MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Pokuty na Mušově

Dostal,už jste někdy někdo na Mušově pokutu za parkovaní u vody,nebo za bivak?A jak je to na Novomlýnské nádrži?

Autor diskuse: milhaus
Zařazeno do: kaprařina - revíry, cestování, 17.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Honzas - ® Út 31.5.2005 13:25:33
Maxwell : s.p. = státní podnik. V dnešní době zkratka už spíš ojedinělá, ale pořád se ještě vyskytuje :-)
N šeptal - ® Út 31.5.2005 13:11:25
maxwell : Buď si děláš prdel, nebo jsi nejspíš šláp pěkně vedle. Těm chlapíkům z čerpačky nepatří pod hrází ani píď. Prý je to ve vlastnictví státu. A ty chytrolíni se tam jen pokoušeli machrovat na cizáky. To je celý.
N maxwell - ® Út 31.5.2005 12:38:38
A vlastníkem dle toho co jsem zde četl budou pánové z čerpací stanice!
N Honzas - ® Út 31.5.2005 12:31:32
Provozovatelem soustavy vodních děl NM (horní, střední, dolní) je Povodí Moravy s.p. a od toho se to všechno odvíjí. Účel využití těchto nádrží má několik bodů a rybářství s rekreačním využitím je uvedeno na posledních místech. MRS jako uživatel si asi nemůže vyjednat vše, co by se nám rybářům líbilo a vyhovovalo.
N JM - ® Út 31.5.2005 9:39:08
šeptal: To je fakt, na hrázi nemůžeš ani to. Jen mi to přišlo divný, že tam musíte řešit takové věci. Dost to asi u té rybařiny otravuje. Já tam byl asi pětkrát ale u kámoše, on tam má kus od vody takový pozemek s boudou a tak jsme chytali jen chvíli a pak kalili. Tím pádem nám tyhle problémy odpadly. Mě se tam moc líbilo, ale tohle by mě otrávilo.
N šeptal - ® Út 31.5.2005 9:34:33
JM : Co je na tom divnýho? NM mají hráz ze všech stran, tak se povodí brání jejímu rozebírání. Na Slapech na hrázi taky můžeš jen koukat na vodu a ne vysekávat do asfaltu nebo zábradlí betlém, ne? ;o)
N JM - ® Út 31.5.2005 9:19:49
Pánové, docela se podivuju, jaké máte na NM zajímavé problémy. Tohle u nás na Slapech nemáme. Možná někde místně, ale obecně ne. Nezávidím vám to, musí to být dost pakárna ještě u ryb řešit tyhle blbiny. Nesmět pohnout kamenem, no to je dost bomba.
N jurasoft Út 31.5.2005 9:16:42
Jo a vyjadřuju se jen k jediné zkušenosti, k jednotýdení mojí první výpravě na mlýny. K mojí konkrétní zkušenosti. Neberte to jako obecné pravidlo. Rozhodně nikomu neradím používat hřebíky, biwakovat na louce pod hrází.
N jurasoft Út 31.5.2005 9:11:16
Odjížděli jsme v neděli 22.5 a to tráva posekaná nebyla. Nevím jestli se do toho nedali později. Píšu jen to o čem jsme si s dědulou povídali. Docela dlouho, aspoň hodinu.
N MIra Út 31.5.2005 9:08:46
Je teda divny ze chteji sekat travu a pritom tam maj hnizdit nejaky ptaci :-)
N jurasoft Út 31.5.2005 9:06:20
dandsy : mě dedula z čerpačky říkal, že trávu nemohou sekat právě proto, že tak hnízdí ptáci a že ta louka patří obci a ne povodí Moravy.
N šeptal - ® Út 31.5.2005 9:05:28
dandsy: Se sekáním trávy ať jdou do hajzlu. Tam sekačkou nikdo nevyjel několik let a teď budou dělat dusno, že chtějí udržovat drn. Jsou to jen buzeranti v montérkách, co si potřebovali trochu zamachrovat na někoho z Prahe.
N jurasoft Út 31.5.2005 9:01:55
Žádné schody jsem tam nehrabal, tahat na ryby žebřík to už by bylo přehnané.
N dandsy Út 31.5.2005 9:01:20
2 Jirka Šachl: Vedle Mardy jsme byli my, na té louce pod hrází. Odjeli jsme předčasně (já, Honza M a kámoš), v půli týdne (myslím že druhý den co dorazil Marda a Marsip) ale né kvůli tomu, že by nás někdo vyhodil. Ano, přišla obsluha čerpačky a vyhrožovala že na nás přijdou cajti, ......Ale chtěli jsme "dožít" dovolenou někde v klidu, bez jesenů a toho hrozného větru :-) Když zrovna přišla ta obsluha, byl jsem na vodě. Ale co vím, chtěli sekat trávu a vadily jim naše stany pod hrází. To byla poslední kapka do džbánu (šílený vítr že se první den ani nedalo chytat, stále se točil, .......do toho jeseni, žraly vše co našly, .......) to rozhodlo o změně místa.
N šeptal - ® Út 31.5.2005 8:59:59
Jirka Šachl : Tak si ty schody nehrab a běhej do stráně po čtyřech. Nebo polož na svah žebřík. ;o)
N jurasoft Út 31.5.2005 8:45:00
Netvrdím, že by mi Cyber nedržel i bez kolíků. Reagoval jsem na otázku vlastní zkušeností. Určitě jsem měl štěstí, že nepřišla žádná kontrola. Deštník je určitě řešení když tam budu chtít strávit jednu dvě noci, ale na týden si to dost dobře nedovedu představit. Z louky pod hrází podle mardy někoho před naším příjezdem dost rychle vyhodili. Jak jsem psal níže tak děda z čerpačky mi říkal, že jeho vedoucímu vadí stanování dole kvůli schůdkům které si každý vyhrabe do hráze a kvůli hnízdícím ptákům.
N Radek F.B.C. Po 30.5.2005 18:20:00
Marda: Problém je v tom že já od letoška mám Cybera3. Tak su zvědavej jak se tam vlezu. Budu muset ještě něco vymyslet nebo ho ukotvím na louku
N Marfy Po 30.5.2005 17:07:03
Marda: ahoj, a nevíš jak já bych se tam vešel nemít Cybera :o)))

