Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NMilda - Profil | Po 5.8.2024 18:12:04

    Filla >> Moravu mám prochytanou od Hodonína až ke Kostelanům, někde více, někde méně, ale jsou to roky zpátky a ony se ty poměry hodně mění jak na břehu, tak ve vodě.
    Na to mám trochu soudnosti, abych si nemyslel, že vše bude pořád stejné a nemůže se nic změnit a nejednou jsem se o tom sám přesvědčil, že prostě změní.
    Každopádně v tebou navštíveném úseku jsem opravdu nejednou pohořel.
    Pamatuji tak cca.12.let nazpět, jak jsem si tam jel na podzim do nadjezí nakrmit, nastřílel tam 2.plechovky bonduelky a 0,5l červů v černém turbu, druhý den tam vyrazil s kámošem Radkem v příslibu pěkné rybačky- a celý den ani brnk, až se stmíváním jsem vymodlil jednoho kapřího dorostence, on nic.
    V podjezí mnohdy nic mimo pažravých ouklejí, či nějakého hrouzka.
    Pokud mě paměť nešálí (dohledávat se mi zpětně nechce), tak vím snad jen o 2.řekněme solidních rybačkách či běžných, co si vybavuji.
    Obě spadají do období května, tedy jak zmínil Ciffik- jednou v podjezí brali skaláci, pak v nadjezí nějaký kapr a do toho pěkní cejni, to už jsem si myslel, že jsem to zlomil, ale houbelec.
    Jak to tu zrovna nebylo o žhavých cívkách, tak tátovi se sem nikdy moc nechtělo, byť mě to zase lákalo, ale netlačil jsem na pilu. ;)
    Kolega z práce tam 3.roky nazpět během jednoho lapl dne 5.kaprů, samo takoví pěkní, nej kolem 90cm, ale asi to trefil, když se tam motali před třením.
    Nikdy předtím to netrefil.
    Co od tama vím o solidnějších úlovcích, vše víceméně z toho jarního období.
    Kdysi tam myslím měli i feeder ligu MM a tuším ryby nachytali nebo plavačkáři, ale už si to nějak moc nepamatuju.
    Pořád mi něco vzadu v makovici říká, že tam se musí nechat lapnout big ryba od nejednoho druhu, ovšem praxe v mém podání tam byla zcela opačná..

      Nčongr - Profil | Po 5.8.2024 15:48:56

      Ahoj chlapi! Všichni dobře chytáte, Petrův zdar!!! Krásné ryby!

        Nphoenix410 - Profil | Po 5.8.2024 14:07:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dnes konečná, prosím o přepis do říčňáka: cejn 55 cm, cejnek 33 cm.

          Nphoenix410 - Profil | Po 5.8.2024 14:03:08

          Goďák >> díky

            NGoďák - Profil | Po 5.8.2024 12:56:34

            phoenix410 >> super kartička 👍

              Nphoenix410 - Profil | Po 5.8.2024 12:35:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Hurá, mám konečně čtvrtou rybu do letního říčňáka. Sice to podle metru není poznat, protože plotka furt skákala a metr odhazovala. Jsem teď na Dyjí a čekám na další ryby do výzvy. Zapisují plotice 31 cm.

                NMartinB105 - Profil | Po 5.8.2024 7:42:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak včera zkouška Lužnice, do výzvy prd a ještě jsem zmokl 😃
                Brali malí cejni, cejnci a docela dost malých kapříků, jednoho čerňocha sem si cvaknul.

                  NFilla - Profil | Po 5.8.2024 7:20:51

                  Ciffik >> nezbyde, než čekat na ochlazení a podzim a zas si hezky zachytat. Je to záhada, co teď žerou??

                  Já stál u zákazu, ale 4 auta si to lajzly až k vodě. Švestky nikde, asi to mají jak ryby, v létě na to serou 😁

                    NCiffik - Profil | Ne 4.8.2024 23:20:49

                    Filla >> Prostupný určitě je, no do promakaného má za mě osobně daleko...

