- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
sníst vs. pustit - argumenty
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Npro | So 15.10.2005 20:35:06
NSilvan - Profil | So 15.10.2005 17:19:09
Díky za názory, v podstatě nás průřezově identifikují.
NPyzda | Pá 14.10.2005 21:18:41
N tulo - Profil | Čt 13.10.2005 11:01:52
Nprofo - Profil | Čt 13.10.2005 10:02:30
Nprofo - Profil | Čt 13.10.2005 9:42:44
NMiloš_Diakritický | Čt 13.10.2005 9:04:45
Nprofo - Profil | Čt 13.10.2005 8:22:10
NKosmak - Profil | Čt 13.10.2005 2:15:17
NKóĎA - Profil | St 12.10.2005 23:32:18
Ngazdič - Profil | St 12.10.2005 22:47:04
Nmiki - Profil | St 12.10.2005 19:59:48
NBruno.fly - Profil | St 12.10.2005 18:34:47
Občas zajdu i na Mp a před pár lety si takhle sedím u nás na príglu a dovalí chlastem zmoženej borec. Evidentně si chce pokecat a hned jako jestli mě to baví. Já na to, že jo a že to je koníček jako každý jiný. Nejdřív byl v poho a pak najednou změnil tón a jako že mám špatný vztah k přírodě a kdesi cosi a začal si říkat o jednu po čuni. Řekl jsem mu, proč má na sobě boty z gumy a umělý hmoty atd., když má tak rád přírodu. Začal být ještě hustější, tak jsem ho natvrdo poslal do řiti a už sem se zvedal, že mu to vysvětlím :o) Borec se sebral a táhnul za zatáčku. Tam seděli mladí kluci plní energie :o) Za chvilku bylo slyšet trochu hlasitých slov a pak už jen pár plesknutí a ran. Valil jsem tam, kdyby náhodou potřebovali pomoct, ale borec už tam nebyl a prej upaloval jak namydlenej blesk :o)) No, kluci to pořešili hned a měli klid :o)) Mě se už taky tímto nálada srovnala do normálu a bylo po srandě. Na některé fakt asi platí jak na berana klacek mezi světla :o))
NTomášV. - Profil | St 12.10.2005 18:19:47
NKato | St 12.10.2005 18:14:16
Ncarper - Profil | St 12.10.2005 16:53:22
Ne nadarmo se říká ryba kterouvodě vrátíš příjde zas!!! a nebo jak říkám zabít kdejake debil le pustit jen ten kdo má přírodu rád.A proto Kapr i jiné ryby patří zpět do vody a ne na pekáč !!!
Nstrejka - Profil | St 12.10.2005 11:36:29
NPavel 007 | St 12.10.2005 11:30:04
NObčasný piják | St 12.10.2005 9:41:21
Ale pokud ti udělá radost, že můžeš ulovenou rybu pustit, že ti stačí "jen" ten pocit z lovu, z pouštění, z ranního sluníčka, vůně řeky a mnoha dalších skvělých zážitků, tak rybu osvodíš a budeš se cítit i tak fajn.
Je to jen a jen na tobě.
NPike | St 12.10.2005 9:39:13
Ad bolest a stres ryby: pokud chytam bez protihrotu na dostatecne pevne nacini, s rybou si nehraju pul dne na podlozce, nepicham kaprovi pri foceni prsty do zadku a pod zabra, rybu poustim ve vode bez zbytecneho mackani, tak to nebude pro rybu zas tak strasne.
NTřéd´a - Profil | St 12.10.2005 9:32:32
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 9:28:44
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 9:28:00
Nmacek | St 12.10.2005 9:27:26
myslím že to s tím stresem a bolestí nebude tak horké, mnohokrát se dá ryba chytit opakovaně. zkušenost s rybářem nerybožroutem jí naopak může v budoucnu zachránit život.
NGolem - Profil | St 12.10.2005 9:23:40
AA> S tim piercingem je to zavadejici, protoze ti lidi to delaji dobrovolne, kdezto mi tem rybam hacky vrazime do tlamek a urcite se jim to nelibi.
NPike | St 12.10.2005 9:17:56
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 9:13:31
NTřéd´a - Profil | St 12.10.2005 9:11:50
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 9:06:16
NTřéd´a - Profil | St 12.10.2005 9:04:39
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 8:53:48
NMichal | St 12.10.2005 8:47:55
Ryby taky skoro nejím, za rok si vezmu jenom pár ryb, většinou podle nálady, Po pouštím, když už tak beru duháka, ale ne proto, aby se mi vyplatila povolenka, to je nesmysl, ani by to nešlo :-)) pokud bych si spočítal cenu ryby, tak dojdu k tomu, že tak drahý ryby nemají ani v hotelu Continental :-)) Chytám ryby, protože mě to baví, stejně jako mou drahou polovičku baví koně, taky je nedává do salámu, takže už mě pochopila :-). Jinak souhlasím s tím co dole napsal šeptal, argumentuju podobně.
