MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pytláky budou od září pokutovat obce

Diskuse k bleskovce Pytláky budou od září pokutovat obce

Autor diskuse: rover ®8.8.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® So 11.8.2012 17:06:50
Saddám >> Prosím tě a k čemu jsou vyjímky? Když MZe povoluje na Orlíku lov 24, měla by to být součást oné vyjímky. Spíš to vidím, jako snahu, aby se namočil i "vrchní" uživatel, když už MZe bezdůvodně povoluje lov24....... a každý na druhého něco měl.
Mně vadí, že všechny výmysličky má na svých revírech Rada ČRS. Proč? (lov24, lov pod ledem, profi strejci). A bere si na své radovánky neomezené peníze z redistribuce.

Když bude ono "Upozornění, co ti nevadí", součástí těžby na Orlíku a Orlík a Rada bude separé, vadit mi to taky nebude.
N Jaroch - ® So 11.8.2012 12:01:14
elhierro >> A to jsem nepopsal tu nejkratší cestu na dno prdele , jen tu nejsrozumitelnější široké veřejnosti .
N hraji - ® So 11.8.2012 11:57:47
Jaroch >> to, co jsi napsal, je hrůzná pohádka, ne že by se nemohla stát tak jak ji popisuješ, ale chybí mi tam nějaké rozumné sociální okolí těch lidí. To by musela být zatracená smůla, že nemají širší rodinu, kamarády a další instituce. Víš jak dlouho v reálu trvá "vyhození" z bytu kvůli neplacení nájmu? Asi ne. Za ten minimálně rok se dá přece udělat hromadu věcí.
Prostě vymyslel jsi hororový příběh, který se mohl stát, ale během měsíce se nikdo bezdomovcem nastane.
N Hrdobec - ® So 11.8.2012 11:44:42
Jaroch >> Tak já mam k nim relativně blízko .Svuj kvartýr nemam a tak stačí když mě vyhodí mladá z bytu a mužu si jít koupit čůčo taky:-) Nicméně doufám,že bych to nějak ustál a něco si sehnal. No a z práce se taky nevyhodim,to je výhoda:-) Už toho necháme bo tohle nevyřešíme. Pravda je někde uprostřed.
N Saddám - ® So 11.8.2012 11:06:05
Mrknato >> To, že se jedná o upozornění, tam prostě tučně vytištěno je. Proč s tím máš problém? Mě by třeba z ryze praktických důvodů mohlo vadit omezení zimního lovu na račickém kanálu. Těch min.10cm tloušťky ledu. Proč? No tak se pár blbců utopí. Pitomců je dostatek, ne?
Nicméně mi toto omezení, a ani většina jiných nevadí. Mě vadí ti omezení, ne ta omezení.
N arnošt - ® So 11.8.2012 9:34:50
Jaroch >> Já mám bohužel jen zkušenosti s individui přesně toho typu,jak je popsal kolega Hrdobec.Smrdí,že se kolem nich nedá kolikrát projít,často jsou to lidské trosky v pravém slova smyslu.A nebo jsem i viděl případy,kdy někdo přišel o všechno,i o střechu nad hlavou,ale nerezignoval a po pár nocích probděných kdekoliv napne síly a začne se o svůj další osud prát.Neboť mu dojde,že nikdo jiný to za něj nevyřeší.Ale to je holt o povaze každého.Máš pravdu,že se někdo může dostat do nesnází,ani neví jak.V tu chvíli tu pomoc společnosti určitě potřebuje.Ale když po třech letech na ulici nejeví známky o nějaké zlepšení?Pak už se sebou neudělá nikdy nic,protože mu to prostě vyhovuje.A ač to zní blbě,takový už bude do smrti společnosti jen přítěží,nic pozitivního už svému okolí nedá.Ale jak psal Mrknato,jsou prakticky neškodní s porovnání se škodami které způsobí politici nebo zkorumpovaná státní správa.To už jsme ale od pytláků poněkud daleko...
N Mrknato - ® So 11.8.2012 8:44:17
Jaroch >> Myslím, že jakou si "formu bezdomovectví" zažila většina z nás. Mezi lety 50-89. Nikdo moc krom úderníků nepracoval, dostával jaké si poukázky na úhradu noclehu v přidělených "noclehárnách" panelácích, dostal poukázky na jídlo (od "armády spásy", bolševika) a většina byla šťastných. Neřešila, zda na západě mají víc. Řešili to ti, kteří se stejně jako dnes chtějí uštvat, aby měli víc, ale na jak dlouho a za jakou cenu? Zajímavé je, že mezi bezdomovci téměř nejsou cikáni. K životu stačí skutečně hodně málo a čas, který uspoří tím, že se nehoní za věcmi které jsou pro majoritu cílem cvrkotu, si život prožijí jinak. Mě osobně bezdomovec nevadí. Nadělá 10000x méně škod, než sráči v establišmentu, slavní podnikatelé, motor společnosti a looobisti.

