Fanclub značky Shimano

Pro všechny fanoušky této značky. Pruty, navijáky, oblečení, krmení atd.
Autor diskuse: Luger46 - Profil , 25.2.2021 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderují: dukin Profil + kritik Profil

Co nového od f.Shimano vás oslovilo? V diskuzi rozveďte.

A) Navijáky78%

B) Pruty15%

C) Oblečení 2%

D) Nové řady boilies3%

E) Jiné 2%

Od 26.2.2021 hlasovalo 392 čtenářů.

NPindˇa - Profil | Ne 11.1.2026 8:28:58

Je to těžké, někdo napíše proč mi navi nepřišel origo zabalený a někdo, že si na prodejně nechá rozbalit tři kusy. Co by s nimi tedy pak prodejci měli dělat.

    NBobler - Profil | Ne 11.1.2026 8:19:36

    siluri >> Při možnostech současných technologií a výroby a příslovecne japonské preciznosti prostě někde v Malajsii, Vietnamu či já vím kde, prostě někdo něco poděla. Z vlastní zkušeností můžu říct, že kolikrát stačí přidat či ubrat podložku a vše je O.k. otázkou je proč to dělat jako spotřebitel ...

      Nkaprus - Profil | Ne 11.1.2026 8:11:17

      siluri >> Jo odchází to ven do evropy, ale ne do Japonska.
      Můžou být klidně 4 jakosti, jako u pneumatik 😁

        NRomanS - Profil | Ne 11.1.2026 8:08:54

        kaprus >> Třeba z nordfishingu vždy dojde zapečetěný. Ale nějak mi nevadí, když mi dojde naviják na který v obchodě někdo hrabal, když tam nic nechybí a funguje přijatelně😆

          Nkaprus - Profil | Ne 11.1.2026 8:04:29

          siluri >> Tím sem si naprosto jistej. Kdyby bylo zvykem, ne pravidlem, že prodejce zaplatí veškeré pošty tak to nedělají. A malé obchody si to taky jednom tak nedovolí.
          Ono je celkem jedno proč se to rozbaluje. Jistý je to co píšeš, že se to zkouší prodat.

          " A co děláte s tím co neprodáte?? "
          "To se prodá"...🤣

            Nsiluri - Profil | Ne 11.1.2026 8:02:06

            Sethy >> jaj, to som nspostrehol a tiez nemyslim ze predajca bude nieco rozbalovat a skusat. Jedine snad co by mohlo byt (a to sa deje vsade, nie len v rybarstve) ze predajca skusa predat aj tovar, ktory uz niekto vratil - ze mozno tomuto to vadit nebude, toto sa na eshopoch deje normalne

              Nkaprus - Profil | Ne 11.1.2026 8:01:54

              Sethy >> Ty ale já tomu taky věřím. Velká ryba je něco jinýho, tam mají navijáky po 3 kusech🤣
              Alan hawk vždycky při recenzi píše o pečeti, ale u nás sem nikdy nedostal zalepenou krabici. Spíš si ale myslím že to někdy kontrolují, protože bůhví co sem doputuje.
              V améru to asi není zvykem dostat rozbalenou věc.
              Taky mám zkušenost, že když je prut v akci a sou to poslední kusy, tak z 90% je to různě křivé nebo rozbité. Když objednávám tak do poznámek píšu všecko zkontrolovat.

                Nsiluri - Profil | Ne 11.1.2026 7:57:32

                poldeci >> ja si osobne myslim ze toto vystupna kontrola nepovazuje za chybu, preto to odchadza von ako OK

                  Nkaprus - Profil | Ne 11.1.2026 7:56:13

                  Sethy >> Já sem si ho sice taky vybral ze dvou, ale stejně sem si toho nevšiml, bo sme se nějak zakecali. Je to nejmenší naviják co mám a rotor se hýbe jako bys na to dupl. Mám v plánu to reklamovat.. tož uvidíme 😆
                  Ale teda nebavím se o kličce. Tam kolikrát stačí 3 setiny podložka a je to moc. To je spíš konstrukční nedokonalost.

                    NKaso - Profil | Ne 11.1.2026 7:14:25

                    Hele tak schválne,kolik znáte lidí co mají doopravdy chyceného candáta pšes metr. Samozžejmè,že né,že sem slišel.Ja v podstate jen jednoho. Možno ho znáte odtuɗ,on ich ma pšes metr asi 4.

