Mělnická rybářská stráž stíhá noční pytláky

Autor diskuse: JaMi - Profil , 15.8.2016

NBláža - Profil | Po 22.8.2016 21:00:03

Mrknato >> To se neví, ale myslí si, že on ne, a to se mu může sakra vymstít.

    Nsven - Profil | Po 22.8.2016 20:58:47

    vydra Lucky >> máš to zapotřebí, svlíct se tu ve svých letech úplně do naha ?
    Možná u vás Ti to lidí baští.. tady jsi vedle jak jedle...
    http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/​spravni-pravo/prestupky-pokuty/832-tresty-za-prestu​pek-napomenuti-pokuta-zakaz-cinnosti-propadeni-veci​.html

      NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 20:58:04

      Bláža >> Já myslel že hodnotíš mě....)))))))) Na budku je přes čáru, souhlas, ale někdy se člověk bránit musí a kdo na tu budku ve finále dostane, není vůbec jistý....

        NBláža - Profil | Po 22.8.2016 20:55:25

        Mrknato >> To ne, ale vyjádření typu že dostal na budku na fotbale už o něčem svědčí.

        Jak píšeš, pokud neměl máslo na hlavě mohl si jít podat stížnost.

          NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 20:54:30

          Saddám >> Dva by stačili........ A za těch 15 by přišlo do rozpočtů 30000,-Kč za brigády a povolenky a to je bratru 1/2 ZP Chrudimky 1. To by bylo dobrý, ne?

          Z příspěvku diskobijce mně přišlo, že byl RS poškozen.... já tam nebyl, jen sem se ho zeptal...))))

            NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 20:53:53

            BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 22.8.2016 20:34:44 >> SZ

              NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 20:52:06

              Mrknato >> Ano, to je taková moderní záležitost. Jsem přistižen při lumpárně, tak si jdu stěžovat.

                NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 20:52:02

                Bláža >> Ty si myslíš, že vyjádření názoru, který vychází z platné legislativy z někoho dělá siláka? To asi ne viď.

                  NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 20:43:10

                  BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 22.8.2016 19:40:41 >> Máš recht. Tak tedy k tématu. 35 strážných na 550ha se mi zdá
                  docela dobrý poměr, respektive docela dost lidí na kontrolu. To musej mít revíry jak zahrádku. Nás je na 520 ha 17 a klidně by mi stačilo jen těch sedm, kteří u vody také něco vidí a řeší.

                    NBláža - Profil | Po 22.8.2016 20:42:21

                    Mrknato >> Podle stylu a způsobu vyjádření další MRKo silák. ;o)))))


                    Hustá diskuze.....

                      NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 20:38:30

                      BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 22.8.2016 20:34:44 >> A proč jsi si nestěžoval na magistrátu?

                        NDiscobijec - Profil | Po 22.8.2016 20:34:44

                        Ohledně RS mě už asi nic nepřekvapí...a zvlášť ne na pardubicku.
                        Taky bejval v Sezemicích takovej mocipán co věděl všechno nejlíp a sbíral papíry jako motýly do sbírky a když se jednou podobným způsobem presentoval v Dašicích na Fotbale tak dostal na budku.
                        To už je ale dávno.
                        Ohledně chování RS a zvláště pak nočních kontrol na Labi bych měl taky pár připomínek.
                        Tak zaprve ty dva noční SSáci jezděj zákazem vjezdu.Za druhý v noci bez světel. za třetí mi nikdy nebyla předložena žádná jejich legitimace, za čtvrtý nebyla ani u jednoho vidět placka RS. Za pátý jsem ji ani vidět nemohl páč mi do obličeje svítili odporným halogenem nebo LED svítidlem. Za šestý s tím pos**aným světlem svítili i do vody, tak že se schovaly i nutrie a do následujícího rozbřezku nevylezly. A za sedmé se ani neobtěžovali mě pozdravit, pozdrav jsem si musel vynutit a to mě teda fakt vytočilo! Doufám že někde v poli zapadnou a chcípne jim mobil !

                          NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 20:30:14

                          Zákon jasně říká v §11, že uživatel revíru je povinen hospodařit způsobem, stanoveným příslušným RO v souladu s podmínkami, za nichž mu byl VRP povolen. §4 říká, že podnájem revíru je zakázán. Za podnájem se nepovažuje pověření nižší org. složky uživatele k výkonu některých činností souvisejících s výkonem RP touto osobou.

                          Pokud uživatel pověří komplet hospodařením svoji nižší org. složku, spolek pobočný, tak se jedná o podnájem, protože uživatel nemůže garantovat ustanovení v §11.......... a to už vůbec nemá cenu kolegovi komentovat, kdo stanovuje chráněnou rybí oblast a popis revíru.

                          No a pak následuje VŘ na nového uživatele, který s revírem nebude kšeftovat, nebo s ním nakládat v rozporu se zákonem....... mělo by.

                            NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 20:13:32

                            Ještě že MRK je plný komiků a žvanilů viz vydra, jinak by byl nudný. Ale oni ti komici nevystupují jen na MRKu, ale i v reálu a to komické už moc není.