Edit : ano elhiero to v závěru s těma pytlákama trefil. Není to nihilismus, ale žebříček hodnot, které by se měly hlídat. Na bandu UKáček si žádná RS netroufne a odprdne to WaM, "taky tak trochu bezdomovec" ve svém bivi. Jedna otázka kolegům na závěr. Jak asi svaz, MO vynutí:
2) Člen má tyto základní povinnosti:
a) dodržovat stanovy Svazu, obecně závazné právní předpisy o rybářství a ochraně
přírody, bližší podmínky výkonu rybářského práva (rybářské řády) a plnit
rozhodnutí orgánů Svazu. -Hlavně ta rozhodnutí svazu??????
N elhierro - ® So 11.8.2012 8:25:28
Jaroch >> Popsal jsi to velmi trefně. Do situace, kdy je člověk úplně v prdeli se může v dnešní době dostat kdokoliv a kdykoliv. V podstatě stačí, abys jen dlouhodobě omarodil a pokud nemáš na kontě finanční rezervu v řádu statisíce, už se vezeš. Celý vývoj EU je poněkud v prdeli již teď. On jaksi celý kapitalismus je v prdeli. Stačí se podívat i za hranice. Španělsko, Portugalsko, Irsko, Itálie, Malta, Kypr, Řecko. Všude bída, nezaměstnanost a tudíž bezdomovci. Jak prohlásil Berlusconi. Zasrané Německo si pomocí Eura v tichosti vybudovalo IV. Říši. Jak je možné, že v 21. století se má obyvatelstvo čím dál hůře? Včera jsem četl, že ve Španělsku zamykají popelnice, protože jsou vybírány bezdomovci, ale i lidmi, kteří nemají na jídlo a střechu nad hlavou mají jen díky tomu, že bydlí 3 generace v jednom bytě. V Polsku zoufalí lidé prodávají vlastní orgány (ledviny).... Jediný kdo je v této době vysmátej, tak to jsou světové koncerny a banky, co z lidí dřou i kůži. Celá Evropa je unifikovaná, kamkoliv přijedu, tak vidím stále stejné obchodní a průmyslové zóny, kde dominují značky: DEICHMAN, drogerie DM, OBI, HORNBACH, TESCO, LIDL, PENNY MARKET, C&A atd. EU rychle zlikvidovale národní tradice, kultury a díky Euru i národní hospodářství, především států bývalého východního bloku. Stačí se podívat na naše zemědělství. Proč musíme rušit tuzemské chovy dobytka, proč následně dovážíme maso z Německa? Proč musíme dovázet mléčné "sračky" z Německa, Rakouska, Itálie? Proč dovážíme brambory, jablka, cukr? To jsme si uměli kdysi vypěstovat a ještě to šlo na export! Jak říká Standa Bernard - SVĚT SE ZBLÁZNIL. Jak dlouho si ještě necháme srát na hlavu? Takže nějaký problém pytláků mne nechává klidným. Vyjma pytláků "průmyslových", co jezdí k vodě Mercedesy a s rybama pak kšeftují.
N bremic - ® So 11.8.2012 8:06:26
Jaroch >> No řekl bych že jich existuje několik typů. Základní rozdělení: dobrovoníci a oběti čehokoliv. Podle toho do které skupiny patří je schopen a ochoten plánovat i následující den. S tím souvisí i popř. hromadění nějakého základního majetku a obstarávání dalších potřeb.
Vzpomínám si jak chtěl jeden nějaký prašule na polívku, že má děsnej hlad. Polívku(frankfurtskou a rohlíky) přede mnou musel v bufáči sníst. A radost z ní teda neměl.
N kanic - ® So 11.8.2012 7:47:24
existuje k tomu nějaká metodika,popř.kde ? dík
N Jaroch - ® So 11.8.2012 7:38:36
Hrdobec >> Tohle povídání by bylo na hodně dlouho .
Nevím jak na to Mrknato přišel , zda jen střelil do luftu nebo má blízce zprostředkované informace , on ten člověk nechce litr na deset čůč , on potřebuje jen dvacku na jedno . Dnes . Právě teď.
A odpor k hromadění peněz bych nazval spíš strachem a až z něj až vyvěrajícím odporem , ty peníze by musel opatrovat , hlídat před ostatními .
Tito lidé už jednou o všechno ale úplně o všechno přišli a už nechtějí podobnou situaci prožívat znova .
Pokud nic nemáš tak o nic nepřijdeš .
Je to trochu divná logika , pro lidi žijící běžným životem až nepřijatelná , vždyť je přirozené a normální hromadit věci a majetek .
N Hrdobec - ® So 11.8.2012 1:13:24
