MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Nástrahy a návnady na kapry

Autor: Ken Townley

Nakladatelství: Agentura FOX
Rok vydání: 1999
Počet stran: 176
Původ: Anglie 1998
Cena: 223,-

           Kniha popisuje dnešní nástrahy pro lov kaprů. Zejména suroviny pro výrobu boilí a vše co s boilim a jeho použitím při lovu souvisí včetně pelet a nejpoužívanějšího partiklu.
           V první řadě se musíme zmínit o komerční stránce knihy. Autor se v celé knize zmiňuje o tom, že je kaprař, který testuje výrobky anglických firem vyrábějících a dodávajících na trh boili a veškeré suroviny s boilim spojené. Tedy v podstatě je tato kniha jedna velká reklama na firmy, preferující v této knize své produkty. Nutno ovšem zdůraznit, že výrobky od preferovaných firem patří na trhu ke špičce. Proto je nutno při čtení silnou komerční stránku této knihy přehlédnout, potlačit ji a věnovat se jenom tomu podstatnému, co nám kniha dává a to je zcela jistě většina obsahu.
           V knize jsou velmi podrobně popsané veškeré dnešní suroviny pro výrobu suchých směsí. Dále je zde přesně a důsledně popsané jak používat ingredience do směsí a kdy a jak použít různá namáčedla či dráždidla. Nechybí zde ani kapitola o přípravě domácího boilí či o taktice vnadění. V největší míře je ovšem obsah knihy zaměřen na suroviny a ingredience pro boili. Kapitola o částečkových nástrahách obsahuje ty nejzákladnější partikly pro lov kaprů. A co je dobré, že všechny popisované partikly jsou u nás lehce dostupné a není problém je používat.
           Nutno také podotknou, že podmínky na našich vodách se jistě liší od podmínek na vodách anglických či francouzských, tedy ne vše co je v knize popsané, můžeme uplatnit u nás. Na straně druhé je zde velká většina praktik, které se dají aplikovat i na našich vodách.
           V knize je jen skromně ilustrací. Drtivá většina jsou černobílé fotky produktů preferovaných firem a autora s jeho úlovky. Kniha je naplněna informacemi, které dnešní kaprař potřebuje. Tato kniha je tedy pro moderního kapraře nutností. Začátečníci a nezasvěcení do tajů kaprařiny budou asi informacemi z této knihy trošku zmatení, ale po jejím třetím přečtení se v ní již bezpečně zorientují a rozšíří si jistě své rybářské znalosti.
           K českému překladu anglických výrazů nemám připomínky, ale v několika málo případech jsou v knize věty, které zjevně nedávají smysl. Pravděpodobně došlo při přípravě textu k vynechání jednoho řádku nebo podobně.

Hodnocení:
Obsah: 1-
Překlad: 1-
Fotografie a kresby: 3

zpracoval: Petr Moc

Diskuse ke knize

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Royale 60" System brolly

Za 6.850
NOVÁ AKČNÍ CENA na Fox nepromokavý, prodyšný a lehce skladný, kompletní system brolíčka s více prostorem pro rybáře Skvělá výbava se vším co je třeba za osvědčenou kvalitu FOX

akce, rybareniChub Cyfish 2 Man + přehoz ZDARMA

Nový model bivaku Cyfish 2 Man Vás dostane svou velikostí, konstrukcí a kvalitou použitých materiálů. Populární Cyfish bivak je vybaven velkým předsunutým kšiltem, má unikátní systém ventilace a mnoho dalších vylepšení.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...