Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

Nmates202 - Profil | Pá 23.3.2012 22:04:12

luke46 >>
Ahoj,
je vyzkoušené, že jak to má méně než 18 st. je problém = déle to kvasí a dělá to neplechu, dá se přidat více cukru, pro lepší kvašení, ale to teplo je to hlavní.

    NLupeň291 - Profil | Pá 23.3.2012 17:29:22

    Rumpeľ >> Nech tam mezeru, trochu se to ještě zvedne při kvašení. Nech to v teple, ať se ti to dokvasí a nezastaví. kuku zdar :-)

      NMIRAXD - Profil | Pá 23.3.2012 17:24:28

      luke46 -ja to dal do skleníku doma by mě asi moja s tím vyhodila jak by to začalo kvasit

        Nkukac - Profil | Pá 23.3.2012 16:24:57

        dal som pokus,kukurica,kéfír cukor... do PET fliaš v malom množstve a na zemi v kuchyni 5 dní a nič,presunul som na parapetu,poobednajšie slnko a na druhý deň už bublinkuje.Tak neviem čo je lepšie pre kvalitu:dlhší proces pri 18-20 stupňoch alebo rýchlo už na druhý- tretí deň a 25-30 stupňov?Napíšem o týždeň:)
        Edit: 4 fľaše,2 povolené zátky,2 zatiahnuté :)))

          Nluke46 - Profil | Pá 23.3.2012 15:28:09

          Tak jsem to dneska taky naladil... 10kg kukuřice, 2 kefíry, 1kg cukru a snad to něco udělá...akorát taky váhám kam to dát (sklep = stálá teplota cca 12°C, nebo venek noc 0°C a přez den něco kolem 16°C). Ve sklepě tradičně uchovávám mač na kořalku ale to kvasí celkem dlouho.....

            NRumpeľ - Profil | Pá 23.3.2012 13:38:46

            je potrebne dodrzat nejaku medzeru v sude na vzduch,alebo to mam zaliat az po okraj a tak to zadeklovat.chcel by som tiz nieco nakvasit.nevadi ked to dam na balkon a v noci je teplota este nizka?0-4C a cez den 15-20C?

              Ndada11 - Profil | Čt 22.3.2012 22:31:56

              mates202 - >> Tak sem to asi po dvou tejdnech kontroloval .Krasne to voni po koralce, ale jen kdyz vodevru dekl.Kdyztak to vypalim:-)

                NKreja - Profil | Čt 22.3.2012 19:09:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Den to bylo ve sklepě pak materiál přelil do kyblíku a donesl domů a začíná se něco odehrávat Jaké to má aroma to nevím protože mám momentálně rýmu J.

                  Ngoter - Profil | Čt 22.3.2012 18:47:03

                  hantís >> já to mam taky ve sklepe...a az po dvou tydnech to neco zaclo delat :) vydrz jenom dele....

                    NLupeň291 - Profil | Čt 22.3.2012 15:36:32

                    hantís >> Dej to do tepla - 18stupňu by mělo stačit, ať se ti to rozjede. Pokud jsi tam dal: kuku, kefír, cukr a vodu :-)

                      Nzaplosak - Profil | Čt 22.3.2012 14:43:41

                      hantís >> Mám to ve sklepě taky, vydrž - mě to trvalo i dýl.

                        Nhantís - Profil | Čt 22.3.2012 14:41:43

                        čus chlapi co s tím když se z duvodu chladu kvašní po tydnu nějak nedostaví nechal jsem to ve sklepě 13stupnu a nic

                          Nzaplosak - Profil | Čt 22.3.2012 14:07:32

                          mates202 >> Já se taky lehce (odklonil) od receptu, dal jsem: 20kg. kukuřice, 2kg. cukru,dva meruňkové rozmixované kompoty, jednu marmeládu stejné příchutě, čtyři meruňkové kefírové mléka, 1 litr mléka.....
                          Nic špatného to nedělá, má to krásnou jakoby burčákovou vůni... :-)

                            Nmates202 - Profil | Čt 22.3.2012 12:12:08

                            kolinkovýdědek >>
                            Ahoj,
                            jak jsem tu několikrát psal = dělám to několik let dle návodu bez problémů a jak to někdo udělá jinak = přidá tam něco jiného, jsou s tím špatné zkušenosti = pivní kvasnice, melasu a jiné bych ta já osobně nedával.
                            Včera jsem odebral první vzorek a výsledek je níže a ML.

                              Nmates202 - Profil | Čt 22.3.2012 12:08:56

                              MíraP >>
                              Ahoj,
                              už se to tu rozebíralo = dipy a řepku bych tam nedával, vanilkový cukr klidně = dělám to několik let dle návodu a jak to někdo udělá jinak, jsou s tím špatné zkušenosti.

                                Nkolinkovýdědek - Profil | Čt 22.3.2012 11:19:50

                                mates202 >> Já to asi dojebal.Dole jsem četl,že si kolega chystá tři kýble.Jednu nechá vykvasit normálně,bez ničeho, do druhého dá kefír a do třetího kvasnice s cukrem.No já to narval všechno do jednoho :-)) Asi blbost. Smrdí to, ale na zakrmení to bude snad dobré.Do ruky se to vzít nedá :-)) pak se musím drhnout Miem,aby ten puch s rukou pustil :-)

                                  NMíraP - Profil | Čt 22.3.2012 9:35:59

                                  Je možné s kukuřicí hned nechat kvasit i řepku? Je možné hned při kvašení použít sladké dipy nebo vanilkový cukr?

                                    Nmates202 - Profil | Čt 22.3.2012 8:48:08

                                    MifakM >>
                                    Však jsem to psal v ML, že je to divné, ale oba měli pupínky a oba kolegové, co byli se mnou se divili také.

                                      NMifakM - Profil | St 21.3.2012 21:49:04

                                      mates202 >>

                                      To uz maji u vas cejni treci vyrazku ? :-O
                                      Foto c.2

                                        Nmates202 - Profil | St 21.3.2012 21:40:24

                                        Lupeň291 >>
                                        oba způsoby a top bylo 3 na háček