Češi pochybili, stavby místo Evropské unie zaplatí daňový poplatník
Diskuse k bleskovce Češi pochybili, stavby místo Evropské unie zaplatí daňový poplatník
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NKocháč - Profil | Út 23.8.2011 12:37:23
A podle toho to i vypadá, pár jednotlivců si systémem já na bráchu brácha na mě, obšancovala trh a veřejné prostředky dojí jak to jde. Stačí se podívat kolem sebe, parlament, obce,....atd.
Ale pravda, taky by jsme se mohli narodit do ještě horších sraček :o))
NCarpeater - Profil | Út 23.8.2011 12:32:52
NTransalp2 - Profil | Út 23.8.2011 12:28:27
NRSA - Profil | Út 23.8.2011 12:13:22
NKocháč - Profil | Út 23.8.2011 12:07:31
NRSA - Profil | Po 22.8.2011 14:12:40
Nrover - Profil | Po 22.8.2011 13:07:50
No my máme nejdražší 1 km dálnice v Evropě, to je statisticky prokázané. Ty peníze někde jsou, ale né v dálnicích, to je jasné. Těch 70% mimo vidím také reálně :-)
NKocháč - Profil | Po 22.8.2011 13:01:41
NSoulfish - Profil | Po 22.8.2011 12:50:14
NKocháč - Profil | Po 22.8.2011 12:43:56
NSoulfish - Profil | Po 22.8.2011 12:35:01
NRSA - Profil | Po 22.8.2011 12:20:42
NKocháč - Profil | Po 22.8.2011 12:06:10
Jenže se taky stává, že investor stavbu zahájí a v průběhu stavby řeší dotace, potom se stane, což je v dnešní době škrtů normální, že dotace nedostane a ony měly být třeba 60% objemu. Potom se stavba zastaví a čeká se co bude. V takové situaci jsem momentálně na jedné stavbě, kde bych měl podle smlouvy prostavět pár mega, ale investor je nemá a těžko říct jestli mít někdy bude. Takže ono dnes stavět pro "stát" nemusí být jisté peníze. To, že člověk něco vyhraje a podepíše smlouvu moc neznamená :o))
NBeila - Profil | So 20.8.2011 13:29:49
Nkritik - Profil | So 20.8.2011 13:06:20
I když počítám, že naše kocourovská vláda asi těžko .-DD
NAnýzový dědek - Profil | So 20.8.2011 13:01:18
Tady si enem honíme trika. U vody je líp.
Nvelbyk - Profil | So 20.8.2011 12:57:16
NAnýzový dědek - Profil | So 20.8.2011 12:45:56
Nvelbyk - Profil | So 20.8.2011 12:40:24
NAnýzový dědek - Profil | So 20.8.2011 12:38:32
NAnýzový dědek - Profil | So 20.8.2011 12:33:28
Takže jen klacky do rukou a hybaj na Václavák.......-:((((((D
NSoulfish - Profil | So 20.8.2011 12:11:48
Nvelbyk - Profil | So 20.8.2011 11:38:04
NKocháč - Profil | So 20.8.2011 11:09:59
Každopádně se spousta peněz promrhá dřív než se podepíše smlouva se zhotovitelem stavby. Viz třeba naše dálnice.
NSoulfish - Profil | So 20.8.2011 8:32:19
NSoulfish - Profil | So 20.8.2011 8:29:47
Máš také zkušenost s tím, že když jdeš do nějaké soutěže, tak podáváš nějaký plán tak, aby ses vešel do nabízené částky s limitem navýšení několika procent (bývá 5-10%?)?
Do stavebnictví nevidím, nicméně když ten návrh podám, tak by snad měl obsahovat všechny položky, které dodavatel zvládne pokrýt z nabídnuté částky (+ výjimečně rezerva).
Jak je tedy možné, že se zakázky na třeba miliardu nakonec vyšplhají na miliardu a 700 milionů? V článku to sváděli na nějaké vícepráce - pojem pro mě neznámý. Netušíš co to znamená? Já v tom vidím docela dobře namazané kapsy různých jedinců. Ztráty pak zaplatí daňový poplatník a jede se dál, jak by se nechumelilo. Veřejným činitelům se z cizího (rozpočty) dobře rozdává, zvlášť, když jim z toho něco kápne na horší časy.
Osobně si myslím, že by za toto měli mít osobní trestní odpovědnost - tak jako normální pracovník. Pokud udělájí škodu, měli by ji zaplatit ze svého. Stejně tak to vidím u stavební firmy - pokud si to neumí spočítat, tak ať do té soutěže neleze a nebo ať zaplatí to enormní navýšení ze svého.
Kdybychom my takhle řešili granty, tak bychom dostali leda ten první a pak už by nám nikdo nic nikdy nedal.
NParanoidní Schizofrenik - Profil | So 20.8.2011 7:59:00
NKocháč - Profil | Pá 19.8.2011 17:29:52
NMetallica - Profil | Pá 19.8.2011 15:00:22
Nrover - Profil | Pá 19.8.2011 11:07:26
Těch náhod asi muselo být podezřele hodně, když nás chce EU "zaříznout" :-(
Nrover - Profil | Pá 19.8.2011 10:55:14
Máš svým způsobem pravdu, ale když se stane průser, tak nás v zahraničí stejně hodí všechny do jednoho pytle, politik nepolitik :-(
Fakt je, že je vše o rozhodnutí několika lidí ...
NKocháč - Profil | Pá 19.8.2011 10:50:27
NMetallica - Profil | Pá 19.8.2011 10:39:47
Nrover - Profil | Pá 19.8.2011 10:36:18
jj, a navíc často chybujem tam, kde jde o velké peníze :-(
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...