                      NSethy - Profil | Ne 11.1.2026 5:36:44

                      siluri >> to už jsme ale úplně jinde 😉 Reagoval jsem na názor, že prodejci rozbalují navijáky za účelem zjištění zda je některý horší nebo lepší a na základě toho je pak posílají zákazníkům. To mi přišlo fakt úsměvné a jak z jiného světa.

                        NSethy - Profil | Ne 11.1.2026 5:35:37

                        kaprus >> měl protože tam tehdá všechny ležely, ale pořád to nemění nic na tom, že bych to nevrátil kvůli nějaké vůličce. Nikdy jsem neměl takový naviják, který bych vrátil kvůli vůli.
                        Dones ukázat kilometrovou vůli. Asi máme kazdej jiný pohled na kilometr 😂

                          Npoldeci - Profil | Ne 11.1.2026 2:57:18

                          kaprus >> hlavne v Česku,tak to mi odľahlo 😁

                            Nkaprus - Profil | Ne 11.1.2026 2:34:04

                            poldeci >> Evropě a hlavně v Česku se prodává to co kontrolou neprojde☝️

                              Nkaprus - Profil | Ne 11.1.2026 2:33:04

                              Sethy >> Sám měls na bazaru naviják který si vybíral z víc kusů 😆
                              Až se stavím zatočit si pennem tak ti donesu ukázat vanforda z velké ryby s kilometrovou vůlí 😆
                              Na životnost to má určitě vliv.

                                Npoldeci - Profil | Ne 11.1.2026 2:26:04

                                siluri >> takže ono vlastne nejaká vylstupná kontrola vo fabrike bude úplne k hovnu keď sa musí vyberať naviják z dvoch kusov?chlapi toto mi fakt hlava nebere
                                Dobré by bolo počuť aj niekoho predávajúceho ako to oni vnímajú
                                Chvalabohu že som prestal chodiť do kamennych obchodov

                                  Nsiluri - Profil | Ne 11.1.2026 0:25:55

                                  Sethy >> mala vola fakt nema vplyv, ale ked ma clovek vyebat 400 eur za navijak co bude od novoty "cvakat" a nevadi mu to, tak si mohol rovno kupit navijak z Lidlu za 40 eur (nic ine si ani nezasluzi:) Ked je ale na vyber, preco si nevybrat taky co funguje jak ma, zakaznik si urcuje komu a za co da svoje prachy.
                                  Blazeni ti, co im to nevadi/nerozoznaju alebo "len" maju stastie na dobre kusy.
                                  Ja som kvoli voli este tiez navijak nevracal, ale uz som mal v ruke twiny (fe a xdfb), ktore by som vratil aj ja - ktory viem "normalnu" volu neriesit. Ja ked som naposledy kupoval som na rovinu povedal objednajte mi na predajnu 2-3 ks, ja poskusam a jeden urcite zoberem, ak objednate len 1, je vysoka sanca ze sa mi nebude lubit a nezoberem ho. Predajca vyhovel a ja som spokojny s nakupom

                                    NSethy - Profil | So 10.1.2026 21:51:31

                                    icokarp >> a nemůže znamenat porušená pečeť třeba to, že už se na ten naviják někdo díval (neznamená přece, ze když se někdo na naviják podívá, tak si ho hned koupi), nebo ze byl vystaveny atd atd.
                                    Ano navijáky vůle mají. Nikde jsem toto nerozporoval.
                                    A naviják s kilometrovou vůlí jsem nikdy neviděl. Nikdy jsem nevrátil naviják kvůli nějaké pidivůli. Však to nemá na nic vliv 😂

                                      Ndoktor multiplikator - Profil | So 10.1.2026 20:53:47

                                      poldeci >> drahoty ak pred prvou jebackou

                                        Npavo - Profil | So 10.1.2026 19:17:22

                                        siluri >> Buď v klidu, já ho také dosud nechytl. Pokouším se o to už cca 50 let. Z Váhu jsem posléze přešel na Jihomoravské revíry. Chytám výhradně přívlačí a dokud to fyzicky budu zvládat, tak to měnit nebudu. Více méně se ale smiřuji s tím, že ho nechytnu. Faktem je, že se to kolem té devadesátky občas pohybuje, ale metrovka se mi vyhýbá. Možná, kdyby se mi nějak povedlo jim dát vědět, že je stejně pustím zpátky, ale nedošel jsem na to jak😂