Pardubický kraj hledá způsob, jak zbavit sečskou přehradu sinic
Diskuse k bleskovce Pardubický kraj hledá způsob, jak zbavit sečskou přehradu sinic
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nrover - Profil | Út 11.12.2012 19:38:42
N(o)_(o) - Profil | Po 10.12.2012 9:26:17
Nstryček - Profil | So 8.12.2012 18:53:54
NCalex - Profil | So 8.12.2012 18:52:04
Nstryček - Profil | So 8.12.2012 18:25:40
NMjaška - Profil | So 8.12.2012 18:07:30
Teď mě napadá - cyklostezka Chrudim Slatiňany - když jsme jezdili do práce před 10-15 lety byla tam šotolina, odčas nějaký chodec, cyklista, běžec - nyní asfalt a při pěkných dnech o víkendu to je téměř neprůjezdné a nadávají všichni - bruslaři, cyklisti i chodci. Ale to jsem odbočil.
Nstryček - Profil | So 8.12.2012 17:49:38
Nstryček - Profil | So 8.12.2012 17:42:15
Nretrívr - Profil | So 8.12.2012 16:01:02
NMjaška - Profil | So 8.12.2012 15:58:37
Člověk si po revoluci myslel, že najednou budeme z ničeho nic lepší než za socializmu, že chování lidí jaksi pokročí kupředu (levá nebo pravá), ale lidé kteří si chtějí urvat víc než ostatní, tak těch je pořád stejně.
Z jiného soudku: všimli jste si že dříve byly kolem vody papíry, konzervy a střepy a dnes to jsou plasty - to je jediná změna v přístupu lidí za 20 let :-) Ba ne, myslím že jsme dál, ale stále je to proklatě málo.
NCalex - Profil | So 8.12.2012 15:31:11
NMjaška - Profil | So 8.12.2012 15:12:28
Sinice mají na Seč příznivý vliv - v létě přijede méně lidí, tzn. méně civilizačních problémů (česky bordelu) v okolí vody. S hrůzou vzpomínám na časy, kdy se Seč proměnila v létě počtem lidí v malé město, všude odpadky, kravál - nyní je to celkem mimo dvou měsíců v létě klidné místo. Zatížení přírody je pak určitě nižší, jedno negativum je pozitivum pro věc druhou ...
Samozřejmě by ti, kteří jezdí na Seč kempovat, koupat se nebo chatařit měli mít ohled k přírodě, ale osobně na to nespoléhám - čím méně lidí tím lépe, to je alfa a omega životního prostředí. Stejně tak nespoléhám na ekologii zemědělců - oni chtějí vyrábět, pěstovat, prodávat a dotovat - jako jiná továrna na absolutno. Když jim dáš dotaci a řekneš pěstuj řepku, bude všude, když to bude dotovaná petržel, tak ji bude mraky - nekoukajíc napravo nalevo - ale ani se jim nedivím.
Osobně jsem vůbec nepochopil, co za prasečinu postavil nějaký exot v kempu kousek od vody - betonové monstrum - hřište na přímém slunci na louce, která by měla být spíše pro obyčejné ležení na dece. Proč lidem nestačí ticho v lese, stromy,a příroda, která kolem Seče je a musí se v takovém pěkném místě stavět takové kraviny, které nezapadají do krajiny. Všude jsou všelijaké stavební odbory, životní prostředí, čoi - ale pokud to nedělají lidi s charakterem, tak to takhle dopadá.
NCalex - Profil | So 8.12.2012 14:12:18
,,No jo, ale někteří ji nemají vůbec,,
Já mám tuhle, nádrž 50q a víko 30q. Na 4 kubíky. Může být i prázdná a spodní voda ji nezvedne. Něco to stálo a svědomí mám čistý.
Nstryček - Profil | So 8.12.2012 12:42:33
NMrknato - Profil | So 8.12.2012 12:36:16
Nstryček - Profil | So 8.12.2012 12:27:02
NCalex - Profil | So 8.12.2012 9:03:17
NTomMa - Profil | So 8.12.2012 8:31:42
N(o)_(o) - Profil | Pá 7.12.2012 14:01:56
Nšmudla007 - Profil | Čt 6.12.2012 19:58:53
Ono všechno v přírodě má svoje místo a funkci, jinom člověk neví do čeho všeho rejpat a sypat miliardy zbytečně.
