapotřebí. Slušnost za slušnost a na hrubý pytel...

            Bacha - Profil | Po 22.8.2016 22:40:30

            Saddám >> Víš synku, až toho růčo odmakáš co já, pokloním se ti, i kdybys zrovna náhodou seděl v kanceláři ...a nepotřebuji k tomu silná slova. Kdo ztrácí argumenty, začne vulgárnět:-)

              vydra Lucky - Profil | Po 22.8.2016 22:37:58

              sven >> Tak jo, já se tu svlíkám, ale ty stále kecáš, stejně jako věrný poskok a fabulátor. Odkaz, který jsi tam dal, je zase k něčemu jinému, než jsem psal. Základ je tady-domluva není napomenutí. Napomenutí je sankce stanovená zákonem, ale domluvu je možné užít jen v souvislosti s projednáním přestupku v případě upuštění od sankce a to jak policistou, tak strážníkem. Domluvu lze chápat jako uznání přestupku přestupcem, jeho poučení projednávajícím orgánem a postačující k nápravě přestupce. Krom toho jsi mi ještě stále nenapsal ten jediný příklad onoho prptiprávního konání RS, kvůli kterému jsem na začátku reagoval na tvé příspěvky. Jen blábolíš a stále měníš postoj k tematu.

                Mrknato - Profil | Po 22.8.2016 22:33:37

                Bacha >> Hele saddáma nech, neznáš ho. Ne že bych s ním ve všem 100% souhlasil, ale on by se těm UKáčkám možná jako výjimka postavil..... a nejen jim. Problém je jinde a to také naznačil, že když se ti za několik měsíců 3x změní rozhodnutí z Mze, tak......... víš co myslím.

                  Bacha - Profil | Po 22.8.2016 22:33:17

                  Charlie Trapper >> A vidíš, jsme u toho. Napsal jsi, že muškaři dokáží zlikvidovat generační hejno lipanů.... To je přesně to vyjádření, které není objektivní za každých okolností a spouští to nekontrolovatelné reakce. Vím, cos tím chtěl říct, ale objektivně to prostě nemůže být pravda. Neber to osobně, nechci mít pravdu za každou cenu;-) Jinak souhlas.

                    Mrknato - Profil | Po 22.8.2016 22:27:12

                    Saddám >> Já jen čekal, kdy se ohledně rybníkaření ozveš...)))) Ale furt je lepší rybníkařit na písáku, než se tvářit že to je revír, kde uživatel stanovil desítky nesmyslných BP..... To jsem chtěl naznačit, ne že bych byl propagátor rybníkaření. To určitě ne.

                      Saddám - Profil | Po 22.8.2016 22:26:12

                      Mrknato >> Mám dobrou zkušenost, že ano. Já ovšem nevolám dopravku , ale příslušné oddělení.

                        Saddám - Profil | Po 22.8.2016 22:24:41

                        Bacha >> Naprosto upřímně. Nikdy jsem to tady nikomu nenapsal a myslím, že ani do budoucna nebudu muset.U mě seš vůl a víš hovno, jen to skrýváš za hezký kecy. Spousta kanceláří je vámi přeplněná.

                          Mrknato - Profil | Po 22.8.2016 22:23:16

                          Saddám >> Ohledně domluvy máš asi pravdu, ale jak jako kontrolovaný rybář v biwi two mann (tam kde se nesmí tábořit), s parkujícím autem na břehu řeky (mimo cestu), mám záruku, že i když při kontrole u mě, jako lovícího nezjistíš závadu ohledně lovu, si moji povolenku nenecháš v kešeni a neodevzdáš na MO za porušení interních svazonorem?

                          Záruku asi nemám žádnou, co????? )))))))))

                          Ohledně volání PČR mám divnou zkušenost. Před vjezdem k domu mně na chodníku parkovalo dost dlouho neznámé auto, tak jsem zavolal dopravku. Dopravka řidiče vypátrala, domluvila mu, on přeparkoval a tak jsem hochům co mají chránit a pomáhat ukázal na další cca 3 auta, která pakrovala ze 100% na chodníku. Hoši pokrčili rameny a odjeli..... Ty si myslíš, že ohledně nějakého přestupku při VRP budou jednat jinak?

                            Saddám - Profil | Po 22.8.2016 22:16:53

                            FRANK71 >> Nevím, jak jinde, ale u nás jsem za těch 16 let, co to dělám nezaznamenal ze strany uživatele žádný tlak na to, co a jak by měla RS postihovat. To, že se o něco takového naopak pokusilo několik úředníků Magistrátu je naprosto nezvratný a doložitelný fakt a že se mne samotného pokoušel prostřednictvím uživatele ovlivňovat úředník kraje mám i písemně. Uživatel se ovšem k takovémuto jednání nesnížil a MZe pak následně dalo za pravdu mě.

                              sven - Profil | Po 22.8.2016 22:12:42

                              Charlie Trapper >> Chápu, že je to velký problém a dovedu se do takové situace vžít. Manévrovacího prostoru mezi realitou a paragrafy je poskrovnu..
                              Osobně mám velmi dobré zkušenosti se součinností s PČR, při podobných akcích. Nepamatuji, že by někdy odmítli. Jejich možnosti a pravomoci, jsou nepoměrně širší.
                              Díky za reakci.

                                Charlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 22:11:52

                                Saddám >> Samozřejmě je to na některých soukromých pískovnách v rozporu. Pokud tam nemají vyhlášen revír, tak si tam mohou dělat co chtějí.

                                  Bacha - Profil | Po 22.8.2016 22:11:04

                                  Saddám >> A Masaryk pronesl, že myslet znamená houby vědět...ale dobře, na jasnou otázku jasná odpověď. Samo že upozornit, ale pak to vypadá, že chytrolín si vyšlápl na dementa. A to je blbě...jestlipak by si takto dotyčný vyšlápl na bandu ukrajinských soudruhů???

                                    Saddám - Profil | Po 22.8.2016 22:10:03

                                    Mrknato >> Rybníkařit můžeš na rybníku, ne na písáku. Jestli je to někde jinak, je to v rozporu se zákonem. Tam napři energii. Já už jí tolik nemám.

                                      Charlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 22:08:43

                                      Mrknato >> Pokud je stanovena minimální míra, nemůžeš jít pod ní. A pok máš právo stanovit omezení, tak ji můžeš zvýšit. To je interpetace právníků, i když ji můžeme zpochybnit. Pokud se ale týká ochrany vybraných druhů ryb, tak bych o tom moc nepřemýšlel, je to obvykle k dobru věci. A u lipan se trochu pleteš. Muškaři jsou schopni zlikvidovat generační hejno ve velikosti 35-40 cm jako nic. Pokud se týká nečinnosti Rady, tak souhlasím. Stávající stav je cesta do pekel.

                                        Mrknato - Profil | Po 22.8.2016 22:06:19

                                        Charlie Trapper >> Problematika vaší Lužnice 10B je asi podobná našim písníkům okolo Oplatilu. Podle mě jsou tyto vody zralé na režim rybníkářství, kde "rybníkář" si může stanovit úplně jiné podmínky za kterých se těží...... a garantovat tak daleko účelněji to, k čemu se rybníkář zaváže, aby o těžbu (lov) nepřišel.....

                                        Edit : na BP mám velmi podobný názor jako ty.