Zastavte stavbu cyklostezky, požadují rybáři. Bagry zabíjejí mihule
Diskuse k bleskovce Zastavte stavbu cyklostezky, požadují rybáři. Bagry zabíjejí mihule
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NGamarus1 - Profil | Ne 13.5.2012 9:23:02
Trochu přispět do diskuze na téma cyklostezky cítím jako svou povinost, i když si myslím , že zabránit stavbě nepůjde, jedině novou revolucí, ale již ne sametovou.
To co nám , platícím rybářům a milovníkům přírody, provádí námi zvolení je k nevíře.
Jezdím léta na úsek Labe, kde se chytaly trofejní ryby, a kde v loškém roce otevřeli cyklostezku.Samozřejmá reakce svazu na tuto událost , byla omezení přístupu k vodě, platícím rybářům.
Jak těžko se poslouchá vyprávění starších rybářů, kteří se slzou v oku komentují toto rozhodnutí.
Jedno za všechny, cituji (chodím sem na ryby už od dětství, dokonce jsem sem chodil dříve než jsem vlastnil rybářský lístek, je mě z toho do pláče).To jsou slova sedmdesátiletého chlapa.
Nejenže ubývá původních ryb na vodách, ale podívámeli se do revírů, jen těžko dnes hledáme revír, kde není něco zakázáno.Jsou to omezení která znepříjemňují lov ryb, a většinou , jsou to omezení nesmyslná.
jako hodiny lovu, jako zákazy zabrodit, jako zákaz vstupu rybářům.atd
Jezdím často do zahraničí a vlastním povolenky několika států Evropy.jsou tam také cyklostezky okolo řek, pravda jsou postaveny tak, aby si lidé provozující svou činnost nepřekáželi navzájem.
A omezení rybářů jsou většinou jen o zákazu ponechání ryb v době jejich hájení.
Příklad, jednou jsem byl v Polsku na zasedání rybářské organizace, a ptali se mě na to jak u nás chodím na ryby.Neprozřetelně jsem po pravdě mluvil o době nočního klidu, o době konce i začátku pstruhové sezony a reakce lidí byla zarážející
U nás chodíme na ryby svobodně a kdy chceme.Dodržuje se jen doba hájení.jednoduchý a účinný zákon.
Tak tedy komu to vše pospěje.Poldle mne skupince lidí kteří po zániku našešho svazu,přivlastní si a rozdělí vody,a budeme platit ještě více a fakticky nás to omezí ve svobodě.
Jsem milovníkem rybařiny, většinou ryby pouštím , někdy si ji přinesu domu, snažím se dodržet pravidla slušného chování u vody a neškodit přírodě.vím naprosto jistě že bych se tak choval i jako neorganizovaný (čili, jako pytlák) a tak přemýšlým proč platit povolenku, a být omezován, více jak ostatní skupiny.
Psát jsdem vlastně chtěl jen o tom jak zabránit stavbě cykolstezky, to vše je na jiné téma , ale podle mne to spolu souvisí.
s přáním ať již ti nahoře dostanou rozum, dřív než dostanou přez hubu. zdravím
Gamarus
NLosPafkos - Profil | Pá 11.5.2012 22:03:09
NAchmed - Profil | Pá 11.5.2012 21:59:01
Nrover - Profil | Pá 11.5.2012 21:44:41
NLosPafkos - Profil | Pá 11.5.2012 21:39:18
Nrover - Profil | Pá 11.5.2012 21:37:21
NLosPafkos - Profil | Pá 11.5.2012 21:32:12
Nrover - Profil | Pá 11.5.2012 21:27:06
NLosPafkos - Profil | Pá 11.5.2012 21:21:00
Nrover - Profil | Pá 11.5.2012 21:15:12
NLosPafkos - Profil | Pá 11.5.2012 21:11:02
NAchmed - Profil | Pá 11.5.2012 21:04:23
NChosé 2 - Profil | Pá 11.5.2012 20:28:58
NTarn - Profil | Pá 11.5.2012 14:43:37
Ndamol - Profil | Pá 11.5.2012 14:40:23
NKalužmistr - Profil | Pá 11.5.2012 12:00:45
NKrl - Profil | Pá 11.5.2012 11:55:59
NParanoidní Schizofre - Profil | Pá 11.5.2012 11:52:44
na druhou stranu se daj alespoň očumovat cykliskty a bruslařky, které jsou mnohdy z rybářských výkonů zpocené více než intenzivní jízdy divokou přírodou po echt novém asfaltovém tepichu....
NKrl - Profil | Pá 11.5.2012 11:48:30
NVenca888 - Profil | Pá 11.5.2012 11:47:37
To je taky národ, tyhle velocipedisti...
NParanoidní Schizofre - Profil | Pá 11.5.2012 11:14:06
ps: cyklostezky, že by se znich dalo žrát versus silnice po kterejch se bez pevné obuvy ani nedá bezpečně chodit, natož jezdit...
pps: já bych tyhle cyklostezky zpoplatnil v duchu "za komfort se platí" např. roční cykloznámkou za 1500,-
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











