Nálepkujete rybáře podle toho, jak je oblečen?

Červené tričko, oranžové tričko, rybář na břehu či zabrozen. Další reflexní oblečení na místech, kde nic nehrozí. Nálepkujete či škatulkujete? Vadí vám to u vody?

Nhraji - Profil | Čt 22.5.2025 17:08:18

Nálepkovat lidi je zhovadilost. Nálepkovat rybáře kvůli oblečení je zhovadilost na druhou.

    NŘízek 5,125 - Profil | Čt 22.5.2025 17:07:24

    Vévoda z Wellingtonu >> tak Franta chodí v battle kombinéze, to je eště horší případ než ty všichni myslivečci:-))

    btw- s tím bordelem po rybářích si to popsal docela přesně, a k tomu samozřejmě nezbytný pivo....

      NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 17:04:07

      FRANK71 >> neříkej mi, že takovejhle sympatickej borec, kterýho mám v oblíbených, se neumí oblíct na ryby

        NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 17:02:55

        pepa-č >> dokonce jsem zaznamenal diskuzi, že barva navijáku taky ovlivňuje braní ryb. Byla to hodně výživná debata kdysi na chytej, že k vodě nemáš chodit se stříbrným navijákem, ze kterého se odráží paprsky slunce, takže stříbrný naviják tě může připravit o trofejní rybu (hozená rukavice pro Stelly a kluky z SVK :-)))

          NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 16:57:39

          Řízek 5,125 >> na druhou stranu musím přiznat, že pokud na břehu najdu nějaký bordel (odpadky sbírám při venčení psa pravidelně, občas na někoho zavolám RS, prostě náš domácký revír si hlídáme), najdu případné pozůstatky těch, o kterých jsi hovořil asi častěji, než po diskotékových rybářích. To přiznávám férově. Naštěstí tahle generace už aspoň trochu vymírá.

          Čili, zn. ideál: Nadšený mlaďas, oblečení přinejhorším nekřiklavé (černá, hnědá, zelená), pro ryby i přírodu zapálený, velmi nadějný šikovný rybář, poctivý a vždy po sobě uklidí. Takoví k vodě nikdy nevezmou červené tričko nebo žluté trenýrky. Znám jich hodně a hned o víkendu jim zase poděkuju.

            Npepa-č - Profil | Čt 22.5.2025 16:57:04

            sliver >> barva cepice ovlivnuje brani pstruhu! To pozor.

              Npepa-č - Profil | Čt 22.5.2025 16:56:07

              Maskacovi démoni 🤮.

              A tady se to jeste podava jako ze se do toho musi oblict aby nebyla ostuda, myslim ze se chodi na ryby a ne bojovat s vietkongem v dzungli nekde v delte mekongu za zvuku wagnera a vrtulniku.

                NFRANK71 - Profil | Čt 22.5.2025 16:49:48

                Vévoda z Wellingtonu >> tak to by si Řízka praštil lopatkou. 🤣🤣

                  NČudlamudla - Profil | Čt 22.5.2025 16:49:29

                  Moc neřeším jaké barvy a co mám na sobě, spíš ať nevypadám úplně jako blb, ale jako člověk a cítím se na rybách pohodlně. Pro mě je důležitější mít v pořádku výbavu a ano, kyblík na krmení mám od tatarky za 0Kč a ne proto, že mi jde hlavně o ryby samotné, ale hlavně proto, že nemám potřebu kupovat si na míchání krmení speciální nádoby za drahé kačky, protože to krmení bych v tom předraženém kýblu umíchal úplně stejně a na množství ulovených ryb to rozhodně vliv nemá.

                    Nkubah - Profil | Čt 22.5.2025 16:49:12

                    Škatulkuji podle chování u vody a případném bordelu okolo.

                    Ale klidně si vezmu červené triko a je mi to jedno.