Mrknato >> Já bych mu dal litr za práci,takže to s hromaděním peněz moc nesouvisí,spíš by mu to v dáný situaci mohlo alespon trochu zpříjemnit život,třeba i tim,že by měl na to čůčo. Ale to by napřed musel celej den dělat a to se klukům v armádě moc nechtělo:-) Ale abych neházel všechny na jednu hromadu tak ne všichni byli takový a pár slušnejch a pracovitejch brigádníků jsem tam vymodlil.
N Mrknato - ® So 11.8.2012 1:03:58
Hrdobec >> Myslím, že jsi nepochopil, nebo se nesnažíš pochopit, proč bezdomovec je bezdomovcem.... Já si myslím, že největší podíl na tom má právě odpor k jakémukoliv hromadění peněz, z důvodu, které ho k jeho situaci dovedly.... Proto bezdomovci nekradou, pokud tím není myšleno skousnutí housky v samošce a vykopnutí 5 brambor.....
N Hrdobec - ® So 11.8.2012 1:03:55
Jaroch >> Souhlasim,že nejde házet všechny do jednoho pytle a to všeobecně,nejen u lidí z ulice.
N Mrknato - ® So 11.8.2012 0:53:11
Saddám >> V BP a upozornění? To říká zákon 99/2004 kde? To už tam můžou dát, aby rybáři chodili k vodě řádně ustrojení, aby se nenastydli a nemarodili. Jakou "pálku" by za nedostatečné ustrojení měl dávat KÚ, nebo pověřená obec?
N Jaroch - ® So 11.8.2012 0:27:13
Hrdobec >> Samozřejmě že ne všichni jsou stejní a mají stejné osudy .
Jen mně sere a to doslova , generalizování jakéhokoliv problému .
Za to můžou Poláci , za tohle bezdomovci , za tohle kapraři .....atd.
Serou mně lidi co neví , neznají ale mluví a přitom používají výrazy které by mohli nahradit jiným , negeneralizujícím .
Možná že to co Ty nazýváš -lempl jak vyšitý- je pouze rezignace a upadnutí do stereotypu ale od toho byli právě sociální pracovníci , streetworkeři kteří je budili z letargie .
Jinak máš samozřejmě pravdu . Mnozí už ani nechtějí .
N Hrdobec - ® So 11.8.2012 0:12:12
Jaroch >> Mno,určitě je dost lidí co se na ně vztahuje to co jsi popsal,tím jsem si jist,ale stoprocentně mnohem víc je těch co si za svou situaci můžou sami protože normálně žít zkrátka neumějí a život si podělali svojí vinnou a dělat nic ani nechtějí. Uvedu příklad. Mám stěhovací firmičku a kdysi kolegu napadlo,že bychom na jednu vyklízecí akci mohli využít právě bezdomovce. Takže jsme den před akcí navštívili armádu spásy a nabídly osazenstvu práci za 100korun na hodinu. Domnívali jsme se,že si budeme moct brigádníky vybírat a jakej bude zájem o práci,ale to byl velkej omyl. Civěla na nás banda lemplů a výmluv typu: mě bolej záda,já mam chřipku nebo prostě jen mě se nechce se na nás sneslo během minuty snad sto. Mezi nejlepší výmluvu řadim tu,kdy nám zanedbaný individum v erárních pantoflích sdělilo,že zejtra nemuže bo zejtra je v armádě svíčková a na tu že se to hovado celej tejden těší:-) Za den mohl vydělat cca 1000korun,ale nechtěl a nebyl sám,nechtěla většina bo to jsou lemplové jak vyšitý a tohle je osobní a ne jediná moje zkušenost s bezdomovci,takže vim dobře co píšu. Nicméně lidí o kterých si psal ty, je mi samozřejmě upřímně líto a takovou situaci nikomu nepřeju a nezávidim. Je to ale nejspíš jen malý procento všech lidí bez domova a většina jsou lidé přinejmenšim nepřizpůsobivý a na ulici se dostali vlastní hloupostí.
N Jaroch - ® Pá 10.8.2012 23:58:28
arnošt >> A to jsem ještě nepsal o naprostém sebepotlačení vlastní důstojnosti v okamžiku kdy šáhneš na odhozený chleba do popelnice .
Fakt by si mnozí lidé měli s těmito lidmi alespoň jednou v životě promluvit .
N Jaroch - ® Pá 10.8.2012 23:47:53
arnošt >> Ty jsi fakt ještě nebyl ani v prdeli a ani na dně , viď ? Ještě jsi nebojoval s úřady , nedostal jsi se do kolotoče začarovaného kruhu, když ani samotní úředníci nejsou schopni říct jak věci řešit .