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 8:47:13
NPike | St 12.10.2005 8:43:37
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 8:32:50
A k tý rtuti v rybách - není to tak hrozný. Dělal jsem na to diplomku a nadlimitních bylo jen pár vzorků. Ovšem jako totálně nejrtuťovatější z toho vypad potočák, zatímco kapr byl úplně v poho. Příčinu toho ovšem nejsem schopen vysvětlit.
NRobert(původní) - Profil | St 12.10.2005 8:31:32
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 8:27:55
NRobert(původní) - Profil | St 12.10.2005 8:26:49
Ryby zdravé jsou, a to i ty sladkovodní z většiny našich řek. Proto je jím. I když se musím přiznat, že víc než jednoho kapříka za dva až tři týdny nemusím. A k tomu tak jednou dvakrát za rok nadělám salát a něco cejnů vyudím.
Až se i k nám rozšíří nějaká odnož PETA (Petition for Ethical Treatment of Animals), budou se snažit omezit lov ryb na udici právě z toho důvodu, že nejde většinou o lov, ale o trápení živočichů pro zábavu. Proto se např. v Německu ryby na závodech zabíjejí. Je to kvůli tomu, že se takový lov musí zdůvodnit následným zužitkováním ryb (krmivo pro jiná zvířata, potrava pro lidi apod.). Jinak by se jednalo o trápení ryb pro zábavu.
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 8:25:46
NMrKos - Profil | St 12.10.2005 8:22:12
jestli Ti doktor " předepisuje " ryby tak si kup tresku v hypersuper a fosforu s vápníkem máš až dost za babku :-)
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 8:10:23
Proč někteří lidé mají piercing? Na vícero tělních místech? Proč se dobrovolně nechávají znova a znova probodávat, přestože je to asi trošku bolelo? Pamatují si tu bolest? A to savci vnímají z důvodu jiného nervového systému bolest jinak než ryby.
Jinak Petrson má pravdu: Kdo vždy po sobě zvedl odhozený papírek, kdo poctivě třídí odpady, kdo vždy dělal maximum pro přírodu?
No, tak to jsem se nějak rozepsala :-D
NPremek | St 12.10.2005 8:05:04
i ja si obcas rybku donesu, ale obcas jsem taky donucen spise rodinou :o)))
NPetrson - Profil | St 12.10.2005 1:47:23
Nedávno jsem měl na toto téma debatu s nerybáři. Nejprve nechápavě kroutili hlavama, proč jako ty ryby teda chytám, když většinu nesním. Snažil jsem se jim vysvětlit, že jde hlavně o ten super zážitek ze zdolávání a relax v přírodě a čekal, jak mě pochválí, že jsem ten "hodnej" jako z pohádky o zlaté rybce. To jsem si naběh, dověděl jsem se, že jsem sadista kterej ryby zbytečně trápí, tak jsem radši změnil téma. Ale když má někdo chuť v tom pokračovat, neuškodí zavést debatu na to, jak bezohledně se k přírodě chovají oni (např. že pořád jezdí autem, i když by mohli použít MHD nebo kolo a tak). V tomto směru má totiž jen málokdo čisté svědomí. A taky argumentuji tím, že kdyby nebyli rybáři, nebyly by v řekách a přehradách ani ryby.
Ncarlos - Profil | St 12.10.2005 0:49:23
Důchodce : táhni si na soukromáky, když chceš ryby pouštět ! Kvůli takovým tady potom žádný ryby nejsou, když je pustíš a nenapíšeš !
Já : ryby tu nejsou hlavně kvůli těm, co tu sedí od rána do večera a sežerou všechno, co má ploutve - samozřejmě taky bez zapsání, protože ten dnes již sedmý odnesený kapr by nebyl kam napsat.
Důchodce : padesát let chodím na brigády, tak mám snad právo si vzít nějakou tu rybu navíc, když berou, ne?
Já : ale polovina jich neměla ani míru !?!
Důchodce : no a co ? větší tady stejně nejsou, protože je ukradli majitelé soukromáků, kde by je jinde vzali ? Neříkej mi, že je někde kupujou ! Teď tady je ho.no a mě se nezaplatí ani povolenka !!!
Co k tomu dodat ?
Kde to žije - všechna témata
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