Tam kde roste okřehek(žabinec), stulíky, orobince = tam pro sinice není dost světla a živin(obvykle).
Nstryček - Profil | Čt 6.12.2012 19:41:14
NTomMa - Profil | Čt 6.12.2012 19:30:32
NMiki - Profil | Čt 6.12.2012 18:09:48
Odtěžení kalu bych bral jako ideální řešení, ale cenově by to vyšlo asi o hodně dráže, než pokus s koagulací. Zamezení průsaku septiku do nádrže beru jako samozřejmost---bohužel, tohle bude a je těžkej diktát.
Nstryček - Profil | Čt 6.12.2012 17:53:24
NTomMa - Profil | Čt 6.12.2012 9:24:56
N(o)_(o) - Profil | Čt 6.12.2012 9:17:23
NTomMa - Profil | St 5.12.2012 17:24:09
Ndardajarda - Profil | St 5.12.2012 14:03:36
Na email: dardajarda@seznam.cz ti dám i telefonní číslo pro upřesnění termínu květnové ochutnávky u vody :) tak můžeš napsat :)
Nsirahobby - Profil | St 5.12.2012 14:01:04
Poměr byl 200g slámy na 1m3 vody. Příčinou úbytku sinic byl vznik bakterie, která je požírala. Fungovalo to celkem spolehlivě akorát byl problém v tom, že se to projevilo až druhé vegetační období.
Ndardajarda - Profil | St 5.12.2012 13:27:38
NTomMa - Profil | St 5.12.2012 12:37:31
Nchavez - Profil | St 5.12.2012 12:31:02
N(o)_(o) - Profil | St 5.12.2012 12:30:12
NTomMa - Profil | St 5.12.2012 12:16:58
N(o)_(o) - Profil | St 5.12.2012 12:10:46
Ndardajarda - Profil | St 5.12.2012 12:00:43
Ndardajarda - Profil | St 5.12.2012 10:34:45
Například vidím chybu v CHKO, nedostatečně kontrolují území CHKO Železné hory a dodržování zákonů nejen o ochraně přírody, ale i zákona o odpadech, stavební zákon, atd...ve spolupráci se stavebními úřady, odbory životního prostředí, hygienou mají obrovské možnosti kontrolovat a postihovat různé hříšníky. Ono je jednodušší pouze psát svá stanoviska a podmínky při investičních akcích v tomto území, nežli důsledněji kontrolovat současný stav jít do správních řízení. Toto obecně stačí, nyní příklad:
V jedné z okolních obcí pravidelně při každém větším dešti přetečou jímky u kravína na močůvku do místního potoka, který vtéká do přehrady, všechny septiky mají přepady rovněž do potoka. Další věc: v prvním a druhém pásmu ochrany pitné vody okolo přehrady se vesele hnojí hnojem i chemikaliemi, nebo volně ložená hnojiště kolem řeky nad přehradou, zase běžně, Trhová Kamenice, Horní Bradlo, co tam teče do Chrudimky za barvičky taky hnus, Tatra v Hlinsku několikrát otrávila vodu v řece, atd....
Vliv boilís je zanedbatelný vzhledem k výše uvedenému! A stejně na Seči na něj málo kdo chytá...
většina vystačí s obyčejnými nástrahami :)
Za mě vše.
NTomMa - Profil | St 5.12.2012 10:13:38
N(o)_(o) - Profil | St 5.12.2012 9:51:27
Mimochodem, Brněnská přehrada s rychlým řešením odsinicování rozhodně není důkazem, to se ukáže v delším časovém horizontu. Dlouhodobé úspěšnosti snad nemůže věřit ani zelenej mozek:-)
NTomMa - Profil | Út 4.12.2012 18:41:23
N(o)_(o) - Profil | Út 4.12.2012 10:02:00
NMrknato - Profil | Út 4.12.2012 8:50:01
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











