- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vlasec
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NRoboZA - Profil | Pá 7.10.2005 23:36:09
Npepson - Profil | Čt 6.10.2005 20:19:52
NPadis - Profil | St 7.9.2005 22:07:35
Nzubr | St 7.9.2005 14:47:52
NHonza M - Profil | St 7.9.2005 0:17:20
Nmesani - Profil | Út 6.9.2005 21:52:45
NZdeněk | Út 6.9.2005 20:04:59
Teď jsem pořídil MonoMax od Kevlonu 0,30 a zdá se mi dost na hov..
Asi se zpátky vrátím k nějaké 0,25, preferuji tmavě hnědou barvu. Dobré vlace jsou prý od RAPTORu je to novinka co je na trhu přibližně rok. Téměř celý život chytám na 0,25 Kapry Amury i na šikách jsem byl 0,25 - upálila mi to už v podběráku, tak jsem měl štěstí. Dříve jsem zkoušel Byron 0,25 ale zdá se mi dost pružný, takže nebude vhodný na dlouhé hody.
Před 4-mi lety jsem na začátku roku chytal na 0,20 nevím co to bylo za značku ale podařilo se mi na ní vytáhnou kapra 71cm, lysáče dobrej 10kilo - lopata.
Kamará na tu 0,20 vytáhl kapra 73cm 12,6kg - těžká lopata, talíř jak z obrázku. PS neměl u sebe podběrák, tak jsem ho bral rukama - fakt vzrušení.
Ale na kapry to chce tu 0,25, koukám, že téměř všichni chytáte tak na tu 0,30
Vzpomínám, kdy jsme chytali ryby a mohli mít tak kolem 100cm chytal jsem na tu 0,25 a když zabrala tak jsem tu rybu nezastavil.
POZOR kamarád na starou českou 0,25 vytáhl Amura 16,80kg!! A to ta 0,25 měla tušim nosnost 2-3kg. Petrův Zdar
Omlouvám, se že jsem se tolik rozepsal, je to tu můj první příspěvěk, díky všem.
NZdeněk | Út 6.9.2005 19:46:11
Teď jsem pořídil MonoMax od Kevlonu 0,30 a zdá se mi dost na hov..
Asi se zpátky vrátím k nějaké 0,25, preferuji tmavě hnědou barvo. Dobré vlace jsou prý od RAPTORu je to novinka co je na trhu přibližně rok.
NZdeněk | Út 6.9.2005 19:45:59
Teď jsem pořídil MonoMax od Kevlonu 0,30 a zdá se mi dost na hov..
Asi se zpátky vrátím k nějaké 0,25, preferuji tmavě hnědou barvo. Dobré vlace jsou prý od RAPTORu je to novinka co je na trhu přibližně rok.
Njouja | Čt 11.8.2005 14:13:49
Njurasoft | Čt 30.6.2005 15:05:48
NBulk - Profil | Čt 30.6.2005 11:35:37
Npajda - Profil | Čt 30.6.2005 11:17:22
NBulk - Profil | St 29.6.2005 15:09:28
NMatesJ - Profil | St 29.6.2005 14:54:59
Nebs | Út 28.6.2005 21:38:08
Nmik | Út 28.6.2005 19:12:03
Npetrd - Profil | Út 28.6.2005 18:14:55
NMarda - Profil | Út 28.6.2005 17:58:34
Nebs | Po 27.6.2005 19:20:04
NwillIam - Profil | Ne 26.6.2005 23:40:35
NMilda | So 25.6.2005 15:39:10
NLubos - Profil | So 25.6.2005 1:01:40
Tá 0,205 na odhod je zase v pohode cca na 125 metrové hody. Moje maximum je 137 metrový hod (čo som meral pásmom). Viz staršie otázky s problematikou dĺžky hodu.
Mušov poznám a bol som tam naposledy v roku 2002.
Vtedy som začínal s Carbotexom a vyvážali sme asi 300 metrov. Problémy by neboli,až na tie obrovské pavučiny potrhaných silonov po dne. Zhodou okolností som aj am.potápač tak som to tam presondoval a musel prečistiť. A možem ti povedať že s tej diaľky som vynášal aj 0,50 silon. Podľa toho je možné vyvážať aj dráty.Ale to je potom o niečom inom. Inak čo sa týka prieťažnosti mal som na navijáku aj silon, ktorého prieťažnosť sa skoro rovnala šnúre a to bol silon od Damu a zdá sa mi že to bola rada Sumo a zase 0.25. Bol by fajn, ale bol krehký a trhal sa za uzlom pri záseku, alebo prvom výpade ryby.Ak vyskúšam Sufix tak určite nie viac ako 0,25 to je moje maximum na kaprárinu. Na hlavný tok Dunaja používam Byron rady Black 0,28 a je v pohode na závažie do 180g s pavúkom, pri šokovke Carbotex 0,35. Hody cca do 100 metrov.(nemeral som to-len odhad) Ten strašidelný Raptor bol 0.33, ešte mi zostala jedna cievka tak som to bol skontrolovať.Kúpil som ho večšie množstvo a potom som si poradil tak, že som ho krátko nechal prebehnúť varom. Silon zmekol a spružnel a bol- použiteľný ako šokovka.
