Kaprařina

milin - Profil | St 28.8.2013 15:03:57

Fishky >> Napsal si naprosto přesně. Zbytečná další debata. Všude , nebo nikde. Ámen

    Fishky - Profil | St 28.8.2013 15:01:08

    Kocháč >> udělám z mladé rybářku a ona přednese na papírku to, co jí napíšu... pak za to zvedne ruku i Hraji i Kakr :)

      Kocháč - Profil | St 28.8.2013 14:58:38

      Fishky >> No ty krávo, vem si vestu a šuspika

        Fishky - Profil | St 28.8.2013 14:57:43

        syny >> kdeže, jde o to, že nonstop se měl povolit ploště. Takhle jsme zavařili jednomu revíru a ten se z toho bude vzpamatovávat... dobře, že to skončilo - buď všude, nebo nikde. Současně se píše jen o nákladech za odvod odpadu, úklid... proč se nepíše, kolik se vybralo na pokutách? ...a to je jedno, příští rok půjdu na schůzi a bude revoluce :)

          syny - Profil | St 28.8.2013 14:51:45

          Fishky >> takze taky tak trochu sobecek....

            Fishky - Profil | St 28.8.2013 14:44:41

            syny >> bydlet v Mikulově a za barákem by se mi nonstopem zvýšil počet rybářů o 35%, tak hlasuju proti tomu nonstopu také...

              kritik - Profil | St 28.8.2013 14:39:08

              syny >> Jasná a vyčerpávající zpráva.... hlavně ten pozitivní výsledek z pohledu rybáře..... :-))

                Kocháč - Profil | St 28.8.2013 14:36:33

                syny >> Pěkné a jasné.

                  Kocháč - Profil | St 28.8.2013 14:32:07

                  kakr >> Dyť poznám jen kapra a vím kde všude se chytá nonstop a sám bych potom nemohl, to by bylo ještě víc nemorální :o)))

                    kakr - Profil | St 28.8.2013 14:24:28

                    Kocháč >>
                    Ukončil, ale Ty jsi se ani nepřihlásil, škoda....

                      syny - Profil | St 28.8.2013 14:24:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Výjimka k lovu nonstop na revírech Dyje 5 a 7 byla udělena ministerstvem zemědělství na dva roky , t.j. 2011 a 2012. V červnu 2012 bylo na Svazovém výboru projednáváno zda MRS zažádá o novou výjimku. Svazový výbor skládající se ze zástupců všech MO v rámci MRS se na základě zkušeností s Nonstop lovem rozhodl o další výjimku nežádat. Následně na to 4. srpna ,a to bez ohledu na rozhodnutí svazového výboru, bylo svoláno Krajským uřadem JmK jednání starostů obcí kolem Novomlýnských jezer , pracovníků KÚ ,životního prostředí ,vlastníků pozemků, zástupce Povodí Moravy , zástupců MRS .Důvod ke svolání této schůzky byl stav přírody a životního prostředí kolem Novomlýnských jezer. Závěr z tohoto jednání bylo rozhodnutí přijmout opatření k nápravě neutěšeného stavu. Pro MRS to znamenalo okamžité zrušení nonstop lovu na revírech Dyje 7 a 5 . Nakonec se podařilo dohodnout zachování nonstop lovu do konce udělené výjimky. Tímto oficiální nonstop lov skončil.
                      Rozhodně lze říci, že zrušení nonstop lovu jsme si (myslím tím rybáře) zavinili z velké části sami.
                      Protože, se pořád setkávám s všelijakými "zaručenými zprávami " o důvodech zrušení nonstop lovu, chtěl bych uvést . Při žádosti o výjimku nonstop lovu byly navrhovány jiné rybářské revíry, které měli navrhnout MO, které na uvedených revírech hospodaří . Nakonec to dopadlo tak, že z navrhovaných 6 revírů zůstala nakonec pouze Dyje 5 a k tomu byl přidán ministerstvem revír Dyje 7, který v původním návrhu nebyl a který jsme k lovu nonstop nenavrhovali . Jako hlavní důvod k schválení a zavedení nonstop lovu byl uváděn důvod přemnožení sumců na Nových mlýnech. . Po prvním roce t.j. 2011 bylo při sumarizaci zjištěno ,že na revíru Dyje 7 došlo k zvýšení docházky o 35% ,a tato docházka se projevila i v jiných oblastech bohužel s negativním dopadem (nedodržování ustanovení bližších podmínek k lovu k nonstop lovu , černé skládky a nepořádek kolem vody ,(jen MO Mikulov vynaložila 47 tisíc Kč na odvoz a likvidaci odpadků posbíraných při brigádách) nerespektování zákazů vjezdů , ničení porostů , divoké stanování a kempování mimo vyhrazená místa určená k těmto účelům, poškozování cizího majetku a pod.. Naopak z pohledu rybářů jeden pozitivní výsledek ( i když si osobně myslím , že to revíru moc neprospělo) úlovek např kapra se zvýšil za uvedený rok na tomto revíru o 51% proti předchozímu roku. Na revíru Dyje 5 se nonstop lov moc neprojevil. Atraktivita tohoto revíru ,jak se zdá, pomalu klesá.
                      Na závěr. Vím , že zastánci nonstop lovu nadávají na MRS a výbory místních organizací , že Svaz je zkostnatělý , zastávají zastaralé názory. Těmto bych chtěl připomenout, že na výroční schůzi MO Mikulov roce 2010 byla provedena anketa na téma NONSTOP lovu . Výsledek byl 54 % přítomných proti nonstop lovu. 20 %/ nerozhodných a 26 % pro nonstop lov.

