Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NStarouš - Profil | Út 6.8.2024 22:06:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Takže dnes další pokus o bodovaného perlína. Opět jsem vystoupil ze své komfortní zóny a vydal se na neznámé místo,na kterém se dle zasvěcených perlíni vyskytují... :-D Asi takhle... ověřil jsem si,že vyskytují,protože se mi podařilo asi 6 kousků chytit... největší měl bohužel krásných 18,5cm :-D Nepamatuju,kdy jsem naposledy tak poctivě měřil tak malou rybu :-D Ale taky trochu pozitiv... Místo bylo překvapivě opravdu krásné. Nenudil jsem se plotičky braly jako o závod a mezi nimi se ukázal i na místní poměry velmi solidní cejn. S perlínem to tedy ještě budu muset dořešit.Příště to ale vidím spíš na klasickou feederovačku na domácí vodě s nadějí na pořádnou rybu... mám docela zálusk na fousatou ponorku :-)

    NMartinB105 - Profil | Út 6.8.2024 20:45:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tak dnešní vycházka na Otavu dopadla na výbornou, ryby braly jako by nebylo zítřka.
    Krmení Gross Gardons 1/1 s hlínou na řeku zapracovalo parádně, dával jsem ho jak do košíku tak na method.
    Method se sladkopálivým Karlem byl k nezastavení házel jsem ho padni kam padni a záběry od Tloušťů a Podouství chodily téměř ihned, přišel mezi nimi i jeden Jesen.
    Nakonec jsem method předělal na halibutku a bylo po záběrech, to bylo trochu naschvál abych se mohl věnovat košíku.
    Ovšem asi po hodině a půl, když jsem měřil jednu ostrou přišla neskutečná jízda při které se mi bohužel vlasec zařízl do vidličky a prásk, to byl buď pěkný Kapr, pěkná paní P, ve kterou tam pořád doufám, nebo třeba Sumec, každopádně smůla, škoda, třeba to příště klapne.
    Na košík to pak bralo spolehlivě téměř na hod, byl to super lov.
    Ulovil jsem 7 druhů, Tloušť, Jesen, Cejn, Plotice, Podoustev, Ouklej a Ostroretku.
    Prosím o zápis.
    Tloušť 41cm
    Jesen 41cm
    Plotice 31cm
    Podoustev 43cm
    Ostroretka 40cm
    Hlavně, ze jsem si pořídil podložku s mírou ale nechal jsem jí v druhém autě, tohle bylo peklo, metr mi nechtěl držet zaseklý a neměl jsem pořádnou rovinu, tak mi ryby různě ujížděly ale myslím, že jsem to nějak trefil vše, mě ani tak nejde o centimetry, jako naplnit svou tabulku.

      NPraseodym - Profil | Út 6.8.2024 19:59:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      A když jsme to tady tak pěkně nakousli, dovolím si přidat nějaké fotky s tím že vše už je dávno vymyšlené, anglicky originál je napsán v 80. letech.

        Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 19:47:37

        Praseodym >> moje teorie praví, že to jsou takové pralinky :) taky mi fungovaly. Ten rozdíl byl na Ohři velmi znát. Jen jsem línej to přebírat…
        Teď by mne jen zajímalo co na to hlaváči :D

          NPraseodym - Profil | Út 6.8.2024 19:43:25

          Filla >> na to jsou u závodníků celé postupy. Část starších červů se cileně kuklí. Čerstvé kukly se dávají do vody, aby neplavaly v krmení a samozřejmě se tak dají déle uchovat. Je to hrozná piplacka. Ale snad ti tady více poradí současní závodníci, já to už přes deset let neprovozuji - jak to dělají dnes.

          Btw na jednom z mých posledních závodů jsem s tím v sektoru prechytal velká jména, všichni si mysleli, že chytám velkou patentku, ale prd. Kdo by řekl, že na dolním Labi to bude žrát parma, velký cejn stejně jako plotice...

            Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 19:37:08

            Morwex >> obal měnili x-krát a krmení jsou totožná 🙃 tak snad i zde…

              NMorwex - Profil | Út 6.8.2024 18:59:08

              Kolegové, mám dotaz. Hledám krmení na prvním obrázku. Je to na řeku, citronová příchuť. Jestli jsem to správně pochopil, tak už se nedělá ta stará verze, ale jen nové viz. druhý obrázek. Nevíte někdo jestli je to to stejný jen v novém přebalu? Jde mi hlavně o tu citronovou příchuť a nemůžu se to nikde dočíst.

