MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

výběr prutu

Zdravím.Chtěl bych prut na přehradu ,ale nevím jestli kaprový nebo feeder.Poraďte díky.

Autor diskuse: Mirek
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 2.5.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N karelc - ® Po 2.5.2005 22:31:31
slimak, Honzas: vzhledem k tomu, že Mirek nezadal otázku jako jako kaprařina-náčiní, doplňky, tak jsem prostě poradil feeder. Dlouhodobě s feederem nachytá mnohem víc ryb a víc druhů, než na kaprový prut, a mnoha více způsoby (položená, plavaná, přívlač)

Pokud by to chtěl vyloženě jen k lovu kaprů, pak bych stejně poradil feeder, protože v počtu kaprů většinu lidí s kaprovýma děličkama přechytám :-)))
Ale je to taky o tom, co komu sedí. Někdo má rád kaprařinu a boilí, ten pak doporučí kapráky. Jinej má rád plavačku i položenou, sem tam zavláčí a nevadí mu tahat "jen" cejny a plotice, takovej člověk potom poradí feeder.

Každopádně se asi shodneme na tom, že feeder je univerzální prut, zatímco kaprová dělička úzce specializovaný nářadí, nevhodný pro jiný druh lovu.
N slimak - ® Po 2.5.2005 12:35:10
karelc: Já vím, že jsou místa, kde můžeš chytat pár metrů u břehu, skoro pod nohama a sám mám taková místa v oblibě. Ale setkal jsem se s tím třeba na Rozkoši, kde při nízkém stavu jsou rozsáhlé mělčiny a zatímco místní borec tahal jednoho candáta za druhým, my jsme neměli ani potah, protože jsme neházeli dost daleko. A takových míst je víc. Já netvrdím, že potom tu a tam některá ryba nezabloudí i na mělčinu, ale určitě se jich daleko víc zdržuje třeba na zlomu mělčiny a koryta, který může být dost daleko od břehu, zvlášť na přehradách.
N Honzas - ® Po 2.5.2005 11:56:52
Karelc : S těmi kapry blízko břehu máš sice pravdu, ale ne úplnou. Kdo chodí na delší vycházky (1 a více dnů), ví že na většině stojáků se kapři u břehu zdržují jen v určitých obdobích dne a to je ještě ovlivněno takovými faktory jako počasí, ryb.tlak roční období a na přehradách to bude platit také. Feeder Tě v případě, kdy se ryby zdržují jinde, bude dost omezovat. Kdo ale chce chodit k vodě jen v odbobích, kdy jsou kapři u břehu aktivní, je to dobrá volba. Doporučil bych 2 kaprové děličky + 1 feeder a střídat je dle výskytu ryb.
N Kato Po 2.5.2005 11:08:42
Taky záleží na tom, jaké ryby a jak velké chceš chytat.
karelc: :) to si musím zapsat: "ať ty kapry nepřehodíš" :) ale je to pravda....
N karelc - ® Po 2.5.2005 6:34:48
slimak: kontrolní otázka: "Mohl bys mi uvést nějaký důvod, proč by mělo být potřeba házet přes 60m?" Ryby jsou i u břehu, pokud vybereš vhodnej flek, dají se lapat i větší s feederem. Jak říkali staří praktici - ať ty kapry nepřehodíš :-)))
N slimak - ® Po 2.5.2005 6:01:59
Záleží na tom, jak daleko budeš potřebovat nahazovat - na lov daleko od břehu kaprák, na kratší vzdálenosti feeder.
N karelc - ® Po 2.5.2005 5:31:29
Být tebou, tak jdu do feederu. Je to totiž univerzální prut, můžeš s ním chytat na těžko s policajtem, klasicky s feederovou špičkou, slušně se s ním dá chytat i na splávek a vláčet. S jedním univerzálem zvládneš všechny techniky a podle toho, co tě bude nejvíc bavit, se pak rozhodneš, jakej vercajk budeš pořizovat dál. Pokud koupíš kaprák, odsoudíš se tím k jednotvárné rybařině.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStarbaits Signalizátor XSM | SLEVA 39 %

Za 249
Výkon, kvalita a designová úprava je to, čím tyto signalizátory vynikají. Speciální magnetické kolečko zabezpečuje přesnou detekci záběrů a zabraňuje prokluzování vlasce. Digitální obvody jsou chráněny speciálním potahem. Regulace hlasitosti, citlivosti a výšky tónu.

akce, rybareniWFT PRO SALT 4000

Za 2.490
WFT PRO SALT – silový celokovový naviják pro mořský rybolov a k lovu sumců. Do extrémních podmínek pro všechny metody těžkého rybolovu na moři a sladkovodní rybolov.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

94.narozeniny

Dnes 22.2.2019 se dožívá krásných 94 let pan Josef Huněk z Kyšic u Kladna. Tomuto rybáři tělem i duší, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví přeje Karel!

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Jeden z prvních českých e-obchodů. Věříme, že v široké nabídce více než 3000 položek, si každý najde to, co potřebuje.