Mě bivak držel i když jsem ho měl přikovaný jen v hlíně, a to asi jen na 3 místech
N Marda - ® Po 30.5.2005 17:01:27
Radek: Jde to všude nahoře, ale nesmíš mít Cyber... Já neměl s Hurricanem problémy...
N Radek F.B.C. Po 30.5.2005 16:45:48
Jirka Šachl : Nejde ten biwy postavit někde jinde než na tom asfaltu. třeba fakt na té louce pod hrází nebo třeba na kraji té panelové cesty jak to tam někteří mají? ale to pak nevím jak tam Smolka v noci s tou Nivou projíždí :-)
N Martin M. - ® Po 30.5.2005 16:02:36
Jirka Sachl> Ve vykonu ryb. prava ti nikdo nebrani, nikdo te nenuti spat zrovna v tom bivaku, jaky vlastnis. Na NM jsem prespaval mnohokrat a asi te prekvapim, ale spal jsem primo mezi sutrama pod asfaltkou. Pripadne se da spat na betonovych schodech. Nad sebou velky destik, s kterym jsem v suchu preckal i poradne lijaky, kroupy a velmi silne vitr. Destnik zaklinim mezi sutry nebo si beru stojan na destnik, ktery naplnim vodou a pripadne jeste pomoci pruznych lan uvazu k sutrum nebo k zidli, batohu apod. Spim na lehatku s vysuvnymi nohami pekne rovne, proste pohoda. Chce to jen chtit a jde vsechno - viz prave probihajici debata s rickem v kaprarine ;-)
Jen upozornim, ze s kameny na hrazi se nesmi manipulovat (nebo to nesmi byt poznat - delat si velkou rovinku pod zidlu apod) a ani si s nima nesmite zatizit bocnice u stanu apod. Rovnez neni dovolene obsazovat takto poskozena mista. S dnesnim vybavenim (lehatka, tripody...) ale neni problem usadit se a prespat naprosto kdekoliv na NM, tedy je-li tam povoleno chytani a neni to soukr. pozemek.
N jurasoft Po 30.5.2005 13:31:53
šeptal : kdyby tam bylo tolik míst kolik rybářů by tam chtělo biwakovat pak by to bylo jednoduché. Mám biwy Cyber II a ten není velikosti deštníku. Nádrž jsem neobešel celou ale těch míst jsem tam moc neviděl kde by se vůbec dalo něco postavit.
N šeptal - ® Po 30.5.2005 13:07:14
Jirka Šachl : Rejpal radí. Stavěj bivak na tom sypaném štěrku, nebo na drnu pod hrází.

