MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zákaz tábořit, stanovat nebo nocovat na revíru Baraba

Diskuse k bleskovce Zákaz tábořit, stanovat nebo nocovat na revíru Baraba

Autor diskuse: fotojakes ®28.8.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Fishky - ® Čt 3.9.2015 12:25:19
FRANK71 >> Ani kapraře ke změnám nic nenutí, resp. ti, co o tom ví málo - ti většinou nejvíce křičí a to je kontraproduktivní :(

K70 - jak kde
nonstopka - jak kde
stany čluny - jak kde

...povolíš to někde, český malý člověk bude zneužívat všude... Změny ano, ale rozumně, třeba kapraři by měli v první řadě usilovat o omezení nasazování kaprů a naopak o zvýšení vysazování jiných ryb. Kaprů se sadí jako maku, ale paradoxně kaprovi konkuruje jen kapr - a hodně kaprů = malé přírůstky = málo trofejních ryb... hodně kaprů = hodně igelitek (tohle kapraři moc rádi však neslyší)... takže štika, candát, úhoř, lín... měli by tlačit na svaz, aby naše rybníky nebyly monokulturní, protože diverzitní obsádka prospěje všem (i kaprařům).
N FRANK71 - ® Čt 3.9.2015 12:19:36
Fishky >> tady nejde o závody.:-))) Pokud budou mít ten odbor, budou ve svazu a pomalu budou tlačit na změny.:-))) Zřejmě budou mít i nejvíce členů. Fidraře nebo plavačkaře k změnám nic nenutí,:-))
N Fishky - ® Čt 3.9.2015 11:45:20
FRANK71 >> změny? proč změny, kaprařské závody nejsou v ničem horší, než plavačka či feeder či dokonce přívlač :) Ale neplést se závody v kempování u kterého je možné mít i nahozené pruty, to nejsou kaprařské závody, ikdyž si to mnozí pletou ;-)
N P!F - ® St 2.9.2015 23:13:51
FRANK71 >> sa z toho pojebe, ako vsetci ostatny... fakt zla predstava.

K10, nonstopka celorocne, povinny bivak, zakaz lovu dochodcom?
N FRANK71 - ® St 2.9.2015 9:27:12
Mrknato >> jsem zvědavý co budeš psát až v rámci ČRS vznikne ve dle plavačky, fídru a muškařů odbor kaprařiny.? Zřejmě bude nejsilnější, a to teprve budou tlaky na změny.:-)))))))
N P!F - ® St 2.9.2015 8:55:51
kakr >> Pred 30timi rokmi (mal som 8 rokov, takze ano, mam to trochu skreslene, ale uplne mimo nebudem ) som travil vzdy polku prazdnin na chate pri Bodickych ramenach. Vzdy sa tam stanovalo okolo vody, ci uz vodaci alebo rybari, VB som tam nikdy nevidel...
N kakr - ® St 2.9.2015 8:24:02
P!F >>
Před 30 roky jsi postavil mimo vyhrazené místo (kemp, veřejné tábořiště) stan a nejpozději druhý den tam byli poliši (SNB) ,dostal jsi flastr (pokutu) a vyhnali tě od vody.
Platílo to pro profláklá místa, když jsi zalezl někam, kde nebyl přístup (příjezd) tak to většinou prošlo.
To asi platí dodnes.
N Mrknato - ® St 2.9.2015 7:55:23
P!F >> Chytám na pstruhovkách a malých MP říčkách a "rybářský odpad" tvoří skutečně vyjímky, co potvrzují pravidlo. Ano i na těchto vodách najdeš svinčík, ale od majitelů pozemků, lufťáků, posekanou trávu, šlupky z brambor, igelitky, stavební suť...... (Důvod? veme to velká voda, nebo to zaroste...)

Ano kempovalo se, ale v kempech. Rodina přijela na přehradu Škodou 100 do kempu, postavili stan, vybalili stolek, slunečník, židle, lehátka a taťka se sebral a šel 100m k vodě, kde zapích vidličky, nahodil udice a posadil se na rozkládací židličku, nasadil si brýle a opaloval se, nebo ucucával pívo z euroláhve a četl noviny, zatím co mamka vařila na bombě brambory a opékala lanšmít........... Jo to byla doba....... ))))
N P!F - ® St 2.9.2015 7:33:10
Mrknato >> tuto vetu "Po rybáři lovícím na mouchu, přívlačí, nebo na šoulačku, žádné odpadky nenajdeš....." naozaj myslis vazne? Naozaj si skutocne presvedceny o tom, ze dajme tomu pred 30timi rokmi sa pri vode nekempovalo?
N Mrknato - ® St 2.9.2015 7:15:30
P!F >> To ale popisuješ klasický soukromák, nebo klubovou vodu. Taková rybařina mě nechává zcela klidným. Co se mně na společné rybařině líbí, žádný sebečistší a luxusně zarybněný soukromák nenehradí.
Když projdeš městem, po silnici, tak tam ti odpadky, špaky, nepořádek nevadí? To vadí jen u vody? Po rybáři lovícím na mouchu, přívlačí, nebo na šoulačku, žádné odpadky nenajdeš...... Stale se tady řeší pouze problémy WaM, bobkařů a "nomádů". Lov 24 na 3, K70, K40, samoseky, biwi, tedy libida která dříve nikdo neznal a nepotřeboval.......
N P!F - ® Út 1.9.2015 22:46:01
Mrknato >> Nie je to iba o zarybneni. Mas vodu, kde je obmedzeny pocet clenov, vychadzok atd a k tomu hromada cakatelov na clenstvo. Spravis nejaky lruser, letis a v zivote si tam uz nenahodis. Nenajdes spak na zemi, kazdy si ho po sebe odnesie.
N Mrknato - ® Út 1.9.2015 9:44:22
P!F >> Zřejmě ano, ale ty rozdíly jsou vidět i u nás (v zarybnění). Před cca 30 lety MO zarybňovaly hlavně revíry, kde z pověření držitele dekretu hospodařily, ale dnes už hospodaří na "svém" a revíry ÚS, kde "vykonávají některé činnosti" už berou jen jako vedlejšák...... a to nejsou samostatně hospodařící místní organizace.

