- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Swingry + vlasce
Ahoj Všichni chci se Vás zeptat , jaké používáte swingry a vlasce , jaké s nimi máte zkušenosti případně potíže.
Autor diskuse: Martin - Havířov - , 16.11.2005 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nrangemaster - Profil | Ne 20.11.2005 19:37:31
Michal: už je nemá, letěly z okna :)) a koupil si kopie MK2.
Fakt nevim, možná to byl hooodně nepovedený výrobek, ale ten mechanismus nešel nastavit (bylo tam takové kolečko, kterým se reguloval "tlak" pružiny).
Fakt nevim, možná to byl hooodně nepovedený výrobek, ale ten mechanismus nešel nastavit (bylo tam takové kolečko, kterým se reguloval "tlak" pružiny).
Nrangemaster - Profil | Ne 20.11.2005 19:25:13
Martin: přesně tyhle kopie má kamarád. Moc bych ti je nedoporučoval, protože mechanizmus, který sem zakroužkoval nejde nastavit, aby se pohyboval (aspoň u kopie, kterou má on). Při záběru to pak vypadá tak, že má oba swingery ve stejné poloze, akorát u jednoho se mu točí brzda.
NMartin - Havířov | Ne 20.11.2005 19:17:41
A co Euroswingr od Foxe není lepší než MK 2 ? Dělaj se taky kopie za cenu cca 350 Kč kus a navíc mají předpínací mechanizmus a žádná osička - případný problém nehrozí ?
Nrangemaster - Profil | Ne 20.11.2005 18:53:27
Kato: máš pravdu, jednou nebo dvakrát mi to před opravou celé vypadlo, ale to bylo díky výrobní vadě. Prostě celá osička vypadla dírou, která je úplně nahoře zámečku.
Po úpravě jsem ten vršek zakápl nahřátou PVC trubičkou (proti zamotání).
Jak to tady čtu, tak máme prakticky všichni zkušenosti s jinýma výrobkama...
Po úpravě jsem ten vršek zakápl nahřátou PVC trubičkou (proti zamotání).
Jak to tady čtu, tak máme prakticky všichni zkušenosti s jinýma výrobkama...
Nfindejs - Profil | Ne 20.11.2005 18:52:37
Pvl- to máš štěstí už jsem viděl urazit silon když zámeček neotevřel..
NPvl - Profil | Ne 20.11.2005 18:48:55
Kato :já je používám 4sezonu bez úprav . A bez problému . ( zatím)
Nfindejs - Profil | Ne 20.11.2005 18:46:55
rang- to perko tam vůbec nemám,zavážka 300m+ k tomu 200g kamenná zátěž ,závaží s ohledem na vzdálenost na doraz,vše funguje k mé spokojenosti ,čest. pionyrský
Nrangemaster - Profil | Ne 20.11.2005 18:40:19
findejs: jako že tam vůbec neni??? Neotvírá se to pak moc lehce? Myslim, že když by tam ta pružinka nebyla a měl bych hodně daleko vyvezeno a taky hodně vyšponovanej vlasec, tak by se to mohl samo otevírat nebo by ten zámeček nešel vůbec zavřít, protože by se to vahou závaží a "tahem" vlasce otevíralo...
Nfindejs - Profil | Ne 20.11.2005 18:30:08
rangemaster-já jsem vyoperoval tu titěrnou pružinku a poho...
Nkouv - Profil | Ne 20.11.2005 17:50:30
Taky mám kopie od mk2 a musím říct, že jich už používám asi 2 sezony a neměl jsem s nima žádný problém,žádné upravy jsem nedělal...a vše je ok. Ale asi záleží od jakého výrobce jsou...dával jsem za ně nějak 230 kč nebo tak nějak...a ti kteří chtějí uštřit tak je doporučuju za tu cenu asi lepší nekoupíte.
NKato | Ne 20.11.2005 17:39:19
rangemaster: jo, super, díky, tuhle opravu bych mohl zvládnout :) pěkný nákres..
Nrangemaster - Profil | Ne 20.11.2005 17:30:07
Kato: před úpravou swinger odpadával hodně ztuha a někdy se dokonce zasekl (jenom pootevřel)
Na obrázku je doufám vidět, z čeho se skládá.
Zámeček je složen z osičky, na které je nasunut "klip", který drží vlasec. Za "klipem" je "podložka, do které přesně pasuje pérko. Pérko je z jedné strany nasonuto na "podložku" a z druhé strany na výstupek.
Jde to opravit jednoduše: Osička nemá pravidelný, kulatý průměr, a proto se na ní "klip" pohybuje ztuha.
Stačí osičku zbrousit, aby měla kulatý průměr a přesně pasovala do "klipu". Ještě jeden zlepšovák: pérko, které zajišťuje otevírání a zavírání celého zámečku je moc dlouhé, a proto se "klip" otevíral a zavíral ztuha. Stačí ho trochu zkrátit a všechno funguje jak má...
Na obrázku je doufám vidět, z čeho se skládá.
Zámeček je složen z osičky, na které je nasunut "klip", který drží vlasec. Za "klipem" je "podložka, do které přesně pasuje pérko. Pérko je z jedné strany nasonuto na "podložku" a z druhé strany na výstupek.
Jde to opravit jednoduše: Osička nemá pravidelný, kulatý průměr, a proto se na ní "klip" pohybuje ztuha.
Stačí osičku zbrousit, aby měla kulatý průměr a přesně pasovala do "klipu". Ještě jeden zlepšovák: pérko, které zajišťuje otevírání a zavírání celého zámečku je moc dlouhé, a proto se "klip" otevíral a zavíral ztuha. Stačí ho trochu zkrátit a všechno funguje jak má...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...














