Tvrdá kukuřice

Zdar chlapi,
jaký máte názor na krmení tvrdou kukuřicí??
Autor diskuse: Mníček - Profil , 17.5.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

Nboyscout - Profil | Pá 18.5.2007 12:34:34

To je zase "přátelská" debata. Takže můj názor (boyscoutovo "kukudesatero" :-) :
1)zatím krmím jen dobře uvařenou kuku + konopí+řepka+pšenice...
2)pokud se kukuřice před vhozením do vody nechá aspoň den namočit, tak nespůsobí vůbec žádný zdravotní problém
3)suchou kuku přímo ze sáčku bych nikdy do vody nehodil
4)vařenou kuku zblajzne ve vodě všechno, i malé ryby...tím pádem je možné že krmné místo úplně vyluxují a pro velké ryby které obvykle přijíždějí až po nich toho moc nezůstane
5)proto přidání menšího množství jen dobře namočené kuku a pšenice může způsobit, že této návnadě se malé ryby vyhnou a počká tam na větší
6)takže na zakrmeném fleku kromě zbytků vařeného partiklu a smradu z toho již malou rybou sežraného (a vysraného - dámy prominou) zůstane i něco málo soust k zakousnutí pro velkou rybu kterou přiláká ten šrumec (hodování těch malých) A tak nejen propluje kolem, ale se i chvilku zdrží, což zvyšuje šanci na její záběr.
7)tudíž letos budu do partiklu právě s tohoto důvodu přidávat i menší množství jenom namočené kuku a pšenice.....(např. 2l na 15l vařeného)
8)pokud jste tak militantní bojovníci za práva kaprů na teplou (vařenou) stravu, tak bych rád připoměl, že např. známý český kaprař p. Vápeník se ještě před pár lety v časopise chlubil, že si připravuje krmná místa na kapry již v zimě a to tak, že chodí jednou za 14 dní (nebo 3 týdny, už si to úplně přesně nepamatuju) s 30kg pytlem suché kuku , vyvrtá pár děr v ledu na těch místech která chce prokrmovat a tam to nasype :-))
9)Můj osobní názor je, že toto bych určitě nedělal. I když na druhé straně si myslím, že protože krmil pod led tak než to kapři našli a začali v té studené vodě žrát tak se to namočilo dostatečně i tak. Ale v létě by to asi bylo daleko horší.
10)Proto všechny co chtějí ušetřit čas a peníze za vaření poprosím, nesypte ji tam úplně suchou , namáčejte ji.

Takže tak , to je můj názor a teď klidně do mě. Ale předem říkám, že je mi to jedno. Neřídím se podle keců na internetu. Každý ať si věří čemu chce :-)

    Ncertbert - Profil | Pá 18.5.2007 12:00:13

    tak jak koukam všichni dělaj pokusy s kuku a kontrolují kapří prdelky zda nejsou potrhány-:o)))))))

      NVodník Kebule - Profil | Pá 18.5.2007 10:23:32

      já tvrdou nerad...takže jdu močit ;o)...
      podle mých zkušeností je lépe stravitelná kuku na delší lovy lepší, kapři nám při pokusech s tvrdou kuku (v začátcích mojí "kaprařiny" - dnes volím většinou boilie a pelety) přestávali brát třetí den - připisovali jsme to pomalejšímu trávení. Ale teď nevím, když jsem si tady přečetl, že jde zase tvrdá ven? Chyba mohla být samozřejmě taky jinde...

        NMrCement - Profil | Pá 18.5.2007 9:28:54

        septal: jses o kapitolu dopredu :-) a nebo pokud prave pitvas toho kapra, tak se koukni co jsi lapil a zda tomu nechybi ploutve.

          NFishky - Profil | Pá 18.5.2007 9:26:43

          ...tady si aspoň člověk udělá přehled, kolik rádoby rybářů - kaprařů či už jen logicky smýšlejících tady je, případně jaký je mezi nimi poměr a kdo kam patří... a to je MRKo-skupina "elitou" v rybaření (bez ironie) - co by to teprve byly za hlody "rozvýřit" diskuzi u vody...

