Tvrdá kukuřice

Zdar chlapi,
jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí??
Autor diskuse: Mníček - Profil , 17.5.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

NFildis - Profil | Pá 18.5.2007 20:36:35

Tomčaaa-uz si skousel toho panačka(myslim tu kukurici):-)

    NTomčaaa - Profil | Pá 18.5.2007 20:21:48

    ahoj, nic proti zkušenosti jinych rybařu ,ale když ji povařiš tak kukuřice pouští více škrobu ,tak že je pro ryby atraktivnější než tvrdá kuku a je více stravitelnější ,ale možna to zaleží na vodě a na druhu ryby a jak je ta ryba naučena

      NMiky26 - Profil | Pá 18.5.2007 20:06:28

      sumo one - popravdě řečeno ze skušenosti našeho pokolení táta i děda vždycky krmili suchou a chytali na vařenou, hlavně když jsme jezdili na dovču na Orlík tak v autě nesměly chybět dva pytle suché kuku. .Já vyloženě nikde dlouhodobě cíleně nekrmím a pokud chci kuku koupím bonduelku ve velké plechovce v makru a přidám si ji do feeder krmení,nebo jen volně nastřílím na flek.Co mohu potvrdit je na suchou kuku selekce většiny bílé ryby,ale na prvotní záběr čekáš o hodně déle.
      Keci o škodlivosti bych nechal na veterinářích,ty maj na to školy.
      Je to jako názory jestli je ryba hloupá,nebo ne.

        NSUMO ONE - Profil | Pá 18.5.2007 19:57:27

        Miky26 - konečně rozumnej názor. Díky že jsi se přihlásil. Co ty, upřednost'nuješ radši vaření, nebo chytání?

          NSUMO ONE - Profil | Pá 18.5.2007 19:54:59

          Ještě to ty kuchaře nepřestalo bavit. Chci si přečíst názor od normálního rybáře a ne od baby od plotny. Zajímalo by mě, kdy začali tu kuku vařit, že mají takové zkušenosti s naší milovanou tvrdou kukuřicí??? To jen pro zahřátí.

            NMiky26 - Profil | Pá 18.5.2007 19:54:46

            Mníček - můj názor je to ,že tvrdá kukuřice je pro rybu hůře stravitelná,než vařená a rozdíl v krmné kampani v tom moc nevidím max.kratší dobu trávení u vařené a větší atraktivita díky uvolnění aroma.
            Mohu pouze řešit to co jsem viděl u jiných živočichů tj.savců (pes,králík,kočka) pokud zdlábnou kukuřici třeba vařenou bonduelku tak co jde dovnitř jde i většinou ven ve stejné formě s minimálním přínosem pro tělo.
            Nevím jak dlouhý travící proces mají ryby a jak agresivní mají oproti člověku žaludeční štávy,ale ta ryba si z toho,že jí ta kuku chutná v těle asi moc neužije bez ohledu na to jestli je vařená(předpokládám kratší dobu trávení ,než u savců).
            Pokud jsou přirozenou potravou ryb,různí vodní korýši nemyslím si,že by pro rybu byla kuku tvrdá,nebo nejak na vadu tvrdost zrna.
            Co se týká nabývání na objemu nepřijde mi ,že by rozdíl mezi suchou a čestvou kukuřicí byl v objemu nějak markantní.

              NFildis - Profil | Pá 18.5.2007 19:02:09

              Mníček -hodně se mílíš tvrda kuku dela pouze spatne rybam a jestli ti je to jedno tak ses s promunutim hnusnej radim vam kuku uvarte a rybe to nevadi v traveni a vysrani:)

                NMníček - Profil | Pá 18.5.2007 18:31:32

                Vzkaz pro Bachyho a spol....

                tvrdá kuku je naprosto v pohodě,

                Vzkaz pro Okouna, Sumo one, Vydru a spol....

                Hoši krmte dál tím na co jste zvyklí a nenechte se ovlivnit jednostraným a naprosto nesmyslným názorem o vaření.

                Sanča - normálně jí provrtej a dej pod háček, narozdíl od měkké kuku nebudeš muset pořád přehazovat.

                  NSUMO ONE - Profil | Pá 18.5.2007 18:15:56

                  Na závěr. Pro mne je suchá to nej čím můžeš zakrmit vflek a udržet rybu!!!!!

                  Čau kolegové rybáři a kuchaři !!!

                    NWright - Profil | Pá 18.5.2007 18:13:24

                    SUMO ONE - ® : Ano, zůstanou a nepustí tam větší kusy. Jinak už asi není k danému tema co říci. Doporučuji všem kukuřici používat když ne vařenou alespoň máčenou dostatečně dlouhou dobu. Souvislost mezi suchou tvrdou kukuřicí a větší mírou lovených ryb je pro mne dost pochybná.

