MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V. ročník R-Spekt Junior Cup 2019

Datum akce: 31.5.2019 - Přidat do kalendáře v mobilu


Zaměření: Děti a mládež

Kraj: Olomoucký

Přátelé, mám velkou radost, že Vám mohu oznámit super novinu dnes se mě podařilo dohodnout nový revír pro pořádání V. ročníku R-Spekt Junior Cup 2019. Bohužel letošní ročník byl ten poslední na Čertových rybnících, protože pan majitel začal mít přemrštěné finanční požadavky za nájem revíru což bylo pro mě neakceptovatelné proto došlo ke změně. Za mě ale mohu říci, že to bylo super rozhodnutí, měsíc jsem oslovoval zajímavé revíry pro naši akci až jsem došel na doporučení Carp Teamu Tuning- Baits Bílčice na nádhernou vodu u Moravského Berouna rybník Jaroslav. Slovo dalo slovo a já hned dnes vyrazil za majitelem Petrem Kubincem se dohodnout na podmínkách přímo na rybník. K mému překvapení vše proběhlo velmi rychle a dohoda byla hned na světě posvěcená chlapským podáním ruky. Proto vás již teď mohu pozvat na tento nádherný revír a děti zveme na náš červnový závod. Petrův zdar

PRAVIDLA ZÁVODU

Kaprařský závod dvoučlenných týmů dítě od 7 do 13 let a kapitán dospělá osoba....

Za dítě člena týmu zodpovídá kapitán tj. osoba starší 18 let!

Kde: Sportovní rybolov RYBNÍK JAROSLAV – Moravský Beroun

GPS: 49.8081508N, 17.4464314E

Kdy: 31. května - 2. června 2019

Počet týmů: maximálně 20

Hlavní pořadatel: Zdeněk Maťa, tel.: +420724506006

https://www.facebook.com/events/894397857616433/

Cena startovného: Dvoučlenný tým ……... 1111,- Kč

Startovné se platí bankovním převodem na účet, který bude zaslán na e-mail přihlášeného týmu a to nejpozději do data uvedeného v e-mailu. Do poznámek pro příjemce uveďte jméno týmu nebo závodníka!

Přihlášky:
Zasílejte s názvem týmu, jmény závodníků a telefonním kontaktem na e-mail: zdenekmata@seznam.cz

Přihláška je platná až po zaplacení startovného!

Časový rozpis:
Pátek 31.5.2019
15:00 – 16:00 hod. prezentace
16:00 – 16:30 hod. losování
16:30 – 18:00 hod. příprava místa
18:00 hod. start - první části závodu dětí
23:00 hod. konec - první části závodu dětí
23:00 – 06:00 hod. lov dospělých

Sobota 1.6.2019
06:00 hod. start - druhé části závodu dětí
07:30 hod. snídaně
10:00 – 11:00 hod. program pro děti
12:00 hod. oběd
15:00 – 16:00 hod. program pro děti
18:00 hod. večeře
23:00 hod. konec - druhé části závodu dětí
23:00 – 06:00 hod. lov dospělých

Neděle 2.6.2019
06:00 hod. start - třetí části závodu dětí
07:30 hod. snídaně
12:00 hod. ukončení závodu
13:00 hod. vyhlášení výsledků

Losování:
Nejdříve se vylosuje pořadí v jakém budou jednotlivé týmy losovat sektory a v tomto vylosovaném pořadí, pak vedoucí týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná.

Pravidla:
Závod probíhá systémem chyť a pusť!
Soutěží dvoučlenné týmy dítě od 7 do 13 let a kapitán dospělá osoba. Kapitán týmu se podílí aktivně na lovu, ale s pruty smí manipulovat (nahazování a zdolávání ryb) jen děti! V době od 23:00 hod. do 06:00 hod. děti mají noční klid a probíhá lov dospělých, který se nezapočítává do soutěže dětí.

Tým chytá (loví) na 2 pruty, každý prut s jedním návazcem a jednoháčkem bez protihrotu. Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat šokové pletené šňůry a olověné šňůry! Nesmí se požívat drátěná feederová krmítka. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor, který je vyznačen kolíky s číslem (hranice sektoru je vždy pomyslný pravý úhel od břehu rybníka). Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento podat protest, ale nemusí. Neprodleně! V případě protestu se ryba nebudou počítat. Vstoupit do vody může závodník pouze při podebírání ryby, ale jen před svým sektorem. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Při hrubém porušení pravidel (použití nepovolených nástrah, překročení množství povoleného krmení, nerespektování pokynů rozhodčího, nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu nebo provinění proti rybářskému řádu jezera Jaroslav) bude tým postižen trestnými body nebo bude diskvalifikován bez náhrady!!!

