Tvrdá kukuřice

Zdar chlapi,
jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí??
Autor diskuse: Mníček - Profil , 17.5.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 15:48:39

El Duffus - Klidně nevěř, je mi to úplně jedno. Přesvědčovat tě nemám zapotřebí.

    NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 15:44:20

    Mníček - :o))) To ledaco vysvětluje. No nevím nevím, ale chytl jsem na kuku i 51cm. :o))

      NEl Duffus - Profil | Čt 17.5.2007 15:43:59

      Bachy- neuhejbej! a netahej sem hrnec padesát cm.
      Slovíčkaříš pouze ty a píšeš o něčem, co jsi nikdy nezkoušel, pouze se domníváš, že by to tak nějak mohlo bejt. Bohatě postačí, když napíšeš, že jsi se spletl...

      Mníček- já mám takovou, že jí berou i podstatně větší kapříci


        NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 15:37:47

        Mníček - Jistěže, každého věc, já to myslel obecně. O tom zachytání jsem už psal, tedy zbytečně se opakovat nebudu. Každý to vidíme po svém.
        El Duffus - Nebudu tady s tebou slovíčkařit. Nikde jsem nepsal že do nějakého hrnce máš strkat 150kg kukuřice. Jak jsem psal, nemluvím o teorii, míchat netřeba, žádná vize s tím nemá co dělat. Jinač jestli nestrčíš do auta hrnec například 50cm široký tak to teda nevím co to máš za sedan, ale do mého se vejde. Nemám chuť se tu s tebou dál v tomto tonu bavit.

          NMníček - Profil | Čt 17.5.2007 15:18:11

          má zkušenost je taková že na povařenou kuku berou kapři do 50 cm.

            NEl Duffus - Profil | Čt 17.5.2007 15:16:12

            Miky-děkuji, já to znám,když si přečteš níže, šlo mi o objem hrnce.
            Bachy opravdu čteš dobře. Do takovéhle krávy se nacpe 25litrů kuky... Bavili jsme se o 75kilech, jsem zvědav na Tvojí reakci

              NMikyrybář - Profil | Čt 17.5.2007 15:01:30

              El Duffus - ®hrnec má 50 l, když se začíná vařit, dává se půlka hrnce SUCHÉ kuku, po okraj voda, která se musí v průběhu vaření občas dolít. Po uvaření kuku zvedá poklici, je teda hrnec vrchovatý.
              p.s. tato vychytávka je kamaráda, který má parcelu u vody, takže to nemusí vozit a má to v kůlně. když nás pozval na rybačku, tak jsme to akorát použili

                NRybouš - Profil | Čt 17.5.2007 14:58:13

                sohlasim ze na kuku se da chytit cokoli, neni v tom zadny problem, ale stejne tak na kouli o promeru 24mm se da chytit cejn velikosti do 40cm

                  NEl Duffus - Profil | Čt 17.5.2007 14:56:24

                  Miky-super, mohl by jsi napsat, kolik je v tomto hrnci kuky. Jenom pro Bachyho představu :-)

                    NEl Duffus - Profil | Čt 17.5.2007 14:54:57

                    rommi- rozlobil tě candat? :-)))

                      NMikyrybář - Profil | Čt 17.5.2007 14:54:30

                      kuku se dá vařit taky takhle, pokud máš možnost a jezdíte na stabilní flek se zázemím. Stačí k tomu buben ze staré pračky :))

                        Nrommi - Profil | Čt 17.5.2007 14:53:25

                        navrhoval by som tema, ktore presiahne 100 odpovedi presuvat do plkarny. zo zaciatku to ma aj nejaku hodnotu, potom je to o nicom.

                          NJM - Profil | Čt 17.5.2007 14:52:30

                          Když pravidelně rok co rok přijedou na Slapy turisti a dovolenkáři, tak končí chytání ryb, protože udělají přesně to o čem se tu píše. Do vody nahází pytle syrové kukuřice, zaflákají tím každé vysezené místo které najdou a pak se diví, že nic nechytí. Ti kapři té kukuřice mají potom plná břicha ještě v říjnu. Syrová kukuřice je do vody svinstvo a jestli jí někdo používá aby si nějakým způsobem zvýšil své úlovky (nevím jak, nerozumím tomu), tak je to obyčejné sobectví vůči ostatním i vůči rybám. Podle mě, by se syrovou kuku krmit nemělo.

