Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi - Profil , 15.8.2016

NCharlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 22:04:27

Mrknato >> Ohledně BP mám jasný názor - spoustu zbytečných BP zrušit a víc dohlížet na dodržování zákona. Některé územní svazy mají BP jen minimum.

    NFRANK71 - Profil | Po 22.8.2016 22:03:42

    Saddám >> právě, zde je jeden příklad kdy RS nejedná dle zákona, ale kdy ji defakto řídí svaz. Takhle by svaz mohl krásně obejít i lov nonstop, prostě bude instruovat RS, aby lov nonstop netrestala.😁😁

      NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 21:58:40

      Charlie Trapper >> Ohledně VŘ souhlas, ale proč uživatelé tedy riskují? Stojí jim za to těch pár hloupých a zbytečných BP?

        NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 21:57:37

        FRANK71 >> protizákonné
        lov bez RL nebo platné povolenky je přestupkem

          NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 21:56:47

          Charlie Trapper >> Cituješ zákon, vpořádku, ale z čeho vyvozuješ, že lovné míry BP nelze snižovat, ale jen zvyšovat? To je rétorika MZe a několika čilimníků svazu, která s §13, odst. 9 nesouvisí, jak správně píšeš. MZe nemůže zákon vykládat a samozřejmě že se tu vede debata o interpretaci. Soud ohledně BP co vím, žádný neproběhl.

          Pokud by BP mohly lovné míry upravovat, pak by zcela jistě zákon tuto možnost nedával výjimkám. Co se týče výjimek z lovných měr, rybolovných způsobů a hájení, tak ty může udělit i kraj, nemusí se žádat na MZe. Mze uděluje výjimky (oblíbený lov 24) i tam, kde by nemělo, tam, kde není prvoinstančním RO. Tedy se zákonností si také hlavu moc neláme. BPVRP mohou bez problému a bez výjimek řešit z pověření přílohy vyhlášky technické prostředky k lovu, ale pro platnost jiných BP je nutné BP uvedenou v povolence dle §13 odst.9, uzákonit výjimkou. Pak není problém. Míra lipana 40cm bez výjimky není právně platná a není ani věcně správná. Lipana nezachrání. Lipana a jiné mizející druhy zachrání peníze, ale ty mizí do soukromáků MO a to je námět na další diskuse.

          BPVRP a nečinnost Rady podle mě zlikvidují společnou rybařinu a to vidím jako problém.

            Nsven - Profil | Po 22.8.2016 21:55:28

            FRANK71 >> neotravuješ, máš pravdu. :-)
            Pro účel použití laickou RS, jsem považoval tu nuanci za nedůležitou :-)

              NFRANK71 - Profil | Po 22.8.2016 21:54:37

              Saddám >> a jak se díváš na situaci, kdy s prutem za přihlížení otce manipuluje s prutem jeho 8letý syn. Není zde také lidová tvořivost funkcionářů, kdy jdou nad rámec svých kompetencich? Možná příště by to mohli vztáhnout i na manželku.😆😆

                NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 21:52:17

                Bacha >> Asi jsem narazil na toho inteligentnějšího, neboť mému zřejmě málo vyvinutému mozku připadá, že se vyhýbáš přímé odpovědi na přímou otázku. Prostě ti nerozumím, tak se prosím sniž pro jednou na nižší úroveň a odpověz mi jasně a polopatě.
                P.S. Nejsem sice mluvčím zvěčnělého pana Wericha, ale osobně si myslím, že tímto výrokem myslel něco úplně , ale úplně jiného.

                  NCharlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 21:47:57

                  Mrknato >> Veřejné výběrové řízení na revíry by mohlo vést k jejich "privatizaci" a k tomu, že na některých vodách si už normální rybáři nezachytají, viz okolní evropské státy.

                    NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 21:46:48

                    Mrknato >> Domluva především není trest. Máš snad pocit, že když někoho vidím, jak páše nekalotu, tak mu nesmím nic říct, protože mám zrovna připjatý odznak RS? To se mi zdá jako blbost. Víš , abys s tou pověstnou vaničkou nevylil dítě.
                    Naprosto běžně chodím a ať rybář nebo nerybář...pokud dělá něco, co nemá a není v mé kompetenci to řešit. každého upozorním, že pokud své činnosti nezanechá, že povolám na místo PČR, která ho zachrání nebo mu pomůže. Kupodivu nejmenší potíže jsou s motoristy z Německa. Ti se jen zeptají sofort? a po souhlasu okamžitě startují.
                    Pokud totiž budem světem všichni chodit podle návodu, který zde prezentoval Bacha, tak se za pár let budem bát jít naproti do pekárny pro rohlíky. Každej nemůžeme mít svého osobního policajta.

                      NFRANK71 - Profil | Po 22.8.2016 21:46:38

                      Charlie Trapper >> jo díky.

                        NCharlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 21:44:54

                        FRANK71 >> Bohužel také.

