Změna vyhání starší rybáře od břehů vod

Autor diskuse: rover - Profil , 19.1.2014

Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 16:55:34

Také je potřeba si uvědomit, kolik firem a lidí se živý produkčním rybářstvím. Když se zakáže odnášet kapře a duháky z vod, nebude třeba další nové vysazovat. To samé platí o tom, že na rybolovu jsou navázány stovky výrobců rybářských potřeb a krmení, stovky prodejen rybářských potřeb a také CK, kempy atd. Tedy co potřebují? Co největší rybářskou základnu. Tím že něco omezím, tím tu základnu rapidně zmenším a ta pak ty všechny, kteří jsou na rybolov navázáni, NEUŽIVÍ. Všem kaprařům dopručuji, aby si odkryli zakryté oči kapříma šupinama a na rybolov se podívali za střízliva. :-)

    Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 16:53:03

    nofish >> to se nestane...........navíc ÚS bude vždy hrabat jen k sobě. Nikdy né od sebe ve prospěch MO a jejich členů. To je prostě realita no.

      Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:50:53

      kakr >> Nevystavil fotky všech kaprů zde na MRKu :))

        Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 16:49:49

        kasch >> solich76 - 19.1.2014 16:42:38 >> Ale to je ono. Je možné, že vám nedají povolenky pro ně. Že to zapaltí třeba MO. Nebo nevím jak to máte dohodnuté. Ale nemůže přijít befel o snížení stavu RS. Když si to necháte líbit, tak ano, ale jinak můžete u úředníčka lobovat za doslovné dodržování zákona a RS nemá se svazem nic společného. Svaz sice navrhuje a bla bla.... ale když si postavím hlavu, tak jim to rozkazování znepříjemním.
        (Hlavním z důvodů proč RS nechci je právě současná praxe)
        Neboj se, vím co se občas řeší za nesmysly. Rád bych pomohl to změnit, ale momentálně není vidět ten pomyslný bod na konci cesty, aby byl nějaký podnět ke startu.
        To říkám celou dobu. Nejdřív musíme vymyslet jak do celého dění zatáhnout lidi abys měl oporu v tom co chceš dělat. JInak vždycky prohraješ....

          Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:49:40

          Chosé 2 >> Nezaložíme nějaký odbory? Nebo alespoň klub ? :))

            NRytíř - Profil | Ne 19.1.2014 16:49:34

            kakr >> Něco takového jsem psal?

              Nkakr - Profil | Ne 19.1.2014 16:47:13

              Rytíř >>
              Co udělal špatného tento jedinec???

                Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 16:42:38

                nofish >> né nevztahuju to na sebe )))))))))))) nejsem RS ale vím co ti chlapi musejí udělat aby RS zůstali. Dokonce přišel befel o snížení počtu RS ...proč? Jde jen a pouze o to aby ušetřili.

                  NChosé 2 - Profil | Ne 19.1.2014 16:42:06

                  bremic >> Děláš jako by jsi měl čas k vodě chodit. Také si občas připadám jako jiní v sázení ve Sportce-aktivní přispěvovatel :-))

                    Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 16:41:52

                    bremic >> Protože u vody potkáváš normální rybáře, kterých jsou tisíce. Tady na MRKu max. stovka lidí píše stále to stejné dokola. Já nic, já ryby pouštím. Nevím co je špatného na tom, když si rybáři od vod odnáší své úlovky. Myslivci také nemají nesmyslné K200 (kanec nad 200 kg musí být vrácen lesu) a z lesů si odnáší vysoce ceněné maso. Lov je lov, nic jiného.

                    Jestli si někdo myslí, že když omezí úlovky, či je úplně zakáže, pak celý funkční svazový systém zkolabuje z nedostatků finančních prostředků, protože 90% členů by vystoupilo z řad ČRS. Co si pak asi ten zlomek rybářů sportovců počne? Budou platit za povolenku třeba 50 tisíc Kč? Asi ne.

                    A ještě jednou zopakuji. Když se bude každý u vody chovat dle svého nejlepší svědomí a vědomí a bude ctít RŘ, je vše v naprostém pořádku.

                      Nb.gun - Profil | Ne 19.1.2014 16:40:31

                      No ty vole, to je komedie kvůli 50 korunám měsíčně navíc...

                        Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 16:38:42

                        kasch >> solich76 - 19.1.2014 16:31:27 >> kdo tady něco řekl o výboru? Už to vztahuješ a sebe co? Ach ta ješitnost... já mluvil o dodržování pravidel a o RS. Minimálně půlka z nich to podle mě má jenom aby jim mohli dávat ty povolenky. U policie taky nedělají pochůzkáře "lidi co sotva chodí...." A "dědek" neber jen jako věk, podívej se tady na mrku, je to defakto osoba neurčitá :-)
                        Abych tě uklidnil, povolenku RS taky nezávidím. Nemám důvod Je to jen čistá ekonomika. I povolenka zdarma, zdarma není.
                        A nevšim jsem si, že bych mluvil o MO. Já mluvím o systému jako celku. Že vy je na tom kraji nesrovnáte, s tím zatím nic nenadělám. Něco se ke mně občas donese. Nechápu, proč v dnešní době není snaha to "rozkecat mezi lidi"..
                        Abych tě uklidnil, nejdu "po tobě", nebo po tvojí MO. Nelíbí se mi jak funguje celý systém, který má velký potenciál, ovšem nevyužitý.