                            NEl Duffus - Profil | Čt 17.5.2007 14:48:52

                            Bachy- to asi nemá cenu viď. Holt se držíš své slepé polopravdy a nepřijmeš nic jiného. Ukaž mi jediné osobní vozidlo na trhu-sedan, do kterého nacpeš hrnec kterej pojme 75kg kukuřice, že seš to ty, tak jsem do z původních 150kg snížil na polovinu. Podotýkám, že na střeše byla rakev a tudíž se tam nic dalšího upevnit nedalo... Tohle není o tom, chtít-nechtít, tohle je o tom, že jsi to nikdy nedělal a jenom se držíš nějaké svojí, lehce deformované, vize. Dále, jestli si myslíš, že uvaříš větší objem bez míchání...

                            Neuba- ok, já zase mohu argumentovat třeba Orlíkem, Lužnicí, kde jsem běžně(bohužel) tahal cejny, perlíny, tlouště a to jsemměl ze Šp pár extra velkejch zrnek a bohužel to v pohodě nasávalo kde co. Je fakt, že za candáta 96cm jsem se nezlobil :-), ale selektivni teorii neboural stejně jako cejni

                            Mníček- taky souhlas :-)

                              NNeuba - Profil | Čt 17.5.2007 14:33:38

                              El Duffus: Nejsem kaprař, tzn. většinou chytám na červy, rohlík nebo kuku z plechu. Mám vyzkoušeno, že když nekrmím žádnou směsí, ale pouze vařenou kukuřicí v níže popsaném stavu, tak buď chytám jen kapry (běžné velikosti 40 - 60 cm) nebo nic. Samozřejmě tomu předchází několikadení (v mém případě rozumné :-) zakrmení. Pokud nezakrmuji předem, tak samozřejmě čekám na záběr o to déle a přijde třeba jen jeden, ale je to zase jen kapr - (běžné velikosti). Bílou rybu jsem na takto uvařenou kuku ještě nechytl. To vše platí na mém domovském revíru Jevišovka 2A. (slušně zarybněná přehrada cca 40 ha). Podotýkám, že cílený lov velkých (nad 10kg) kaprů se mě netýká. Chytám převážně odhoz s anglánem nebo feeder.

                                Ncertbert - Profil | Čt 17.5.2007 14:32:30

                                nerad zasahuji do vaší odborné debaty ale ryby si kuku taky nevaří-:o)))))))

                                  NMníček - Profil | Čt 17.5.2007 14:30:15

                                  Bachy - ty mi tady říkáš ať neposuzuji druhého a nás tady napadáš z lenosti. Je přece každého věc na co a jak chytá. Já nejsem výhradní zastánce krmení tvrdou kukuřicí ale skusil jsem to a zachytal jsem si.

                                    NMníček - Profil | Čt 17.5.2007 14:23:24

                                    El Duffus
                                    naprosto s tebou souhlasím. Pokud si někdo myslí že 15 mm kukuřicí vaselektuje kapra od bílé ryby tak je to utopie....

                                      NBachy - Profil | Čt 17.5.2007 14:22:31

                                      El Duffus - Je mi to šumák, jen jsem ti chtěl napsat že to není nereálné. Právě že bys to vařil po sto litrech a nevěřím že se nenajde čas na dolití vody a vypnutí plynu. Nevím proč počítáš hadry na kila, psal jsem že jde o objem a jistě vezeš plno věcí co by se do toho hrnce pěkně vešlo, takže by místo nezabíral. Víš jak, když se chce, všechno jde. Jinač netřeba nic míchat, stačí to nechat probublávat, nemluvím o nějaké teorii ale o praxi. Je rozdíl zakrmit 150kg suché kukuřice která rybu na dlouhou dobu zasytí a je rozdíl ze stejného množství zakrmit 500litrů voňavé lehce stravitelné kukuřice která má podle mne nějaký smysl. Je mi to fuk, jen v tom nevidím nic nereálného.
                                      Mníček - Neposuzuj když neznáš druhého jen proto že má jiný názor. Já si třeba myslím opak. Je to stejné jako důvod proč se běžně krmí řepkou - Myslíš že třeba MiK na kaprářském maratonu zakrmil 150kg řepky aby chytal cejnky? Ten cejn když bude při chuti tak ti vezme i tu suchou, ale pro mně je to prostě nevhodné krmení. Je to lenost, lenost ji uvařit a zdůvodňujete si to po svém. :o))

                                        NEl Duffus - Profil | Čt 17.5.2007 14:16:40

                                        Neuba - Kuka 15 mm ti stačí k vyselektování kapra od bílé ryby? To snad ne...