MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

3. ročník jarní, Drahanovické 72ky

Datum akce: 22.6.2017


Zaměření: Kaprařina

Kraj: Olomoucký

Typ závodu: závod družstev (1-3rybari) položená
Délka závodu: 72 hodin
Startovné 5 000 Kč/tým
Počet týmů: 12
Počet prutů: max. 4 na tým
Velikost závodního sektoru: min 13m (2 týmy 21m - v nejužším místě rybníka)

Propozice závodu:
22.6.2017 do 9:30 registrace týmů
10:00 - 11:00 losování závodních míst
12:00 - start závodu
25.6.2017 12:00 - konec závodu
13:00 - vyhlášení výsledků
13:30 - volná zábava

Ceny:
1.místo 18 500 Kč v hotovosti + sada pohárů
2.místo 14 000 Kč v hotovosti + sada pohárů
3.místo 9 500 Kč v hotovosti + sada pohárů
Nejtěžší úlovek závodu hodnotná cena v hodnotě 3 000kc + sada pohárů

Pravidla:
Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží jedno až tříčlenná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. NOVĚ JE POVINNOST MÍT BACKLEEDY!!! Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo nebo háček. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor.
Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento tým podat protest, ale nemusí. Neprodleně!! V případě protestu se ryba nebude počítat.
Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole.
Při hrubém porušení pravidel uvedených v propozicích , nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu či provinění proti RŘ bude team diskvalifikován! Bez nároku vrácení startovného.

Podání protestu:
Protest může podat kterýkoliv člen závodního teamu pouze hlavnímu rozhodčímu a to neprodleně. Pokud team podává protest, musí složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,- Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Nástrahy:
Boilie, pelety (obalov. těsta a dipy povoleny)

Návnady:
Boilie, pelety, partikl (vařený - max 5kg na tým z celkového povoleného množství), krmítkové směsi, methodmixy (zákaz používání lepidla na pelety)

Krmení (návnady) omezeno množstvím: MAX 20 kg!!! (bude kontrolováno rozhodčími před startem závodu!) - nově nesmí být v sektoru (ani v autě či v bivaku na lovném místě) více jak povolené množství návnad!

Zakrmování:
Lopatka, kobra, prak, PVA materiály.
Raketa je zakázána.

Nesmí se chytat ani krmit na:
Housku, foukané a extrudované kukuřice (pufy) a jiné extrudy, chleba, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy. Co není povoleno, je automaticky zakázáno.

Povinnost závodníka: šetrné zacházení s rybou a respektování pravidel Mlýnského rybníka Drahanovice

Povinná výbava:
Háčky bez protihrotu, podložka pod rybu vanicčového typu, podběrák min. 100cm rameno, EKO sak 4ks.

Bodovaní:
kapr od 60cm a amur neomezeně na hmotnost (součet hmotností 5ti nejtěžších ryb), v případě shody má lepší umístění tým s nejtěžší rybou.

Hodnocení a vážení:
Bodovanou rybou je kapr od 60 cm včetně a amur neomezeně!! ROZHODUJÍCÍ JE SOUČET HMOTNOSTÍ 5TI NEJTĚŽŠÍCH RYB TÝMU. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její hmotnost neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

Všichni zájemci se mohou registrovat formou příspěvku (komentář k akci ve formátu 01 - xxx yyy na Facebooku nebo telefonicky na 777 45 77 54.
Startovné je nutné zaplatit nejpozději 15.5.2017 - REGISTROVANÉ TÝMY BUDOU POSTUPNĚ ZVEŘEJŇOVÁNY NA WEBU.

Min počet týmů pro uskutečnění závodu je 10. V případě nižšího počtu než 12 týmů, budou ceny poníženy o 5000 Kč za každý chybějící tým.

Občerstvení bude zajištěno závodníkům až na lovné místo.
Těšíme se na vás.

POZOR NA NOVINKY V BODOVÁNÍ A BACKLEEDY

 

husqarna - ®, 27.1.2017

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Velké poděkování

Chtěl bych moc poděkovat panu kolegovi rybáři z Lenory, který našel moje věci - peněženku se všemi doklady, oběma telefony, zápisníkem, fotoaparátem a další v textilní tašce na břehu Lipna a projevil...

Všem přátelům a kamarádům...

Oznamuji Vám,že dne 23.6.2017
Nás opustil pan rybář,Ladislav Kulhavý ve věku nedožitých 50 let ,po dlouhé a těžké nemoci.Guláši,navždy.!!Heavy Metal a rybařima,na vždy.!!!!Splnil ...

Ztráta

Zdravím kolegové a kolegyně.
V sobotu 24.června na Pochni (revír Čížina 1A)syn ztratil peněženku pravděpodobně někde u závory. Kdyby se náhodou objevil někdo ze zdejších členů,který ji našel a...

Elektronický sumář úlovků

Pro zájemce byl zkušebně spuštěn projekt "Esumář". Slouží k internetové elektronické evidenci úlovků a závěrečnému vytvoření sumáře úlovků a jeho odevzdání. Esumář nezbavuje rybáře povinnosti...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDaiwa Revros EA - 3012 HA

Za 2553
Revros E vás přesvědčí hned při prvním otočením kličkou. Tento naviják střední cenové třídy nabízí hladký a jemný chod na který jste zvyklí od mnohem dražších navijáků.


akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...