                              Nvydra Lucky - Profil | Po 22.8.2016 20:06:28

                              sven >> Ja tak pročítám tvé výplody, je mi zcela jasné, že nevíš, co píšeš. Z počátku jsi tu tvrdil, že RS se dopouští protiprávního jednání, pak jsi ubral na zasahování do kompetencí a teď jsi tomu nasadil korunu, když řadíš i domluvu mezi restrikce. Člověče ty jsi fakt komik. To mám kvůli každé pitomosti jako parkování v zákazu, stanování, rozdělávání ohňů .... volat policii, což mi zákon ukládá jako povinnost??? Jen pro tebe opakuji - přečti si znovu a pomalu zákon, kterým se tu oháníš a pokud ani potom nepochopíš, nepiš raději už nic. Blábolení o právním povědomí od tebe skutečně sedí. Vždyť ty tu ve svém posledním výlevu nabádáš k porušování zákona, kterým se zaštiťuješ !

                                NMrknato - Profil | Po 22.8.2016 19:55:27

                                BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 22.8.2016 19:40:41 >> Společné je to, že 99% rybářů nemá ánung co je přestupek na úseku rybářství....., co může RS kontrolovat, požadovat, zadržet a že RS není součástí svazu ani omylem.

                                  NSaddám - Profil | Po 22.8.2016 19:49:05

                                  Bacha >> Mám tvé odpovědi rozumět tak, že optimální je koukat pod nohy abych nezakopl,ničeho a nikoho si nevšímat a pak někde plkat o tom, jaká hovada se někdy u vody vyskytnou a že by s tím bylo potřeba něco udělat?

                                    NDiscobijec - Profil | Po 22.8.2016 19:40:41

                                    A co že to ty poslední 4 stránky této diskuze mají společného s těmi nočními pytláky ?

                                      Nsven - Profil | Po 22.8.2016 19:30:36

                                      kakr >>
                                      Upozorní-li strážník RS verbálně rybolovce, že porušuje obecní vyhlášku, není to nic proti ničemu. Je to zcela v pořádku.
                                      Nutno ovšem dodat, že v tomto případě, nemá upozornění od RS větší váhu, než upozornění kteréhoholiv jiného občana a stále se jedná pouze o informaci.
                                      Ani odkaz na ni v popisu revíru, jistě není hrdelním zločinem. Právě naopak.
                                      Popisy revírů zdají se být stále velmi strohé a nepříliš popisné...
                                      Navrhuji doplnit popis o informaci o zákazu znečisťování povrchových vod (např. vnaděním) ze zákona 254/2001 Sb. Vodní zákon,
                                      jistě neuškodí připomenout i důležité pasáže ze zák. 289/1995 Sb. - Lesní zákon
                                      dále o paragrafech týkajících se manipulace se zvířaty ze Zákona na ochranu zvířat proti týrání
                                      246/1992 Sb. ,
                                      Vyhlášku č. 224/1995 Sb. - Řád plavební bezpečnosti na vnitrozemských vodních
                                      a v neposlední řadě i Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích...

                                      V poslední řadě je třeba v popisu revíru zmínit, že řešení jakéhokoli přestupku proti liteře jmenovaných norem nespadá do kompetence RS a tedy je vyloučeno aby z nich vyvozovala jakékoli restrikce. Domluvou počínaje a zadržením povolenky konče.
                                      Informovat ano, to je povinností každého uvědomělého občana, stejně jako udat kompetentnímu orgánu. Tak je to správné, tak to má být....

                                        Nkakr - Profil | Po 22.8.2016 18:07:01

                                        Copak je na popisu revíru protizákonného??

                                        Křetínka 1
                                        ev. číslo revíru: 461 068
                                        délka toku: 3,0 km
                                        výměra: 104,0 ha
                                        pobočný spolek pověřený hospodařením: Letovice
                                        popis:

                                        GPS Z: 49°33'13.58''N, 16°33'23.72''E, K: 49°33'57.95''N, 16°30'23.40''E


                                        Přítok Svitavy. Od hráze údolní nádrže Křetínka až po konec vzdutí u mostu silnice Křetín-Lazinov.

                                        Od začátku travnatého porostu až po horní hranici revíru chráněný úsek (trdliště) - zákaz lovu do 15. 6. (vyznačeno tabulemi).

                                        Lov z loděk povolen.

                                        Povoleno zavážení bójek, sloužících k lovu dravých ryb dle Bližších podmínek výkonu rybářského práva.

                                        Okoun hájen v období od 1. 1. do 15. 6. včetně.

                                        Míra kapra 45-70 cm max., cejna velkého 30 cm, amura 60 cm, štiky 55 cm a sumce 90 cm.

                                        V okolí vodní nádrže Letovice (Křetínka) platí obecně závazná vyhláška obce Křetín číslo 1/2014 "O zajištěni ochrany životního prostředí v okolí nádrže Letovice".

                                        Upozornění: Do revíru byla nasazena násada kapra s trvalou kotvičkovou značkou, umístěnou pod hřbetní ploutví. Každý oprávněný k lovu, který uloví takto označenou rybu, je povinen se řídit všeobecným ustanovením Bližších podmínek výkonu rybářského práva.