Ministerstvo zemědělství letos vyplatí rybářům 15 milionů korun za škody, které na rybách způsobili kormoráni
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NWillow - Profil | Ne 8.11.2015 17:24:52
NWillow - Profil | Ne 8.11.2015 17:22:39
NMrknato - Profil | Ne 8.11.2015 17:04:54
Jediné info může člen získat na členské schůzi, to ano, ale dnešní rybář loví nejen na revírech "své" MO a o ostatních se nedozví nic. Navíc "revíry MO" jak tu provaření čilimníci inzerují, nejsou jejich, ale ÚS. Tedy nevidím důvod, proč by člen který má tu nejobyčejnější povolenku - územní, neměl mít info o všech revírech, kde může lovit?
To samé je i o informacích ke kterým by se členové měli vyjadřovat a navrhovat je v I.kole, např. ke stanovám, RL, vyjímkám, BP, atd. nebo MO zrušme, jelikož neplní to, co by měly. Z MO se staly většinou trucpodniky pro soukromý rybolov. No a pak ti ing. Štípek napíše do Rybářství, že členové stejně nemají zájem o dění ve svazu, což je zřejmě zmocnění, aby si kluci z vrchnosti dělali co je napadne.........
NWillow - Profil | Ne 8.11.2015 12:12:45
NMrknato - Profil | Ne 8.11.2015 11:43:10
NWillow - Profil | Ne 8.11.2015 9:56:49
NPetras - Profil | Ne 8.11.2015 9:53:03
Nhraji - Profil | Ne 8.11.2015 9:46:01
Nkakr - Profil | Ne 8.11.2015 9:36:46
Jen by mně zajímalo kdo a proč by měl rozhodnutí Mze posvěcené parlamentem napadat?
Zpochybňuješ je jen ty ,ale to je jen vytí šakala na měsíc.
Vím zcela bezpečně, že náhrady škod způsobené predátory fungují, nejedná se o žádné novum a peníze jdou skutečně i na vody tekoucí, řeky.
NHonza7 - Profil | Ne 8.11.2015 9:00:45
Věř tomu, že nikdo z nás nejsme bez chyb a chyby dělají i úředníci na Mze. Uvedené dotační programy, které se zrušily a peníze se vracely, tak tohle žádné ministerstvo nebude předhazovat mediím.
Pokud není žalobce, tak není soudce. Proč se ale vystavovat riziku? Není to lepší vypsat tak aby to nebylo možné napadnout?
Nkakr - Profil | Ne 8.11.2015 8:36:12
Rozhodnutí NS se vztahuje na SOUDNÍ SPOR mezi dvěma stranami.
Pokud kdokoli chce přispět DOBROVOLNĚ na škodu způsobenou predátorem je jen na něm jak celou akci pojmenuje, komu a jaký peníz přidělí.
Pokud budeš v balíku a rozhodneš se, že dáš 10mega na náhradu škody způsobené kormoránem ČRS jednáš protiprávně? Nejsem právník, ale domnívám se, že nikoli.
Rozsudek NS z rozhodnutím Mze nemá nic společného !!!!!
Nebo si myslíš, že na Mze jsou osoby ducha mdlého, které nevědí co činní??
NMrknato - Profil | Ne 8.11.2015 8:00:44
Fakt nevím, kde uživatelé seženou původní druhy, v takovém množství, které by způsobilo deklarovanou různorodost rybích společenstvech. Skončí to samozřejmě u kapra, který "ubývá nejvíc", miliard vočičkovejch jiker štiky a různorodost bude tvrdit duhák a siven z recirkulačních pěstíren.
NBláža - Profil | So 7.11.2015 22:48:22
Ze svého rozpočtu tak Ministerstvo po souhlasu Poslanecké sněmovny bude moci letos rybářům vyplatit 15 milionů korun.
„Podpora, kterou jsme připravili, pomůže doplnit v rybnících a řekách oslabenou rybí osádku, zároveň tím podpoříme různorodost rybích společenstev,“ řekl ministr Jurečka.
Dotační program Podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů pro rok 2015 poskytne rybářům prostředky z národních zdrojů.
NHonza7 - Profil | So 7.11.2015 19:47:03
V případě, že někdo vypíše program na kompenzaci vzniklé škody, tak je to určitě správný krok. Problém vidím, jak byl uvedený program vypsán, tam je neshoda v případě že má jít o náhradu škody způsobené kormoránem na tekoucích vodách. Nelze něco kompenzovat, když podle NS nevznikla škoda. Uvedené programy se dají vypsat, tak aby je nikdo nezpochybnil a na tohle upozorňuji. To že je dnes něco tolerované, neznamená ještě, že je to správně a časem nebudou chtít peníze vrátit na základě formálních chyb. Dnes je doba, kdy se jde po penězích v rámci nejrůznějších programů a peníze se vracejí i na ministerstvech v případě nesplnění všech podmínek.