            Nsyny - Profil | Pá 18.5.2007 9:22:27

            šeptal - ®-tak to ses dival spravne

              Nšeptal - Profil | Pá 18.5.2007 9:16:18

              Já tam vidím bachor čepec knihu slez.

                Nsyny - Profil | Pá 18.5.2007 8:59:37

                Stejne to tady dopadne jako obvykle,poustet ryby nebo ne,mocit kuku nebo ne,stejne si kazdy bude delat co uzna sam za nejlepsi,tak vo co teda vlastne go.Uz jsme se dovedeli neco z anatomie ryb,nazory proc krmit a proc ne tvrdou kuku,tak at si s toho kazdy vybere co je mu blizsi.

                  NRicci - Profil | Pá 18.5.2007 8:55:40

                  andy: nevěř prosím webům, na které neumí někdo ani přesně přepsat informace z odborné literatury :-)) Pokud se chceš něco opravdu dovědět, odkazuji na knihovnu. Tam si za mírný poplatek můžeš půjčit dostatek studijního materiálu. Net není všemocné medium :-))

                    NMrCement - Profil | Pá 18.5.2007 8:53:37

                    MrKos: mocit nebo nemocit, tot otazka....... radeji jdu dal, tady bude veselo i beze me

                      Nhraji - Profil | Pá 18.5.2007 8:51:37

                      andy2: blbce ze sebe na MRKu musí udělat každý sám. A tobě se to povedlo za 2 hodiny a 28 minut. Jsi na pěkném druhém místě. Přečti si tu doporučenou literaturu pořádně. :-))

                        NMrKos - Profil | Pá 18.5.2007 8:50:19

                        a už se zase diskutuje o něčem jiném... :-)
                        jak jsme si mohli přečíst tak kapr žalud ani žaludek nemá ale pouze rozšířené střevo... jestli se mu i toto točí nebo ne je otázkou... avšak pořád to neřeší zásadní problém...
                        močit kuku či nemočit? jak to sleduju tak kolegové kapraři ( ti z kterých některé znám ) tvrdí že bez vyjímky močit... pak je tu pár rádoby kaprařů kteří nemočí... a potom skupinka velice zkušených jedinců kteří si pletou nejen pojmy s dojmy ale dokonce tvrdí že je suchá selektivní a že na ni chytají jen 60+ takže je to pro ryby lepší...
                        no, co si z toho vybrat? :-)

                          NMrCement - Profil | Pá 18.5.2007 8:50:17

                          andy2: neblbni, nebud k sobe tak sebekriticky. Zarizni kaprika, prohlidni vnitrek a bude ti jasno. Mimochodem - je to jistejsi cesta nez verit papiru. I tam najdes hromadu chyb.
                          Bachy: chytam jinak deformovany cudle.

                            NRicci - Profil | Pá 18.5.2007 8:44:53

                            andy: klidně zůstanu hlupákem.. Ale obávám se, že pravděpodobně menším než ty. :-)))

                              NBachy - Profil | Pá 18.5.2007 8:42:04

                              andy2 - A četl jsis i ten text v odstavci o zažívacím ústrojí? :o)))

                                Nandy2 - Profil | Pá 18.5.2007 8:37:38

                                hraji,MrCement,Ricci: http://www.rybarskekrouzky.wz.cz/ROMtexty/anatomie.htm HLUPEC ZUSTANE HLUPCEM!!!

                                  NBachy - Profil | Pá 18.5.2007 8:17:27

                                  Ricci - No je otázka jestli by při tom pokusu nedostal torzi žaludku a neexplodoval ještě před akcí. :o))

                                    NMrCement - Profil | Pá 18.5.2007 8:17:08

                                    kochac, hraji: mam mirne obavy z torze zaludu (viz. otazka BJ) nebot jsem prave posnidal.

                                      NRicci - Profil | Pá 18.5.2007 8:13:57

                                      Tak to jsem nečekal, že se dovím, že má kapr žaludek. :-)) Za chvilku zjistíme, že má i nohy:-)) Jen bacha aby je nevyužil kuprospěchu věci a nenakopal někoho za tvrdou kukuřici do pozadí :-))

                                        Nandy2 - Profil | Pá 18.5.2007 8:12:51

                                        jak tak koukam tak rybaři jsou trojí dobří,Špatní a z brna!