- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
sníst vs. pustit - argumenty
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NGolem - Profil | St 12.10.2005 9:23:40
AA> S tim piercingem je to zavadejici, protoze ti lidi to delaji dobrovolne, kdezto mi tem rybam hacky vrazime do tlamek a urcite se jim to nelibi.
NPike | St 12.10.2005 9:17:56
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 9:13:31
NTřéd´a - Profil | St 12.10.2005 9:11:50
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 9:06:16
NTřéd´a - Profil | St 12.10.2005 9:04:39
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 8:53:48
NMichal | St 12.10.2005 8:47:55
Ryby taky skoro nejím, za rok si vezmu jenom pár ryb, většinou podle nálady, Po pouštím, když už tak beru duháka, ale ne proto, aby se mi vyplatila povolenka, to je nesmysl, ani by to nešlo :-)) pokud bych si spočítal cenu ryby, tak dojdu k tomu, že tak drahý ryby nemají ani v hotelu Continental :-)) Chytám ryby, protože mě to baví, stejně jako mou drahou polovičku baví koně, taky je nedává do salámu, takže už mě pochopila :-). Jinak souhlasím s tím co dole napsal šeptal, argumentuju podobně.
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 8:47:13
NPike | St 12.10.2005 8:43:37
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 8:32:50
A k tý rtuti v rybách - není to tak hrozný. Dělal jsem na to diplomku a nadlimitních bylo jen pár vzorků. Ovšem jako totálně nejrtuťovatější z toho vypad potočák, zatímco kapr byl úplně v poho. Příčinu toho ovšem nejsem schopen vysvětlit.
NRobert(původní) - Profil | St 12.10.2005 8:31:32
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 8:27:55
NRobert(původní) - Profil | St 12.10.2005 8:26:49
Ryby zdravé jsou, a to i ty sladkovodní z většiny našich řek. Proto je jím. I když se musím přiznat, že víc než jednoho kapříka za dva až tři týdny nemusím. A k tomu tak jednou dvakrát za rok nadělám salát a něco cejnů vyudím.
Až se i k nám rozšíří nějaká odnož PETA (Petition for Ethical Treatment of Animals), budou se snažit omezit lov ryb na udici právě z toho důvodu, že nejde většinou o lov, ale o trápení živočichů pro zábavu. Proto se např. v Německu ryby na závodech zabíjejí. Je to kvůli tomu, že se takový lov musí zdůvodnit následným zužitkováním ryb (krmivo pro jiná zvířata, potrava pro lidi apod.). Jinak by se jednalo o trápení ryb pro zábavu.
Nšeptal - Profil | St 12.10.2005 8:25:46
NMrKos - Profil | St 12.10.2005 8:22:12
jestli Ti doktor " předepisuje " ryby tak si kup tresku v hypersuper a fosforu s vápníkem máš až dost za babku :-)
NAbies Alba - Profil | St 12.10.2005 8:10:23
Proč někteří lidé mají piercing? Na vícero tělních místech? Proč se dobrovolně nechávají znova a znova probodávat, přestože je to asi trošku bolelo? Pamatují si tu bolest? A to savci vnímají z důvodu jiného nervového systému bolest jinak než ryby.
Jinak Petrson má pravdu: Kdo vždy po sobě zvedl odhozený papírek, kdo poctivě třídí odpady, kdo vždy dělal maximum pro přírodu?
No, tak to jsem se nějak rozepsala :-D
NPremek | St 12.10.2005 8:05:04
i ja si obcas rybku donesu, ale obcas jsem taky donucen spise rodinou :o)))
NPetrson - Profil | St 12.10.2005 1:47:23
Nedávno jsem měl na toto téma debatu s nerybáři. Nejprve nechápavě kroutili hlavama, proč jako ty ryby teda chytám, když většinu nesním. Snažil jsem se jim vysvětlit, že jde hlavně o ten super zážitek ze zdolávání a relax v přírodě a čekal, jak mě pochválí, že jsem ten "hodnej" jako z pohádky o zlaté rybce. To jsem si naběh, dověděl jsem se, že jsem sadista kterej ryby zbytečně trápí, tak jsem radši změnil téma. Ale když má někdo chuť v tom pokračovat, neuškodí zavést debatu na to, jak bezohledně se k přírodě chovají oni (např. že pořád jezdí autem, i když by mohli použít MHD nebo kolo a tak). V tomto směru má totiž jen málokdo čisté svědomí. A taky argumentuji tím, že kdyby nebyli rybáři, nebyly by v řekách a přehradách ani ryby.
Ncarlos - Profil | St 12.10.2005 0:49:23
Důchodce : táhni si na soukromáky, když chceš ryby pouštět ! Kvůli takovým tady potom žádný ryby nejsou, když je pustíš a nenapíšeš !
Já : ryby tu nejsou hlavně kvůli těm, co tu sedí od rána do večera a sežerou všechno, co má ploutve - samozřejmě taky bez zapsání, protože ten dnes již sedmý odnesený kapr by nebyl kam napsat.
Důchodce : padesát let chodím na brigády, tak mám snad právo si vzít nějakou tu rybu navíc, když berou, ne?
Já : ale polovina jich neměla ani míru !?!
Důchodce : no a co ? větší tady stejně nejsou, protože je ukradli majitelé soukromáků, kde by je jinde vzali ? Neříkej mi, že je někde kupujou ! Teď tady je ho.no a mě se nezaplatí ani povolenka !!!
Co k tomu dodat ?
Kde to žije - všechna témata
23:17NMedkovy rybníky Kroměříž 188
22:49NRybáři vs ochránci přirody 79
22:03NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
21:15NStaré Česke rybářské vybavení 398
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
Co je nového - všeobecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













