S Jakubem Vágnerem u kralupské tůně

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 13.10.2014

NFishky - Profil | Pá 17.10.2014 14:13:58

fotojakes >> No a jsme u toho... "ze svého revíru", obdivuji s jakou kulantností to svedeš napsat, ale jaký má pak význam moralizovat a kázat obyč lidi, aby ryby pouštěli na D5 či D7, učit je chovat se k nim jinak jako k masu... když ryby pak někdo odloví sítí či eletrikou?

    Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 14:02:10

    Fishky >> v rybnících, cena za Kg v posledních letech vylezla hodně nahoru, takže se vyplatí dělat velké ryby:-) I když vzhledem k tomu, že to rybářství provozuje i jednu z velkých nádrží, je možné, že odlovují i ze svého revíru.

      NKubalorenc - Profil | Pá 17.10.2014 13:56:44

      Fishky >> sumci asi moc ne, ale kapři se dají koupit úplně bez problémů. Třeba já mám kousek na rybník, kde se budou takoví kapři za pár dnů slovovat a přijede si pro ně majitel nejmenované doukromé vody.
      Kapři 16-18KG.

        NRST - Profil | Pá 17.10.2014 13:54:11

        Fishky >> V Blatné například svého času dělali cíleně kapry 15+, jako základ použili odstavené generačky.

          NFishky - Profil | Pá 17.10.2014 13:50:47

          fotojakes >> tak tak, jdeš správným směrem... ve velkém = jedině v rybářství. A kde rybářství bere ty trofejní sumce a kapry... ?

            Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 13:45:16

            RST >> taky pravda :-D Já to pobral legálně z pohledu morálky:-)

              NKocháč - Profil | Pá 17.10.2014 13:44:45

              Pořád toho Maldo bereš moc, sniž dávkování na půlku a přidej lexaurin případně antabus.

                Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 13:44:34

                Fishky >> tak ať ti sumčaři ukážou na své kámoše co mu je prodávají. Ať ukážou fotku sumce, který se chytal na svazovkách a k tomu fotku stejné ryby ulovené u něj na rybnících.

                Nejsnáze se dají koupit na jižní moravě, jedno rybářství je má stabilně v nabídce.

                  NRST - Profil | Pá 17.10.2014 13:42:12

                  Fishky >> Lágálně se dají koupit například od rybáře, který si je legálně ponechal.

                    Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 13:41:36

                    Mrknato >> o tom pstruhovi toho moc nevím, k tomu nic říkat nebudu. Uchování nějakých genů někde, kde to je pod kontrolou budiž, ale raději bych tam viděl třeba karase obecného a podobné druhy. Nevím jestli to byl tento případ, ale na nějaký revír měl pro odchyt přemnožených sumců udělené výjimky a byl tam na pozvání hospodáře revíru. Jiná legenda praví, že tam bylo více rybářů, kteří mu prut po záseku předali.

                    Pro mě rybář je a k tomu i ten dobrodruh:-)

                      NFishky - Profil | Pá 17.10.2014 13:40:30

                      fotojakes >> údajně kupuje? Na tohle už jsou i sumčaři hákliví :) ještě chviličku se do toho bude šťouchat a někdo se zeptá na dotaz "odkud se legálně dají koupit trofejní kapři či sumci"? ...a pak to bude mazec, to pak jednomu padne brada.

                        NMrknato - Profil | Pá 17.10.2014 13:33:27

                        fotojakes >> Prosím tě a jak si pak vysvětluješ, že se propůjčil k záchraně Po na horním Labi (v rezervaci nad Labskou), kde jako Po vysazoval průmyslovou rybu? Jak si vysvětlíš hlášku, že na jeho revírech bude zachraňovat "velké evropské ryby"? Jak si vyhodnotíš jeho fotku u 12 nastražených prutů na ostrůvku Turyňského rybníka? Spekuluje se i o nějakém uvázeném sumci na Vltavě.

                        Dává toto ještě opodstatnění, abychom o Jakubu Vágnerovi hovořili jako o rybáři? Dobrodruh, to je jiná......

