Kaprárske hovadiny
Diskuse k mini článku Kaprárske hovadiny
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nkarloson® - Profil | Čt 6.2.2014 12:19:19
Podívej se, vše je o stylu kterým chcu rybu lovit. Neumím si představit jet na ryby ( na kapry) na 4 dny bez pípáků, vlastně ani na den, celý den se dívat na policajta? Co dál píšeš, značkový plovák? Dej si na zboží.cz plovák na podběrák, vyjedou ti všechny který nesou nějaký logo firmy, kterej si mám vybrat ten neznačkovej? Mivardi, nebo trakker, kterej je ten míň značkovej? Cena srovnatelná... Lodička.. zase je to styl lovu, když potřebuju házet 110m na hranu je bezpečnější tu montáž tam zavést lodičkou nebo hodit? Trefit se přesně na 110m je kumšt a lodičkou si navíc zakrmím, nemluvím o tom že vyvážím 300m, to je bez debaty. otázka je, jestli tím něco porušuju nebo ne, to je na jinou debatu.
Dále píšeš jídelní sety, když se to někomu líbí, proč ne? Lepší jak kdyby se u vody válely očuzené ešusy a dlabal si to Al lžící po babičce, každýho volba.
No a kategorie předražené boilies... No vezmi si když nakoupíš suroviny ve velkém, máš je levněji a třeba dobrá boilie směs tě vyjde na 60kč, pak počítej ty stroje co se musí zaplatit, drahý stroje, lidská práce, zaměstnej dneska člověka, to je peněz státu za odvody, dále koupil jsi levné suroviny ve velkým, potřebuješ prodávat, takže potřebuješ reklamu, potřebuješ zboží rozvazet, takže logistika, potřebuješ nacpat něco testerům, kteří ti v podstatě dělají reklamu, nevím no, co je drahý, myslím že cena 300 kč za kilo je asi v normě. Nezapomeň na DPH. Obalový materiál, sežeň mě sáček s potiskem levně, musíš objednat tisíce kusů abys měl rozumnou cenu. Musíš mít prostory kde to budeš dělat, mrazáky...
Myslím že co je drahé to jsou
srajdy kolem, dipy apod...
Pokud si někdo koupi kule za 500 a myslí si že je úspěch zaručen, tak je to jeho problém.
No a když teda jedu lovit velký kapry tak si nevezmu bonduelku, protože já nechci chytit 20 kaprů co má 5 kilo, já chci chytit jednoho velkýho, proto tam jedu a počítám s tím že taky nemusí být žádnej. Když si potřebuju zachytat akčně, vezmu feeder a masaky a jdu, takže je to vše jen o stylu který mě vyhovuje. Někdo rád akci jako ty, někdo rád víc dní, víc času na lelkování. Proto dochází tady k těm diskuzim a hádkám, jedna strana nechápe tu druhou. Máš v kartě že máš rád UL přívlač, perfektní, našel jsi to co tě baví a kdybych já měl tvým cajkem chytit lipana tak se budeš válet smíchy, protože to neumím, ale chápu, že tě to baví. Máš ty a tvoji kolegové vláčkaři krásný fotky v ML a fotky třeba airfishe jsou krásný, lepší jak fotka kde někdo drží 20kg tlusťocha. A vždy budu obdivovat jak někdo má tu vůli půl dne motat mouchu nad hlavou nebo čumět na anglána dalekohledem, máte kluci můj obdiv a určitě nepůjdu do diskuze plavaná řešit jejich bedny a angličáky, víš proč? Protože to je jejich volba a já tomu nerozumím. Jen je respektuju. Ale zase chápu, že všichni se naváží do kaprařů, jak psal kocháč, je hodně rádoby kaprařů, co dělají bordel a nasírají tím celý svý okolí, bohužel. Tak sem se vykecal a moc bych si přál aby byla větší tolerance a respekt mezi rybáři. Ještě nechápu ty kecy, to už není na tebe, ale ty kecy co kdo utratil za cajk apod. Vždyť je to každýho panebože jeho věc, nikde jsem neviděl diskuze o tom že já jezdím ve felicii a druhej v BMW. Ach jo, někdy to fakt u jistých jedinců zavání závistí a to je hnus velebnosti.
NFishky - Profil | Čt 6.2.2014 12:10:51
a) přečti si prosím znova bod 3. v článku Kaprařské hovadiny
b) ano, autor kritizoval používání tripodu a sám používá rodpod (tj. stojan s ne třemi, ale čtyřmi hožičkami - na levé ruce ukaž tři prsty, na pravé čtyři - pravá ruka ukazuje sice prstů, ale obojí jsou stojany = zbytečnosti /tedy dle autora a bodu 3 článku/...)