                      NAďo - Profil | Pá 18.5.2007 18:11:57

                      Tvrda ci mekka, v podstate jedno. Kazdy nech robi podla svojho svedomia a vedomia. Ja v zasade varim. Pouzivam 1kg do 16l vedra + plavackarske krmenie a nejaky ten srot. Zom za rychlu rybacku. Ak pride nejaky ten trofejny je to plus. Nechodim k vode ryby vykrmovat, radsej si zachytam.

                        NSUMO ONE - Profil | Pá 18.5.2007 18:09:53

                        RE: Wright - zajímavá teorie! Tu musím vyzkoušet. Třeba se dostanu k ještě lepším výsledkům. Dík za radu. Ale zůstanou tam, dokud nesežerou moji tvrdou kuku. Že ano!!!

                          NWright - Profil | Pá 18.5.2007 18:06:07

                          SUMO ONE - ® : Je naprostý nesmysl co jsi napsal, jestliže na tvém krmném místě bude hodně K2 či K3 vrhnou se na to a zůstanou na lovném místě dokud ji nevysbírají. Pochybuji o takovéto "selekci". Já osobně používám kukuřici jakož i jiný partikl ze stejného důvodu, ale principielně jinak. Pro mne má partikl všeobecně tu dobrou funkci, že stáhne bílou rybu a malé nechtěné kapry na jedno místo. Proto zakrmuji partiklem (když už to dělám) dále od lovného místa.

                            NSUMO ONE - Profil | Pá 18.5.2007 18:05:29

                            RE: Bachy - To je ale tvůj problém, že cpeš některým kolegům do malé svazovky tolik žrádla. Když to tak dělají všichni kuchaři, tak se ani nedivím proč pořád pláčou, že je ve vodě málo ryb. Dle mého jsou tou vaší vařenkou nacpaný jak prasata. Možná se budem bavit na téma kolik suché a kolik vařené škodí rybám. Bachy jako rybumil do vody nacpe 20Kg vařené denně, a já jako "kaprovrah" 1,5 kg denně. Co ty na to srabe???? Škodím rybám já a nebo tvoje jemné krmení.

                              NOKOUN 39 - Profil | Pá 18.5.2007 18:00:32

                              Bachy - ty na malou vodu nasypeš 20 kg denně a Sumo 10 kg týdně. To je teda velkej rozdíl toho co tam nasypete ( peníze, energie ) . A výsledek

                                NBachy - Profil | Pá 18.5.2007 17:57:47

                                A pro všechny ještě dodatek - uvědomte si že na spoustě vod nechytáte sami. Když krmí 20 rybářů v malé zátoce uvařenou, ryby berou furt, ale když tohle udělají s tvrdou kukou, tak si akorát pěkně posedí na břehu......

                                  NSUMO ONE - Profil | Pá 18.5.2007 17:56:50

                                  RE: Bachy, já osobně krmím na řece a nemůžu si stěžovat. Pravidelné a spolehlivé braní. A jak jsem již napsal, nástraha boilie. Ne kukuřice! Protože otázka, viz. nahoře zní ------ jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí --------. A můj názor je, že se tím vyhnu stahování malejch ryb na krmný místo a tudíž, pro rybáře lovce ( podotýkám lovce ne kuchaře) je pozitivní výsledek v selekci větších kusů, které se na tomto krmném místě zdržují. Díky za prostor.

                                    NOKOUN 39 - Profil | Pá 18.5.2007 17:54:44

                                    sumo one -
                                    odkaz na toho kuchaře :
                                    ATLASY - Nástrahy a návn. - Boilie - živočišné - mušlovky ( je to 7má položka od shora )

                                      NEl Duffus - Profil | Pá 18.5.2007 17:54:21

                                      Sanča- dobrej pomocník je vrtátko na boilie...

                                        NBachy - Profil | Pá 18.5.2007 17:53:43

                                        Okoun 39 - Tvrdá kukuřice a rozdrcené skořápky v boilies jsou dvě naprosto odlišné věci. Já s tvrdou kukuřicí zkušenosti mám, ale ty o skořápkách víš zřejmě prd.
                                        Sumo one - 10kg na týden na velké řece ...:o))) Já můžu zakrmit na malém stojáku 20kg vařené denně a pak si teprve zachytám královsky - a to tam je minimum bílé ryby která do toho skoro nejde. Zkus zakrmit stejné množství suché na malé vodě a pak uvidíš co to teprve s rybama dělá!
                                        Nic, končím tuhle směšnou debatu, mám smysluplnější program.