- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Levné polarizační brýle (500) vs. drahé polarizační brýle (5 000)
Zvažuji investici do nových polarizačních brýlí, ale nemám tu zkušenost s těmi TOP značkami. Proto se chci zeptat, zda někdo máte zkušenost s brýlemi typu decathlon vs. brýle typu Smith či WX? Použití muškařina. Jde mi o funkčnost resp. zda je rozdíl polarizace tak markantní jako rozdíl cenový? O kvalitě zpracování a materiálu netřeba se bavit.
Autor diskuse: Loudis85 - Profil , 7.2.2025 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NPavouk - Profil | Pá 7.2.2025 21:20:36
taky jsem používal všechny možné a teď druhým rokem zakotvil u rayban 3686 nemám k nim připomínek
Nsliver - Profil | Pá 7.2.2025 21:12:24
šeptal >> jsem odjakživa brejloň, klipy jsem jsem zavrhl. Jedině dioptrické polarizáky, musíš ale vybírat, jsou tam velké rozdíly. Cenově teda drasťák, ale vyplatí se to, aspoň teda mi.
Nšeptal - Profil | Pá 7.2.2025 21:11:44
beda96 >> Pane kolego, měl jsem to úplně stejně. Ovšem jak stárnu, oko už nepobralo tu nerovnoměrnost ploch zornic těch levných brýlí, kterou jsem před tím vůbec nevnímal.
Nbeda96 - Profil | Pá 7.2.2025 21:06:52
Už léta používám polarizační brýle z aliexpresu, mám teď už třetí a jsem vždy spokojený. Cena kolem 300 Kč. Netuším jaký by byl rozdíl oproti brýlím za tisíce. Jelikož je vždy někde nechám, tak o dražších ani nepřemýšlím.
Nšeptal - Profil | Pá 7.2.2025 20:42:34
pepson >> Já budu muset řešit polarizační klip. Už jsem totiž dospěl k multifokálům, který z frňáku už skoro nesundávám, abych viděl dál, než na délku paže. Tak snad najdu něco se solidní optickou kvalitou, abych přes to zase nemžoural, jako přes laciný plast.
Npepson - Profil | Pá 7.2.2025 20:24:47
šeptal >> Polaroid začal vyrábať polarizačky s vložkami na čítanie, myslím 1/1,5/2/3 dioptrie. To znie super, len ich treba vyskúšať a u nás nie sú 🫣
Njxr - Profil | Pá 7.2.2025 20:22:05
šeptal >> Mě u Polaroidů vadilo, že pořád měnili modely. Já měl oblíbený model Incognito. Když jsem si chtěl koupit ty samé, tak mi bylo řečeno, že už je nedělají.
Nšeptal - Profil | Pá 7.2.2025 20:18:28
jxr >> Polaroidy. Dal jsem za ně asi 1300, což se dá vydržet.
Njxr - Profil | Pá 7.2.2025 20:14:08
šeptal >> Jaké jsi pořídil? Já dřív hodně používal Polaroidy. Dneska Decathlon nejvyšší řada a stačí mi. Beru to jako spotřebák.
Nšeptal - Profil | Pá 7.2.2025 16:52:11
Rozdíl v polarizaci bych nečekal, ale co se týká optické kvality, tam bych rozdíl čekal. Obvykle kupuju levnější modely, ale se slábnoucím zrakem mě začalo zlobit vidění právě u těch spotřebních modelů a to tak, že jsem mouchu na hladině akorát tušil, než zřetelně viděl. Pak jsem se plácl přes kapsu a ejhle, kouká se přes to o poznání líp. Mouchy jsou vidět a oči se tak nenamáhají. Takže za mě - není třeba skočit do modelu za bůra, ale přihodit pár stovek se vyplatí.
Nmilanpindryc - Profil | Pá 7.2.2025 16:43:59
Lepsi to je, presnejsi ostrejsi, vydrzi dyl neposkrabany…dost casto je ale vetsi rozdil ve spravne zvolene barve a tmavosti zorniku.
NSpike. - Profil | Pá 7.2.2025 15:20:55
Protože u mě mají brýle životnost sezónu maximálně (většinou ztratím, rozsednu, poškrabu a podobně) usoudil jsem že je lepší nemít žádné nebo když už tak levné.
NMoucher - Profil | Pá 7.2.2025 14:22:20
V polarizaci rozdíl nebude. Rozdíl je v ostatních materiálech zvládnutosti technologií-geometrická přesnost zorníku (zkreslení), optická drsnost povrchu a antireflexní vrstvy (zkreslení, propustnost světla, chování v mezních podmínkách kdy část spektra chybí-ráno/večer/divné mraky...).
Jako-ještě mi nikdo neukázal consumer-grade plastové +/- tmavé a polarizační brýle, které by s dnešní technologií stály za 5k. Ale za 2,5k určitě ano.
Jako-ještě mi nikdo neukázal consumer-grade plastové +/- tmavé a polarizační brýle, které by s dnešní technologií stály za 5k. Ale za 2,5k určitě ano.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NČína - objednali ste uz nieco?15719
NRyobi - klub fanoušků, vše kolem této značky9754
NOpravy a úpravy navijáků5905
NLevné zahraniční rybářské e-shopy ?590
NPlzeňské jádro37319
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING
Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře...













