Změna vyhání starší rybáře od břehů vod

Autor diskuse: rover - Profil , 19.1.2014

NRytíř - Profil | Ne 19.1.2014 16:26:00

Grasel >> omezení už je na 50 ale to stejně k ničemu nepovede.Nebudou je psát a hotovo.V tjdnu když vědí dopoledne,že se tam defakto nikdo neukáže,tak jedou ráno i odpeledne.Nebo ráno tam a odpoledne jinam.

    NPiškothonza - Profil | Ne 19.1.2014 16:25:14

    elhierro >> ahoj,já si zas myslím,že chataři na Orlíku pojali přehradu za svůj majetek,zablokovali všechny příjezdové cesty,kapraři jim vadí,že si dovolí rozbalit tábory na místech chatařům zaslíbeným....z toho vyplývá,že je zde pak častější kontrola,chataři již nemohou chytat na 10 prutů a více,vozit bojky přes plavební dráhu a pod svinstva....tak to tam vidím já...nic osobního..)))

      NRybatorstr - Profil | Ne 19.1.2014 16:24:20

      Rytíř >> A něco pro ,, dochtora ,, .....

        Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 16:24:11

        kasch >> solich76 - 19.1.2014 16:10:44 >> a vidíš to? Ty napíšeš že je "odneseno a zmaseno daleko víc ryb". A já zas tvrdím své o stávajícímu stavu RS a kontrolách. Všecho je spojené se vším. Nemůžeš chtít po dědcích, aby naháněli pytláky. Ale povolenky zdarma mají. A to jsou taky peníze. A ty musí zase někde chybět.
        Říkám. Uznej konečně, že to není o tom kolik se NA POVOLENKU může odnést ryb. Jsou tu úplně jiné problémy, které se musí řešit. Jenže to je pořád to samé, hlavně si držet svá místečka a své kšeftíky a ne se snažit o rozvoj rybolovu a chovat se jako firma. Za co nejmenší náklady získat co nejvíce...

          NGrasel - Profil | Ne 19.1.2014 16:23:32

          Rytíř >> Ale proč? Protože můžou, umožňují jim to BP VRP
          Takže jediná cesta jak omezit počet ponechaných ryb je přes Vaši MO.

            NBicák - Profil | Ne 19.1.2014 16:22:41

            kasch >> solich76 - 19.1.2014 16:19:28 >> jj je to tak :D bez 60cm rovnej metr :D

              NRytíř - Profil | Ne 19.1.2014 16:20:40

              Dida >> máš pravdu s těma hněvkama,tam obzvášt.Kdy chodím po kontrolách,tak nemaj po nasazení ani jeden datum bez dvou kaprů.Nechápu co s tím dělaj.Něco za cibuli,něco za křen atd......

                Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 16:19:28

                Bicák >> to je taky pravda )))))))))))) a dokonce mi byli ukázáni takoví co chytnou mírovou rybu řekněme 43cm a píšou 45cm aby se o nich nemluvilo a aby vypadali v očích ostatních jako rybáři co loví jen a jen ty větší ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

                  NDida - Profil | Ne 19.1.2014 16:15:56

                  elhierro >> většina masí co to jde, přijeď k nám na Hněvkovice. Ten titul si zaslouží právem, slušnejch co si vemou pár ryb za rok je hodně málo. Žádný slevy na povolenkách nejsou na místě.

                    NRybatorstr - Profil | Ne 19.1.2014 16:15:55

                    bremic >> To je hnus, já vloni první v červnu a to jsem sakra přemlouval...... V zimě by to i šlo, ale to je platný jak hadovi noha :-))

                      Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 16:14:48

                      bremic >> Správně jsi to pojmenoval. Mám pocit, že pár "elitních rybářů" by chtělo vody pro sebe, které z.a.s.e.r.o.u. tunami bolelízu, na březích vybalí bivaky a budou si libovat, jak tu chudou spodinu doběhli. Toho však bohdá nebude. Když někdo zapátrá v minulosti, rybolov byl brán vždy jako zábavou právě těch chudších. Přeci kvůli tomu, že někdo je na tom i díky bordelu ve státě ekonomicky špatně, tak ho nevyženu od vod. Za chvíli by se jim mohlo zakázat i dýchat.

                        Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:13:01

                        Rybatorstr >> O tom mi vykládej. Volnej víkend jsem měl naposledy v květnu :(

                          NBicák - Profil | Ne 19.1.2014 16:12:35

                          kasch >> solich76 - 19.1.2014 16:10:44 >> a jsou taci co nic nechytnou ale zapisi fiktyvni ulovek,ze slovy aspon tam toho pristi rok vic nasypou

                            Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:11:50

                            elhierro >> Protože potřebují za něčím zakrýt své chování u vody které je často mimo intence výkladu RŘ

                              Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 16:10:44

                              nofish >> z 50% máš pravdu .......ale úlovkové lístky a jejich sumarizace hovoří za vše. Vyšší náklady na zarybnění protože je voda vybraná a to neberu v potaz co je odneseno od vody a nezapsáno nebo škody co stačí napáchat predátor. Je jasné že vrchnost udělá vše proto aby dosáhli svého ale to co vidím u vody to prostě odpovídá naivním statistikám o úlovcích. Ve skutečnosti je odneseno a zmaseno daleko více ryb.

                                NRybatorstr - Profil | Ne 19.1.2014 16:08:51

                                Bicák >> Dřív šli do důchodu o nějaký rok dříve jak dnes a třeba i pomohli s dětmi. A dnes..... Také se dříve jelo o víkendu k rodičům a pomohlo se třeba okolo domu, ale dnes, když trčíš v práci i o víkendu ? Naše holka půjde v září na střední a babi má třeba ještě asi 5 let do důchodu... Alespoň, že je blízko a pomůže o víkendech a prázdninách, mých 16 dní dovolené by to nepokrylo.....

                                  Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 16:08:04

                                  Takže ten tendenční článek by se měl spíše jmenovat Chudoba vyhání rybáře od vody a láká pytláky.

                                    Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 16:08:02

                                    Může mi někdo vysvětlit, proč jsou důchodci stále označováni za masaře? Pokud si od vody odnesou to, co jim RŘ povoluje, ničím se neprovinili a vše je OK. Začíná mě s.r.á.t. taková ta "novodobá gladiátorská skupina" Petrova cechu (sportovci kapraři), co si honí triko tím, že preferuje CH&P, požaduje kapra prohlásit za posvátného živočicha, chce lov non-stop, nejlépe na čtyři pruty, zavedla nesmyslné K70 atd. Z mého pohledu je tato skupina pro rybolov daleko nebezpečnější, než nějací důchodci. RyboLOV je o lovu, takže nevím oč komu kráčí. Navíc rybí maso je zdravé a chutné. A když tady čtu návrhy na nějaké represe, tedy omezení úlovků atd., pak tyto represe budou mít přesně opačný efekt. A to stejně tak, jako to zdražení povolenek, či správně řečeno, nemožnost koupit si povolenku místní. Howgh.

                                      NRybatorstr - Profil | Ne 19.1.2014 16:05:16

                                      Rytíř >> Přesně tak.

                                        Nretrívr - Profil | Ne 19.1.2014 16:04:57

                                        Rytíř >> Pravidlo to určitě není ale to by bylo na dlouho.Určitě o tom něco vím.