- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak velký je vliv MRKu
Asi nikomu neprozradím nic nového, když řeknu, že MRK disponuje obrovským množstvím informací o všem, co se týká rybařiny. To je také asi hlavní důvod, proč jeho stránky navštěvuje stále více rybářů. Informace jsou uloženy vlastně ve všech rubrikách a získáváme je buď cíleně nebo podvědomě. Ke zformulování této otázky jsou důležité informace získané podvědomě.
Tak jako vás, se kterými se zde setkávám takřka deně, i mě ohromně baví pročítat si vaše příspěvky a články, ve kterých prezentujete své zkušenosti a radíte druhým, ve kterých se ptáte a odpovídáte na otázky, ve kterých prosazujete své názory a přete se s ostatními. A občas tak jako já vstoupíte do debaty a přihodíte svůj názor na věc. Nevím jak dalece si uvědomujete, že to vše mění a formuje vaši (naši) osobnost. Občas tady někdo někoho "sjede", že uchopí rybu suchou rukou nebo dokonce do kusu hadru, jiného zase, že si vezme vše živé, co z vody vytáhne nebo společně propereme problém nerespektování RŘ. Uvědomil jsem si přitom, že existují jistá pravidla, která nejsou uvedena v žádném zákoně ani v bližších podmínkách a přesto je ctí mnoha rybářů tato pravidla uznávat a řídit se jimi. Neznám přesnou formulaci těchto pravidel a ani jejich počet (bylo by to možná téma na samostatnou otázku), ale já sám pro sebe jsem si podvědomě začal soubor takových pravidel tvořit, později jsem ho nazval "morálním kodexem sportovního rybáře". Zjistil jsem to, když jsem si uvědomil, že dělám věci, které jsem dřív nedělal, chovám se jinak, než jsem se choval dřív. Zároveň s tím jsem si uvědomil co je příčinou této změny. Je to (alespoň v mém případě) jednoznačně MRK a lidé okolo. A konečně se dostávám k jádru pudla tedy ke sformulování otázek. Co myslíte?
Ad 1. Jaké procento registrovaných rybářů v ČR může MRK oslovit (ovlivnit).
Ad 2. Jaké procento z těch neoslovených sami přijdou na to, že nějaká morální pravidla by měla existovat a že by se jimi měli řídit.
Ad 3. Jaké procento z oslovených to nikdy nepochopí ať už z důvodu, že je to nad rámec jejich chápání nebo z důvodu, že to prostě pochopit nechtějí (neboli nehodí se jim to do krámu)
Možná, že až se nám podaří sformulovat odpovědi na tyto otázky, pochopíme, proč se tak často setkáváme s rybáři, kteří tato nepsaná pravidla ignorují.
Děkuji všem, že jste to přelouskali až na konec a také za vaše odpovědi.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NZN - Profil | St 2.3.2005 20:07:37
pro drdu: nech cenzuru na drdové,
NMartin M. - Profil | Út 1.3.2005 8:31:06
Npiskotus - Profil | Út 1.3.2005 7:55:00
Ad 2:Všichni jsou malinko osloveni a hlavně maj strach,že když budou u vody dělat co nemaj a budou kýmkoliv rozpoznáni a identifikováni a posléze zdrbnuti na MRKu tak se chovaj lépe.
Ad 3:Tohle procento je tak malé,že nstojí za další popis.
Závěrem nutno dodat,že na MRK se dostane mizivé procento ze Všech 300tis. rybářů a tudíž je otázka zavádějící.Osobní a jen můj názor je ,že minulá verze MRKu byla pro lidi srozumitelnější a tudíž i pro nováčky více chytlavá.No a mi co sem nějakej čas chodime jsme na MRKu vidět čím dál méně.
NAzbest - Profil | Po 28.2.2005 23:28:17
drda-jaká nekázeň?Si to tady se soudruhama říkáme na rovinu, abysme tak nějak neklamali národ!:-)
Nmedvěd - Profil | Po 28.2.2005 10:45:28
Azbest:nic proti Tobě samozřejmě
Ndrda - Profil | Po 28.2.2005 10:41:46
Nmedvěd - Profil | Po 28.2.2005 10:30:54
NMartin M. - Profil | Po 28.2.2005 10:06:49
NAzbest - Profil | Po 28.2.2005 9:09:19
Nrybomil | Po 28.2.2005 8:46:16
neměli ani páru, řekl jsem jim o MRKu a pak říkaj, že je fakt dobrý. Ne každý, kdo má přístup na net ví, že MRK takhle dobře funguje.Jen aby se to s tou propagací v časáku nepřehnalo. Teď po změně majitele mi např. Sportovní rybář nesedí.
