Zákaz tábořit, stanovat nebo nocovat na revíru Baraba
Diskuse k bleskovce Zákaz tábořit, stanovat nebo nocovat na revíru Baraba
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NFishky - Profil | Čt 3.9.2015 12:25:19
K70 - jak kde
nonstopka - jak kde
stany čluny - jak kde
...povolíš to někde, český malý člověk bude zneužívat všude... Změny ano, ale rozumně, třeba kapraři by měli v první řadě usilovat o omezení nasazování kaprů a naopak o zvýšení vysazování jiných ryb. Kaprů se sadí jako maku, ale paradoxně kaprovi konkuruje jen kapr - a hodně kaprů = malé přírůstky = málo trofejních ryb... hodně kaprů = hodně igelitek (tohle kapraři moc rádi však neslyší)... takže štika, candát, úhoř, lín... měli by tlačit na svaz, aby naše rybníky nebyly monokulturní, protože diverzitní obsádka prospěje všem (i kaprařům).
NFRANK71 - Profil | Čt 3.9.2015 12:19:36
NFishky - Profil | Čt 3.9.2015 11:45:20
NP!F - Profil | St 2.9.2015 23:13:51
K10, nonstopka celorocne, povinny bivak, zakaz lovu dochodcom?
NFRANK71 - Profil | St 2.9.2015 9:27:12
NP!F - Profil | St 2.9.2015 8:55:51
Nkakr - Profil | St 2.9.2015 8:24:02
Před 30 roky jsi postavil mimo vyhrazené místo (kemp, veřejné tábořiště) stan a nejpozději druhý den tam byli poliši (SNB) ,dostal jsi flastr (pokutu) a vyhnali tě od vody.
Platílo to pro profláklá místa, když jsi zalezl někam, kde nebyl přístup (příjezd) tak to většinou prošlo.
To asi platí dodnes.
NMrknato - Profil | St 2.9.2015 7:55:23
Ano kempovalo se, ale v kempech. Rodina přijela na přehradu Škodou 100 do kempu, postavili stan, vybalili stolek, slunečník, židle, lehátka a taťka se sebral a šel 100m k vodě, kde zapích vidličky, nahodil udice a posadil se na rozkládací židličku, nasadil si brýle a opaloval se, nebo ucucával pívo z euroláhve a četl noviny, zatím co mamka vařila na bombě brambory a opékala lanšmít........... Jo to byla doba....... ))))
NP!F - Profil | St 2.9.2015 7:33:10
NMrknato - Profil | St 2.9.2015 7:15:30
Když projdeš městem, po silnici, tak tam ti odpadky, špaky, nepořádek nevadí? To vadí jen u vody? Po rybáři lovícím na mouchu, přívlačí, nebo na šoulačku, žádné odpadky nenajdeš...... Stale se tady řeší pouze problémy WaM, bobkařů a "nomádů". Lov 24 na 3, K70, K40, samoseky, biwi, tedy libida která dříve nikdo neznal a nepotřeboval.......
NP!F - Profil | Út 1.9.2015 22:46:01
NMrknato - Profil | Út 1.9.2015 9:44:22
Není divu. Rada ČRS se hlavně zajímá o to, jak si pod sebe stáhnout RL, jak usnadnit a zapojit cizince do rybolovu, jak motivovat a podporovat závodníky a jak získat víc a víc členů, vč. dětí. Jak řešit neradostnou situaci na řekách si složky přehazují jako horký brambor......
NP!F - Profil | Po 31.8.2015 23:29:37
NMrknato - Profil | Po 31.8.2015 19:55:13
Njaa1959 - Profil | Po 31.8.2015 18:31:50
NMrknato - Profil | Po 31.8.2015 13:53:39
Pokud každý držitel povolenky k lovu ryb je oprávněn užívat "pobřežní pozemky", tak i z těch se stává "něco", jako veřejné prostranství.... Protože pokud by vlastník někomu umožnil a jinému neumožnil užívání svého pozemku, tak se vlastník, nikoliv rybář dostává do problému se zákonem.....
NMrknato - Profil | Po 31.8.2015 13:44:51
A prosím tě, jaký je cenový rozdíl v té ceně RL a povolenky pro Němce a pro ostatní cizince?
Nmarmyš - Profil | So 29.8.2015 18:48:40
---
marmyš - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 29.8.2015 11:37:21
nofish >> Přespání znamená jedna noc,pokud je to více nocí,už je to táboření.
Nmacc3 - Profil | So 29.8.2015 17:51:15
Nmarmyš - Profil | So 29.8.2015 17:37:22
Nnofish - Profil | So 29.8.2015 17:28:54
Nmarmyš - Profil | So 29.8.2015 17:18:23
Nsumec 1950 - Profil | So 29.8.2015 16:45:07
Nnofish - Profil | So 29.8.2015 15:35:27
Nnofish - Profil | So 29.8.2015 15:31:31
Nsven - Profil | So 29.8.2015 13:16:23
Když její autoři napíší "A" ,neměli by zapomenout napsat také "B". Je to mnohem složitější než je presentováno a už vůbec ne tak jednoznačné, jak by mohlo na první pohled vypadat.