Tak proč uvedený program nevypsat tak aby nebyl zpochybněn?
NBláža - Profil | So 7.11.2015 16:52:09
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 15:50:38
Nkakr - Profil | So 7.11.2015 15:47:06
Kolega Honza 7 hned v prvním příspěvku napsal, že se peníz dá použít jen na stojáky i když pan ministr píše něco jiného. Tak jsem se jej ptal, zda zdá nějakou stojatou řeku, ale neodpověděl.
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 15:39:25
Nkakr - Profil | So 7.11.2015 15:36:03
Ryba v revíru je res nullius pokud se soudíš o náhradu škody způsobenou predátorem.
Když ti někdo dá dobrovolně peníz za škodu predátorem způsobenou tak s tím nemá rozhodnutí soudu nic společného. Může to být nazýváno jakkoli a věř, že se tak děje a ryby se vysazují alespoň v MRS.
NMrknato - Profil | So 7.11.2015 15:34:47
Jelikož je ale MZe kámoš s rybářskými svazy, tak MZe platí z dobré vůle a z dobré vůle se ani neptá, proč svazy nepodporují a nerozvíjí původní druhy ryb, byť je to jejich povinnost? Velmi zajímavé by bylo zjistiti, kam a do koho se těch 15 mega rozpustí..... Jen pro zajímavost náš Vč.ÚS zarybňuje v krajích Hradeckém a Pardubickém cca 17megy. Tedy Vč.ÚS by měl dostat cca 1.9 mega....... Copak se za ně asi koupí, lépe řečeno kam se koupí ryby a kolik z těch 1,9 mega se cestou přerozdělování ztratí. Úplně nejlepší by bylo tyto peníze rozdat do MO, které pěstují velmi levnou rybu a byla by tímto dána záruka 200% zhodnocení těchto peněz ...)))))) Nebo rovnou do svazů, tedy že předsedové a jednatelé svazů si m.j. nakoupí nové Jeeeepy a tím bude stvrzeno kvalitní rovnoměrné zarybňování, neboť tato auta mohou projíždět koryty řek.
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 15:21:25
Mě by teda hlavně zajímalo, jak tohle zas dopadne.
Nkakr - Profil | So 7.11.2015 15:03:18
Přečti si celou diskuzi od začátku a rychle pochopíš, tedy pokud nemáš Alzhajmra jako já.....
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 14:55:48
Nkakr - Profil | So 7.11.2015 14:50:59
Problém je, že se ryby dají vysadit jen do stojatých řek.
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 14:02:39
NBláža - Profil | So 7.11.2015 13:54:48
Chtěl bych být optimistou...
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 13:51:14
Asi jsem hold pesimista.
NBláža - Profil | So 7.11.2015 13:26:18
Nnofish - Profil | So 7.11.2015 12:49:41
Nrybomil - Profil | So 7.11.2015 12:27:35
Jako že máme revír, který v červnu 2012 poškodila povodeň protržením hráze a je tudíž pro běžný rybolov nepoužitelný. Prostě Povodí, obec, MŽP aj. měli snahu, leč oprava ztroskotala na odvolání majitele soukromého pozemku ( chce prachy navíc, jak jinak že ? ), takže oprava zatím nebude.
Ryby pro zarybnění z .r. 2013 a 2014 jsme zasilážovali, nemáme je kam dát. Letos se muselo zarybnit i tam na ten revír ,ikdyž tam není prakticky voda. Dalších 800 kg připraveno k sypání, ale taky se neví co a kam s nimi.
NHonza7 - Profil | So 7.11.2015 11:55:30
Nhraji - Profil | Pá 6.11.2015 7:50:05
NHonza7 - Profil | Čt 5.11.2015 22:32:31
NHonza7 - Profil | Čt 5.11.2015 22:27:06
Nhraji - Profil | Čt 5.11.2015 21:11:47
NHonza7 - Profil | Čt 5.11.2015 20:45:47
Pak je způsob jak si popsal a to cestou páček s tím rizikem, že se budou uvedené peníze muset vrátit. To že zde něco běžně aplikujeme ještě neznamená, že je to po právní stránce v pořádku.
Nhraji - Profil | Čt 5.11.2015 8:39:34
Už jsi slyšel, že mluviti stříbro, mlčeti zlato? Ono to platí i u psaní.
Nkakr - Profil | Čt 5.11.2015 7:53:32
Kličkuješ a bubláš z mrákot (copyr.M.D.).
