MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Soud vyhověl aktivistovi, nocovat pod širákem smí i bez povolení CHKO

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Benisko - ® St 13.4.2011 18:23:04
Taky nechápu tyhle zákazy viz CHKO Litovelské pomoraví Mohelnické bagry-pískovna.Autem tam nesmíš,přespat u vody ani ve stoje od 24.00 do 04.00 nesmíš,ale chaty tam jsou přímo u vody postavené a jsou oplocené,ohně a řevu do rána je tam víc než dost a auta tam také parkují. A metr
od plotu už nesmíš nic.To jsou zákony co ?
N retrívr - ® Ne 10.4.2011 22:32:40
Sven >> Máš velkou pravdu, nic, ze zážitků ti nikdo neveme.Že se to hodí, to hodí, mladý taky z toho umí žít, mám dva horolezce, jeden " skalky", jsme českého ráje, tedy původem, no a druhý je na cestě z Aigeru právě teď v noci.Tak asi od dědka s tím spaním problém nemají. Ty nejmladší to rychle pomocí rybařiny taky naučím, tátové mají radost, že nemusí sami, je tu dědek.Sice protivnej, ale tvrdej a férovej.retrívr
N Sven - ® Ne 10.4.2011 22:22:55
retrívr >> tak, tak. Čo boľo, to boľo :-) Co jsme si užili, to nám nikdo nevezme :-)))
Kdo ví, třeba se nám to ještě někdy hodí...........
N retrívr - ® Ne 10.4.2011 22:16:12
Sven >> No ani těch možností nebylo.Víš, bylo to ale krásné. To nechci vůbec být ten, co vrže a jen vzpomíná.Prostě to tak bylo.Dnes se snažíme postavit vedle těch mladýchz, snad nám to ještě nedělá problém.Spíš mi příjde, že mne předbíhají techniky okolo ryb, pro mne často nepochopitelné.retrívr
N Sven - ® Ne 10.4.2011 22:11:36
retrívr >> souhlas. Kdyby býval někdo z nás přespal pod stanem, místo pod širákem, byl vyřízený muž :-)))
N retrívr - ® Ne 10.4.2011 22:08:58
Sven >> Ano, já pamatuju změnu stanu , na stan s podlážkou.To byla revoluce.Když si uvědomíš, že nebyly umělé hmoty, pak " žlábek", byl mutností.Ty co měli celtu pod sebe byli mastňáci.retrívr
N Hurvinek - ® Ne 10.4.2011 22:07:17
Když tak čtu tyto články, tak přemýšlím, jestli za pár let nebudeme s dětmi chodit do muzea a ukazovat jim, jak se venku spalo a jak to bylo fajn. když se člověk chová k přírodě slušně a ne jako p....e, tak proč by v tom měl být problém. Ten je spíš v tom,že se plno lidí slušně chovat v přírodě neumí a potom to odnášíme všichni.Neznám nic lepšího, než se ráno probudit u vody a
" poslouchat" ten klid přírody.
N Sven - ® Ne 10.4.2011 22:04:12
karlak >> jsem přesvědčený, že je to právě naopak. Stany nikdy podlážku neměly. http://www.profistany.eu/historie-stanu.html
Stany s podlážkou se začaly vyrábět pro masňáky (aby si neurousali sandálky) až v několika posledních desetiletích. Tedy v historii přístřešků, zanedbatelném časovém úseku :-)
N retrívr - ® Ne 10.4.2011 21:48:20
Orf - >> Já jsem z té staré školy, kdy jsme nikdy jinak než s " kletrem" nechodily, navíc nám stačil.Všechny ty rozdíly mi příjdou velmi úsměvné, tedy často tragikomické. No a nejtrapnější rozdělení bivak/stan/ s podláhou a bez podlahy.Vždyť všichni normální lidi, který kdy v přírodě byli ví, že bez podláhy je to průser.retrívr
N karlak - ® Ne 10.4.2011 21:40:47
v tom pripade mel soud definovat co je stan a co neni nepsane pravidlo byvalo ze stan ma pevnou podlahu,pokud ne tak i rozlozena celta ci plastenka polozena pres vetve je tedy stan a spani pod sirakem pokud neni na verejnych prostranstvi snad ani nemuze byt postihovano spim nebo jenom odpocivam po fizickem ukonu nebo je mi momentalne mdlo atd , rekl bych ze tyto veci zalezi predevsim na lidech jak vse posoudi zdravim rozumem a to same je kolikrat i u rybarske straze buzeruji na malickostech a velke prestupky jim jaksi unikaji nebo nemaji snahu je resit !!!
N Halen - ® Pá 8.4.2011 16:03:35
Mě to všechno zavání totalitou. Nebo to snad někomu přijde normální, že je svobodnému člověku zakazováno tábořit pod širákem nebo i pod stanem, pokud tím nikomu jinému nečiní škodu? Je mi smutné si uvědomit, že v tomto směru jsem byl za komanče svobodnější.
N Jarda Š. - ® Pá 8.4.2011 15:09:21
Fishky >> Bivakovat můžeš i ve stanu tam, kde se nesmí tábořit, ovšem jen za splnění podmínky tzv. krajní nouze, tj., že jsi se, nikoli však porušením právních předpisů nebo hazardováním se svým životem či zdravím, dostal do situace, kdy nemůžeš bezpečně najít jiné přístřeší.
N jirkazez - ® Pá 8.4.2011 14:59:37
Jedná se o CHKO, na místech mimo tuto oblast mohou být podmínky paradoxně mnohem horší. Tam nikdo nikomu žádné povolení nedá.
N martin007 - ® Pá 8.4.2011 14:54:47
Martin... >> Ano tak to bylo ja a bude a my o tom budem pořád debatit.
N rover - ® Pá 8.4.2011 14:53:51
Přístřešek nemusí být nutně spojen se zemí ...
Dále bivakem také můžeme nazvat nouzové přespání pod širým nebem, např. třeba i v bivakovacím pytli ...
Spojovat bivakování se stanováním je nesmysl
N Jarda Š. - ® Pá 8.4.2011 14:51:26
Orf - >> Soud p. Hyťhovi úplně za pravdu nedal, protože se u soudu domáhal proti správě CHKO udělení povolení k nocování pod širákem, které mu odmítla dát proto, že o něj žádal na dobu neurčitou a pro celé území CHKO, ale zaujal stanovisko, že ke spaní pod širákem žádné povolení není potřeba. Zároveň však mimo jiné v odůvodnění uvedl, že i použití stanu bez podlážky je stanování.
N Fishky - ® Pá 8.4.2011 14:50:03
první věta článku:
Lidé vyznávající bivakování v přírodě se při letošním čundru do chráněných krajinných oblastí nemusí obávat, že by je za nocleh pod širákem někdo popotahoval.