                NFilla - Profil | Út 6.8.2024 18:36:16

                Praseodym >> wow, to bych býval neřekl! Dík za informaci, vyzkouším to.
                Šel jsi těm kuklám nějak naproti, ve smyslu vybíral jsi je při postupném kuklení z červů?

                  Nchřenovák - Profil | Út 6.8.2024 16:20:35

                  MartinB105 >> Třeba ta ryba co tam máš mi připadá podle fotky cejn
                  Kdybych se na to kouknul na monitoru tak bych asi našel nějaké příznaky cejnka

                    Nphoenix410 - Profil | Út 6.8.2024 16:20:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dnes mraky cejnků, kapřík 48 cm a jedna podoustev 27 cm. Nějak mi připadá, že přepisuji ryby o 1-2 cm. Jen pro info, u cejnka nemám kartičku „Letní říčňák/Specialista“, zapomněl jsme si jí připravit a u podoustve jsem jí už měl připravenou. Cejnka i podoustev jsem políval vodou, i když to není z fotek poznat. A Dyje byla jako vždy zelená.
                    Prosím o přepis: cejnek 35 cm.

                      NMartinB105 - Profil | Út 6.8.2024 16:16:18

                      chřenovák >> o to až tak nejde a nebojím se, že bych skaláka do soutěže nechytl. Jen chytám teprve 3 roky po pauze od dětství a řece se víc věnuji až letos, tak mě spíš zajímá co kdo vidí v jakých mutacich.

                        Nchřenovák - Profil | Út 6.8.2024 16:08:17

                        Není jednoduší dát čistou verzi plotice,skalaka a cejna než se tu dohadovat s těmi kříženci ?

                          NMartinB105 - Profil | Út 6.8.2024 16:05:53

                          Praseodym >> potvrzuji jednou jsem chytal malý skaláky na červy, pak jsem přebil na kukly a chytal jsem velký skaláky.
                          Viděl jsem to v jednom MM videu, říkal, že to může přinést větší ryby.

                            NMartinB105 - Profil | Út 6.8.2024 16:04:32

                            Morwex >> asi jo, pak když jsem na to koukal, tak v tom taky asi vidím CV, skalák by měl větší a hrubší šupiny, jen mě zmatlo to oranžové oko (na fotce to nevypadá tolik)

                              NPraseodym - Profil | Út 6.8.2024 15:48:30

                              Filla >> já na to chytal cíleně na sklonku své skromné závodnické éry. A je to nenápadná, ale za mně hodně účinná nástraha, která neláká oukleje, ale pěkně říční ryby. Zajímavé je napíchnout pár kukel (ideálně ne ty černé v posledním tažení, ale ty čerstvé zakuklené, světle hnědé) s jednou či dvěma pinkami. Vypadá to na čudlo stroj, ale mají to rády parmy, velké plotice i cejni.

                                NMorwex - Profil | Út 6.8.2024 15:17:36

                                MartinB105 >> podle mě to je cejnek s cejnem. V neděli jsem, chytil stejnýho a když jsem ho zkoušel zapsat, tak mi chtěli škrtat druhy 😁😁

                                  NMartinB105 - Profil | Út 6.8.2024 14:09:12

                                  Skalák s ploticí?
                                  Je počitatelný?

                                    Nlubo*93 - Profil | Út 6.8.2024 11:48:48

                                    Filla >> říkáme tomu soubor pozitivních faktorů :D revír má dobrej ale je to hlavně nezmar :)

                                      NFilla - Profil | Út 6.8.2024 11:38:08

                                      lubo*93 >> On má Starouš asi kombo 6.smyslu a top revíru. Nebo si někdy dal LSD při výrobě peletové šmakulády a prokoukl za oponu všedních dní. Ty velký mu jdou fakt často, je šikovné 💪

                                        NFilla - Profil | Út 6.8.2024 11:34:38

                                        Praseodym >> jo kukly, promiň, četl jsem před tím kulky.. semtam píchnu červa s kuklou, ale že bych chytal cíleně na "casters", to ne. Dík za tipa

                                          Červené karty: Vydra revírní