Co má společného soud o náhradu škody způsobené predárorem včetně rozsudku s penězi, které dává státní instituce zcela dobrovolně, bez rozhodnutí soudu? Je zcela šumafuk zda se peníz nazve dotací, almužnou, příspěvkem, nebo kompenzací za škodu. Důležité je, že doputuje do ČRS a MRS a dá se použít na násady do revírů tedy i tekoucích vod. Pan ministr to píše zcela jasně - (doplnit v rybnících a řekách). Ty znáš řeky stojáky? Já ne, zkus napsat název nějaké "stojaté řeky".
Napsal jsi, že mohou použít jen pro stojaté vody, to byl jen a jen tvůj blábol a proto jsem na něj reagoval. Další blábol o poškození MRS raději nekomentuji.
NWillow - Profil | Čt 5.11.2015 6:56:25
NBosanac - Profil | Čt 5.11.2015 1:18:33
O pul kilaku dal na Olsinach uz jo .
NShadowXR - Profil | Čt 5.11.2015 0:51:06
EDIT: Ale zplať pánbůh za ní! Víc a častěji by neškodilo.
NBušák - Profil | St 4.11.2015 23:37:37
NHonza7 - Profil | St 4.11.2015 23:29:54
V případě že se jedná ale o peníze za náhradu škody, tak se nedají použít tyto peníze, tam, kde podle NS škoda nevznikla. Tvrdíš-li veřejně, že tohle se děje v MRS, tak opravdu nevím o co Ti jde. Pokud chceš poškodit MRS, tak si se vydal na správnou cestu.
Nkakr - Profil | St 4.11.2015 12:27:06
Stále bubláš z mrákot. (copyr.M.D.)
Pleteš si pojmy a dojmy, definice nerozhoduje,peníze světu vládnou.
Každý rok dostává ČRS i MRS nějakou částku za škody na obsádce způsobené kormorány, ve valné většině jdou na P vody,které v zimě nezamrzají a kormoši se na ně chodí pást. Není to žádný balík, ale každá koruna dobrá.
Pravdu máš v tom, že ryba v revíru je res nullius, věc ničí, ale to nemá s náhradou za řádění kormošů nic společného.
Můžeš si to ověřit i na Olšanech.
NHonza7 - Profil | St 4.11.2015 10:59:21
NBláža - Profil | St 4.11.2015 10:48:14
NHonza7 - Profil | St 4.11.2015 10:46:03
NHonza7 - Profil | St 4.11.2015 10:38:16
http://ceskobudejovicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/kdyz-vydra-nici-ryba-nici-20150610.html
To že Mze má jiný názor, než NS to není pouze tento případ a vlastně se nic neděje do té chvíle, než se objeví nějaký žalobce. Škoda se může vyplatit kde oficiálně nastala, podle NS na řekách žádné škody nejsou.
Když tomu nevěříš, tak se obrať na JUDr. Šímu, já už jeho stanovisko mám dávno. Pokud budeš chtít v uvedené legislativě něco změnit ve prospěch ryb, tak máš moji podporu.
Jinak bublání z mrákot se neustále u tebe opakuje, aby to nebyl počínající ALZHEIMER.
NChosé 2 - Profil | St 4.11.2015 9:55:41
Problém však nastává, že navštěvuje i ostatní ptačí populaci.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1389418-v-ceske-prirode-se-rozsiruji-myvalove
http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/mily-medvidek-z-krajinky-je-pry-opravdovy-skudce-20140713.html
Třeba si to myslím špatně, ale jeho přemnožení by u nás spíše škodilo. Také je asi zřejmě větší problém s migrujícími hejny Kormoránů ze severu na jih, než s místní kolonii. Nechtěl bych na Mývaly narážet, když jdu vysypat odpadky, nebo na jaře přijít o zpěv ptactva, jak je tomu u našich sousedů v Německu.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/reportaze/_zprava/premnozeni-myvalove-trapi-berlinske-obyvatele-radnici-i-ekology-
Nkakr - Profil | St 4.11.2015 9:28:07
Bubláš z mrákot.(copyr.M.D.)
Měl by jsi si aspoň přečíst co Mze píše.
.............................................................................................................................................................
Podpora, kterou jsme připravili, pomůže doplnit v rybnících a řekách oslabenou rybí osádku, zároveň tím podpoříme různorodost rybích společenstev,“ řekl ministr Jurečka.
...............................................................................................................................................................
NHonza7 - Profil | St 4.11.2015 9:19:03
Bylo by ideální, aby částka 15 milionů byla investována na odstřel tohoto rybího predátora, tahle varianta by měla příznivý dopad i na ryby, které plavou v tekoucí vodě.
V případě, že přemnožený kormorán je neustále pod ochranou státní moci - to znamená, že na regulaci jeho počtu musí být udělena vyjímka, měl by stát pravidelně investovat do obnovy rybí populace i na tekoucích vodách. Tohle je jiná kapitola, kterou bohužel soudní moc nechce vidět.
Kde to žije - všechna témata
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











