MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Likvidace přemnožených kormoránů musí začít u jejich vajec

Kategorie: Všeobecné

Rybáři přestanou dostávat od státu náhradu škod, které jim každoročně působí kormoráni. Připomíná to vysílání Českého rozhlasu s tím, že tito ptáci přestali být ohroženým druhem.

Více zde:

http://www.nase-voda.cz/likvidace-premnozenych-korm​oranu-musi-zacit-jejich-vajec/

 

JaMi - ®, 4.2.2013

Diskuse k bleskovce

N voz - ® Po 27.1.2014 23:15:27
Jak letos s kormoušema? víte Někdo nějaké nové informace?
N Petr.OVA - ® Čt 7.2.2013 10:46:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Já bych si to dovolil shrnout asi takto:
Střílení kormoránů je (alespoň zatím, pokud někdo nepřijde s nějakým lepším řešením) nejefektivnější ochranou domácích vod . Kormorán je inteligentní pták a pokud zjistí, že mu někde hrozí velké nebezpečí, odletí na jinou lokalitu. Tímto způsobem (střílením) si může aktivní MO výrazně snížit škody na rybách, způsobené kormoránem za relativně přijatelnou cenu. Ty neaktivní MO budou mít samozřejmě smůlu, protože se ptáci přesunou tam, kde nebudou rušeni. Takže jde jenom o to, aby všechny MO byly aktivní a kormoráni k nám už budou létat jenom sporadicky. Pokud budou aktivní všechny státy Evropy, bude mít kormorán nakročeno opět k zápisu do Červené knihy ohrožených druhů.
N Venca888 - ® Čt 7.2.2013 10:10:33
Výr >> napsal jsem ti vše, co bylo třeba... máš ve všem pravdu...
N Výr - ® Čt 7.2.2013 10:05:45
Venca888 >> konečne sme sa o krok posunuli....z roviny "nedá sa"....do roviny "budeme chcieť " ?
Musím ťa upozorniť že pár = 2.....a rybárov je u vás cca štvrť milióna.....u nás niečo viac ako 100.000....pokiaľ budú chcieť - dokážu to....pokiaľ chcieť nebudú tak to ostane tak ako to je.....pochopiť však, že sa to naozaj dá, je prvý predpoklad :-)
N Venca888 - ® Čt 7.2.2013 10:04:52
PYTLAKS >> Znovu - když odstřelíš pár set kormoránů, tak se jejich populace nesníží, protože na severu jich je další necelej milion, kterej tuhle díru snadno zacelí. Nikde jsem nenapsal, že by střílení kormoránů jako takový bylo špatný. Napsal jsem ale, že to neni systémový řešení a proto je v principu nesmysl ho plošně financovat.
N Venca888 - ® Čt 7.2.2013 9:59:50
Výr >> protože na zdecimování oceánů byla postavená setsakra výnosná činnost, která živila miliony lidí. Až se zjistí, že po požití odvaru z kormoráního zobáků stojí péro, tak budou zdecimovaný i kormoráni. Kvůli pár řvoucim rybářum a dvousetkoruně za zobák se tak ale nestane...
N S&F - pescador - ® Čt 7.2.2013 9:50:49
Tak to je pravda nebo každý život začíná z "vajec" :)
N PYTLAKS - ® Čt 7.2.2013 9:46:48
Venca888 >>s tebou je opravdu těžko o něčem diskutovat,když se odstřelí pár set kormoránů nebo tisíc,tak se zřejmě na hnízdiště nevrátí a nevyvedou mladé,jednoduché jak facka,to že místo nich přiletí jiní,tak to my opravdu nevyřešíme,ale zastřelení se už neodletí a ani se nevrátí se svým následným potomstvem
N Výr - ® Čt 7.2.2013 9:41:48
šmudla007 >> to máš tak....ľudia síce dokážu za pár desiatok rokov zdecimovať oceány tak že z niektorých druhov rýb ostalo len 10%...... ale kormorány sa vystrieľať nedajú lebo Venca888 si to myslí....a cez to nejde vlak.
N Venca888 - ® Čt 7.2.2013 9:29:18
šmudla007 >> Jenomže ty ten počet nedokážeš tim odstřelem snížit, protože je to sysifofská práce. A že se kormorán na místě, kde se střílí, nebude zdržovat, je dost naivní představa. To bude platit lokálně ale ne plošně.
Navíc těch 2,5 milionu za deset tisíc kormoránů jsou spíš nereálný čísla. Vycházej z toho, že se bude proplácet 250,- za zobák a já si troufám tvrdit, že se na to naprostá většina myslivců vykašle. To, že Výra baví ty kormorány střílet, neznamená, že takhle uvažuje každej zelenej panáček.
N šmudla007 - ® Čt 7.2.2013 9:20:32
Venca888 >> platit ročně 2.5 milionu za eliminaci jistého počtu kormoránů na místech kde působí největší škody se prostě vyplatí, bez ohledu na to jestli s tím původce problému (Švédsko) nebude dělat nic. škody na rybách sou větší než investovaná částka na odstřel, navíc kormorán tam kde se střílí se zdržovat nebude= dosáhlo se toho aby odlétl jinam(tam ať si to každý vyřeší jak chce).
Odstřel měl proplácet stát,, když jim nevadilo platit škody 80 milionů ročně tak měli úředníci začít šetřit a proplácet jen odstřelené kormorány mizerných 2.5milionu ročně a ušetřit 77.500 milionu...

Kormorán by velmi rychle zjistil že u nás se mu zimovat dobře nebude a odletěl by do itálie kde by ho nechali na pokoji. To že s tím Švédsko nechce nic dělat neznamená že my s tím tady u nás nic dělat nebudeme.
N Venca888 - ® Čt 7.2.2013 8:43:14
kritik >> budeme jim muset vyhlásit válku a bombardovat hnízdiště kormoránů jejich Gripenama... :-)

[ Vstoupit do diskuse - 152 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer návazcová svlékací šňůrka Carp Shark Skin

Za 399
Potahovaná pletená šňůrka na návazce, vhodná pro klasicé a kombinované návazce a ideální volba proti zamotání návazců


akce, rybareniStarbaits sada DTEC E (2 signalizátory+příposlech+kufr)

Za 6899
Signalizátory D-TEC E představují spojení krásného designu a praktičnosti. Štíhlé tělo signalizátoru je doplněno zadním kovovým krytem, který tvoří jeden celek se závitem.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen