Jakub Vágner opět na mušce

Diskuse k bleskovce Jakub Vágner opět na mušce

Autor diskuse: Hugo Fisher - Profil , 30.5.2012

elhierro - Profil | Čt 31.5.2012 14:59:05

Koukám, že se tady z toho stává zoologický a biologický kroužek? :-D

    certbert - Profil | Čt 31.5.2012 14:57:47

    jurasoft >> maš imunitu jako nasi posranci taky jsou imuni -:o)))

      venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 14:48:07

      G.Moolis >> No představ si , že žerou. Zkus si to ověřit jinde. Terraristiku dělám 45 let

        G.Moolis - Profil | Čt 31.5.2012 14:42:22

        venca1 >> šípový žáby žerou jedovatý rostliny? Myslíš to vážně? To je ten banánistán. Suveren, ale úplně mimo. Nepotřebuju věřit Wikipedii, ale tobě by mohla jako počáteční zdroj informací postačovat. proto jsem to tam lípnul.

          venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 14:37:56

          G.Moolis >> Wikipedii bych moc nevěřil, pokud budeš chtít, tak tam máš za půl hodiny článek, že curare se vyrábí z brambor.. Ne nadarmo se pralesničkám říká šípové žáby, které se živí jedovatými rostlinami, které jim neškodí, a z výpotku jejich kůže se připravují šípové jedy. U nás podléhá chov pralesniček mezi nebezpečné zvířata, i když skladbou potravy nemůžou být jedovaté, protože nic jedovatého nežerou. Ale to je ten náš bananistán.

            certbert - Profil | Čt 31.5.2012 14:37:54

            Jarda Š. >> oni na to prijdou-:o)

              Jarda Š. - Profil | Čt 31.5.2012 14:21:51

              meteor >> V dobách J. Tejčky (i později) se sportovním rybolovem rozumělo chytání ryb pro zábavu, ne pro obživu, byť si rybář i nějakou rybu na jídlo od vody odnesl.

                G.Moolis - Profil | Čt 31.5.2012 14:21:41

                venca1 >> Kurare se připravuje pouze v jižní Americe. A jeho hlavní složku jsem sem napsal. Lokálně indiáni perou do šípovýho jedu i jed pralesniček nebo ropuch, nic to ale nemění na tom, že hlavní složka kurare je kulčiba. Pralesničky po celý Amazonii nežijou, zkontroluj si to.stačí logicky uvažovat.
                http://cs.wikipedia.org/wiki/Kurare

                  z-boy - Profil | Čt 31.5.2012 14:18:20

                  tohle video sem zde kdysi stáhl možná že jste ho mnozí viděli ale kdyby ne tak se koukněte
                  [smazáno]

                    venca1 - Profil | Čt 31.5.2012 14:16:18

                    G.Moolis >> Ono jak kde, v jižní americe se připravuje curare z žab pralesniček, tzv. šípových žab,

                      meteor - Profil | Čt 31.5.2012 14:16:10

                      chujar >> pokud jde o lov, nemůže jít o sport. Já v tom rozdíl cítím...

                      Ano, o "sportovním rybolovu" psal třeba i J. Tejčka, ale IMHO ho chápal trošku jinak, než že chytíš největšího pupíka na rybníku, dáš ho na podložku, poliješ ho klinikem, dáš mu "hubana", zhotovíš větší či menší (spíše větší) počet snímků a zase ho pustíš do vody :-)
                      Také zjevně záleží na úhlu pohledu, respektive jak se na to člověk chce dívat.

                      Ale to jsme trošku odbočili od tématu...

                        certbert - Profil | Čt 31.5.2012 14:15:04

                        jurasoft >> Homolice se živí různými bezobratlými živočichy jako jsou červi a měkkýši, ale mohou ulovit i neopatrnou rybku, kterou ochromí paralyzujícím jedem a následně vstřebají do svého trávicího ústrojí. Nebezpečí pro člověka spočívá právě v neznalosti způsobu obživy těchto měkkýšů. Sevřením plže v dlani může dojít při instinktivní obraně k vystřelení harpuny s následným poraněním ruky.
                        Jedovaté jsou všechny druhy homolic, ovšem k těm nejnebezpečnějším a smrtelně jedovatým patří tyto druhy:

                          G.Moolis - Profil | Čt 31.5.2012 14:13:47

                          jurasoft >> Tak to je opravdu strašné.

                            meteor - Profil | Čt 31.5.2012 14:12:45

                            G.Moolis >> 3 hrany naprosto dostačují :-)

                              certbert - Profil | Čt 31.5.2012 14:04:46

                              meteor >> vem si muskařimu nebo vlačeni byl jsi nekdy vic jak pul dne po prsa v brodakach ve vode v proudu??? (Sport) to s Jakubem nic nema jen že rybarina neni sport :-o)

                                PYTLAKS - Profil | Čt 31.5.2012 14:02:33

                                LosPafkos >> plazí se dva hadi vedle sebe a ten jeden se ptá toho druhého,nevíš jestli jsme jedovatí?druhý odpoví,že ne a ptá se proč,jen tak zrovna jsem se kousl do jazyka,to mi říkal syn jak přišel ze školy

                                  G.Moolis - Profil | Čt 31.5.2012 14:00:20

                                  whitehunter >> hlavní složkou kurare je výtažek z kulčiby, to je kytka (co obsahuje strychnin)

                                    G.Moolis - Profil | Čt 31.5.2012 13:58:32

                                    whitehunter >> kdyžtak čtyřhranka , tři hrany jsou na medúzu fakt málo.

                                      chujar - Profil | Čt 31.5.2012 13:49:04

                                      meteor >> koníček či sport?? to je pouze slovíčkaření!!! a nevim proč by to nebyl sport, když já mám osobně na fakultě rybářství a ochrany vod předmět sportovní rybolov!!! to sem ovšem nepatří jeslti je to sport či koníček, pro mě je to jedno a to samý!!!!

                                        Butchi - Profil | Čt 31.5.2012 13:22:51

                                        LudaT >>
                                        Jasná věc. Páč tam můžeš mít zase hada, který je jedovatý, ale buď používá toho jedu málo, nebo není agresivní, a zase naopak agresivnějšího se slabším jedem ve velkém množství.

                                        Jak říkáš, příroda není blbá, má to dobře zařízené. A dokonce v tom je i nějaká logika :-)))