Pár dírek do asfaltu a mráz a led udělají svoje. Pak tu bude zase plno keců, jak na břehu správa povodí a stavařská loby řádí.
N jurasoft Po 30.5.2005 12:08:04
Netvrdím, že jsem neudělal díry do asfaltu, jen že byli malé na to aby se dalo tvrdit, že je to závažné poškození hráze.Možnosti na nádrži Dyje 5 ze strany severní neumožňují rozumné postavení přístřešku. Rejpalové ať poradí abych věděl jak na to až tam za chvíli pojedu zase.
N ZN - ® Po 30.5.2005 11:54:50
Jirka Šachl:
cituji " Nevraživost na kapraře pochází jen od jiných skupin rybářů."

Spadnul jsi z hrušky, nebo co? Nevraživost a závist je mezi kapraři jak doma. A povídej třeba Jardovi V., že to není pravda. A ještě že máš k asfaltu ohleduplný hřebíky, to je ale klika.
N šeptal - ® Po 30.5.2005 11:49:39
Jirka Šachl : S tím ohleduplným zatloukáním hřebíků do asfaltu to je pěkná konina. Zatloukáš - poškozuješ. A je jedno, jak je ten hřebík dlouhej. Kdybys je namydlil na štěrkový cestě, tak je to něco jinýho, ale do asfaltu... Se nedivím, že to stírají.
N jurasoft Po 30.5.2005 11:39:51
Ty hřebíky jsou tenké, takže vytáhnou je bylo jednoduché. Mám sekeru se zářezem na vytahování hřebíků. Žádné velké narušení asfaltu neudělali. Snažil jsem se tam vytáhnout hřebík co tam nechal někdo přede mnou, koukala z něj jen hlavička, ale nepodařilo se mi to. Byla to dobrá 300 hřebík. Takové tam narušují hráze. Příjezdovou cestu k domu nevlastním. Povodí Moravy je tuším ve vlastnictví státu. Nemožnost postavit u vody rybářský přístřešek, nebo i jen deštník vidím jako diskriminaci která znemožňuje plné naplnění práva k lovu ryb které je mi vlastnictvím rybářského lístku a povolenky k lovu zaručeno zákonem. Vzhledem k tomu, že to na Mlýny mám cca 350 km tak nemůže nikdo předpokládat, že se tam ubytuju na hotelu (jestli tam vůbec nějaký je) a nebo že pojedu každý den domů. Přitom by stačilo například přistavit wc budku a kontejner na odpadky aby to v okolí nevypadalo tak jak to tam vypadá. A ostatní lidi ? Kdo z ostatních lidí nerybářů se o nás rybáře stará ? Možná nějakej zemědělec kterýho štve že mu auto parkuješ na jeho louce nebo mu tam děláš ohníček. Nevraživost na kapraře pochází jen od jiných skupin rybářů.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | revíry, cestování ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNejširší sortiment bivaků v ČR na skladě

Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného a za nejnižší cenu.Nyní s mnoha akcemi v podobě dárků(lehátka, spacáky)

akce, rybareniHáčky na candáty - AKCE!

Za 22
Série velmi účinných „candátových“ háčků pro lov candátů na mrtvou nebo živou rybku.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81