MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

3. ročník jarní, Drahanovické 72ky

Datum akce: 22.6.2017


Zaměření: Kaprařina

Kraj: Olomoucký

Typ závodu: závod družstev (1-3rybari) položená
Délka závodu: 72 hodin
Startovné 5 000 Kč/tým
Počet týmů: 12
Počet prutů: max. 4 na tým
Velikost závodního sektoru: min 13m (2 týmy 21m - v nejužším místě rybníka)

Propozice závodu:
22.6.2017 do 9:30 registrace týmů
10:00 - 11:00 losování závodních míst
12:00 - start závodu
25.6.2017 12:00 - konec závodu
13:00 - vyhlášení výsledků
13:30 - volná zábava

Ceny:
1.místo 18 500 Kč v hotovosti + sada pohárů
2.místo 14 000 Kč v hotovosti + sada pohárů
3.místo 9 500 Kč v hotovosti + sada pohárů
Nejtěžší úlovek závodu hodnotná cena v hodnotě 3 000kc + sada pohárů

Pravidla:
Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží jedno až tříčlenná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. NOVĚ JE POVINNOST MÍT BACKLEEDY!!! Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo nebo háček. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor.
Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento tým podat protest, ale nemusí. Neprodleně!! V případě protestu se ryba nebude počítat.
Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole.
Při hrubém porušení pravidel uvedených v propozicích , nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu či provinění proti RŘ bude team diskvalifikován! Bez nároku vrácení startovného.

Podání protestu:
Protest může podat kterýkoliv člen závodního teamu pouze hlavnímu rozhodčímu a to neprodleně. Pokud team podává protest, musí složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,- Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Nástrahy:
Boilie, pelety (obalov. těsta a dipy povoleny)

Návnady:
Boilie, pelety, partikl (vařený - max 5kg na tým z celkového povoleného množství), krmítkové směsi, methodmixy (zákaz používání lepidla na pelety)

Krmení (návnady) omezeno množstvím: MAX 20 kg!!! (bude kontrolováno rozhodčími před startem závodu!) - nově nesmí být v sektoru (ani v autě či v bivaku na lovném místě) více jak povolené množství návnad!

Zakrmování:
Lopatka, kobra, prak, PVA materiály.
Raketa je zakázána.

Nesmí se chytat ani krmit na:
Housku, foukané a extrudované kukuřice (pufy) a jiné extrudy, chleba, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy. Co není povoleno, je automaticky zakázáno.

Povinnost závodníka: šetrné zacházení s rybou a respektování pravidel Mlýnského rybníka Drahanovice

Povinná výbava:
Háčky bez protihrotu, podložka pod rybu vanicčového typu, podběrák min. 100cm rameno, EKO sak 4ks.

Bodovaní:
kapr od 60cm a amur neomezeně na hmotnost (součet hmotností 5ti nejtěžších ryb), v případě shody má lepší umístění tým s nejtěžší rybou.

Hodnocení a vážení:
Bodovanou rybou je kapr od 60 cm včetně a amur neomezeně!! ROZHODUJÍCÍ JE SOUČET HMOTNOSTÍ 5TI NEJTĚŽŠÍCH RYB TÝMU. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její hmotnost neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

Všichni zájemci se mohou registrovat formou příspěvku (komentář k akci ve formátu 01 - xxx yyy na Facebooku nebo telefonicky na 777 45 77 54.
Startovné je nutné zaplatit nejpozději 15.5.2017 - REGISTROVANÉ TÝMY BUDOU POSTUPNĚ ZVEŘEJŇOVÁNY NA WEBU.

Min počet týmů pro uskutečnění závodu je 10. V případě nižšího počtu než 12 týmů, budou ceny poníženy o 5000 Kč za každý chybějící tým.

Občerstvení bude zajištěno závodníkům až na lovné místo.
Těšíme se na vás.

POZOR NA NOVINKY V BODOVÁNÍ A BACKLEEDY

 

husqarna - ®, 27.1.2017

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStojan SPRO Strategy Strat 4 Tri-Pod

Za 3.486
Stabilní a robustní tri-pod s konstrukcí, díky níž mohou být hrazdy nakloněny a lze chytat high-up metodou. Skladem poslední 1 kus!

akce, rybareniExtra Carp Boilie 20mm 5 kg

Za 399
Dodáme do 24 hodin.Tato řada vnadících boilies zachovává vysoký podílu proteinů, vitamínů, minerálů a aromatů.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Prosba o pomoc

Dobrý den, prosím o pomoc, včera mi na prýglu nějací dobráci vybrali auto, konkrétně obal na pruty Fox FX Trisleve s dvěma pruty Sportex NXT v korku s navijáky Shimano Baitrunner 10000 XTEA plus...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26