1)5-10%
2)?????
3)50-75%
Njake - Profil | Ne 27.2.2005 9:52:29
NNoe | Ne 27.2.2005 6:41:57
Jinak je tady plno lidi, kteri hazi mlekem a chlebem, a ve finale pojidaji seno. To potom ty neuronove retezce vypadaji, ale i tak kazdemu neco tento server dal, a bude snad nadale davat plnohodnotne informace.
Ac se to zda divne, ze to zrovna reknu ja, tak diky cenzure si tento web udrzel kvalitu, at nas to boli nebo neboli. Zatim se lide neumeji na verejnosti chovat a web je verejny. Staci se podivat na zminovane chytej, tam uz vladne cista anarchie. Do novin taky kazdemu neotisknou co kdo napise.
PS: vzkaz do budoucna, by znel asi takto, drzte se, zlepsujte se a bude nam vsem veselo, proto noste na obliceji toto :o)
NRadek Ch. | So 26.2.2005 23:35:58
No a když budu chtít takhle probrat jiné servry ( nehledě na to, že bych moh i sem tam někomu odpovědět či jinak reagovat ), potřeboval bych měsíc nemocenské. Dovolené ne, tu trávím na rybách a ne u bedny :-)
Njake - Profil | So 26.2.2005 22:20:20
NAzbest - Profil | So 26.2.2005 19:47:25
NRadek Ch. | So 26.2.2005 17:17:22
Nmedvěd - Profil | So 26.2.2005 14:39:17
NDědek - Profil | So 26.2.2005 13:27:38
NMartin M. - Profil | So 26.2.2005 12:10:00
Nmirmen | So 26.2.2005 11:55:07
Možná by časem stálo za úvahu zřídit něco jako rubriku NÁŠ HOST ( a tam by po předchozím avízu probíraného tématu mohl např. 2-3 x měsíčně odpovídat ichtyolog, biolog, botanik, právník atakdále atakdále).
Kladný vliv media by se rozřířil, vždyť celá řada otázek po odborném názoru přímo volá ( zakládám rybníček či jezírko a jaká obsádka, parazité u ryb, introdukované druhy, otázky k právnímu výkladu RŘ, táboření u revíru, petice K70 ....... ). Napadají mne ještě další pro leckoho možná vítané oblasti "meziwebové", případně jiné odborné spolupráce, např. časté otázky k fotografii .. proč by nemohly být nejčastější otázky na dané téma "shrnuty" do jednoho tématického bloku a pozván někdo, kdo má blízko k obému, rybařině i profesionální fotografii.
NMartin M. - Profil | So 26.2.2005 11:26:35
Ted trochu me neskromnosti:
Myslim, ze MRK "podprahove" ovlivnuje vice, nez jen ty moralni kodexy rybaru. Napr. jsem presvedcen o tom, ze hodne lidi si koupilo digitalni fotak jen proto, aby sem mohli davat sve fotky! :-) Nebo ze diky zapisum v mujlov zblbnuli do feederu ci muskareni atd.
Jeste se vyjadrim k 1) - tento udaj ani ja neumim presne vycislit, ale za posledni mesic tu mame 19 500 unikatnich IP adres a od 1.8.2000 to je necelych 130 000. Kolik to je skutecne rybaru, nevim.
Nmiras S. - Profil | Pá 25.2.2005 21:39:33
Nwhitefish | Pá 25.2.2005 20:46:31
NKato | Pá 25.2.2005 20:09:48
Nmiki - Profil | Pá 25.2.2005 16:36:29
Ad 2. - 20%
Ad 3. - 70% Pevně věřím a doufám, že jsem "Ad 1" a "Ad 2" příliš nenadhodnotil.
NMatrix | Pá 25.2.2005 14:20:26
Nzubáč | Pá 25.2.2005 13:14:49
Nkája | Pá 25.2.2005 11:01:50
Každopádně je to běh na dlouhou trať, ale myslím že vůl volem zůstane i na Mrku a normální člověk si odnese minimálně ten nepsaný kodex a snaží se ho šířit dál.
NMaty - Profil | Pá 25.2.2005 10:23:23
NPavel | Pá 25.2.2005 10:15:02
Ales V : např. tebe už ovlivňuju dlouho a vidím, že to má smysl, protože i když tobě nemám co říct, tak tě alespoň pobavím, stejně tak, jako někteří z vás mě. To je i důvod proč tu diskutujeme ne? Pokud nedokážeš být tolerantní, je tato diskuse právě o tobě.
Nlutra - Profil | Pá 25.2.2005 9:50:30
NMartin M. - Profil | Pá 25.2.2005 9:48:37
NAles V - Profil | Pá 25.2.2005 8:52:33
Mě osobně MRK změnil zcela určitě(alespoň trochu).