                    S rybačkou dosti záleží na ročním období - od března do cca půlky června na zdejších úsecích řeky (Napajedla - Nedakonice) si velmi hezky zachytáš. S postupem sezóny, letními vedry a min. kyslíkem ryba prostě nejde, nebo alespoň jsem za ty poslední roky nepřišel na to, jak na ně...

                    Jinak dozorovat parkovišťátko jezdí PČR celkem pravidelně, jsi měl docela štěstí. Posledně měla za okýnkem výzvu i obsluha plavební komory =D

                      NDeejv - Profil | Ne 4.8.2024 23:17:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Teď mám před sebou 4 dny u vody. První ryba splněna.

                      Zapisuji úhoře

                        NFilla - Profil | Ne 4.8.2024 22:51:16

                        Milda >> Chytal jsem tady teprv podruhé. Loni v červnu poprvé s @Navrc a velký špatný.. po pár hodinách u feederů jsme přejeli o jez výš. Teď jsem byl s Kokem a ten 100m pode mnou neudělal na boilie ani píp.

                        Vždy jsem Tě považoval za zkušeňáka, když jsi měl víc času na ryby a sdílel jsi to tady.. tak není důvod nevěřit tomu, co píšeš. Máš to prochytané i níž v tomto úseku?
                        Sám mám radši ty neregulované části řeky a mám to k vám daleko na to, abych se tomu pověnoval a prokleplnul obsádku. Jeden den na lodi s echem a olovničkou a člověk by byl hned moudřejší a pak už jen jezdit a jezdit. Píše se to jednoduše 😁
                        To parkovišťátko je tam pořád, stejně jako značka zákazu. Tam jsem nechal auto, neznaje poměrů. Ale místní SPZ parkují vesele až u jezu. Pěšky je to od značky 15min kolem švestek. Některé už dozrály, tak jsem jich pár sežral a myslel jsem u toho na amury. Na všem zlým je....

                        Nic proti Kaňkovi, ale ten jeho post, na který odkazuješ, mi přijde jako nepodložený dogma. Nezdá mi košer fotit a veřejně hejtovat něco, co není úplně uvedeno do provozu. Zajeď se tam podívat teď, kdy je přechod napuštěnej a funkční. Prolezli jsme to celý a zdá se mi to hratelný... ale nésu žádné expert 😁
                        Předpokládám, že to neprojektovali nýmandi, kteří se spoléhali na neznalost těch, kterým museli předkládat PD a následně FA.
                        Zármutek nad ramínkem chápu. Myslím, že teď je součástí zámyslu protipovodňových opatření tam. Co jsme nedomyšlenými regulacemi toků pos*ali, snažíme se za cizí peníze draze zachránit..

                          Nnumen - Profil | Ne 4.8.2024 22:24:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Tak já jsem pár rybek lapl. 5 ostrých od 45-49,jinak zase hodně drobnějších ryb,ale 7 druhů.a jedna ostrá konečně přes 50
                          Takže zapisuji 51 ostrou.
                          Chytáno snyper River 120 gr , návazec 0,20...
                          Krmení satánek

                            NMilda - Profil | Ne 4.8.2024 21:18:52

                            Filla >> No mám to tam tak, Martine.. Při velké vodě jsem tam kdysi měl v travinách pod nohama desítky sumců, to bylo jak z nějaké vysychající tůně někde v Amazonii.
                            Ale jen ti sumci.
                            Já tady snad i více ryb chytl s vláčkou v nadsázce, než s košíky :)
                            Mimo ouklejí jsem tu jen občas lapl solidního tlouště nebo skaláka, kamoš i nějakou ostrou, viděl jsem na vláčku i pěkného potočáka.
                            Jinak s červíky se tam občas nachomýtl hrouzek nebo perlín, prostě bída.
                            Ta řeka tam voní a vypadá rybí,ale u nahozených prutů už to tak pak nevypadá.
                            Parmu jsem tam neviděl chytit nikdy, jen kapry, ty tam umí Levák Bob, i pěkné cejny, ale on je vydra a ví kdy a kam tam na ně vyrazit ;)
                            Pamatuji, kdy sem ještě skoro nikdo nechodil, pak se začali kapraři více zabydlovat v úseku v nadjezí, občas někteří s úspěchem, jak se tam více krmilo a jezdilo pořád více partií (možná i proto prskli hned na konci dědiny zákaz vjezdu, byť k jezu vede asfaltka a tam bývalo takové menší panelové parkoviště).
                            Ale jsou to právě ta krátká období, kdy kapři vytahují výše za cejny a za třením.
                            Já měl rád i to rameno vedle, co ta revitalizace dorychtovala, tady rybí přechod potřeba nebyl.
                            Tady mrkni od Kaňky z 16.3.24- https://www.mrk.cz/all_inserts.php3?zadal=24774&action=pictemp .