                      S pozdravem Petrův zdar a přáním pěkných úlovků v nadcházející rybářské sezoně
                      Sedláček Milan
                      hospodář MO

                        Kocháč - Profil | St 28.8.2013 14:19:27

                        kakr >> Už MRS ukončil výběrovku na nové profi RS? Tam by byl dobrej a možná má i auto.

                          syny - Profil | St 28.8.2013 14:15:50

                          kakr >> clenstvi ? tam bys nepochodil, mozna tak predseda MRS, toby byla funkce hodna jeho kvalit.

                            kakr - Profil | St 28.8.2013 14:13:01

                            syny >>
                            Nemám Haškovi nabídnout členství v MRS ? Třeba by to zvládl....

                              vený123 - Profil | St 28.8.2013 14:06:41

                              pomohl by mi nekdo prosim s vyberem mista na labi okolo melnika a karaneho?

                                pepson - Profil | St 28.8.2013 13:54:12

                                Prilejem olej do ohňa-na non-stopke je najhoršie nezabudnúť/nezadriemať polnoc a prepísať dátum.O pol jednej v noci zvykne chodiť RS a kontrolovať,či si rybári prepísali dátum-niektorí robia cavyky,niektorí len dohovoria.
                                A vôbec,idem do nedele na 25 Ha zväzovku-Nech žije non-stop ;-)
                                PS-po Vašich ohnivých debatách,priam až hádkach som rád,že to u nás už neriešime.

                                  syny - Profil | St 28.8.2013 13:45:06

                                  Turňa >> Karolina je v poho..., to takovej Hasek je jinej sberatel funkci ..
                                  Funkce Michala Haška v září 2012:

                                  poslanec
                                  hejtman Jihomoravského kraje
                                  předseda Rady hospodářské a sociální dohody Jihomoravského kraje Souvisí s funkcí hejtmana JMK
                                  předseda valné hromady Jihomoravského inovačního centra
                                  předseda dozorčí rady společnosti Cíl a.s
                                  člen správní rady Masarykovy univerzity
                                  člen správní rady Vysokého učení technického v Brně
                                  člen správní rady Mendelovy univerzity v Brně
                                  člen správní rady Veterinární a farmaceutické univerzity Brno
                                  člen předsednictví přeshraničního regionu Centrope
                                  místopředseda Regionální rady ROP Jihovýchod [22]
                                  předseda Asociace krajů České republiky
                                  člen komise pro dopravu Asociace krajů České republiky
                                  člen volebního výboru poslanecké sněmovny ČR
                                  člen česko-rakouské meziparlamentní skupiny
                                  člen Rady vlády pro energetickou a surovinovou strategii
                                  člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny
                                  předseda dozorčí rady Vinařského fondu
                                  1. místopředseda ČSSD
                                  místopředseda okresního výkonného výboru ČSSD Brno-venkov
                                  člen krajského výkonného výboru ČSSD Jihomoravského kraje
                                  Kvůli souběhu mnoha funkcí bývá často kritizován, například za svou častou neúčast na hlasováních Poslanecké sněmovny. Od roku 2010 se účastnil pouze 23 % hlasování

                                    Turňa - Profil | St 28.8.2013 13:39:45

                                    Fishky >> Ježišmarjá, ona už je na MZe? Co by všechno holka stíhala.... néni ověřil jsem to, už je v Peace!

                                      Kocháč - Profil | St 28.8.2013 13:37:52

                                      Fishky >> Tak s Karolínkou prosím tě rovnou domluv i nový kalendář a ať si vezme černý prádelko, už mi ta představivost nefunguje jak před dvaceti lety. A jestli by mohla domluvit i Káťu, tu prosím v latexu.

                                        Rostid - Profil | St 28.8.2013 13:32:51

                                        Shu-lin >> to jsi ale shuline v blbý diskusi :-)

                                          Červené karty: Fish man, smellslike, pánvička, nhgjhgjhgjghj, GLOZA, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, MetríkVetrík2, 3xpr3v1t3č3k..vole