- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Levné polarizační brýle (500) vs. drahé polarizační brýle (5 000)
Zvažuji investici do nových polarizačních brýlí, ale nemám tu zkušenost s těmi TOP značkami. Proto se chci zeptat, zda někdo máte zkušenost s brýlemi typu decathlon vs. brýle typu Smith či WX? Použití muškařina. Jde mi o funkčnost resp. zda je rozdíl polarizace tak markantní jako rozdíl cenový? O kvalitě zpracování a materiálu netřeba se bavit.
Autor diskuse: Loudis85 - Profil , 7.2.2025 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Njá 2 - Profil | So 8.2.2025 11:23:49
Loudis85 - >> Ahoj, také se připojím do diskuze. Měl jsem kvanta brýlí, protože mě, po úrazu, často pálí oči ze slunce, tak mám alespoň dvoje v autě a několikery v rybářských taškách. Několikrát měli levné brýle dobré optické vlastnosti. Pak jsem měl jsem nějaké od plavačkových firem a proti většině obyč velký posun vpřed. Když mi upadla nožička u oblíbených, koupil jsem fortis a otevřelo mi to úplně nové možnosti. Vidím hlouběji pod hladinu a používám je i v autě proti slunci. Vybral jsem si odstín jaký mi sedí a můžu je mít na očích celý den a pořád v pohodě. Až odejdou, pořídím je znovu a nebo smith, měl jsem je na očích a taky super... Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
N$ - Profil | So 8.2.2025 10:56:49
šeptal >> tak u té mojí kalkulace tedy polarizační filtr cenu skla nedvojnásobil. Není tomu ani u standardních sl. brýlí. Zvláštní, ale svobodný trh máme, že. Já bych je s takovou politikou poslal víš kam
Nšeptal - Profil | So 8.2.2025 10:40:15
$ >> Tak takovýhle a větší slevy mají prakticky všude a trvale. Aspoň tedy na každé optice tyhle plakáty pořád visí. Přesto jsem se na tyhle peníze s multifokálem nedostal ani bez polarizace. Já pořídil multifokály po 40% slevě za asi 5600 za jedno sklo. S polarizákem bych byl skoro na desítce. Za jedno sklo.
N$ - Profil | So 8.2.2025 10:35:12
šeptal >> měli nějakou velkou akci v nákupním centru Hostivař, když tam vejdeš optika po pravé straně. Tuším to bylo 35% na vše krom několika typů obrouček. Byl jsem tam loni na začátku podzimu.
Nšeptal - Profil | So 8.2.2025 10:29:31
$ >> Multifokály s polarizačním filtrem za deset? Myslíš za jedno sklo,? Nebo jestli je to cena za komplet, pak mi prozraď kde tahle nabídku platí. Tam bych si další brýle nechal dělat.
N$ - Profil | So 8.2.2025 10:14:31
macek >> brýle se čistí jen a pouze umytím v teplé vodě a mýdlovém roztoku. Oklepou se jemně, nechají doschnout a pak se vyleští tím spešl hadříkem z optiky, nebo z obalu brýlí. Kdo jde na brýle hajzlpapírem, má z nich logicky howno
Jo a hlavně žádné super ubrousky nasáklé alkoholem!
Jo a hlavně žádné super ubrousky nasáklé alkoholem!
N$ - Profil | So 8.2.2025 10:11:17
Nejdéle, cca 20 let, mi vydržely polarizačky od Sema za 350,- a koukalo se přes ně naprosto suprově. Pak další včetně Polaroidů - taky dobrý. RayBan jsou top.
K polarizačnímu filtru, jsou názory takové i makové. Jakože některé polarizují víc než jiné. Sám jsem si udělal xy testů a podle mě je to blbost. Ale hlavně si myslím, že kdyby rozdíl v polarizaci byl, je to uchopené byznysem. Polarizace I., II., nebo III. stupně, Polarizace +, Polarizace New Age apod. Nic takového ale neznám a nevím o tom.
Co mě ale sere nejvíc, že i brýle za 5..., 6k jsou prostě jen plast. Sklo už prakticky neexistuje. Kvalitní brýle na zakázku, o kterých jsem také uvažoval, 10 - 16k. Multifokál i s polar. filtrem
K polarizačnímu filtru, jsou názory takové i makové. Jakože některé polarizují víc než jiné. Sám jsem si udělal xy testů a podle mě je to blbost. Ale hlavně si myslím, že kdyby rozdíl v polarizaci byl, je to uchopené byznysem. Polarizace I., II., nebo III. stupně, Polarizace +, Polarizace New Age apod. Nic takového ale neznám a nevím o tom.
Co mě ale sere nejvíc, že i brýle za 5..., 6k jsou prostě jen plast. Sklo už prakticky neexistuje. Kvalitní brýle na zakázku, o kterých jsem také uvažoval, 10 - 16k. Multifokál i s polar. filtrem
Nmacek - Profil | So 8.2.2025 10:06:32
block21 >> leda hovno.