záhy jiná věta:
Přenocovat v chráněné krajinné oblasti smíte bez povolení, ale pouze pod širákem, je zakázáno stavět stan, rozdělávat oheň a zanechat na místě odpadky.

...takže bivakovat ano, ale stavět stan ne :-) pěkný článek, co věta to perla.
N kakr - ® Pá 8.4.2011 14:39:40
Martin M. >>
Bivak bez podlážky je vlastně takový malý ,zapíchnutý deštníček.
No a proč by si nebohý pocestný pod deštníčkem nemohl rozdělat lehátko, či natáhnout karimatku?
Plynový vařič sice dává otevřený oheň, ale nejedná se spíše o ohníček??
N Martin... - ® Pá 8.4.2011 14:34:48
Martin M. >> pokud zákon přesně nevymezí co se ještě může a nemůže, tak český občan vždy to nějak udělá a najde i nějakou mezírku, jak beztrestně se vyhnout všem postihům. Navíc naše zákony tomu přímo nahrávají, viz pytláci, rasismus naopak atd.
N Martin M. - ® Pá 8.4.2011 14:31:43
ted jeste co to je spani pod sirakem - smim si natahnout karimatku? Smim si rozdelat lehatko? Smim si nad lehatkem zapichnout desnik? Smim si uvarit vodu na plynovem varici?
N Drinks - ® Pá 8.4.2011 14:23:00
Orf >> áno ano, ale i tak sem zatím neměl problém ani s bivakem problémy , no uvidím jak to bude dál snad to i tak zůstane :)
N Orf - ® Pá 8.4.2011 14:19:25
Drinks >> v poho ale někteří tomu jak píšeš nerozuměli a tady je to černé na bílempotvrzené soudem, proto sem to sem vložil
N Drinks - ® Pá 8.4.2011 14:15:24
Pro způsob takového noclehu nejsou zapotřebí žádná povolení. Podmínkou ale je, aby se každý choval v přírodě tak jak popisuje pan Hyťha, tedy aby na místě nerozdělával oheň, nestavěl stan, nerušil okolí a nenechával po sobě žádný odpad

Pod širákem spím docela často tak nevidím v tom problém, ale na jednu stranu je to bezva , a na druhou stranu to nic nemění :) Prosím tak mě tu neukamenujte , jestli sem to špatně okopčil .))
N Orf - ® Pá 8.4.2011 14:09:44
ted aby člověk chodil s tím rozhodnutím v kapse a při problémech ho předložil orgánům k přečtení.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWFT Gliss Trans 150m

Za 460
Mechanické vlastnosti jsou velmi podobné monofilnímu vlasci. Její pevnost je ale téměř 4 x vyšší než nejpevnější monofil !

akce, rybareniPřívlačový prut Sportex Black Pearl + pouzdro zdarma

Za 3.238
Kvalitní přívlačový prut Black Pearl od firmy Sportex. Nyní k tomuto prutu dostanete obal Soft ZDARMA !! Pruty Black Pearl mají nezaměnitelnou přímou akci a rychlost s vysoce agresivním charakterem.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26