Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

DeProfundis - Profil | So 10.11.2018 16:36:04

Denny >> bohužel tomuhle taky nerozumím, popisuje to tak divně, že si to taky nedokážu přeložit na stopro a nevím, jaké tlačítko myslí. Ale to IF bude jen zdůraznění ve smyslu: nakonfigoroval jsem tlačítko na objektivu aby fotilo KDYŽ a jen KDYŽ je objekt 100% zaostřený. Jen mu tam chybý někde is (je). Možná kdyby to napsal pořádně, tak to půjde líp přeložit celý:-). Jinak na doťáku má určitě navolený jen středový bod, tím i vlastně ignoruje ty překážky.
Když jsem hledal nějakej bližší pohled na ty tlačítka na objektivu, abych zjistil, že tam žádný takový tlačítko není, který by popisuje (prostě to musí myslet jinak), tak jsem narazil ještě na tuhle recenzi: https://www.thephoblographer.com/2018/04/03/review-​sigma-500mm-f4-dg-os-hsm-sports-canon-ef-mount-adap​ted-to-sony-fe/
kde koukám, že je na konci taky:
Dislikes - The autofocus wasn’t always accurate

    Denny - Profil | Pá 9.11.2018 20:46:49

    DeProfundis >> Tak jsem si dnes precetl ty odkazy jsem troslu na rozpacich.Nepochopil jsem asi uplne vsechno,co je napsano,ale to podstatne urcite ano.Vychazi me z toho,ze Canon je o neco lepsi a dvojkovej TC je na tom objektivu nepouzitelny,nebo temer nepouzitelny pro perfektni obraz.Take problemy s ostrenim,pri pohybu,kdyz popisuje jak mu to ostrilo tu kachnu.Na druhou stranu si chvali ostrost a I rychlost ostreni,ale v podstate rika,ze pokud clovek ma problemy financne dosahnout na petistovku Nikon nebo Canon,je tohle vyborna alternativa.
    Potreboval bych vysvetlit tohle: Nevim o jakem tlacitku na objektivu pise,mysli tim to zamknuti ostreni,ktere maji netkere pevne objektivy a nastaveni na fotaku tim mysli na ten jednotlivy stredovy bod.?Pise ,ze neexistuje presnejsi nastaveni na ostreni.Ani netusim,co je to IF,to je u Sigmy IS nebo co to znaci?
    You see I’ve configured the button on lens barrel (if such exists) to only shoot IF and only IF the subject in 100% in focus. Equally the camera is, when a lens barrel button is pushed, configured for one focus point only as well and complete ignore all obstacles. You can’t get any more strict focus mode on a Canon camera. It’s truly a brilliant way to swiftly switch from birds in flight with the back focus button engaged to a very slow moving and stationary subjects only. I have to stress if you have yet to customize your camera please consider doing so as you’ll be saving a lot of time in the heat of action as well at least give yourself a lot more opportunities.
    Back on subject literally and this I too discovered this focus tweak didn’t do any favors. With my go to lens the Canon EF 400mm f/4 DO IS II there’s clearly a BIG difference and even sometimes the camera refuses to shoot even when I think it’s in focus.

      Denny - Profil | Čt 8.11.2018 22:52:10

      Erva >> Diky,nektere fotky tam ma moc pekny.

        Denny - Profil | Čt 8.11.2018 22:51:46

        DeProfundis >> Aha,to jsem opravdu nezaznamenal.Mas pravdu,je to dilema. Vahove v podstate stejne,cenove take,kdyz nepocitam canonacky sklo nove,tam 100 % vyhrava Sigma a jetou Sigmu zase koupim za mnohem lepsi penize nez jetyho Canona.V nabidce je jich ale velice malo,spis je to ojedinele.Pujcit by to slo,jenze za to chteji velky prachy,takze o tom ani neuvazuju.
        Nevim,jak velky je rozdil v ostreni a vykreslovani u FF a APS-C,porad si rikam,ze ohniskova vzdalenost zustava stejna a asi bude strasne moc zalezet na jakou vzdalenost a v jakych podminkach clovek foti.Pro me by to svym zpusobem bylo reseni ,kdy neustale rozmyslim nad 400 nebo 600,tohle by byl takovy univerzalni objektiv a ta vaha je vcelku prijatelna I na moje toulani.

          Erva - Profil | Čt 8.11.2018 19:11:39

          DeProfundis - Asi jo , fakt nevím , já tohle sklo registruji od jara 2018 , jinak ono je to vcelku asi jedno :-)

            Erva - Profil | Čt 8.11.2018 19:09:16

            Denny - Tady máš inspiraci a můžeš se podívat jak to Liborovi kreslí z Nikonem D500 :https://www.megapixel.cz/fotograf/197504

              DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 14:40:51

              Denny >> tak to jen kluci lehce vzpomenuli pár stránek zpět - https://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=648832&page=1​949#bottom
              Asi sis toho nevšiml. To je velký dilema jestli canona z druhý ruky, nebo novou sigmu. Kdyby si to tak mohl člověk na týden oboje půjčit a vyzkoušet.
              Přijde mi škoda, že se takhle luxusní skla nedělají pro APS-C čipy. Byly by teoreticky podstatně levnější a lehčí. Když to pak člověk stejně nasadí na APS-C, tak to prostě nevyužije.

