Likvidace přemnožených kormoránů musí začít u jejich vajec

Autor diskuse: JaMi - Profil , 4.2.2013

NSoulfish - Profil | Út 5.2.2013 17:00:28

Venca888 >> takoví lidé by se měli introdukovat na měsíc nebo na mars - doživotně

    NRybatorstr - Profil | Út 5.2.2013 16:58:44

    arnošt >> U těch aligátorů pozor, aby někdo nekrocnul naší budoucí hlavu státu :-))

      Nbremic - Profil | Út 5.2.2013 16:58:24

      mirmen >> To znám to je Call of duty X :)

        Narnošt - Profil | Út 5.2.2013 16:51:52

        No co,budeme pak střílet jak kormorány,tak mývaly a i aligátory,co si přivezeme na to,aby chytali ty přemnožený mývaly... ;-) Takové menší safari...

          NVenca888 - Profil | Út 5.2.2013 16:47:53

          Juraj >> to by bylo fantastický - introdukovat sem jinej nepůvodní druh, aby likvidoval kormorány. Takový vyhánění čerta ďáblem. Navíc komplikace tkví předevšim v tom, že problémem nejsou "naši" kormoráni, který tu hnízděj - ty se tady vyskytovali dávno před tim, než někdo zaregistroval nějakej problém. Problémem jsou tažný hejna ze severní Evropy, který tu vejce nesnášej.

            NVýr - Profil | Út 5.2.2013 15:18:03

            Juraj >> ako vieš kormorány ktoré sa u nás likvidujú u nás nehniezdia...mýval k nám ani do Európy nepatrí a jeho úmyselné vypúšťanie do voľnej prírody by bola neuvážené zarábanie si na oveľa väčšie problémy....

              NVýr - Profil | Út 5.2.2013 15:15:31

              Juraj >> ja som čítal že : "Odstřel ale navíc není přílišúčinný." a povedal to David Číp z Českého svazu ochránců přírody.....ale myslím si že je to blbosť na kvadrát....a tiež som si to z prsta nevycucal.

              Mýval nie je, nebol a nebude riešenie....

                NJuraj - Profil | Út 5.2.2013 15:14:43

                Výr >> Zajímavostí je, že se rybářům podařilo úspěšně zabojovat s populací hnízdícího kormorána a snížit jeho výskyt o 80 procent. Na jeho likvidaci využívají medvídka mývala, jehož jeden druh leze po stromech a likviduje hnízda kormoránů. K ulovení a přemístění mývalů se jako návnada používají švestková povidla. Přestože mýval je rybožravý, nedají se škody, které způsobí, srovnat s výší škod způsobených kormorány.


                Tak toto máš zkopírováno to podstatné, celý článek je zde: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1134

                Blbě jsem napsal, že šlo o migrujícího. A už to nehul. :-)

                  NJuraj - Profil | Út 5.2.2013 15:10:06

                  Výr >> Předávám, jak jsem nakoupil. Někde jsem to četl a s tím medem jsem už psal dole, že si nejsem jistý. Z prstu jsem si to nevycucal.

                    Ngibbon - Profil | Út 5.2.2013 14:51:31

                    Výr >> parádny výrad, ďakujem za zachránené ryby....

                      NVýr - Profil | Út 5.2.2013 14:51:18

                      Juraj >> odchytávajú ...na med.....slnečnicový alebo agátový ?......prevážajú s tým ako kormorány menia stanovište ?......už to nehul :-)

                        NJuraj - Profil | Út 5.2.2013 14:45:20

                        Mike >> Právě, že oni ho odchytávají (myslím, že na med, ale nechci kecat) a převážejí s tím, jak kormoráni mění stanoviště.

                          NVýr - Profil | Út 5.2.2013 14:44:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          ....musí začít u jejich vajec....nemusí ?.......je to veľký otáznik

                            NMike - Profil | Út 5.2.2013 14:38:22

                            Juraj >> Paráda. Co pak s tím mývalem?

                              Nšmudla007 - Profil | Út 5.2.2013 14:34:58

                              zimující tažné kormorány je efektivní dobré a snadné odstřelovat na nocovišti (jasný s tlumičem a posbírat padlé kusy aby ochranáři nevřískaly, že jich nějak ubejvá). Ti naši čeští kormoráni ať si jich tady pár hnízdí, ony rybky taky potřebují trochu pohybu aby nezakrněly a nezlenivěli.

                                NOrtelius - Profil | Út 5.2.2013 14:30:47

                                O kormoších už toho bylo napsáno dost. Je na čase přestat o tom mluvit, chce to jednat. Až se budou hledat dobrovolníci na pomoc při likvidaci, tak já se hlásím už teď. Klíďo půjdu zdarma.

                                  NJuraj - Profil | Út 5.2.2013 14:12:28

                                  mirmen >> Video roku! Balzám na duši. Dík.

                                    NJuraj - Profil | Út 5.2.2013 14:11:47

                                    arnošt >> No, nesouhlasím. Někde jsem četl, že v Německu na to mají nějaký druh mívala, který baští kormoše na nocovištích, kdy jsou prakticky bezbranní a prý se jim podařilo značně prořídnout hostující populaci. To je príma řešení.

                                      NMAXXSKATER - Profil | Út 5.2.2013 0:35:18

                                      mirmen >> Je to pták, když vidím, co je někdo schopnej sežrat dneska, tak si nemyslím, že by tohle muselo bejt až tak špatné. :-) Možná jsi dal právě návod spousta lidem, kteří by je mohli začít lovit k jídlu a to je jen a jen dobře. ;-)