                              NFilla - Profil | Ne 4.8.2024 20:53:31

                              Milda >> zdar Mildo, fakt to tam tak máš? Já tam byl teprv podruhé a obě návštěvy slabota. Loni v červnu s @Navrc po sttopách bárbíny a to jsem snad neudělal rybu, Romek nepamatuju. Přejeli jsme tehdy o jez výš po pár hodinách lovu.
                              Kamoš ztama má pár hezkých kaprů, ale ti se chytají i na jiném úseku vlivem přejezdů skrz komory. Právě to komorování bude klíčové a jen letitý lokál to podle mě může v souvislostech vyhodnotit, kdy tam nebo tam.

                              Jinak za mě PMO na tomto díle a přechodu udělalo dobrou práci. Nechali několik vzrostlých stromů a celý to vypadá hezky čistě. Na to, že to dokončovali letos na jaře (myslím), to už teď vypadá cajk. A co je hlavní, ten přechod je podle mě promakanej a funkční.

                              Asi proto všechny ryby vyzdrhaly, nemohl jsem nic kloudnýho čapnout. Ale dravec tam je, viděl jsem několiko zalovení. Nevím, jak si v létě líp sednout, než těch 50-100m pod rybí přechod, kde je krásně kyslíkatá voda.
                              Níž v točce seděli sumcaři..

                                Nchřenovák - Profil | Ne 4.8.2024 20:43:31

                                Feederman@ >> To už jsem tam byl ráno v pátek kolem půldruhé
                                Jel jsem rovnou z noční 🤠
                                Hned jsem nakrmil a ležel v autě 😂
                                Kolem půl třetí ráno jsem si raději postavil bivak a stáhnul pruty a hodil jsem si šlofíka 🤫

                                  NFeederman@ - Profil | Ne 4.8.2024 20:39:41

                                  chřenovák >> Dobře užíváš života u vody😉👍

                                    NfrceQ - Profil | Ne 4.8.2024 20:35:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Vidím že už to tu začíná nabírat na obrátkách tak taky něco málo ještě přihazuju.

                                    Přepis:
                                    Cejn 55
                                    Jesen 46

                                    Zápis:
                                    Plotice 31
                                    Podoustev 44

                                      Nchřenovák - Profil | Ne 4.8.2024 20:28:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Feederman@ >> Já jsem zkoušel z pátku do soboty Labe a největší kapřík asi 62
                                      Jinak malé ryby 😂
                                      Dneska u mě chvíli a kapříci do 45 cm
                                      Tak zase v týdnu 🤠
                                      Pruty jsem měl Slimi 390/240

                                        NMilda - Profil | Ne 4.8.2024 20:26:30

                                        Filla >> Pro mě jedno z nejzapykanějších míst (úseků), nejednou jsem odtamtud jel s nulou nebo s velkou bídou.
                                        Ale právě proto mě to tam táhlo.
                                        Teď se mi tam ani nechce, co tam úřadovalo PMO..

                                          NFeederman@ - Profil | Ne 4.8.2024 20:09:59

                                          Pěkně jedete borci, na těch předních příčkách se to pořád mění😉👍

                                            Červené karty: Vydra revírní