Tvrdá kukuřice

Zdar chlapi,
jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí??
Autor diskuse: Mníček - Profil , 17.5.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

NWright - Profil | Pá 18.5.2007 21:54:39

Fakt už končím - koukám, že jste se (Okoun39 a vydra123) zaregistrovali v jeden den a ještě včera..... vzácná shoda, že?

    Nvch - Profil | Pá 18.5.2007 21:54:33

    Wright-neber to vůbec ironicky,naopak by mě opravdu zajímalo,co je to za přísady do krmení,které sníží riziko jarního úhynu kapra?Prozradíš něco blíže?

      NMníček - Profil | Pá 18.5.2007 21:53:12

      Jo a ještě info k tomu namočení, když ji namočíte tak nenabyde vůbec.

        NWright - Profil | Pá 18.5.2007 21:52:43

        Vydra123: Zkus uvést důvody proč používat tvrdou suchou kukuřici, nějak jsem je krom neustálého napadání nepostřehl. (tedy s výjimkou tvrdá kuku = velký kapr)

          NOKOUN 39 - Profil | Pá 18.5.2007 21:52:22

          wright - U mě mají ty chovňáky okolo 100 ha. To je malý že jo ?

            NWright - Profil | Pá 18.5.2007 21:50:32

            Mníček: Zkus se mrknout na mé příspěvky v celé diskusi. Balím to.

              Nvydra123 - Profil | Pá 18.5.2007 21:49:57

              Wright-jestli si myslíš že chovný rybník ČRS je plivátko nějakých vydláků tak ti to přesvědčení závidím

                NOKOUN 39 - Profil | Pá 18.5.2007 21:49:46

                Zdar Vydro a spol. - Já také zvedám obě ruce. U nás fedrují na chovňácích granule, tvr. kuku, obiloviny a chleba ( vše je tvrdý i ten chleba ). A na podzim tam mají zdravý kapry.
                Konečně se k našim názorům začínají přidávat ostatní, doufám že těch poznatků bude více. :)

                  NMníček - Profil | Pá 18.5.2007 21:49:24

                  Wright a jaký je tvůj názor na krmení tvrdou kuku?

                    NWright - Profil | Pá 18.5.2007 21:45:38

                    Mníček + Vydra123: Předpokládám, že oba hovoříte o malých rybnících, které vlastní majitel statku. Hovořím o velkochovech.Zkuste kontaktovat hospodáře z velkých chovů.

                      NMníček - Profil | Pá 18.5.2007 21:43:49

                      Ahoj Vydro

                      já jí s klidným srdcem zvedám. Přidá se někdo???????

                        Nvydra123 - Profil | Pá 18.5.2007 21:42:35

                        Špelda-mám od nás ty samé zkušenosti...také krmí na chovným tvrdou kuku

                          NMníček - Profil | Pá 18.5.2007 21:42:13

                          Wright - kdys byl naposledy na chovňáku. Na hodně z nich pořád valí tvrdou kuku

                            NWright - Profil | Pá 18.5.2007 21:38:30

                            Špelda: pane bezejmenný - dřív než něco "kydneš" tak si to rozmysli. Na chovných rybnících se v zájmu vyšší tržní hmotnosti přírůstků krmí již od dob komunistů granulovanými krmivy u kterých se zaručuje přírůstek (samozřejmě krom jiného). Možná tě to překvapí, ale rybníky s chovem kapra se též zaváží chlévskou mrvou, nebo -li hnojem (netvrdím, že všude). Dnes plnou suchou kukuřici používá již málokdo jestli vůbec někdo. V granulích se pšenice a kukuřice může vyskytovat, ale ve formě sušiny. Navíc do takto upraveného krmiva lze přidávat i některé prostředky, které snižují úhyn kapra zejména v jarních měsících.

                              Nvydra123 - Profil | Pá 18.5.2007 21:38:24

                              ahoj chlapi...tak co jewště je tu někdo kdo nevěří krmení tvrdou kuku????kdo je pro tvrdou kuku ať zvedne ruku.

                                NMníček - Profil | Pá 18.5.2007 21:34:18

                                Fildis - tak já jsem pro tebe hnusnej, nerozumíš tomu
                                Špelda - úplně s tebou souhlasím a mám taky po krk těch rádoby odborníků kteří si myslí že zežraly všechnu moudrost světa

                                  NFildis - Profil | Pá 18.5.2007 21:08:59

                                  Tomčaa-jeden zaber do prazdna zitra du na panacka mame zakrmene takze treba to vííde.Minuly roka a pred minuly dva amuri 80cm9kg a 77cm a 10,50kg a a kapri ale maly 55cm?kg ale jeste nato chytal tatka a dva amurky a jeden kolega na to chyta pekny ryby kapra 92cm a amura 90cm ?kg
                                  tak hodne uspechu treba zitra:-)))))

                                    NTomčaaa - Profil | Pá 18.5.2007 20:59:31

                                    Fildis. ještě ne ,nebyl čas prace je přednější . tobě se už něco pěkného letos pověsilo?

                                      NSteewee - Profil | Pá 18.5.2007 20:51:10

                                      nemůžu si tam už nic nacpat, bo tam mám už kamoša:-)

                                        NŠpelda - Profil | Pá 18.5.2007 20:49:15

                                        Mám už po krk těch chytráckých zkušených keců vševědoucích velkých mágů "kaprařů" - bachy apod..... myslíte si pánové, že rybáři krmí na chovňáku předvařenou či předmáčenou pšenicí?? Ať si chytá každý jak chce a co chce. Jestli se cítíte solidární s kaprama, tak si k večeři uvařte 3 klásky kukuřice. A už konečně se naučte vyslechnout názor druhého a ty chytrácké kecy si strčte do .....