Pavel Gregora:obdivuju tvojí schopnost se namontovat do každý diskuse.Škoda,že v drtivý většině jsou tvé příspěvky snůškou nesmyslných blábolů.Škoda,že nejsi registrovaný,neb archivace tvých výtvorů by dala na velmi úsměvnou knížku.
NJM - Profil | Pá 25.2.2005 8:50:52
Ndrda - Profil | Pá 25.2.2005 8:43:01
NJM - Profil | Pá 25.2.2005 8:25:34
ad 2) tady budu optimista, myslím že tak 15 20 % těch neoslovených má jakási pravidla která dodržuje nad rámec předpisů.
ad 3) na to se těžko statisticky odpovídá, protože ten kdo je osloven, osloven být chce a to že se sem vrací opakovaně znamená, že s tím co se tu píše podvědomě a později i vědomě souhlasí a inklinuje k tomu, tak sem napíšu 2 3 %.
drda: Zajímavá otázka, ale možná je to jedna z mála otázek, která by zasluhovala nějaké vyhodnocení. Asi by to chtělo dát nějaký časový horizont, otázku uzavřít a aspoň přibližně vyhodnotit procenta. Za základ bych dal počet registrovaných členů povýšený o nějakou konstantu. Napadá mě číslo 2,3 a samozřejmě porovnání k členské základně. Je mi jasné, že to nebude žádná sranda, snad bych byl schopný Ti případně trochu pomoci.
NdusPO - Profil | Pá 25.2.2005 7:46:33
NNikita - Profil | Pá 25.2.2005 7:41:28
NNOVAS | Pá 25.2.2005 7:23:20
Naštěstí jsou i rybáři, kteří se k přírodě chovají šetrně jaksi sami od sebe , z vlastního přesvědčení a ty ovlivňovat není potřeba.Kdo v sobě nemá základní lidskou slušnost , kdo nemá vypěstovaný vztah k přírodě , toho ani MRK nepředělá.
Ndrda - Profil | Pá 25.2.2005 7:23:12
NŽmolek | Pá 25.2.2005 6:08:18
Jinak nejaky ten vliv Mrk ma, TV NOVA ma taky obrovsky vliv, tak ostatne jako treba BLESK. Urcite si kazdy odtud neco odnasi, neco bere, neco zkousi, neco praktikuje, neco ve vsem rybarskem zivote zmenil, aniz chtel ...... uf :o)
NPavel | Pá 25.2.2005 2:25:16
Nmirmen | Pá 25.2.2005 1:11:12
ad 2. Pravidla má každý, někdo víc a jiný míň egoistická.Ani první skupinu ( tj. oslovené MRKem) nelze vyloučit. A na MRK a jiné weby chodí samozřejmě i lidé, kteří sledují jen své zájmy ( obchodní, masařské a kdovíjaké další,, takže bych nepředpokládal, že každý návštěvník přichází s otevřenou duší a čistým svědomím) , ale znám celou řadu chlapů nad 60, kteří chodí k vodě jen pro klid a pohodu a rybu vezmou párkrát do roka ( o šetrném zacházení ani nemluvě, považují za samozřejmost, včetně úklidu místa - i po jiných). Prostě někdo slušný je ( k ostatním lidem i k přírodě), jiný na to nemá ( napříč věkem, vzděláním, profesí aj.).
Ad 3. nelze určit. Teoreticky je průměrné IQ 90 - 110 nejčastěji v populaci zastoupeno. Teoreticky by měl každý dospívající i dospělý vědět, že se nemá kolem sebe dělat bordel ( na chodníku nebo na silnici, u vody nebo na horách, prostě kdekoliv). Teoreticky by každý z toho, co ví, měl dokázat vyvodit závěry a chovat se slušně. Stačí se ale podívat na chodníky i na silnice, na turistické cesty na horách stejně jako na pobyt a chován í u vody.
Ryze teoreticky - cca 80% rybářů ( nejen jich) by mělo být schopno pochopit, možná to třetina z nich zvládne - o čemž silně pochybuju - viz.pohled kamkoliv na cokoliv .
Možná by bylo zajímavé otázku časem doplnit i o to, zda se některé skupiny rybářů něčím vyznačují.
Zda je rozdíl mezi muškaři, kteří jaksi inklinují k přírodním horským a podhorským tokům ( a kráse je obklopující) oproti třeba skupinám soustřeďujícím se na několikadenní lov na jednom místě.
Kde to žije - všechna témata
19:45NRybáři vs ochránci přirody 63
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