Není divu. Rada ČRS se hlavně zajímá o to, jak si pod sebe stáhnout RL, jak usnadnit a zapojit cizince do rybolovu, jak motivovat a podporovat závodníky a jak získat víc a víc členů, vč. dětí. Jak řešit neradostnou situaci na řekách si složky přehazují jako horký brambor......
N P!F - ® Po 31.8.2015 23:29:37
Mrknato >> zalezi od konkretnej vody. Chytal som tam za obdobne peniaze ako u nas, chytal som tam tam den za cenu rocnej povolenky a RL u nas na jeden den. Nechytal som tam, kde bola povolenka na rok pomaly ako moj rocny plat. Co myslis, bolo vidno rozdiely okolo vody?
N Mrknato - ® Po 31.8.2015 19:55:13
jaa1959 >> Dík, mně šlo spíš o to, zda si cizinec může v Německu koupit po získání RL celoroční povolenku, jako je tomu u nás. Celosvazová povolenka přijde cizince na 7500,-Kč, což je cca 3,5x víc, než člena ČRS. V porovnání přepočtené hodinové mzdy pak má Němec povolenku stejnou jako Čech podobně levnou, jako člen svazu.......
N jaa1959 - ® Po 31.8.2015 18:31:50
Mrknato >> Politice svazu a vůbec této republiky nerozumím, a už ani nechci. Pro cizince je to samozřejmě v Německu mnohonásobně dražší. Půlroční rybářský lístek stojí to co téměř celoživotní pro Němce. Za týdenní povolenku dá pomalu půl ceny celoroční pro domácího.
N jurasoft - ® Po 31.8.2015 14:21:45
medvěd >> nejsem.
N medvěd - ® Po 31.8.2015 14:16:03
jurasoft >> nejsi voják z povolání?
N jurasoft - ® Po 31.8.2015 14:08:38
Po přečtení té vyhlášky jsem se osypal. A naježili se mi i chlupy v nose. Vzpomněl jsem si na jeden děsivý film z 50 tých let v USA kde se hrdina filmu přestěhoval do malého města kde bylo vše, snad i to kdy si prdne, řízeno vyhláškou. Všechno. I to co si dá k snídani cestou do práce. I to jakou barvu budou mít závěsy jeho manželky v jejich domě. I to kdy (že vůbec) bude muset sekat trávník a co jim tam poroste za kytky. Tehdá jsem si říkal, že oni nadávají na socializmus, ale že to v 70 tých letech u nás bylo docela fajn. Z mýho pohledu. že takovou buzeraci nedokázali nařídit ani komouši.
N Mrknato - ® Po 31.8.2015 13:53:39
sven >> On i soukromý pozemek může mít charakter veřejného prostranství. Např. lékařské ordinace a jejich okolí, kadeřnictví, prodejny, ale i možná i soukromé lesy, cesty a volně průchodná krajina......
Pokud každý držitel povolenky k lovu ryb je oprávněn užívat "pobřežní pozemky", tak i z těch se stává "něco", jako veřejné prostranství.... Protože pokud by vlastník někomu umožnil a jinému neumožnil užívání svého pozemku, tak se vlastník, nikoliv rybář dostává do problému se zákonem.....
N Mrknato - ® Po 31.8.2015 13:44:51
jaa1959 >> No a můžeš mně nějak vysvětlit, proč rybářské svazy umožňují koupi povolenek pro nečleny a i cizince na celý rok? A to samé se týká RL.
A prosím tě, jaký je cenový rozdíl v té ceně RL a povolenky pro Němce a pro ostatní cizince?
N marmyš - ® So 29.8.2015 18:48:40
macc3 >> Taky to tvrdím....
---
marmyš - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 29.8.2015 11:37:21
nofish >> Přespání znamená jedna noc,pokud je to více nocí,už je to táboření.
N macc3 - ® So 29.8.2015 17:51:15
marmyš >> táboření je souhrn různých činností umožňujících vícedenní pobyt v přírodě spojených s možností přespání, a to obvykle ve stanech nebo jiných přístřešcích (stavění stanů, přípravu stravy, hygiena, likvidace odpadků apod.)." ...
N marmyš - ® So 29.8.2015 17:37:22
nofish >> Neboj,že já google použít neumím. Právě jsem tam půl hodiny hledal pro Bachy jedno bolo. Tu formulaci,jaký je rozdíl mezi přespáním a tábořením jsem ale vyčetl někde jinde už dávno.
N nofish - ® So 29.8.2015 17:28:54
marmyš >> nejsem chytřejší, jen umím použít google a a když tam něco najdu, tak si to někdy i zapamatuju, když mě to zajímí. Ale neboj, zapamatuju si kraviny okolo rybařiny, kdo co kde vyvedl a my jsme se smáli, ale svoji SPZ si, nebo číslo k přístupu na účet nepamatuji dodnes...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 8 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Swinger Micro Hanger Kit (SLEVA 57%)

Za 259
Swinger od firmy Prologic má v sadě pět výměných tělíček různé barvy (bílou, modrou, černou, červenou a žlutou). Takže si každý rybář může zvolit svou oblíbenou a nebo si barvy měnit dle své nálady.


akce, rybareniFox - Rybářské křeslo R3 Camo Chair

Za 4050
fox - rybářské křeslo r3 camo chair


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...