Energetické vlákno MRKařů.

Rady, tipy, triky a různé jiné věci kolem energetické krize. Rady ohledně dodavatelů, případné pomoci k řešení různých smluvních situací.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 3.10.2021 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Bacha San Profil

Vyleze nafta a benzín přes 50 ,- Kč?

A) Ano50%

B) Ne50%

C) Je mi to jedno, mám pracovního osla0%

Od 21.3.2026 hlasovalo 2 čtenářů.

NBuffalo1969 - Profil | Po 27.6.2022 14:11:02

Zemní plyn by v zimě mohl být na příděl, varuje šéf Mezinárodní energetické agentury
8. 6. 2022 ▪ 17:33
Podle šéfa Mezinárodní energetické agentury může být už letos v zimě zemní plyn na příděl. To by znamenalo velké potíže hlavně pro průmyslové podniky, které by musely omezit výrobu. Země sedmadvacítky by tak měly urychleně začít hledat řešení.
https://energozrouti.cz/z/plyn-by-letos-v-zime-mohl-byt-na-pridel-varuje-sef-iea

    Nsven - Profil | Ne 26.6.2022 16:39:51

    Káceč >> :-)))

      NWillow - Profil | Ne 26.6.2022 16:18:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Ten minoritní ČEZ majitel drží 200-220 miliard Kč.
      Jsou to jen drobné s výhledem na GD cca.10 let.!!

        NBuffalo1969 - Profil | So 25.6.2022 20:09:46

        Káceč >> znárodňovat se nebude. Akcionáři budou vyplaceni. Znárodnění je to, když ti to stát sebere a nedá ti náhradu ať už jakoukoliv.

          NKáceč - Profil | So 25.6.2022 19:52:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          ČEZ bude vbrzku znárodněn a s jeho akciema si budete moci akorát tak utřít slzy :-)

            Nmlaďoch - Profil | So 25.6.2022 19:49:37

            Malab >> no kdyby jsi koupil za 11 stovek a 5 akcií, vydělával by jsi 99 tisíc, prostě to tak je, píšou to v reklamě

              NMalab - Profil | So 25.6.2022 13:37:15

              mlaďoch >> Koupil jsem CEZ už dávno, koupil jsem mnohem levněji než za uváděných 1100Kč, koupil jsem mnohonásobně více než 5 akcíí, ale na uvedených 99000Kč týdně jsem se nikdy nedostal.
              Tedy pokud nesčítám jen kladnou volatilitu...
              Prostě řeknete mi kolik chcete aby to vyšlo a já to spočítám...

                NDeProfundis - Profil | Pá 24.6.2022 18:43:22

                https://www.youtube.com/watch?v=xXaHo02ea4k

                Trochu delší povídání, ale za ten čas to stojí.

                  NWillow - Profil | St 22.6.2022 12:59:52

                  mlaďoch >> Lepší než krypto měna.

                    Nmlaďoch - Profil | St 22.6.2022 11:27:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Nježdík1 - Profil | Po 20.6.2022 15:38:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Něco na oživení.

                        NMalab - Profil | So 28.5.2022 10:31:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Přestože mi stále solární řešení nedává ekonomicky smysl jsem koupil "pár" kWp panelů sobě i rodičům. Teď to není o penězích. Brzy může mít smysl mít doma o pár stupňů více když nebude u mě elektřina, nebo u rodičů plyn. I když výkon bude v zimě mizerný bude to lepší než možná nemít nic. Panely začínám považovat za pojistku nikoli za investici.

                          NBacha San - Profil | Pá 27.5.2022 16:26:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cez-od-cervence-zdrazi-plyn-o-vice-nez-80-procent-40398296

                          Stojí za to podívat se na ty tabulky. To je tedy pěkný nářez. Začínám si mnout ruce, protože platím spotovou cenu, a ta je už nyní téměř stejná, jako ty tarify ČEZu. Ale!
                          Na počátku okupace byla cena i 250éček za MWh a nyní stále klesá. Průměr od prosince do května je 99éček/MWh. Dneska je 82éček za MWh. "Jentakdál"! :-)

                            NBuffalo1969 - Profil | Po 23.5.2022 20:09:04

                            Willow >> vpravo i vlevo samej Ugo Ještita....😕

                              NWillow - Profil | Po 23.5.2022 20:04:25

                              Buffalo1969 >> Kde a kdy to skončí?

                                NBuffalo1969 - Profil | Po 23.5.2022 20:01:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě plynovodů. Rusko mluví o šílenství.
                                10:39
                                Poté, co Rusko zastavilo dodávky plynu do Polska, se Varšava rozhodla zrušit smlouvu o výstavbě plynovodů na svém území. Rusko už zastavilo dodávky plynu také do Bulharska a Finska.
                                https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-polsko-vypovedelo-smlouvu-o-vystavbe-plynovodu-kterou-podepsalo-s-ruskem-203389

                                  NBuffalo1969 - Profil | Pá 20.5.2022 7:31:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kolben >> neznám žádnou firmu, které by konečným odběratelům dávala dotace z "vlastního" zdroje. To je možná jenom obchodní trik. Možná si jenom upraví vlastní marži z původní DPC výrobce. Občas beru zboží u velkoobchodu, který nerespektuje DPC od výrobců a předělává si to na svoje DPC, pochopitelně daleko vyšší. Pak různou formou výpočtu základních slev a vázaných slev množstevních a slev za objemy celkového odběru se dostávám na ty "všude jinde normální" ceny.

                                    Nrybobuch - Profil | Pá 20.5.2022 7:23:39

                                    Kolben >> V odborných fórech k jejich práci je dost výhrad.

                                      Červené karty: Specialista, Zip1, sliver