Jednoduchá kaprařina 2

Diskuse k rybářskému videu Jednoduchá kaprařina 2

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 18.10.2010

NMartin M. - Profil | Pá 29.10.2010 23:11:02

enter >> oboje je zodpovezeno nekolikrat v diskusi nize, omlouvam se, ale tentokrat jiz neodpovim.

    NMartin M. - Profil | Pá 29.10.2010 23:10:31

    Stewik >> kresleny klip byl vyroben pro reklamu na tv kanal F&H, zde na MRKu jsme jej zaradili jen pro zpestreni pred jeden klip, mozna nekdy zopakujeme, ale neni to uvodni znelka, ale reklama, proto s ni budeme setrit a neobtezovat. Verim, ze by jsme lepsi PR nahaneli s klipem, ale zas takovou masaz navstevniku delat nemusime.

      Nenter - Profil | Pá 29.10.2010 22:01:40

      Dobry video dávam ti za 1. a chci se zeptat na jakém revíru většinu videjí natáčíš a jaké používáš pruty .Těším se na další video a dik za odpověď

        NStewik - Profil | Pá 29.10.2010 17:13:57

        Martin M. >> Prečo už nedávate tú úvodnú kreslenú scénku ako pri " Feeder a pelety" ? Inač ako keby som pri tej kreslenej scénke videl seba :D

          NToufi - Profil | Čt 28.10.2010 9:52:20

          Lubo >> Jak píšeš, je to hodně o výběru místa a o jeho přípravě. Na svazové vodě často stačí jedna obětovaná výkendová výprava na pozorování vody. Po výběru vhodného místa je to už hodně o pravidelném krmení. Když jdu na novou vodu, nebo jsem na vodě po delší době, tak se spoléhám na začátku na jemné krmení do kterého namýchám hrubší sousta, následně přikrmuji hrubší partikl raketou. Většinou takhle připravené místo funguje, prvně se sjedou bílé ryby a cejni, později je vytlačí kapři.
          Prostě jak říká děda: kapr se musí vysedět, ale bez pořádného zakrmení to nejde.

            NLubo - Profil | Čt 28.10.2010 0:43:34

            Fishky >> nesouhlasím. Takhle to jde i na svazové vodě. Stačí dodržet základní pravidlo, které se Martin scela správně snaží neustále ve videu sdělit. A to, že nejdůležitější je u vody myslet a rybu hledat. Těch tvých bezrybkových 99% znamená, že příjdeš k vodě, vybereš místo dle svého pohodlí, nahodíš jenom tak "někam" a sedíš a čumíš. Chodím pouze na svazovky a proto i z vlastní zkušenosti mohu potvrdit vše, co ve videu zaznělo. Takovouto taktiku používám dobrých 7 let (zvláště na revíru, který dobře neznám) a funguje to na cca 75%. Možná nechytám pětikilové šupináče, protože to už i závisí na lokalitě a skladbě ryb, ale ten princip uváděný ve videu funguje.

              NMartin M. - Profil | Čt 28.10.2010 0:08:04

              Martin N. >> jsou to ownery se zamacknutym protihrotem, nazev ted nevim, velikost asi 2 (odpovida vel. 6).

                NMartin N. - Profil | St 27.10.2010 22:50:46

                Super, super, super. Jen mám dotaz ohledně těch háčků. Co je to za háčky, jestli jsem dobře koukal tak mikroprotihrot nebo bez protihrotový? Prozradíš značku a typ- rád bych taky odzkoušel. Dík za odpověď, Martin.

                  NVydra007 - Profil | Út 26.10.2010 16:00:49

                  pěkný video

                    Npav.ka - Profil | Út 26.10.2010 12:14:32

                    tedy video za 1 a k diskuzi: mě potěší každý kapřík +40 a netěší mě řeči namachrovanců

                      Nzdeko - Profil | Po 25.10.2010 20:22:51

                      Pěkný video a pěkný ryby, ale co ten metr ??

