MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Video ČT: pytláci ve východních Čechách

Diskuse k bleskovce Video ČT: pytláci ve východních Čechách

Autor diskuse: Martin M. ®27.5.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Maroš3310 - ® Út 3.6.2008 21:56:50
rgb23: Takhle bych to neviděl. I mistr střelec myslivec se někdy netrefí a doráží a není to týrání. Stejně je na tom harpuna.
N rgb23 - ® Ne 1.6.2008 0:30:44
Paul van Drax: on by to hlavně někdo musel chtít kvalifikovat jako " týrání zvířat", resp. porušení zákona č. 246/1992 sb. na ochranu zvířat proti týrání. Opora v zákoně je. Pak by ale pravděpodobně byla sankce pouze peněžitý trest do tuším max. 10 000,-
Podle zákona č. 246/1992 sb. :
§ 4, Za týrání se považuje:
h) používat podnětů, předmětů nebo bolest vyvolávajících pomůcek tak, že působí klinicky zjevné poranění nebo následné dlouhodobé klinicky prokazatelné negativní změny v činnosti nervové soustavy nebo jiných orgánových soustav zvířat.
o) usmrtit zvíře způsobem působícím nepřiměřenou bolest nebo utrpení
§ 5, odst.1) Nikdo nesmí bez důvodu usmrtit zvíře.
§ 5, odst. 2) Důvodem k usmrcení je:
d) výkon práva myslivosti a rybářství podle zvláštních předpisů (tj. vyhl. č. 197/2004 sb., § 14 + příloha č.7)


N Miky26 - ® So 31.5.2008 20:02:55
hraji - jak píše Maroš to s pytláctvím bylo myšleno spíše ironicky.Sorry ,ale ten příspěvek v médiích mi připadal velmi ironický vzhledem , k tomu co se na našich vodách v některých lokalitách dějě.Souhalsím s tím, že je to u nás zakázaný způsob lovu stejně jako nonstop lov.Což taktéž většina kaprařů také nedodržuje.Z mého hlediska se jich v žádném případě nezastávám spíše naopak jsem tvrdým zastáncem schválených zákonů o rybářství.Z druhé strany dokud nebude rybářská stráž profesionální a v dostatečném počtu.Mohu se takovým příspěvkům jen smutně zasmát.
N Maroš3310 - ® Pá 30.5.2008 0:09:59
Miky 26:To že to nemá s pytláctvím nic společnýho bylo myšleno ironicky. A případě že stojí vybavení potápěče 10000 korun tak si ti dotyční můžou ještě trošku přidat a jet harpunovat tam kde je tento způsob lovu povolen. Já nemám ani tušení kolik stojí výbava potapěče. Ale můžu říct, že mě to dost překvapilo,protože to já mám dražší výbavu na ryby. Nicméně se mi tento způsob lovu na našich vodách nezamlouvá a myslím si o tom své.
N hraji - ® Čt 29.5.2008 7:22:52
Miky26: marně se snažím najít smysl tvého dlouhého příspěvku. Obhajuješ je nebo ne? Nebo to mám chápat tak, že když mám na výbavu za 10 000, mohu lovit způsobem u nás zakázaným a ti co na mě upozorňují jsou závistivci? A proč sem taháš kuřata, copak je někdo střílí pro zábavu harpunou?
N Miky26 - ® Čt 29.5.2008 7:08:07
Pánové - nemáte ani tušení kolik potápěčů chodí s harpunama pod vodu.Ale v žádném případě se nedají jejich ůlovky počítat na desítky, spíše na kusy.Existují dokonce i závody, sice jen u moře v lovu harpunou na nádech.Je to sport stejně jako každej jinej.Nechci je obhajovat , ale je to jem rozmazanej mediální flek.Myslím, že rybářskou stráž by měli zajímat spíše partičky cizinců co nosí od vody ryby po desítkách a to aby je mohli skontrolovat ne jen se dívat z dálky se sevřenou prdelkou.
Paul van Drax - jak by si kvalifikoval tedy myslivost ? Dojdi se podívat do velkochovu brojlerových kuřat, nebo na farmy kde chovaj slepice na vajíčka.To považuju za týrání zvýřat.
Maroš 3310 - Je to obyčejné pytláctví, akorát maj jiné prostředky.Je to lepší než elektrika kterou používaj některé party na rybnících.Není to o love ,když budeš mít love tak si pojedeš zalovit legálně k moři.Je to o lidech a o tom , že maj dneska spoustu možností jak trávit volný čas a dostupné prostředky.Neopren,šnorchl, brýle, harpuna,ploutve, opasek zátěžový. Vejdeš se v klidu do 10.000,-, flašku a automatiku ti půjčí v každé půjčovně za 1000 na výkend.
N Paul van Drax - ® St 28.5.2008 9:29:04
Taky bych videl lov harpunou ne jako pytlactvi, ael jako docela zvraceny sport. A kvalifikovat by to bylo potreba jako tyrani zvirat.
N Maroš3310 - ® Út 27.5.2008 21:39:03
Bych chtěl vidět ty magory s harpunama. Myslím,že toto už nemá s pytláctvím nic společnýho,ale je to prachsprostá rozpásanost snobů co neví co s lovama a tak vymýšlijou kraviny.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPletená šňůra + sada twisterů zdarma!

Za 371
Moderní rybářská pletená šňůra v návinu 150 m vyrobená z 8 mikrovláken nejvyšší kvality. Nyní se sadou twisterů zdarma!

akce, rybarenicarpsystem tripod+2 swingery+2 signalizátory+obal zdarma

Za 1.799
Konstrukce stojanu je z kvalitní lehké hliníkové slitiny s povrchovou úpravou v olivové barvě. Teleskopické nohy mají aretaci pomocí dotahovacích integrovaných závitů. Ke stojanu je dodávána kvalitní přepravní taška.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...