NMilda | Pá 24.6.2005 22:09:18
NLubos - Profil | Pá 24.6.2005 12:05:21
Nerozumien tomu ale, ako niekto može mať na cievke vlasec viac rokov a tvrdiť, že chodí na ryby. Ja chodím na ryby celoročne a asi každý druhý deň a mením asi 2x za sezonu vasce. Keď chytám na vode kde sú plytčiny a škeble tak mení šokovku min. 1x za deň.Súčasné pruty mám tretí rok a už som pre opotrebovanie musel meniť na túto sezónu aj koncové očká (Fuji).
Podľa vašich odpovedí vyzerá super vlasec Sufix. Idem na 3 týždne boilisovať tak ho hneď otestujem. Ako úplné prepadáky hodnotím vlasce rady Raptor - sú to dráty, veľká pameť na závity, špatne sa viažu, na mraze sú krehké a lámu sa, ďalej všetky vlasce od Silstaru uplne nevhodné na ďaleké hody a vyvážanie - veľká prieťažnosť skoro ako guma ( na 120 metrov aj 10-15 metrov) nulový počiatočný kontakt s rybou, možno snáď použiť na plávanú a feeder.
NStano Sládek | Pá 24.6.2005 11:07:22
Ndurino | Pá 24.6.2005 0:30:14
NOndra (carpman) - Profil | St 22.6.2005 13:18:04
NPJ - Profil | Út 21.6.2005 21:24:11
NXXX - Profil | Út 21.6.2005 11:46:25
nejlip 0,50... wis, at mas rychlejc filety
Nmates | Po 20.6.2005 23:04:15
NOndra(carpman) - Profil | Po 20.6.2005 21:28:55
Npavel - Profil | Po 20.6.2005 20:58:38
Ncarlos - Profil | Po 20.6.2005 20:25:57
NOndra(carpman) - Profil | Po 20.6.2005 19:10:20
Nebs | Po 20.6.2005 18:15:08
Nmarsip | Po 20.6.2005 9:26:28
Zavážka - Sufix Xcelon 0.35mm (malá průtažnost, dobrá otěruvzdornost)
Ncarlos - Profil | Ne 19.6.2005 23:11:52
A za druhý - myslíš, že nějakých 10-20 metrů od návazce něco plaší ? Je tam přece šokovka !
Nebs | Ne 19.6.2005 21:27:42
NMilda | Ne 19.6.2005 14:33:59
Nvivacar | Ne 19.6.2005 11:50:06
nosnost se zda velmi mala ale uz sem na ni udelal nekolik kousku pres deset kg.
mate nekdo nejakou zkusenost z praxe s timto produktem?
Nmeďa | So 18.6.2005 10:36:33
NPeka - Profil | So 18.6.2005 9:38:03
NMilan b.(!) | Pá 17.6.2005 20:08:42
NMilan b.(!) | Pá 17.6.2005 20:07:46
Njuras - Profil | Pá 17.6.2005 15:56:54
Nmaxwell - Profil | Pá 17.6.2005 14:56:08
NToplemurka - Profil | Pá 17.6.2005 14:37:43
Nsosed - Profil | Pá 17.6.2005 13:43:04
NCucák - Profil | Pá 17.6.2005 13:26:42
Do vázek nebo na místa kde je třeba zdolávát " natvrdo " používám Penn long distance surf, na dlouhý odhozy rozhodně není ( jak by se mohlo zdát z názvu ) protože je dost tvrdej ale pevnost a odolnost vůči mechanickým vlivům je moc dobrá. Sufix i Penn jsou jedny z mála vlasců, kde udávaná pevnost odpovídá i praktickému testu.
Nsvop - Profil | Pá 17.6.2005 12:26:51
NOndra K. - Profil | Pá 17.6.2005 11:05:09
NŠuli - Profil | Pá 17.6.2005 8:15:30
NHonzas - Profil | Pá 17.6.2005 7:46:08
Ncarlos - Profil | Pá 17.6.2005 7:40:17
NTom | Pá 17.6.2005 7:32:57
Kde to žije - kaprařina
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
10:26NFanclub značky Shimano 16389
10:08NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8059
9:40NKrátkodobá kaprařina x 9916
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











