Změna vyhání starší rybáře od břehů vod

Autor diskuse: rover - Profil , 19.1.2014

NS&F - pescador - Profil | Ne 19.1.2014 15:14:02

nofish >> Ahoj. 5ks candáta = masař :-)))

    Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 15:12:54

    kasch >> solich76 - 19.1.2014 15:06:15 >> Všechno je aždým rokem dražší..... není to nic nového.
    Já třeba kvůli zbytečně vysokým nákladům nelezu po hospodách a taky to býval dobrý a velice zábavný koníček... A nebrečím, že nemůžu.
    MS kraj má ceny nastaveny jak má. Ovšem kolik z toho je dáno tím, že chytáš kapry za které by se nestyděli ani někteří prodejci na vánoce, že se občas vysazují polomrtví dravci, že se občas platí za jinak neprodejnou rybu (v nákupu) a že třeba nevím o tom že by se vyhlašovaly výběrová řízení na smluvní dodavatele.... Furt všechno házet na lidi, kteří platí aby mohli chytat a žrát ryby a nepřiznat chyby ve vedení, je fakt už dost trapné....

      NBicák - Profil | Ne 19.1.2014 15:11:33

      Dida >> je podle me aji problem rodicu me od malicka vedli ke sportu a rybarine.Jeste pred dvema lety sem aktivne hraval fotbal ale nyni sem toho nechal abych mel vice casu na ryby :D Dnes je to tak koupijou decku PC a hry na PC aby meli od svych ratolesti klid

        Njardaafdr - Profil | Ne 19.1.2014 15:10:31

        tonda1953 >> Mám 2,5 letého vnuka a rybařit ho budu učít já (a hodně rád) protože jeho táta má ještě hypotéku.A když šef zavolá tak se maže do práce i v neděli.

          NAnýzový dědek - Profil | Ne 19.1.2014 15:06:56

          Mrknato >> Počkej, já se tě ptal na podmínky minimálního počtu lidí, za nichž je možno prohlásit VČS za usnášení schopnou.
          Co potom taková schůze odhlasuje v rámci MO, je platné potom pro všechny členy dané MO.
          Věková skladba členské základny odpovídá věkové skladbě populace ČR. To není nic nového, že důchodců přibývá a lidí v produktivním věku je čím dál míň.
          Na financování ti neodpovím protože tomu moc nerozumím.

            Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 15:06:15

            nofish >> ok tak když se nesníží počet tak půjde cena. Každým rokem ubydou členové jak z důvodu nemoci, tak z důvodu nedostatku času nebo příliš vysokých ročních vkladů do tohoto koníčka. Aby páni na ÚS udrželi své platy a stejný přísun financí musejí to něčím dorovnat. Od doby kdy jsem začal to šlo o dost nahoru. A to nerybařím jako tady někteří. Ti by mohli povídat o navýšení cen. Takže já to vidím takto. Ono u nás je to těžké. Jak bylo řečeno na aktivu ........moravskoslezský kraj má ceny povolenek nastaveny tak vysoko proto, protože co se nasadí to se sloví. K tomu není co dodat.

              NDida - Profil | Ne 19.1.2014 15:04:37

              tonda1953 >> to jsem říct určitě nechtěl. Dnešní děti mají na výběr tolik aktivit, že rybařina je až někde na okraji jejich zájmů, málokteré díte u ní vydrží. Je to problém celého sportu, nejen rybařiny. Časem to poznáme..

                Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 15:02:31

                jardaafdr >> 36kg ryb je řekneme cca patnáct kilo masa. Co to je..... :-)
                Vyprdni se na to. Nebo máš potřebu se někomu zodpovídat? Tady je masař každý, kdo "odnese víc než já". Třeba když někdo odnese za rok pět candátů tak pro mě bude masař. I kdyby to bylo jen tím, že já je neumím chytit a nechytil jsem ani jednoho. Kašli na to, klídek, pohoda, ať si lidi melou co chtějí :-)))

                  Ntonda1953 - Profil | Ne 19.1.2014 14:59:59

                  Dida >> To znamená v budoucnu rybáři pouze důchodci?

