Fotografování z pohledu amatérského rybáře
Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil
V jakém programu upravujete svoje fotky?
A) Zoner44%
B) Adobe Photoshop24%
C) IrfanView3%
D) PFX studio4%
E) Jiný - prosím napište jaký25%
Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
178x v oblíbených a 25x v ignorovaných.
DeProfundis - Profil | So 10.11.2018 16:36:04
Když jsem hledal nějakej bližší pohled na ty tlačítka na objektivu, abych zjistil, že tam žádný takový tlačítko není, který by popisuje (prostě to musí myslet jinak), tak jsem narazil ještě na tuhle recenzi: https://www.thephoblographer.com/2018/04/03/review-sigma-500mm-f4-dg-os-hsm-sports-canon-ef-mount-adapted-to-sony-fe/
kde koukám, že je na konci taky:
Dislikes - The autofocus wasn’t always accurate
Denny - Profil | Pá 9.11.2018 20:46:49
Potreboval bych vysvetlit tohle: Nevim o jakem tlacitku na objektivu pise,mysli tim to zamknuti ostreni,ktere maji netkere pevne objektivy a nastaveni na fotaku tim mysli na ten jednotlivy stredovy bod.?Pise ,ze neexistuje presnejsi nastaveni na ostreni.Ani netusim,co je to IF,to je u Sigmy IS nebo co to znaci?
You see I’ve configured the button on lens barrel (if such exists) to only shoot IF and only IF the subject in 100% in focus. Equally the camera is, when a lens barrel button is pushed, configured for one focus point only as well and complete ignore all obstacles. You can’t get any more strict focus mode on a Canon camera. It’s truly a brilliant way to swiftly switch from birds in flight with the back focus button engaged to a very slow moving and stationary subjects only. I have to stress if you have yet to customize your camera please consider doing so as you’ll be saving a lot of time in the heat of action as well at least give yourself a lot more opportunities.
Back on subject literally and this I too discovered this focus tweak didn’t do any favors. With my go to lens the Canon EF 400mm f/4 DO IS II there’s clearly a BIG difference and even sometimes the camera refuses to shoot even when I think it’s in focus.
Denny - Profil | Čt 8.11.2018 22:51:46
Nevim,jak velky je rozdil v ostreni a vykreslovani u FF a APS-C,porad si rikam,ze ohniskova vzdalenost zustava stejna a asi bude strasne moc zalezet na jakou vzdalenost a v jakych podminkach clovek foti.Pro me by to svym zpusobem bylo reseni ,kdy neustale rozmyslim nad 400 nebo 600,tohle by byl takovy univerzalni objektiv a ta vaha je vcelku prijatelna I na moje toulani.
Erva - Profil | Čt 8.11.2018 19:11:39
Erva - Profil | Čt 8.11.2018 19:09:16
DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 14:40:51
Asi sis toho nevšiml. To je velký dilema jestli canona z druhý ruky, nebo novou sigmu. Kdyby si to tak mohl člověk na týden oboje půjčit a vyzkoušet.
Přijde mi škoda, že se takhle luxusní skla nedělají pro APS-C čipy. Byly by teoreticky podstatně levnější a lehčí. Když to pak člověk stejně nasadí na APS-C, tak to prostě nevyužije.
Denny - Profil | Čt 8.11.2018 13:51:40
Denny - Profil | Čt 8.11.2018 13:21:07
Vsiml jsem si jedne veci.Od doby,kdy Canon prisel z trojkovou radou objektivu,tak se ukazalo velke mnozstvi pouzitych objektivu dvojkove rady ,ktere nabizeji prevazne Japonci.Mozna,az se spusti prodej,bude nabidka jeste zajimavejsi,ale asi schvalne cekaji na prosinec,kdy vi,ze se toho proda pred vanocemi nejvic.
DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 12:42:15
Nevím, jak přesně u nás, ale ofiko na trh šla snad v září 2016.
Kdybych z tý přesnosti ostření neměl strach, tak bych si na ní asi i ušetřil. Měl jsem jí hodně v merku, ale dát stopade za něco, co by se chovalo podobně jako moje sigma 18-35 art, tak bych nebyl spokojenej. S tím artovým záklaďákem mi nic moc neuteče a můžu cvakat každou scénku víckrát a většinou si něco vyberu, co je dokonalý. Ale na WL bych radši něco, kde se můžu víc spolehnout. Neříkám, že to nebude relativně spolehlivý, ale co jsem tak četl, tak s tím problémy jsou a canon to má zmáknutější. Bohužel je to dopad zpětnýho inženýrství třetích výrobců. A je jen na nás, jestli a co překousneme.
Erva - Profil | Čt 8.11.2018 8:46:12
Erva - Profil | Čt 8.11.2018 8:40:15
DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 8:22:53
Doporučuju přečíst - https://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-500mm-f-4-DG-OS-HSM-Sports-Lens.aspx
a pak třeba něco z praxe - https://www.tobiashjorth.com/sigma-500mm-f-4-dg-os-hsm-sports-lens-review/
DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 8:17:18
Casio - Profil | Čt 8.11.2018 7:39:44
Denny - Profil | St 7.11.2018 23:45:45
Denny - Profil | St 7.11.2018 23:39:42
Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59871
Zoologický koutek MRKu.33418
Rybářsko-houbařské jádro .-)45010
Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29923
Udírny a uzení51141
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413100
Sranda bez nadsázky 🤘10859
Čína - objednali ste uz nieco?15733
ORLÍK - volná diskuse240486
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Kde to žije - všechna témata
21:07Elektro tříkolka na ryby 40
21:00Lov pod jezem v letních vedrech? 6
20:15Bleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15Bleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