Nástrahy a návnady:
Povolené nástrahy jsou boilies a pelety v pevném stavu v průměru 8-24 mm, vařená kukuřice, foukaná kukuřice a rohlíkové boilies. Obalovací těsta, boostery a dipy jsou povoleny.

Povolené návnady jsou boilies a pelety v průměru 4-24mm (zákaz používání lepidla na pelety), vařený partikl (kukuřice, řepka, obilí, konopí a tygří ořech) a methodmixy.

Množství krmení použitého při závodě je omezeno na 20 kg / tým - bude zkontrolováno rozhodčími!

Vnadění a krmení je povoleno pouze ze břehu a to pouze pomocí PVA materiálů, lopatky, kobry, košíčku a praku. Vnadění pomocí spombu nebo rakety povoleno pouze do startu závodu nebo dle dohody všech týmů před startem závodu.

Nesmí se lovit (chytat) na:
Housku (rohlíkové boilies povoleno), chleba a jiné pečivo, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy! Nesmí se také používat umělé živočišné nástrahy, plovoucí pěny, korek apod. a to ani v kombinaci např. s boilies nebo peletou!

Hodnocení:
Bodovanou rybou je kapr a amur

Rozhodující je její váha, která se sčítá. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje o pořadí nejtěžší ulovená ryba.

Přechovávání a měření úlovku:
Ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do ekovaku (ekovezírku nebo saku). Ryby nad 10 kg pouze po jedné v jednom saku. Amur se nesmí sakovat a musí být neprodleně zvážen a vrácen zpět do vody! Tým po ulovení bodované ryby „prozvoní“ mobilním telefonem úsekového rozhodčího, který rybu zváží, vyfotí lovce s informační tabulí a zapíše úlovek do karty týmu. Pravdivost zapsaného údaje v kartě stvrdí rozhodčí svým podpisem. Pokud bude ryba zaseknuta před koncem závodu, má tým po ukončení závodu 20 minut na její zdolání. Pokud to do této doby nestihne, nebude zdolaná ryba započítána do výsledku závodu. Ryby se budou vážit stejným typem vah a saků.

Protesty:
Při podání protestu musí protestující složit kauci 500,- Kč do rukou pořadatele, při neuznání protestu kauce propadá. Protest musí být podán neprodleně do 30-ti minut. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel!

Ceny:
1. místo Pohár, věcné ceny
2. místo Pohár, věcné ceny
3. místo Pohár, věcné ceny
4. – 20. místo Účastnické poháry, věcné ceny

Nejtěžší amur závodu – Pohár, věcné ceny

Nejtěžší kapr závodu – Pohár, věcné ceny

Při nízkém počtu závodníků má pořadatel právo ponížit ceny!

Závodu se mohou zúčastnit i ti zájemci, kteří nejsou členy ČRS nebo MRS.

Závodníci se musí přizpůsobit požadavkům filmového štábu a fotografů, a to po celou dobu závodu. Organizátor si vyhrazuje právo použít fotografie a videonahrávky z průběhu závodu na reklamní a mediální účely.

Pořadatel má výhradní právo do začátku závodu učinit změnu v propozicích. Závod probíhá za každého počasí, ale pořadatel si vymezuje právo přerušit či ukončit závod z důvodu živelné pohromy.

Jedná se o privátní soukromou klubovou akci a pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout zájemce o závod!

 

ksanda - ®, 24.11.2018

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWFT PRO SALT 4000

Za 2.490
WFT PRO SALT – silový celokovový naviják pro mořský rybolov a k lovu sumců. Do extrémních podmínek pro všechny metody těžkého rybolovu na moři a sladkovodní rybolov.

akce, rybareniPrologic Spacák Thermo Armour 3S | SLEVA 39%

Za 1.549
Lehký a univerzální, tento komfortní teplý třísezonní spací pytel je navržen tak, aby se vypořádal se všemi povětrnostními podmínkami od března do září.Komfort spacáku od 0°C do 10°C. Odolné 10 mm zipy po obou stranách spacáku. Samozřejmostí jsou popruhy pro upevnění k lehátku. Rozměr 210x80 cm.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR – rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.