                    NBicák - Profil | Ne 19.1.2014 14:58:31

                    jardaafdr >> tolik kg omg :D pro vlastni spotebu at si vezme kazdej kolik chce

                      Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 14:57:32

                      kasch >> solich76 - 19.1.2014 14:50:49 >> vyser se laskavě na nějakou auru. Já to nevymyslel a je mi to u prdele. Začni se bavit normálně.Tohle je oblíébený argument na mrku. Argumet, neuargumet.
                      Snižování počtu povolených úlovků nikam nepovede. Průměr na osobu je celkem v pohodě. Velké peníze utíkají úplně někde jinde. Mimo to, nemá smysl zavádět pravidla, jejich dodržování nejsem schopen uhlídat. Jediné co to přinese, u pár poctivých, co si koupí tu druhou povolenku je, že ti to hodí do kasy další peníze. Ale když se roz*rdají zase za kraviny, tak je to úplně jedno.
                      Kolem vody se motám furt, kolem ryb taky a mám oči. Takže blbostem nevěřím.

                        Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 14:56:54

                        jardaafdr >> Tak a teď budeš kamenován :))

                          NBicák - Profil | Ne 19.1.2014 14:55:52

                          Dida >> je to mozne a par nas mladsich ne

                            Njardaafdr - Profil | Ne 19.1.2014 14:55:04

                            Potřebuji poradit jak poznám,že jsem se proměnil z rybáře na "DEDKA"Pak rošlapu udice a zmizím od vody!!!!! Něco co se tady dozvím skousnu, ale něco ani náhodou.(2013 jsem odnesl od vody 36 kg ryb)

                              NDida - Profil | Ne 19.1.2014 14:54:59

                              Bicák >> mladší ročníky mají dneska jiné zájmy než rybařinu.

                                Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 14:54:07

                                Sven >> ahoj VL. No ono já jsem zvyklý ze střech lehce naťuknout a pak jednou ranou ))))))). Trefil jsi to. Ale opravdu se mi zdá že 40 ks ročně je opravdu moc. Znám pár lidí co měli být původně vydry nebo kormoráni a v poslední chvíli si to pán Bůh rozmyslel ))))) ale zbytek to opravdu rozdává nebo prodává. To mě každým rokem utvrzuje, že počet je příliš vysoký. Já byl naučen že když se šantroší, tak je třeba zaškrtit ventil.

                                  Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 14:52:46

                                  Dida >> Kdo všichni to vědí? Já vím že víc pytláků najdu mezi svými a mladšími ročníky.

                                    NMrknato - Profil | Ne 19.1.2014 14:52:25

                                    Anýzový dědek >> Ten příklad byl pitomost. Já proti důchodcům nemám vůbec nic, za pár let jím budu taky, ale jde o to, jakou věkovou skladbu má členstvo svazu a jaký je trend. Důchodců přibývá, mládeže ubývá a stále víc rybářů v produktivním věku si povolenky nebere. Kdopak asi bude platit zarybnění? Přestaneme zarybňovat řeky, pstruhovky jako chudší kolegové v Jč? Budeme dávat levnější povolenky důchodcům, povolenky zadarmo RS? Podle mě se tato charita může odehrávat z rozpočtu MO, stejně jako odměny RS. Brát tyto peníze z již tak podfinancovaných povolenek prací zadarmo je podvod na každého člena svazu.

                                      Nflekos - Profil | Ne 19.1.2014 14:51:45

                                      rover - >> Mam se smat ? Ci plakat ? Rocni poplatek nejakych 52€ je thema ...!??

                                        NBicák - Profil | Ne 19.1.2014 14:51:33

                                        Po prevratu se z tech mladsich stali vsichni CHaP jak to tu vidim :D a uz berou jen duchodci :D