Změna vyhání starší rybáře od břehů vod

Autor diskuse: rover - Profil , 19.1.2014

NDida - Profil | Ne 19.1.2014 14:27:30

bremic >> co je horší

    NMrknato - Profil | Ne 19.1.2014 14:27:08

    Anýzový dědek >> Žvaniš pitomosti, tebe hodné. O čem lze hlasovat na schůzi stanovují stanovy spolku. To asi nevíš a bájíš. Mně je úplně jedno, kdo kolik platí, ale zásada je, že se musí vybrat tolik, aby se zarybnilo podle plánu. Jak toho dosáhnout je nespočet možností. Já jen říkám, že ten současný způsob není dobrý. Každou korunu, kterou ze svazu někdo dostane musí někdo jiný zaplatit. Pokud by padly členské a brigády a sloučily se do ceny povolenky, pak ať všichni důchodci mají povolenku klidně zdarma.

      Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 14:25:59

      Dida >> Osobně neznám jediného WaM(ChaP) který by neporušoval rybářský řád...

        NPetr12 - Profil | Ne 19.1.2014 14:25:49

        Dida >> a to do novin nenapíšou!!!

          Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 14:24:00

          Anýzový dědek >> Nestupňuje :)...jenom se do toho víc kecá.

            NDida - Profil | Ne 19.1.2014 14:23:58

            kasch >> solich76 - 19.1.2014 14:20:22 >> Já neznám u nás v okolí Budějovic jediného důchodce, kterej by k vodě nejezdil pro maso ve velkém, taková je realita a oni se ted budou zlobit, že se zvedla cena za povolenku? To je k smíchu..

              Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 14:23:43

              Mrknato >> no asi jsi nepochopil co jsem chtěl říct. Ale to je jedno. A k těm soukromákům. Garantuji ti jedno. Do několika let jich většina zkrachuje, již nyní nabídka vysoce převyšuje poptávku. Něco jiného to bylo před 5-10 lety, kdy soukromáky byly hitem a bylo jich daleko méně. Ale ani tady v této věci se s tebou nechci hádat.

                Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 14:20:22

                Dida >> to není jen o důchodcích. Znám spousty jiných co hlásají ,, VYTÁHNU SI SVÝCH 40 KS'' a jsem spokojen.

                  NAnýzový dědek - Profil | Ne 19.1.2014 14:20:19

                  elhierro >> Na tohle se hodí jeden Šimkův termín používaný v divadle Semafor- Rudý kapitalismus :-D
                  Jinak máš naprostou pravdu.

                    Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 14:19:13

                    kakr >> Ten můj zmiňovaný kamarád, kterému je 80 let se také rozplakal, když mu u dveří zazvonil předseda MO a poblahopřál mu k životnímu jubileu. Musím však podotknout, že sámotnému předsedovi je přes 65 let. Tedy by mě zajímalo, zda by přišel poblahopřát třeba předseda, kterému by bylo 45 let. Je to o tom, co píši. Staří mají úctu, mladá generace tou starší generací často opovrhuje. :-)

                      NAnýzový dědek - Profil | Ne 19.1.2014 14:18:00

                      bremic >> Tohle už tu je od toho slavného převratu a jen se to stupňuje....:-(((D

                        NAnýzový dědek - Profil | Ne 19.1.2014 14:16:18

                        elhierro >> To je ale chyba, protože i při malé účasti lze hlasování o podstatných věcech přijmout jako společné usnesení.
                        Takže pokud bude na schůzi třeba jen 1/3 lidí s myšlením Mrknata a spol. a odhlasují, že se třeba bude vybírat na nákup materiálu o 1000,-Kč víc, tak to bude potom směrodatné pro všechny členy MO.
                        (Nebrat doslovně).

                          NMrknato - Profil | Ne 19.1.2014 14:16:10

                          elhierro >> Každý asi budeme členy jiného svazu..... U nás movití platí úplně stejně jako ti méně movití...... Důchodci od 63 let u nás neplatí brigády. Já svazový rybolov považuju jako jeden ze způsobů VRP, který momentálně trpí problémem s přerozdělováním peněz a povinností. Pokud tento VRP budeme ještě dále a více rozmělňovat, dopadne to špatně a nejhůř právě pro ty důchodce, protože už nebudou lovit za podle tebe nehorázných 1500,-Kč, ale za tržní cenu. Jaká je, se stačí podívat na soukromáky.

                            Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 14:14:54

                            Anýzový dědek >> Ano, bohužel žijeme divnosvět, kde vládne kapitalismus po česku. Ale ono to jde v celé EU od devíti k pěti, deset let jsem žil v Německu a nikdo si nedokáže představit, jak se tam měl důchodce ještě v 90. letech. Dnes už tu úroveň tak vysokou nemá.

                            Každopádně vždy budu zastáncem podpory staré generace, myslím si, že ji máme stále co vracet. Stačí se podívat co vybudovala ona a co vybudoval (čti vytuneloval) novodobý český kapitalista pod vedením kašpárka Havla a ekonoma Klause.

                              Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 14:14:51

                              Anýzový dědek >> Ale kdepak, jaká celospolečenská...takhle debilně nespravedlivě to viděl jen ten vožungr starýho Kalouska parchant. Celospolečenská tedy většinová laťka je někde jinde myslím...

                                NDida - Profil | Ne 19.1.2014 14:14:27

                                Konečně bič na masaře = důchodce. Ale jestli pak nebudou přepočítávat ty úlovky 2x tolik...když povolenka stojí 1400 tak musím odnést alespoň za 5tis., nebo raději víc.

                                  NPetr12 - Profil | Ne 19.1.2014 14:10:42

                                  týýwoe..sado-maso!! tady to fičíí...

                                    Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 14:10:38

                                    Mrknato >> No já nevím. Jsem v docela velké MO a na schůze poctivě chodí právě ta starší generace. Je jen mým problémem, že já tam nechodím. Proto si na nic nestěžuji. Až budu mít potřebu změn, zajdu tam také.

                                      NAnýzový dědek - Profil | Ne 19.1.2014 14:10:24

                                      elhierro >> Nediv se takto je nastavena celospolečenská laťka myšlení.
                                      Vláda by taky nejraději každého kdo dosáhne důchodového věku v ten den nejlépe postavila ke šrotovníku a zlikvidovala. Tak se to odráží i v myšlení lidí- důchodce je neproduktivní a ubírá všem ze společného krajíce chleba.
                                      Nastává Nerudovská otázka:"Kam s ním?"
                                      :::::Toto je trpká ironie...

                                        Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 14:07:10

                                        Mrknato >> Ty nemáš moc sociálního cítění, že? Znáš hit: já já jenom já? Ve stáří se ti to vše může vymstít. Právě od toho jsme členi svazu, kde ty movitější mohou podpořit ty sociálně slabší. Od toho je to svazový rybolov.