                      NHonza7 - Profil | Čt 22.5.2025 16:44:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Vévoda z Wellingtonu - >> Já lidi neškatulkuji podle toho co mají na sobě, jaké mají rybářské vybavení, v jakém autě dorazí k vodě atd. Tohle o daném člověku nic moc neříká.
                      To co má z mého pohledu smysl, je to, že s daným člověkem strávená doba není považována za ztrátu času. Čas je to jediné co máme a nějakým způsobem je nám dán. Ztracený čas v osobním životě ničím nevykompenzuješ,

                        NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 16:42:33

                        Řízek 5,125 >> jo a taky mi děsně vadí, když někdo k vodě přijde se žlutou igelitkou jednoho nejmenovaného řetězce. Takového tvora ani nezdravím, a nemá s prutem u vody co pohledávat :-)

                          NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 16:39:14

                          Řízek 5,125 >> jak přijde k vodě někdo v hadrech, které do přírody nepatří, už ho škatulkuju a zkazí mi celý den.
                          Koukat do zeleně a mezitím sledovat červený tričko celý den mezi stromy (ať už je ten rybář slušnej co po sobě uklidí nebo ne), vždycky si říkám, co je to zase za dementa - rovněž nic osobního :-))

                            Nsliver - Profil | Čt 22.5.2025 16:35:47

                            američtí vědci zjistili, že na ryby si může obléct každý to, v čem mu je nejlíp. Je úplně jedno, jaké hadry to jsou. Ve vztahu k rybám jsou důležitější úplně jiné věci.

                              NLuboG - Profil | Čt 22.5.2025 16:31:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Vévoda z Wellingtonu - >> Není to jenom o oblečení, ale o vybavení celkově, rybaření beru jako koníček a dělá mi radost, když mám vše hezky uklizený a sladěný. Vybavení je součást rybolovu, takže když vidím u vody někoho v nevhodném oblečení, s bílým kýblem a krabičkou z Lidlu, tak je jasné, že mu nejde o požitek z lovu, ale ryby samotné.

                              Hokej se taky nehraje v kraťasích a latí místo hokejky :) A ať mi někdo netvrdí, že je to penězích!

                                NŘízek 5,125 - Profil | Čt 22.5.2025 16:27:57

                                Vévoda z Wellingtonu >> ano, nálepkujeme,
                                tomu popsanému stylu oblékaní jsme říkali buď myslivečci nebo maskovaná lůza.
                                nic osobního:-)

                                  NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 16:27:28

                                  Dobytek:

                                    NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 16:26:58

                                    Pravý rybář:

                                      Nkralicek - Profil | Čt 22.5.2025 16:20:04

                                      Vévoda z Wellingtonu >> já bych se strašně styděl v maskáčích. To na sebe nikdy nevezmu. Připadal bych si, že jdu do války (ano, vojně i její náhradě jsem se úspěšně vyhnul - ale modrou nemám). Jinak si vezmu na sebe v podstatě cokoliv.

                                        NVévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 22.5.2025 16:09:48

                                        Přiznám se, na tohle jsem pes. I když jsem jezdíval k vodě po práci, v autě jsem měl vždycky na převlečení.
                                        Na věci k vodě mám speciální výběr rybářského oblečení, vše samozřejmě khaki, camo nebo prostě jak se řekne "maskáčové". V nejhorším je tam něco tmavě zeleného. Vše samozřejmě nejlépe z rybářských eshopů a co nejkvalitnější zelené výrobky. Kdybych šel k vodě ustrojen jako na výlet k bazénu, tak nevím, asi bych se styděl. Před odchodem k vodě se z úcty k přírodě celý život vždy sladím "do vojenského". Často se kontroluju i před zrcadlem a ptám se paní, zda to ladí.
                                        Tak, a teď do mě, moderní kapraři atd., nebo vy co to neřešíte, že svítíte v přírodě jak na diskotéce.
                                        To bude peprná debata :-)