Nejde o to, že by brejle z 5k měly vydržet 10 let, pokud je bude používat. Všechny se nakonec čištěním odřou a pot naruší plastový části.
Ale optický vlastnosti kvalitních brejlí nekurví oči a brejle za 5k si člověk jinak hlídá než plastový brejle za pár stovek.
Starý přísloví říká, nejsem tak bohatej, abych kupoval levný věci.
Nejde o to, že by brejle z 5k měly vydržet 10 let, pokud je bude používat. Všechny se nakonec čištěním odřou a pot naruší plastový části.
Ale optický vlastnosti kvalitních brejlí nekurví oči a brejle za 5k si člověk jinak hlídá než plastový brejle za pár stovek.
Starý přísloví říká, nejsem tak bohatej, abych kupoval levný věci.
Nblock21 - Profil | So 8.2.2025 9:50:13
ser na funkčnost,hlavně když budeš na fotkách vypadat dobře 🤗.....rači levné klidně z číny no každý rok nové....nečekej že ti brýle za 1500,- vydrží deset let....
Npepson - Profil | So 8.2.2025 4:48:15
šeptal >> Tie klipy vraj stoja za prd, hovorili chalani, čo nosia okuliare na diaľku.
Ja zatiaľ len 1 dioptriu na čítanie, ale minule som si brýle zabudol a urval montáž na pickri. Tvl, navliekať 0,16 kmeň do gumového korálku, toľko svätých neexistuje, koľko som ich spomenul 😂
Ja zatiaľ len 1 dioptriu na čítanie, ale minule som si brýle zabudol a urval montáž na pickri. Tvl, navliekať 0,16 kmeň do gumového korálku, toľko svätých neexistuje, koľko som ich spomenul 😂
NBruno.fly - Profil | Pá 7.2.2025 22:53:34
Na naše “poloměry” stačej obyč.
Pokud chceš vidět líp a v o hodně větší kvalitě,
jdi do těch dražších.
Velmi dobrý značky jsou třeba i Costa nebo Oakley.
Rozdíl je v tom, že používají kvalitní skla a ne lacinou plastovou folii, která při hrubějším zacházení moc nevydrží.
Kdybys jel chytat tropický ryby, tak si s lacinejma slušně poškodíš zrak.
Je s nima vidět mnohem líp, jak už tu kluci psali.
Pro zdejší podmínky používám Ty na fotkách. Nejsou sice taky za pár stovek, ale maj dioptrickou vložku a vyměnitelný klipy 3 barev.
Pokud chceš vidět líp a v o hodně větší kvalitě,
jdi do těch dražších.
Velmi dobrý značky jsou třeba i Costa nebo Oakley.
Rozdíl je v tom, že používají kvalitní skla a ne lacinou plastovou folii, která při hrubějším zacházení moc nevydrží.
Kdybys jel chytat tropický ryby, tak si s lacinejma slušně poškodíš zrak.
Je s nima vidět mnohem líp, jak už tu kluci psali.
Pro zdejší podmínky používám Ty na fotkách. Nejsou sice taky za pár stovek, ale maj dioptrickou vložku a vyměnitelný klipy 3 barev.
NLuger46 - Profil | Pá 7.2.2025 21:59:32
Jinak ten rozdíl v té optice je velký i mezi brýlemi za 500 a za 1500, většina těch brýlí do pětistovky stojí hovno.
NLuger46 - Profil | Pá 7.2.2025 21:56:37
Za mě je dobrý mít dvoje klidně i troje podle toho kolik je světla. Na zataženo mám žlutý od Visionu. Neni to cenová raketa. Při slunci mám ty samé ale hnědé. Tyhle jsou na ostré slunce. Zvažuji ještě jedny hnědé ale menší zatmavení když se ti střídají mraky se sluncem. V těch žlutých se to na slunci nedá.
https://www.tommi-fly.cz/VISION-Polarizacni-bryle-Polarflite-series-Brutal-yellow-d4969.htm
https://www.tommi-fly.cz/VISION-Polarizacni-bryle-Polarflite-series-Brutal-yellow-d4969.htm
Nsliver - Profil | Pá 7.2.2025 21:53:04
šeptal >> to je blbé, no. Mám jedny oblíbené brýle čiré, které mají integrovaný klip s plastovým tvrzeným polarizačním klipem. Nejde sundat, je na pantu. U téhle kombinace by ti stačilo občas vyměnit ty dioptrie.
Nšeptal - Profil | Pá 7.2.2025 21:45:36
sliver >> Přesně tak. Jednou možná budu mít čočky, jako měl Husák. :-) Zatím to není tak hrozný, ale pořád se to vyvýjí. Bohužel, už mám dioptrie i na dálku.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NČína - objednali ste uz nieco?15719
NRyobi - klub fanoušků, vše kolem této značky9754
NOpravy a úpravy navijáků5905
NLevné zahraniční rybářské e-shopy ?590
NPlzeňské jádro37319
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73
