c) pokud jsi to pobral, postup k bodu d) v opačném případě se vrať k a)
d) omluv se za pomalejší myšlení a zasmějeme se tomu ;-)
věřím, že teď už to bude bez problémů ;-)
NMatoK75 - Profil | Čt 6.2.2014 11:58:31
NFishky - Profil | Čt 6.2.2014 11:35:22
Naleš vavřina - Profil | Čt 6.2.2014 11:27:13
NFishky - Profil | Čt 6.2.2014 10:58:45
Nmarmyš - Profil | Čt 6.2.2014 10:54:56
Naleš vavřina - Profil | Čt 6.2.2014 10:47:44
- lokalita lovu - malé potoky, malinkaté rybníčky do 1ha, opravdové mělčiny (do 0,5m) větších vodních ploch - zde všude mohu v klidu a o samotě lovit na lehkou plavačku
- nechci omezený čas věnovaný lovu kaprů strávit čekáním na nějakého většího z důvodu praktického řídkého výskytu (či nevýskytu) trofejních ryb na zvolené lokalitě
- taky jsem měl období, kdy jsem se zajímal pouze o trofejní ryby některých rybích druhů, ale toto období je již naštěstí pryč a při rybolovu mám jiné míry úspěchu. Zkusil jsi např. jít cíleně na hrouzky s jedním lehkým prutem a somradlem přes rameno? Takový rybolov mě naplňuje mnohem víc než čekání na nějakého rybího velikána (tělesnými rozměry).
Npandrškaaa - Profil | Čt 6.2.2014 9:32:32
NFishky - Profil | Čt 6.2.2014 9:10:31
Nvahaj - Profil | Čt 6.2.2014 8:54:58
1. Po stopách veľkých kaprov
Po stopách veľkých kaprov sme sa vydali niekedy v polovici 90-tych rokov. A spolu s tým akoby došlo k devalvácii kapríka, ktorému sa ešte nepodarilo dorásť do trofejných rozmerov. Ja budem radšej chytať takých, ako by som stopoval tých veľkých. Popri junioroch sa sem tam podarí aj senior, ale on nie je mojim cieľom. Tým je oddych a relax, ktorý vyplní aj akcia v podobe záberu a zdolávania. Častejšie ako raz za tri dni či dokonca týždeň. Nechajme teda naháňačku za veľkými kaprami na ľudí, ktorí na to majú čas, a nehanbime sa za naše bežné, obyčajné úlovky. Možno majú spolu viac kilogramov, ako obrovské kusy otvárajúce papuľu na stránkach rybárskych časopisov.
Naleš vavřina - Profil | Čt 6.2.2014 8:15:09
Co se týče pojetí "moderní kaprařiny" mi v mysli hluboce zůstaly vryty slova Milana Zelenky, jež v jednom svém článku uvedl, že hmotnost výbavy moderního kapraře při kratší několikahodinové vycházce činí 60-70 kg. Pod tím byla uvedena fotka, kde za množství bagáže by se nestyděl ani Amundsen při dobývání pólu. Tehdy poprvé jsem se podíval na pojetí "moderního rybolovu" trochu jinak a položil si mírně upravenou Sienkiewiczovskou otázku "Quo vadis rybařino?" Od té doby opravdu hodnotím pojetí sportovního rybolovu trochu jinýma očima, přičemž jednoduchost, účelnost, přizpůsobivost a mobilnost patří mezi to základní, co ve svém přístupu k rybolovu uplatňuju.
Nvahaj - Profil | Čt 6.2.2014 6:33:46
Nmurphyy - Profil | Čt 6.2.2014 1:36:57
"len je podla mna hovadina, ked je postaveny na travnatom brehu, lebo vidlicka je podla mna lepsia"
pre teba hovadina, pre inych to nemusi byt (napr ak ma rybar slabe male vidlicky tak si tam da dobry stojan, hoci na travu) jeho volba. jeho dovod..ty len povies ze je to hovadina..
ty pozeras na vec zo svojho pohladu, on zo svojho..
nechaj ludi nech sa rozhodnu ako chcu, je to ich volba, ak tym neublizuju ostatnym..nakoniec samy si to zaplatia a potom si mozno povedia ze je to hovadina..
jasne modna vlna a reklama ma tiez vplyv (co s tym urobis? zastavis vyvoj?)......
casto krat ludia chcu vyskusat novinky a v nadeji na dobre ulovky kupia mozno aj hovadinu, ale opat je to ich volba, chceli sa dobre pripravit na rybacku..nabuduce mozno to nekupia. alebo mozno budu radi, ze to vyskusali a takto sa posunuli o kusok dalej ako boli predtym..a to ich tesi......
..
Naleš vavřina - Profil | St 5.2.2014 22:44:13
Nemám nic proti kaprovi jako rybě, plně rozumím propadnutí v kouzlo jakéhokoli způsobu lovu, ALE vše by mělo jít souběžně s respektem k rybě, přírodě, jakož i etikou lovce, v našem případě Rybáře. Vzhledem ke způsobu tvého dotazu mi asi již rozumíš. Petrův zdar.
Naleš vavřina - Profil | St 5.2.2014 22:31:18
Naleš vavřina - Profil | St 5.2.2014 22:29:21
Jinak kapra jako ryby si vážím a sám si na něj občas s chutí zajdu, byť velikost mých úlovků bych označil jako násadu starší až kapr výběr. Asi to plyne z metody i místa mého lovu.
Kde to žije - všechna témata
11:32NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 38
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:36NATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












