Chataři si stěžují na rybáře Vágnera. Nelíbí se jim úpravy rybníka

NWsaW - Profil | Pá 13.6.2014 15:23:37

Dobrého dne pánové. Problematiku pronájmu rybníka panem JV nesleduji, ale přečetl jsem si tuto diskusi.

Píšete zde: ...rybík chce na ochranu geofondu a zároveň tam budou trofejní ryby...
Nikdy jsem sice nepracoval na sádkách ale v podvědomí mám, že tam se k výtěru nepoužívají ryby trofejní (či přestárlé). Vždy jsem si myslel, že to je z důvodu toho, že pro rozmnožování nejsou staré ryby vhodné.
Z toho důvodu prosím někoho kdo o této problematice neco ví, aby mně poučil.

Děkuji

    Nvenca1 - Profil | Pá 13.6.2014 15:08:24

    vydra Lucky >> To není žádná pomluva, ale jen konstatování, jak se v dnešní době pořizují a zarybňují soukromáky.

      NPstruh27 - Profil | Pá 13.6.2014 15:00:08

      venca1 >> či to bude z financií Eu - neviem, ale skôr si myslím že nie. Ryby ukradnuté zo zväzoviek - viem že sa v minulosti súkromáky takto zarybňovali a zrejme sa to deje aj dnes. Vágner má však vybudované určité meno, pozná ho asi každý rybár a dokonca aj mnohí nerybári - osobne ho veľmi nemusím ale nemyslím si že by hazardoval so svojím menom skupovaním "zväzokaprov".

        NFishky - Profil | Pá 13.6.2014 14:57:53

        Petr Havlíček >> A co jako? Žijeme v kapitalismu a za luxus se platí, jestli chce chytat ty velké ohrožené druhy ryb, pak bude určitě spokojen. Myslím že cinknu Kubovi, že mu budu dělal dealera, první zákazníky o chaty už bych měl :)

          Nvydra Lucky - Profil | Pá 13.6.2014 14:55:02

          venca1 >> Hele, víš, že se tu veřejně dopouštíš TČ pomluvy ??? Máš snad nějaké důkazy, že to tak bude ? Jestli ano, předej je orgánům v TŘ a jestli ne, začni přemýšlet nad obhajobou, když tě někdo zažaluje .... Já být Kubíkem a dozvědět se, co se o mě veřejně píše, udělal bych to a bylo by zase na výdaje :-)

            Nvenca1 - Profil | Pá 13.6.2014 14:49:53

            Pstruh27 >> Ale bude. Úpravy z peněz EU, tedy nás všech, co platíme daně. A ryby nakradené ze svazovky. :-)

              NPetr Havlíček - Profil | Pá 13.6.2014 14:46:44

              Fishky >> za litr denně ...

                NFishky - Profil | Pá 13.6.2014 14:43:14

                knedlicek12345 >> Dopřál bych ti nedaleko toho ideálního rybníku chatu, abys měl možnost fajnově si zachytat a tak.

                  NPstruh27 - Profil | Pá 13.6.2014 14:40:55

                  nofish >> zas nejaká zlatá baňa to zrejme nebude - kopu prachov zhltnú prerábky rybníka a okolia (veď to v tom článku aj spomína) + zarybnenie tiež nebude zrovna lacné.

                    NSven - Profil | Pá 13.6.2014 14:36:14

                    Petr Havlíček >> ještě si neodpustím poslední vstup s arapaimou :-) http://www.fishing-worldrecords.com/scientificname/​Arapaima%20gigas/show

                      NPetr Havlíček - Profil | Pá 13.6.2014 14:33:52

                      knedlicek12345 >> svatá prostoto, hele to jsi si fakt myslel, že nacpe pár milionů do rybníka, kde nechá popadat stromy, aby se tam měli ryby dobře?

                        NSven - Profil | Pá 13.6.2014 14:25:59

                        Petr Havlíček >> nojo,no. Klucí hlavně nečtou, internet mají jen pro parádu a tedy jim chybí základní rozhled..

                          NSven - Profil | Pá 13.6.2014 14:24:03

                          knedlicek12345 >> když dobře zaplatíš šerpům, vynesou tě třeba na Mount Everst. Když zaplatíš brazilským průvodcům, můžeš mít parádní fotku do ML a být nejslavnějším rybářem na MRKu :-))
                          https://www.google.cz/search?q=arapaima+gigas+fishi​ng&client=firefox-a&hs=ST7&rls=org.mozilla:cs:offic​ial&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=d​euaU--gJayA0AXS_oCIBg&ved=0CCMQsAQ&biw=981&bih=485

                            Nknedlicek12345 - Profil | Pá 13.6.2014 14:16:54

                            Sven >> no vidíš, tak to máš pravdu, to jsem neveděl no. Tak si třeba nepředstavuju ideální rybník. To sem myslel že to pojme teda víc přirozeně. bez mol. prostě zarostlej rybník, popadaný stromy , prostě hlavně udělat ideální prostředí pro ryby .Takhle koukám že dělá asi fakt jen ideální prostředí pro rybáře, aby se tam rybářům libilo a aby se dobře rejžovalo . No uvidíme až to bude dokončený co z toho vznikne.....

                              NPetr Havlíček - Profil | Pá 13.6.2014 14:16:38

                              Sven >> oni jsou kluci trochu mimo ... genofond na záchranu ohrožených druhů a patnáct mol pro rybáře, kteří budou ty ohrožené ryby tahat, tak dlouho dokavaď jim nepotrhají huby ... pak přijdou další ohrožené druhy se zdravýma hubama a tak furt dokola ...

                                Nknedlicek12345 - Profil | Pá 13.6.2014 14:08:42

                                Petr Havlíček >> no to vim, viděl jsem, jak je tam chovaj v prostorech obehnaných sítí, kde jich je jak kaprů na sádkách. jedině dobře,určitě jim nákou vezme občas voda, nebo je možná i vypouštěj do přírody, jinak by tam už možná nebyli... tady v čr spousty svazových rybníku by bylo bez kaprů, kdyby se tam nenasazovali...

                                  NSven - Profil | Pá 13.6.2014 14:05:21

                                  knedlicek12345 >> názor sice máš, jen info ti jaksi chybí.... jen abys byl v obraze...
                                  Je to právě naopak, budou se stavět další ubytovací kapacity (sruby), obslužné zázemí a ve vodě bude vybudováno cca 15 mol pro lovící rybáře..
                                  Tedy tam těch staveb naopak přibyde...
                                  Aby tam děti ( o které jde prý především) nezacláněly těm, kteří si zaplatí, bude pro ně určen jiný rybník.

                                    Nramones - Profil | Pá 13.6.2014 14:01:23

                                    Závist, závist, závist.... U rybníka, u řeky, tady, u chaty.... Vždyť už jsme s touto vlastností pro smích celému světu.... Až závisti budou stavět sochu, bude umístěna doprostřed čech, o velikosti odpovídající malosti českého člověka......

                                      NPetr Havlíček - Profil | Pá 13.6.2014 14:00:02

                                      knedlicek12345 >> kde se rybám libí rapidně ubývá třeba ta arapajma je toho jasny příkladem.

                                      ...arapaima se v amazonii chová stejně, jako tady kapr :-)))