                          NCharlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 21:44:13

                          sven >> K tomu musím napsat komentář, protože o problematice Lužnice 10B jsem velice dobře informován, neb jsem byl účastníkem mnoha jednání o tomto revíru. A) Tento revír (pískovna) je stále těžebním prostorem a těžaři (Českomoravský štěrk) nám může kdykoliv výrazně omezit přístup k vodě. Z tohoto důvodu je krom jiného zakázáno na vodní ploše používat jakákoliv plavidla. Oficiálně se v této pískovně nesmí nikdo ani koupat. B) Okolní lesy jsou ve vlastnictví Lesů ČR (v převážné míře) a do těch je obecně zakázán vjezd motorovými vozidly. Bohužel velmi často byl tento zákaz rybáři porušován, proto na vjezdy lesy ČR umístily letos závory. C) Celé území se nachází v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a na celém území této CHKO je zákonem č.114/1992 Sb. (Zákon o ochraně přírody a krajiny) zakázáno stanovat, bivakovat, rozdělávat ohně atd. Jako představitelé ČRS jsme zváni na jednání s dotčenými výše zmíněnými majiteli a ochranáři a donekonečna musíme slibovat, že s tím nepořádkem okolo Lužnice 10B už konečně něco uděláme. Máme pár členů RS a kontrolovat soustavně 12 km poměrně nepřístupných břehů je nadlidský úkol. Nevím, co víc bych k tomu napsal.

                            NBacha - Profil | Po 22.8.2016 21:42:57

                            Saddám >> Pokud tomu takto rozumíš, pak je to špatně. Pokud tomu tak chceš rozumět, je to horší, protože to je napsáno naprosto jasně a vyplývá mi z toho, že chceš jen konfrontaci. Dělat z komára velblouda dokáže kdejaký blb, ale plnit povinnosti i třeba jen RS nedokáže, jak je vidět, hned tak někdo. Člověk, který má zkontrolovat jiné lidí musí být připraven na to, že narazí na někoho inteligentnějšího či znalejšího. Prostě platí ono werichovské... člověk si myslí, že je gigant, ale je jenom ho.no, kamaráde.....

                              NFRANK71 - Profil | Po 22.8.2016 21:34:00

                              Charlie Trapper >> ty jsi porybný?

                                NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 21:33:03

                                FRANK71 >> Podle mě je domluva mírnější trest než napomenutí, ale tady se můžu mýlit. Zásadní je, proč by se do toho měla pouštět osoba úřední, při výkonu své funkce, která s těmito záležitostmi nesouvisí? Něco jiného je informace podaná třeba i RS, ale mimo výkon její funkce.

                                  NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 21:32:54

                                  Mrknato >> Ono asi není na co. Chtěl by sis stěžovat na RS, že ti neukázala průkaz, když jenom posvítila na pruty jestli nejsou nahozené a když viděla , že je vše v pořádku, tak pokračovala v kontrole?Je zakázáno svítit po západu slunce u vody nebo do vody? Určitě ne. Na to nemusím mít nic mimo té baterky.

                                    NCharlie Trapper - Profil | Po 22.8.2016 21:30:25

                                    Mrknato >> Složitý dotaz, jednoduchá odpověď, zkusím Ti alespoň stručně odpovědět: "Zákon č.99/2004 Sb. § 14, odst.
                                    (1) Pro zajištění ochrany řádného výkonu rybářského práva a chovu ryb v rybnících je uživatel rybářského revíru povinen a subjekt hospodařící na rybochovném zařízení oprávněn navrhnout rybářskou stráž." Za další: "Zákon č.99/2004 Sb. § 13, odst.(9) Povolenku k lovu pro dané rybářské revíry vydávají uživatelé rybářských revírů zpravidla za úplatu. V povolence k lovu uživatel rybářského revíru označí držitele rybářského lístku, popřípadě stanoví bližší podmínky výkonu rybářského práva." V bližších podmínkách se nesmí jít pod, resp. nad zákon. Tzn. že pokud zákon stanoví např. minimální míru kapra 35 cm, nelze ji bližšími podmínkami snížit, ale je možné ji zvýšit. Hájení lipana je opodstatněné, pokud ho chceme ve vodách zachovat. Stejné jako s např. s okounem. Bude zřejmě následovat i karas obecný, který téměř vymizel. S vyhrazováním míst pro závodníky mám také problém, je to legislativně nedořešeno. Výjimky se používají omezeně, protože se o ně musí žádat ministerstvo, schvalování je dlouhé a spousta žádostí o výjimky neprochází. např. 24 hod. rybolov. A pokud se týká výkladů zákona, k těm je oprávněn pouze zákonodárce, příp. ministerstvo jako předkladatel zákona a pak při sporu soud. Ostatní zákon nevykládají, pouze interpretují. jejich interpretaci je možné samozřejmě zcela legálně napadnout.

                                      NFRANK71 - Profil | Po 22.8.2016 21:19:54

                                      Nechci zde otravovat, ale domluva a napomenutí jsou dva rozdílné pojmy. Domluvu dává například policista za přestupek na ulici. Napomenutí je písemné a ukládá ho správní organ v řízení o přestupku ve správním řízení.

                                        NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 21:00:32

                                        Mrknato >> Trochu peněz uber, půlka jsou důchodci nebo jiní funkcionáři. A ti, co ani nekontrolují nedostávají kromě kalendáře a propisky nic.