Za jistých okolností a po splnění jistých podmínek, může být i pozemek v osobním vlastnictví, považován za veřejné prostranství. Ovšem to se netýká toho případu. Je na rybářích - zájemcích o užívání aby za tím šli, spojili se s majiteli, případně právníkem a podnikli kroky, k uvedení některých pasáží obecní vyhlášky na pravou míru.... Nikdo jiný to za ně neudělá.....
Pokud jim to je jedno, mně v tom případě 2x. Byl jsem tam na rybách jedenkrát v životě, vůbec se mi tam nelíbilo a pravděpodobně tam už nepojedu. Pokud bych v budoucnu názor změnil, zcela určitě bych se spojil s některým z majitelů a jeho souhlas bych si zaplatil...
NJTr - Profil | So 29.8.2015 13:13:45
NJTr - Profil | So 29.8.2015 12:41:18
Nalfonz42 - Profil | So 29.8.2015 12:25:53
Nukara tuka - Profil | So 29.8.2015 12:25:28
Ntuzemak - Profil | So 29.8.2015 12:23:44
Nalfonz42 - Profil | So 29.8.2015 12:22:29
Za mne: zákaz bivaků, stanů, týpí a podobných zbytečností :-))
Ntuzemak - Profil | So 29.8.2015 12:21:15
NMalda512 - Profil | So 29.8.2015 12:18:30
Ntuzemak - Profil | So 29.8.2015 12:13:54
NMalda512 - Profil | So 29.8.2015 12:11:09
Ntuzemak - Profil | So 29.8.2015 12:05:24
NMalda512 - Profil | So 29.8.2015 12:01:04
tak děje v rámci výkonu rybářského práva v době, kdy je možno rybářské právo vykonávat
.... tady je jasně napsáno kdy mohu u vody přespávat..... pokud jsem to dobře pochopil tak na bivakování atd je vyjímka . Takže době kdy je možné rybářské právo vykonavat. Což je celej rok.
Nmarmyš - Profil | So 29.8.2015 11:37:21
Nkakr - Profil | So 29.8.2015 9:06:52
Myslím,že máš pravdu, spát pod širákem asi nelze zakázat žádnou vyhláškou, to není stanování či táboření.
Nnofish - Profil | So 29.8.2015 8:56:42
Nsven - Profil | So 29.8.2015 8:39:18
Nsven - Profil | So 29.8.2015 8:21:32
Ale to je zásadní omyl všech, kteří tu vyhlášku nepozorně četli :-)
Text: "Na veřejných prostranstvích v lokalitě Baraba, která je vyznačena na mapce v příloze č. 4 k této obecně závazné vyhlášce, je nad rámec zákazů uvedených v odst. 3) zakázáno:
tábořit, stanovat nebo nocovat ................."
Na veřejných prostranstvích !!!
Pozemky v osobním vlastnictví ani pozemky ve vlastnictví těžební firmy nejsou "veřejné prostranství" ..... tedy se na ně omezení nevztahuje !
A takových pozemků je tam většina, ne-li všechny. http://www.katastr2.cz/
Není povinností vlastníka své pozemky oplotit .
Ovšem to neznamená, že je možné soukromé pozemky užívat, bez souhlasu vlastníka.
NP!F - Profil | Pá 28.8.2015 23:52:08
Akoze ked si bol pri podobnej rieke, chapem tvoj skresleny nazor. Na "zvazovkach" to funguje inak, bud tam je zakaz skoro vsetkeho, alebo bordel ako v tanku. Tam som aj co to chytal.
Njaa1959 - Profil | Pá 28.8.2015 21:42:28
NMrknato - Profil | Pá 28.8.2015 21:37:45
NMrknato - Profil | Pá 28.8.2015 21:33:12
Njaa1959 - Profil | Pá 28.8.2015 21:13:23
NRytíř - Profil | Pá 28.8.2015 21:07:06
Uživatel v tom Německu si nedovolí to, co u nás.....
NMrknato - Profil | Pá 28.8.2015 20:59:49
Nobrisek - Profil | Pá 28.8.2015 20:49:30
NJTr - Profil | Pá 28.8.2015 20:30:49
Ncomputerfish - Profil | Pá 28.8.2015 18:01:34
NPiškothonza - Profil | Pá 28.8.2015 17:36:57
Njaa1959 - Profil | Pá 28.8.2015 17:30:08
Kde to žije - všechna témata
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:11NRybáři vs ochránci přirody 65
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