                          Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:37:18

                          elhierro >> Zajímavý je že u vody mi nikdo neřekne, že jsem masař , když zasakuji rybu. Pořád přemýšlím čím to je...ale napadá mě jen zbabělost :))

                            Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:34:02

                            kakr >>Jojo je to prachsprostej pytlák.

                              NRytíř - Profil | Ne 19.1.2014 16:32:15

                              kakr >> Špatně pochopeno,i ta kráva ví kdy má dost.To není o zákoně ale o chování některých jedinců.

                                Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 16:31:39

                                bremic >> Asi tak. Především ti, co požaduji K70, lov non stop, lov na X prutů a mnoho dalších vyjímek, tak právě tito rádoby sportovní rybáři stojí za tím, že drtivá většina celosvazových kapitálních ryb (hlavně kaprů) v posledních letech zaměnila svazové vody, za vody soukromé. Napřed sami ty vody vybrakovali a teď budou kázat morálku? A pokud někdo stále dokola brečí nad tím, že se ze svazových vod odváží kapři "násaďáci", tak brečí hloupě. To totiž vůbec žádná škoda není a je dobře, že ty ryby rybáři (i důchodci) sežerou. Kapr v českých vodách je pro zábavu rybářů, určen taktéž ke konzumaci a není to ani původní ryba. Jednou na toto přijdou i majitelé soukromáků, neb běžný rybář není zvědavej na to, jak bude tahat z vody vypasené prase, jménem kapř. Normální rybář si chce zachytat, radost mu udělá i kapř 50 cm, kterého sežere a je spokojen. Tak to bylo, je a asi i bude. Pokud to "rybářům sportovcům" nevoní, nechť si založí Svaz majitelů soukromých vod, povolenky si prodávají za desítky tisíc, praktikují CH&P a mají to. Nic složitého.

                                PS: kdyby se raději někdo zamyslel nad tím, čím vším je znečištěna voda od moderní kaprařiny. Tuny bolelízů, tuny utrhaného olova (hlavně že je praktikována úniková montáž pro kapře, to jo, ale co to olovo ve vodách, to už nikoho nezajímá), kilometrny urvaných šňůr atd.

                                  Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 16:31:27

                                  nofish >> takže se ti nelíbí odměňování lidí ve výboru. Myslíš si že je zarybňováno málo a je vše jak má být. Co se týká RS ........nevím jak jinde ale u nás nemáme žádné '' DĚDKY'' jak píšeš. Trošku mi připadá že závidíš těm lidem i tu povolenku. Neboj se ......oni to zase zaplatí za benzín který vyjezdí aby obešli revíry a rybáře. Ještě jsou ztrátoví ............takže není co závidět. U MO není co závidět. Když chceš kritizovat zajeď si na ÚS Ostrava nebo a´t tě někdo veme na zasedání a uvidíš věci. Protočí se ti panenky a zjistíš že bečíš dobře, ALE NA ŠPATNÉM HROBĚ

                                    Nkakr - Profil | Ne 19.1.2014 16:30:04

                                    Rytíř >>
                                    Rybář, který si v souladu se zákonem a vyhláškou přisvojí ulovené ryby je špatný rybář??
                                    Rybářská ikona a velkovýrobce koulís (K.N) se v offis časopisu ČRS přizná, že porušuje dobu lovu stanovenou vyhláškou je za hrdinu.
                                    Svět se v pr*el obrací (copyr. nevím kdo)........

                                      Nrybomil - Profil | Ne 19.1.2014 16:30:03

                                      kasch >> solich76 - 19.1.2014 16:10:44 >> ale, ale....máš nějaký divný sumáře. Zprůměrováno je odnesených +- 10 kg ryb na MP povolenku. Těch 10 kg u nás je asi z 85% kapř. Vem si cenu 1kg násadovýho kapře, vynásob 10. Kolik ti to vyjde ? Vem si polovinu z 1200 CZK co dá obyč člen za průměrnou krajskou roční permici, z níž polovina zůstává MO. Kde máš krátkodobý hostovačky ?To by muselo být průměrně na každou permici / rok / daleko víc candoše, štikule aj. dravých ryb, kterých v celkovým výlovku bývá mezi 1,5 - 2,5 %. Dlouhodobě cca 8-10% úlovkáčů je bez ryby, ale těch cca 1200 CZK bylo zaplaceno.

                                        NRytíř - Profil | Ne 19.1.2014 16:26:19

                                        Rybatorstr >> ale ne kapř:-))