A stát se dnes bezdomovcem není nijak obtížné : firma zkrachuje , nedostaneš pouhé tři měsíce výplatu , tak si najdeš jinou mizernou práci ale máš děti a ty chtějí jíst , potřebují ošatit (protože jinak na tebe škola pošle sociálku a hrozí Ti odebrání dětí) , za ty tři měsíce co Ti firma nezaplatila narostl malý dluh na nájmu a službách který ovšem nemáš z čeho umořit protože práci kterou jsi rychle vyhledal na smlouvě vypadá jinak než odměna ve skutečnosti .
A dluh roste , s věřitelem se nedá domluvit na splátkovém kalendáři v řádu stokorun , každý chce aspoň 1500-2000 měsíčně . Ale kde na to vzít ? Půjčím si , sakra na účtu nemám tři měsíce pohyb , změnil jsem zaměstnavatele a banka mi nepůjčí , kolega říkal že si kdysi půjčil od kohosi ........
Do toho Ti přijde žena s informací že se u nich v práci propouští a ona je na seznamu .
A obluda tě začíná pomalu žrát zaživa až Tě jenoho dne sežere . Exekuce , bez bytu , děcka v děcáku .
Jsi bezdomovec , spíš na lavičce a tam se spí špatně a teprve nad ránem usneš a zaspíš do práce , v práci Ti řeknou že jsi lempl a takové nepotřebujou tak vysvětluješ s pocitem zahanbení svůj důvod zmeškání . No toto v naší firmě bezdomovec ? ještě se nám tady nastěhuje . Pryč s ním !
Jsi v prdeli , v prdeli , v prdeli která jak se zdá ještě nemá dno !
Do týdne Tě nějaký vágus na té posrané lavičce ještě okrade o doklady .
Nemáš ani rodný list ? nedostaneš občanku , nemáš občanku ? nevezmou tě do práce , nemáš občanku ? nepustí tě k dětem , nemáš občanku ? nedostaneš podporu .............. , po dvou týdnech na ulici jsi už tak zanedbaný že se Ti začínají lidi vyhýbat a obcházet Tě .
A tady už je to dno té obrovské prdele kam jsi dopadl , ne zcela vlastním přičiněním .
Potřebuješ ještě další psaní , nebo chceš slyšet konkrétní příběhy i se jmény z práce streetworkera aby jsi přestal ohrnovat rypák nad mnohými z těchto lidí ?
Nejsou všichni vágusy z přirozenosti svých povah a Ty příteli , ač jsi jen o málo mladší než já tak víš asi o životě absolutně hovno .
Ale jen proto , že jsi měl doposud kliku , tak jako většina z nás .
Řekl bych , že můj syn o životě ví mnohem víc a jsem moc rád že tu práci kdysi dělal , ač se mi to zpočátku hodně nelíbilo , docela mu to změnilo náhled na život jako takový .
Stal se zodpovědnější a přestal vynášet rychlé rozsudky .
Tak snad jsem Ti to popsal dost srozumitelně a pokud by jsi něčemu nerozuměl tak si zajdi tam u vás někde na charitu . Oni Ti to určitě vysvětlí a zárověň potvrdí co jsem tu napsal . Jenže to by jsi se dostal do nepříjemné blízkosti těchto ožralých zvířat , takových existencí , kterým jistě bez ulovené ryby nehrozí smrt hladem , asi ne vždyť máme sídliště plná popelnic a plýtvat se nemá , viď ?
Tak se měj a dávej na sebe pozor protože život se k mnohým chová jako svině .
N arnošt - ® Pá 10.8.2012 22:24:29
Jaroch >> On si ani to čůčo kupovat nemusí,jen chce a to je rozdíl.Místo nákupu čůča by mohl spíš popřemýšlet,jak z té šlamastyky ven.Každý je odpovědný především sám za sebe a za svůj osud.A když si nekoupí nějaký patok,aby se ožral jako zvíře,k čemuž ho nikdo nenutí,nemusí pak ani pytlačit.Bez ulovené ryby by mu jistě smrt hlady nehrozila,nejsme v pravěku... Jen se musí taková existence CHTÍT svojí životní situaci postavit.A musí chtít především a jedině on sám.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Podložka Commander | SLEVA 72%

Za 1.299
Extrémně lehká podložka, šetrná vůči rybám. Vnější materiál je snadno omyvatelný, postranní stěny zajišťují maximální bezpečí ryby a dva otvory umožňují připevnění podložky k zemi pomocí kolíků. Tato podložka je dodávána s hezkou transportní taškou.

akce, rybareniAkce !! Sleva Daiwa Až 51%

Sleva na navijáky a pruty DAIWA až 51%

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26