                        Nkopr69 - Profil | Po 25.10.2010 14:01:11

                        Fishky >> Dekuji za doporuceni navstivit nejaky soukromak ale myslim ze pekne ryby jde nalovit i na svazovce a o to je ta ryba pro me cenejsi.

                          Nkopr69 - Profil | Po 25.10.2010 13:55:24

                          Martin M. >> Vse chapu a rozumim ti dobre jen mi trosku k tomu co pises a k tomu tvemu videu nesedi ten jeho nazev.Chtelo by to trosku ho pozmenit a nebo tam neco pridat.Diky za vycerpavajici odpovedi a at se ti dari.

                            NMartin M. - Profil | Po 25.10.2010 13:04:30

                            kopr69 >> vis, ono je to take hodne o penezich. Samozrejme muzeme jit nekam na vydrancovanou svazovku, kde bude mit 5kg kapr uplne jinou "hodnotu", ale budeme to natacet 10x delsi dobu a podle toho bude vypadat i nasledna faktura. To radeji natocim 5 jinych filmu o parmach, cejnech, tloustich a karasech, nez jeden echt o kaprech. Nehlede na to, ze tento film bude jen o zlomek prinosnejsi, nez to co jsme natocili nyni. A tak mala pridana hodnota mi za to nestoji. Treba se jednou vypracujeme s prijmy tak vysoko, ze budeme tocit 10 videi mesicne a vsechny se budou natacet 50 hodin u vody, ale zatim na to opravdu nejsou prijmy, abysme neco takoveho mohli davat ctenarum zdarma.

                              NFishky - Profil | Po 25.10.2010 13:01:03

                              kopr69 >> že se daji ryby lovit jen na vyclenenych a soukromych vodach jsem nepsal, jen jsem se snažil naznačit, že pokud chodíš a) o víkendu b) máš olšové ruce c) s těma olšovýma rukama se snažíš zachytat na průměrné svazovce, tak na 99% skončíš jako bezrybka, nic víc, nic míň. Pokud máš olšové ruce a chceš zachytat, běž na soukromák, jiná rada bohužel není (nebo se to nauč, ale to není otázka hodin či dní). Video je krásným příkladem - jak lehce to jde při dodržení určitých zásad. Tyhle konkrétní zásady však platí v tomto případě na tento či podobný revír - pokud chceš jít na jinou vodu, musíš postupovat jinak. Jakmile půjdeš na svazovou vodu kde je velký tlak, budeš mít po pravici a levici zkušené rybáře, tak rázem na "jednoduchou kaprařinu" můžeš zapomenout, neb bude jo těžké se prosadit a zachytat...

                                Nkopr69 - Profil | Po 25.10.2010 12:46:39

                                Fishky >> Takze se podle tebe daji ryby lovit jen na vyclenenych a soukromych vodach? Jinde rybari nachytaji zero?

                                  Nkopr69 - Profil | Po 25.10.2010 12:43:21

                                  Martin M. >> Presvedcovat te urcite nebudu ale skoda ze tento druhy dil uz nebyl na jine vode ktera by byla tak normalne zarybnena,bez vycleneni a bez jakychkoliv omezeni.

                                    NFishky - Profil | Po 25.10.2010 12:30:09

                                    kopr69 >> je to kombinací všech tří chyb, proto v důsledku chytí zero

                                      NMartin M. - Profil | Po 25.10.2010 12:15:41

                                      kopr69 >> myslim si, ze "vetsina vikendovych rybaru" takto rozhodne nelovi. Dokonce bych rekl, ze tak nelovi ani 5% rybaru.

                                        Nkopr69 - Profil | Po 25.10.2010 9:39:03

                                        Martin M. >> Tomu verim akorat s jinym vysledkem.Tak jak to predvadis ve svem filmu tak lovi vetsina vikendovych rybaru akorat s tim jinym vysledkem.Cim myslis ze to je?Tim ze maji obe ruce leve a nebo tim ze lovi na normalni svazovce?