                          NKubalorenc - Profil | Pá 17.10.2014 13:29:58

                          fotojakes >> teď sis pěkně zavařil :-D

                            Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 13:24:45

                            Malda512 >> na jednu stranu jsi tu jedovatej na Kubu, že údajně kupuje sumce ze svazovek a na druhé straně kreješ a pomáháš kamarádům, kteří dělají to samé. Jen s tím rozdílem, že u Kuby je to údajně (já jsem žádné důkazy a věrohodná svědectví nikdy neviděl, vždy to bylo jen jedna paní povídala) a ty to o těch svých kamarádech víš (dokonce jsi to veřejně přiznal), včetně toho jak velké ryby prodávají.

                            Jen nevím jestli se smát, brečet, nebo ti nějak pomoci, protože tohle není normální...

                              Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 13:16:17

                              : vydrák >> Poslední dobou je to už opravdu lepší než dříve a pokud s ním někdo nesouhlasí, většinou to napíše rozumně. Tak nenávistné komentáře jako od maldy už se neobjevují tak často.

                                Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 13:06:46

                                Fishky >> Jako řadový člen výboru, který nemá nějakou zvláštní funkci (předseda, jednatel, hospodář), která vyžaduje manuální práci, účast na jednáních a podobně to nebudeš mít tak náročné (pár hodin ročně). Stačí jednou-dvakrát do měsíce přijít na výbor a jednat dle svého svědomí a hlavně říkat co si myslíš. Když někdo nahlas řekne, že ten a ten návrh je nějaký "divný" (třeba zakázka pro bráchu, známého, kamaráda někoho z výboru), tak už to vůbec nemusí projít. Jsou to sice střípky, ale jen tímhle způsobem lze něco začít měnit a vůbec nemusí jít o revoluce.

                                Jak už psal Ferda, také jsem ještě nedávno říkal co ty, ale od března jsem ve výboru a vím, že se podařilo pár drobných věcí narovnat jen díky tomu, že se o tom začalo mluvit. V našem věku máme jednu nesmírnou výhodu, nejsme s těmi o generaci dvě v žádných partách a pevných kamarádšoftech, takže neneseme takový tlak, když chceme měnit věci zažité.

                                Jde to sice pomalu, ale opravdu lze postupně věci měnit, jen to chce hodně trpělivosti...

                                  N: vydrák - Profil | Pá 17.10.2014 12:56:04

                                  fotojakes >> Jsem rád za to, co jsi zde napsal o jeho profesní odbornosti.Díky

                                  Jinak,ono těch negativních komentátorů je tady víc. Průběžně se v diskusích o J.V. objevují.
                                  Chce to občas pročíst a uvést do slušných kolejí.

                                    Nfotojakes - Profil | Pá 17.10.2014 12:51:49

                                    : vydrák >> tak koukám, že se rozjel jen jeden a ten samý člověk. Mázl jsem ty pedo-zoo komentáře, to už bylo fakt mimo.

                                    Také nejsem jeho osobní obhájce, ale známe se osobně, jelikož jsme spolu dělali v jedné redakci. Vždy se ke mě choval jako k sobě rovnému i když jsem byl cucák dva roky po škole a měsíc před tím jsem šlapal bláto na výlovech. S klidem můžu říci, že jeho znalosti rybařiny, chovu ryb, související legislativy jsou daleko větší než u některých mých spolužáků z rybářské školy a dalece přesahují znalosti většiny funkcionářů svazu, které znám.

                                      NFishky - Profil | Pá 17.10.2014 12:48:00

                                      RST >> Přesně tak ;-) priority. Mám rodinu, domov, práci, koníčky... a všechno chce svůj čas. Abych si hrál "na charitu" a hlídal či pomáhal tam, kde to jiní kazí - na to momentálně nemám buňky navíc.

                                        Nsupinna - Profil | Pá 17.10.2014 12:30:31

                                        kakr >> Jasně, vyšumí. Do tý doby než zas někdo nastolí téma: " Jakub Vágner si upr.l tam a tam..." :)