                Čendík - Profil | Čt 8.11.2018 14:18:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Něco z nedávné procházky v Lednickém parku ...

                  Denny - Profil | Čt 8.11.2018 13:51:40

                  Casio >> V tom s tebou na 100% souhlasim :-),cena je oproti novym canonackym sklum polovicni,coz je hodne lakave.

                    Denny - Profil | Čt 8.11.2018 13:21:07

                    DeProfundis >> Ne o tehle Sigme jsem nevedel,probirali jsme kratke art objektivy,psal jsi,ze jsi si s tim co mas hral cely den,aby jsi to dokonale sesteloval.Nejsem si uplne jisty,zda jsi se zminoval,ze mas dokovaci stanici,ale o tomhle dlouhem sklu s f4 jsem vubec neslysel.Pravdou je ale to,ze za tuhle cenu dokazu poridit canon 500 f4 is dvojkove rady ve spickovem stavu z druhe ruky..Proto bych rad videl nejake srovnani.Specialne canonacka 500 byla dlouho povazovana ze jedno z TOP skel ,ale vim,ze sigma dela spickove objektivy,tak me to dost zaujalo.
                    Vsiml jsem si jedne veci.Od doby,kdy Canon prisel z trojkovou radou objektivu,tak se ukazalo velke mnozstvi pouzitych objektivu dvojkove rady ,ktere nabizeji prevazne Japonci.Mozna,az se spusti prodej,bude nabidka jeste zajimavejsi,ale asi schvalne cekaji na prosinec,kdy vi,ze se toho proda pred vanocemi nejvic.

                      DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 12:42:15

                      Erva >> heureka jí registruje od dubna 2017 - https://www.heureka.cz/direct/bannery/preview.php?i​d=433968458
                      Nevím, jak přesně u nás, ale ofiko na trh šla snad v září 2016.

                      Kdybych z tý přesnosti ostření neměl strach, tak bych si na ní asi i ušetřil. Měl jsem jí hodně v merku, ale dát stopade za něco, co by se chovalo podobně jako moje sigma 18-35 art, tak bych nebyl spokojenej. S tím artovým záklaďákem mi nic moc neuteče a můžu cvakat každou scénku víckrát a většinou si něco vyberu, co je dokonalý. Ale na WL bych radši něco, kde se můžu víc spolehnout. Neříkám, že to nebude relativně spolehlivý, ale co jsem tak četl, tak s tím problémy jsou a canon to má zmáknutější. Bohužel je to dopad zpětnýho inženýrství třetích výrobců. A je jen na nás, jestli a co překousneme.

                        Casio - Profil | Čt 8.11.2018 8:48:41

                        DeProfundis >> díky za ohodnocení :-) :-)

                          Erva - Profil | Čt 8.11.2018 8:46:12

                          DeProfundis - Kolega co jí má tak říkal že je oproti 200-500 mm lepší v rychlosti ostření tak že prej z 200-500 mm mu šlo z 10 fotek 8 do koše a tady ze Sigmou z 10 fotek jich hodí do koše 2 , já za sebe můžu říct že to mám s200-500 mm tak 50:50 ...

                            Erva - Profil | Čt 8.11.2018 8:40:15

                            DeProfundis - Tak to nevím , do ČR se dostala letos na jaře , dříve jsem jí tu neregistroval, bavím se o Sigmě sport 500mm ve světelností f4 ne f4,5 tu má Sigma taky v nabídce a to sklo je opravdu starší

                              DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 8:22:53

                              Denny >> proč jsem si myslel, že se ta sigma na mrku už někde rozebírala a že ses tý diskuze účastnil? :-) Nechce se mi to hledat, ale fakt jsem žil v tom, že o ní víš. Taky jsem o ní dost přemýšlel a občas i přemýšlím. Ale trochu mám strach, že to bude něco jako artový skla na canonech, když to zaostří, tak je to jak břitva, ale na to ostření se nedá spolehnout na sto pro:(.
                              Doporučuju přečíst - https://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-5​00mm-f-4-DG-OS-HSM-Sports-Lens.aspx
                              a pak třeba něco z praxe - https://www.tobiashjorth.com/sigma-500mm-f-4-dg-os-​hsm-sports-lens-review/

                                DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 8:17:18

                                Casio >> pro mě je barevná lepší. Protože je na ní vidět, co je na fotce:-) ČB varianta je dobrá u "jasných" objektů (portréty, akty, občas architektura), ale u takovýho "mišmaše" je podle mě lepší barevná, podobně jako u krajinky.

                                  DeProfundis - Profil | Čt 8.11.2018 8:14:46

                                  Erva >> letos? Co já vím, tak už v roce 2016.

                                    Casio - Profil | Čt 8.11.2018 7:39:44

                                    Denny >> Karle rozdíl bych nehrotil. Kvalita bude lepší než schopnosti člověka.

                                      Denny - Profil | St 7.11.2018 23:45:45

                                      Casio >> Jeste bych potreboval nejake srovnani s canonackymi objektivy,to zatim nemuzu najit.

                                        Denny - Profil | St 7.11.2018 23:39:42

                                        Casio >> neco pres 3kg,coz je unosne.Ten rozdil v penezich je hodne veliky.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj