MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kapří zahájení jaro 2014

Diskuse k rybářskému videu Kapří zahájení jaro 2014

Autor diskuse: standis ®16.3.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Tom&Tom - ® Čt 5.6.2014 19:25:59
standis - >> Video supr! Na Kfelích vždy a ohledně pouštění kaprů nevidím sebemenší problém, kaprovi se nic nestalo a plavali všichni zpět do vody úplně v pořádku. těším se na další videjko ;-)
N mazar - ® Pá 18.4.2014 10:13:35
Hezké amatérské video, jde vidět, že pán je nadšenec, jinak diskuze se tradičně zvrhla :), tak taky trošku přispěji, jestli někomu nepříjde, že se chová k rybám v pohodě tak je asi fakt fanatik.
N DROBEK72 - ® Po 24.3.2014 17:48:47
Ahoj pěkné video !!!! :)
N elhierro - ® So 22.3.2014 11:15:10
Helloween >> akce vyvolává reakci. :-) Nereaguj ty na mě, nebudu já na tebe.
N Helloween - ® So 22.3.2014 11:06:19
elhierro >> - 22.3.2014 11:03:31 >> proč to píšeš mě?Dyt tu meleš tu svojí pravdu v každým vláknu.
N elhierro - ® So 22.3.2014 11:03:31
Helloween >> Tvůj názor. Já mám zase své názory, především fanatismus v podání některých kaprařů je mi trnem v oku. A jistě nejonom mě. O to více mě iritují, pokud vědomě porušují RŘ a obhajují se, že RŘ nepochopil jejich moderní trendy a potřeby. Měj se.
N Helloween - ® Pá 21.3.2014 13:28:36
elhierro >> si nějak rozdvojená osobnost,někdy tak,hned zas obráceně.měj se
N elhierro - ® Pá 21.3.2014 13:13:58
Helloween >> Autor videa se k uloveným rybám chová zcela v souladu s normálním myšlením rozumného rybáře a zdravého člověka. :-) Jak už jsem psal. Chápu, některým fanatikům, pro které je kapř životním partnerem se to může jevit jinak.
A že je to soukromá voda? No a co? Znám mnoho soukromých vod, kde je zcela normální ulovené kapře do 60 či do 70 cm si ponechat. To je ten byznys, o kterém jsem psal. Dávám prostor dalším, už nemám co napsat.

PS: A obdivuji autora, že na MRK své video vložil, neb zde je více kritiků, než kapře v českých vodách. A to je tedy obrovské číslo.
N Helloween - ® Pá 21.3.2014 13:05:36
elhierro >> koukám jaký tady doporučuješ moudra na debatě o soukromém revíru,tudíž jakákoli debata je naprosto zbytečná.Tohle tady tapetuješ všude,a jinak jdi se podívat jako pražák třeba na Kyják,jak tam rvou tlamky nemírovejm rybám,schválně nepíšu kapry,jak ty podměrečný ryby jsou dorasený.Já zas odsuzuju tohle.Hlavně to tvý moudro adresuj majiteli tohoto videa,bude mít jistě radost.
N elhierro - ® Pá 21.3.2014 10:05:41
Helloween >> V podstatě máš pravdu, pokud nechceme ryby "týrat", nelovme je. Rozdíl je ale v tom, že dnes především cílený lov kapra se podle mě tak trochu zvrhl v cosi zvláštního. Stále dokola slyším, jak se hlavně ti, co se zaměřují na lov kapra ospravedlňují tím, že u nich je vše v pohodě, protože oni chytají stylem CH&P. Vzniklo mnoho "kaprodromů", kde obyvatel těchto cirkusů, kapr, se stak jakýmsi moderním otrokářem sportovních rybářů. Nic proti tomu, taková je doba a je to byznys. Nebo mi opravdu chceš namluvit, že o byznys nejde, že jde skutečně o ochranu ryb, v tomto případě kaprů? Trochu divná ochrana, že? Stačí se vydat na nějaký soukromý revír, často je to smutný pohled na stále dokola chytané kapry, kteří mají potrhané tlamy.

A že se máme k rybám chovat slušně? To je snad bez debat, ne? Ale také je potřeba se smířit s tím, že ryba je i součástí potravního řetězce, tedy je počítáno s jejím usmrcením. Pokud si rybu od vody vezmu, po jejím ulovení ji okamžitě usmrtím. Zásadně ryby nesakuji, nestresuji je přiblblým pózováním před objektivem fotoaparátu. Co se týče velikosti ryb, dá se omezit lov ryb podměrečných. Candáty ani štiky nelovím na rybičky (kdybych lovil, tak pouze na nástažní rybičku nad 10 cm), ale pouze přívlačí a používám pouze větší nástrahy. Tím eliminuji především záběry malých candátků. Zároveň při přívlači je zčásti omezeno "zažrání" nástrahy, seká se hned po záběru. Byl bych pro, aby byl omezen lov na živou či mrtvou rybičku, tedy že by min. velikost byla zmiňovaných 10 cm. Ale to jsem odbočil.

Tedy já problém nemám s lovem ryb, je to LOV a počítám s případnou smrtí ryby. Jsou však tací, kteří si nevidí ani na špičku nosu, nevidí doleva ani doprava a svůj LOV pouze obhajují stylem CH&P. Jak obehraná písnička. Tedy rybolov je byznys jako každý jiný a já na tom nevidím nic špatného. Jen se schovávat za nějakou pseudoochranu je nesmyslné, často na hranici fanatismu.
N Helloween - ® Pá 21.3.2014 8:54:39
elhierro >> víš,ono je moc hezký co tu píšeš,jenže jsme rybáři.Ono to tahání za hubu nebaví ani ty plotičky,cejnky a ani nemírový pstruhy,ba ani candátky a štičky za jícen od kdejakého tupce. I proto bychom se měli k loveným rybám měli chovat slušně.Jinak pokud s tím máš problém,můžeš chodit na golf nebo šachy a nebo vstoupit do hnutí duha.Kolik chytneš podměrečných kusů,než ulovíš mírovej?,kterýho můžeš bacit.
N geriatrix - ® Čt 20.3.2014 15:02:47
Ano, kdo s kapry nesouloží, není rybář, chci se ještě zeptat, než toho kapra pustím, kam mu mám dát hudlana? Na čumáček, nebo na řitní otvor? není to pro kapra nebezpečné? nemám mu po té postižené místo dezinfikovat?
N elhierro - ® Čt 20.3.2014 12:55:13
Helloween >> Kačák nebo svazovka, to je přeci jedno. Kapř jako kapř a pokud má někdo problém s jejich případným poškozením, pak je jedno jediné řešení, nechytat je. Každý zásek do tlamy jim způsobuje újmu. Ale to je stále dokola. Pro mě prostě není kapr kámoš, pro mě je to někdy i žrádlo.
N Helloween - ® Čt 20.3.2014 12:43:02
elhierro >> člověče nejsi ty trochu mimo? Tohle je debata k videu na soukromém kačáku. jinak se asi opravdu rybář bojí vody a ryby do tý mělčiny posílá moc hezky,pěkná úroven.
N standis - ® St 19.3.2014 21:50:26
Držte se prosím tématu, diskutujte k videu, ne o Africe.
N Piškothonza - ® St 19.3.2014 20:58:44
))))))) ,co se ještě v tý tvojí obrovský hlavě neurodí...si zapoměl na černoušky v Africe.....amen....)))))) PS poslal jsem jim 50,kč na školu a ten kurwa šaman si koupil za to náboje do samopalu....)))))))
N elhierro - ® St 19.3.2014 20:47:18
A závěrečná poznámka. Kolega Standis ty kapře pouští zcela v souladu s RŘ. Možná někomu vadí, že jim na rozloučenou nedává pořádného kaprařského francouzáka, že s každým kapřem neleze po pás do vody aby ho pustil z podložky s následným máváním. Kolegové, jsme rybáři, nedělejme z kapře posvátného živočicha. Na světě denně zemřou stovky tisíc lidí hlady, násilím, tisíce žen a dětí trpí domácím násilím, spousty zvířat, jako psi, koně jsou majiteli týráni a vy se tady můžete p.o.s.r.a.t. kvůli kapřům, kteří jsou přitom pouštěni zcela v pohodě. Bylo by dobré si uvědomit, že fanatismus je nezdravý a společensky nebezpečný!
N Piškothonza - ® St 19.3.2014 20:46:11
slušnejch majitelů soukromáků je zhruba stejný procento,jako pytlačících rybářů,třeba u vás na Orlíku....a pokud mám věřit tobě,že nechytáš v květnu candáty,tak věř i ty mě......
N elhierro - ® St 19.3.2014 20:27:35
Já jsem trouba a soukromáky jsou plné kapře ze svazových vod. Lepší být troubou, než převažečem, či tam kde je K70 zlodějem. :-)))) Už si sportovní kapraři udělejte mezi sebou jednou pro vždy pořádek. CIRKUS KAPR!
N Piškothonza - ® St 19.3.2014 20:19:26
10kg kapr se dá ty troubo koupit legálně na každém výlovu za cenu 90 až 120 za kilo....to není žádná rarita...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPenn Slammer - doprodej!!!

Za 1.573
Legendární celokovový naviják pro sladkovodní i mořský rybolov nyní za nejlepší cenu na trhu. Všechny modely skladem, doprava ZDARMA!!!

akce, rybareniKryston akce 30-40%

Akce Kryston 30-40%, šňůrky Merlin, Multi-Strand, Quick Silver Gold, Silkworm, Snake Bite, Snake Skin a další, umělé nástrahy, olověné montáže, pva sáčky a jiné.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Braunstar - rybářské potřeby Braunstar - rybářské potřeby

Internetový on-line obchod zaměřený na všechny způsoby rybolovu ( 10.000 položek on-line ) Zboží Vám doručíme do 24 hodin ( následující...