Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nnumen - Profil | Út 6.8.2024 11:03:12

Praseodym >> Klecánky to Bejvala voda. Kde je konec těm obrr cejnum.
Těch vzpomínek na začátky závodění. I játra si občas občas vzpomenou.

    Ndraveček - Profil | Út 6.8.2024 10:21:19

    HAVLAS >> parádní lov,ty podoustve by se mi taky naramě líbily 👌

      NMartinB105 - Profil | Út 6.8.2024 10:17:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tak dnes jsem vyrazil na Otavu je tu možná o metr méně vody než minule, dnes se dá chytat se 40g, je pařák jak sviňa tak jsem od toho moc nečekal ale dva pruty skoro nestíhám a z prvních čtyřech ryb mám 3 zápisy 😃 ozvu se po lovu.

        NMrtweyUbrus - Profil | Út 6.8.2024 10:15:03

        Praseodym >> Nejlepší nástraha na velký plotice je hot demon 14mm 🙂

          Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 9:35:23

          Filla >> takže jsi ji nakone dostal tak jak se dnes loví nejčastěji :) obejít čudle a uctít masem :D kolega Starouš tím to způsobem již loví všechny říční ryby a to naprosto obskurním tempem. Ovšení neni to jen tak. Ta příprava i lov zahrnuje dukladný šamanský rituál :)
          Já jsem konzerva a zůstávám u žížal, červů a kukuřice...

            NFilla - Profil | Út 6.8.2024 9:20:05

            lubo*93 >> z jedničky jsem myslel, že mám dobrou podoustev nebo cejna. Nedivočila, ale tupej solidní odpor, jako u lopaty. Když se ve svitu čelovky ukázalo orange oko, skákal jsem radostí jak malej.
            Pak už jen podoustve na stejnou nástrahu. Čapal jsem na klasiku s methodem oliheň krill taky od Ešpiho.
            Z fotky to moc nevyzní, ale nádherná statná ryba. Na jezeře za Olmikem chytávám na plavču podobné perlíny, barvy velkých jsou famózní!

              NDeejv - Profil | Út 6.8.2024 9:15:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Odložím si ranního zlaťáčka. Amuři zatím drží hladovku… ale je tu krásně

              Kapr 71

                NFilla - Profil | Út 6.8.2024 9:11:56

                Praseodym >> jen v rámci této soutěže, přijde mi to trochu štabarc.
                Měl jsem tam včera velkou active balanced waftersku od black carp. Zobla to pár minut po náhozu, takže 14mm 👍

                  Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 8:58:58

                  Praseodym >> v těch klecánkách je zrovna (pro mne) fajn, že tam chybí ta drobnější ryba a pohodlně zasypu místo červama a počkám si. Mám to tam rád. Žádný kapří sádky, velké bělice tam jsou...
                  Ono když je někde něčeho hodně taktoho rád využijé fták :( Ale furt se tam ta velká dá ulovit.

                    NPraseodym - Profil | Út 6.8.2024 8:52:01

                    lubo*93 >> tak i velká plotice na feeder umí "kapří" jízdu. Svého času stačilo na Vltavě (Klecánky) dát zrnko bonduelky a byla jistota, že to vezme pěkná plotice. A sbalila to zrnko kukuřice dříve než jakákoliv jiná ryba. Jo, proc šel jeden z nejlepších fleku na feederove chytání do kopru nevím...

                      Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 8:41:58

                      Filla >> ono to mnohdy nejde skrze menší ryby...dost se jich u nás chytlo na menší halibutku. Ale základ je aby tam byly a to není dnes samozřejmost. Bohužel. Jsou úseky řek, kde jsem pečenej veřenej a nedostal jsem ji a o pár úseků níž se již chytají. Málo ale chytají.
                      Ta kilovka na plavanou je celkem zážitek. Krásně "berou šponu" i proti proudu a jsou vytrvalé. Ze začátku si často mysím, že mám násaďáčka...

                        NPraseodym - Profil | Út 6.8.2024 8:38:43

                        Filla >> používáš někdy na feeder kukly? Za mě velmi dobrá nástraha na plotice.

                          NFilla - Profil | Út 6.8.2024 8:32:42

                          lubo*93 >> pár stařenek asi jo, ale jak se na ně specializovat, to netuším 😁
                          Měl sem větší radost, jak z 20kg kapra!

                            Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 7:12:10

                            Filla >> tak je tam taky máte :D

                              NFilla - Profil | Út 6.8.2024 0:58:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dnes odpoledne mě kámoš vytáhl na skály. Nelozím, tak jsem si trochu sedřel haxny a slabý ruce otekly.. prý bandasky, říkal 😁

                              Tak se mně moc nechtělo, ale vnitřní Prošek našeptával, ať aspoň na chvilku vyrazím. Poslechl jsem a bez živé jsem vyjel. Dobře tak, došla životní plóťa. Na olomouckou Moravu krásná buchta, podle šupin už něco pamatuje.
                              Super den!

                              Děkuju za přepis na 37cm

                                NFilla - Profil | Út 6.8.2024 0:43:13

                                Milda >> No je to mystérium, ale ty kobyly tam být musí. Když jsme spráskaní jeli domů, Kokožka cosi procedil o návratu na jaře. Tak třeba to trefíme, se uvidí. Dík za sdílení ✌

                                  Nlubo*93 - Profil | Po 5.8.2024 22:22:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes po večeři chvilka vodění špuntu v tůni. Došla mě hlína a tudiž jsem udělal krmení dost lepivé, až pastózní a to nebylo vůbec dobré. Nepracovalo. Výsledkem bylo, že jsem dnes nesáhl na tlouště a vůbec to bylo bídnější (krom slušné půl kg plotice) než jindy ale mělo to možná jeden vedlejší efekt 😜

                                    NHAVLAS - Profil | Po 5.8.2024 20:14:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak já dnes vyrazil dál ze svého rajónu. Navštívil jsem po 2 letech řeku Bečvu a náramně jsem si to užil. Cíl byl opět podoustev která se v mém kraji prakticky nevyskytuje. Povedly se celkem 4 k tomu ostroretky,parmí potěr,karasi, oukleje,cejni a kapříci. Překvapením mi byl 74cm kapr, měl jsem jemné vybavení ale na svou velikost se vzdal celkem rychle.
                                    Prosím o přepis
                                    Kapr 74cm
                                    A o zápis
                                    Podoustev 35cm

                                      NMilda - Profil | Po 5.8.2024 18:48:37

                                      Ciffik >> jj, v UH to dříve probíhalo (nevím ,jestli bývá i nadále), snad i MS, ale nepamatuji si to už přesně.
                                      Tady jsem měl na mysli konkrétně tento úsek v nadjezí, že tu proběhly kdysi ty závody, ale to nám možná osvětlí MM sám.
                                      Je to jak píšeš, řeka je nevyzpytatelná, jednou super, podruhé si člověk říká, že snad omylem zajel k jiné řece, než byl posledně. ;)

                                        NCiffik - Profil | Po 5.8.2024 18:23:52

                                        Milda >> V UH bývají závody ligy - plavačka/feeder, jednou oboje zároveň (asi nebyla vyloženě liga - nevyznám se v tom úplně), no pointa příběhu je taková, že na stejném úseku byly rok, kdy nejlepší končili s 40+ kg, ale byly i roky, kdy většina startovního pole končila s nulou - tuším snad včetně zde nejvyššího =)

                                        Ta řeka je strašně nevyzpytatelná.

                                          Červené karty: Vydra revírní